Nieśmiertelny

Gillian Shields Cykl: Nieśmiertelny (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction 312 str.
Immortal

Amber
fantastyka, fantasy, science fiction
gillian shields nieśmiertelny

Porównaj ceny i

Choć niebezpiecznie zbliżam się do trzydziestki, to czasem lubię przeczytać książkę tego typu. I kurczę,podobało mi się-chce wiedzieć co będzie dalej:)

Podobała mi się. Polecam cały cykl.

Na półkach: , , , , , , , ,

Czytając książkę ma się wrażenie, że akcja wcale nie rozgrywa się w czasach współczesnych. Autorka osiągnęła ten efekt, miejscem akcji czyniąc stary dziewiętnastowieczny budynek pełniący obecnie funkcję elitarnej szkoły, otoczony wrzosowiskami oraz wplatając w tok fabuły fragmenty pamiętnika lady Agnes, które przenoszą czytelnika do czasów jej młodości. Nastrój w powieści...

Tak ogólnie to podobała mi się ta książka, ale dałam ocenę pól na pół ponieważ nie bardzo przepadam za takim typem literatury a dokładniej za takimi "nadprzyrodzonymi mocami". A tak ogólniej to nie przepadam za mrocznością. której w tej książce jest dość dużo.

Normalnie okładki mnie nie obchodzą, ale ta jest taka okropna, że nic dziwnego, czemu tak mało gwiazdek dajecie. Treść też nie najlepsza, ale nie ma tragedii. To raczej dla ludzi, którzy chcą coś przeczytać, żeby czytać, tak bez ambicji.

Krótko mówiąc, cudowny wątek fantastyczny, postacie wręcz idealne - jak na typową książkę dla nastolatek, po za tym plan niespodziewanych wydarzeń również genialny. Niestety książkę czyta się fatalnie! Język, składnia zdania, a także sposób opisywania tła, postaci... Ah to jest na nie. Nie wiem czy to wina tłumacza, czy też samej autorki.. Przykro mi, bo pomysł na fabułę...

Myślałam że to będzie książka fantasy nudna, taka jak wszystkie, ale była wciągająca

Mnie osobiście książka bardzo wciągnęła i zainteresowała. Tajemnicza, pełna akcji, magii, miłości...nieśmiertelnej miłości.Właśnie ta niezwykła miłość mną zawładnęła i pochłonęła bez opamiętania...zakochałam się od pierwszego zdania.

Uwielbiam romantyczne, pełne tajemnicy i grozy, niekiedy odrobiny magii i niebezpieczeństwa klimaty...
Posępne miejsce, niesamowite...

Przewidywalna.

Myślę, że sam pomysł na napisanie tej książki był dobry, mimo że pewne motywy były wielokrotnie już 'męczone' w innych książkach. 'Nieśmiertelny' to bardzo przewidywalna opowieść, gdyby była tak z 5 lat młodsza - pewnie by mi się spodobała, ale cóż, nie jestem. Nie wiem jak autor mógł napisać jeszcze drugą część, jak mu się to udało, ale nie mam zamiaru jej przeczytać.

Dyskusje

1 571