Żar

Okładka książki Żar William Goldman
Okładka książki Żar
William Goldman Wydawnictwo: Adamski i Bieliński Seria: Czarna kryminał, sensacja, thriller
Czarna
Heat
Adamski i Bieliński
2000-01-01
2000-01-01
Grzegorz Gortat
zabójca specjalista Las Vegas Stany Zjednoczone

Książka interesująca, ale nie pochłaniająca. Równocześnie raczej nie nudzi - mogą zdarzać się fragmenty, które chcesz przebiec szybciej, ale nie ma powodów do ich pomijania. Mimo wszystko całości kompozycji brakuje spójności. Czytając tę książkę miałem wrażenie, że główna fabuła rozgrywa się dopiero od połowy tego o czym pisze Goldman, a w dodatku często dominują ją wątki poboczne.

PS
Jest jeden zdecydowany minus tego wydania (nie wiem, czy były inne). Niemiło czyta się książkę, w której błąd goni błąd. A im więcej kartek po lewej stronie tym częściej zdarzają się literówki. Jakby korekt od początku nie przejmowała się swoją rolą, a na koniec kompletnie dała za wygraną.

• Sprzedam
  • Czarna klasyczna seria