Nieśmiertelny

Okładka książki Nieśmiertelny Gillian Shields
Okładka książki Nieśmiertelny
Gillian Shields Wydawnictwo: Amber Cykl: Nieśmiertelny (tom 1) fantasy, science fiction
Nieśmiertelny (tom 1)
Immortal
Amber
2010-03-16
2010-03-16
Ewa Spirydowicz
gillian shields nieśmiertelny

Wiem, że przeczytałam tę książkę tylko dlatego, że jej okładka wryła mi się w pamięć. Bo jeśli chodzi o treść, to za nic nie mogę sobie przypomnieć chociażby szczegółu.

Wysoka ocena głównie ze względu na sentyment.

"Nieśmiertelny" sprawił, że znów wróciłam myślami do gimnazjum. Drugi tom tej serii, "Zdrada nieśmiertelnego", był jednym z pierwszych paranormal romansów, które dostałam i przy tym jedną z pierwszych książką tego gatunku, w której się zaczytywałam (tak, najpierw przeczytałam drugi tom. Teraz, po 10 latach wreszcie miałam okazję dowiedzieć się, jak to wszystko się zaczęło).

I ta książka posiada wszystko, co kiedyś kochałam w literaturze (i do czego wciąż mam słabość). Jest szkoła z internatem z masą sekretów, gotycki klimat, który oczarowuje, magia oraz pierwsza wielka miłość, która wykracza poza ludzkie rozumowanie. Bardzo przyjemnie spędziłam przy niej czas i nie wstydzę się powiedzieć, że mi się spodobała. To moje guilty pleasure i do tego w dobrym wykonaniu.

Wiadomo, że główna bohaterka będzie podobna do tych tworzonych w tego typu książkach, więc starałam się jakoś przymykać oko na jej czasami irytujące zachowanie. Główny obiekt westchnień niestety nie zyskał mojej sympatii, ale trzeba przyznać, że historia stworzona wokół jego osoby jest ciekawa.

"Nieśmiertelny" to powrót do lat młodości i dawnych marzeń o miłości nie z tej rzeczywistości.

Wysoka ocena głównie ze względu na sentyment.

Na półkach: , , , , , ,

3 reread.
02.08.2013r. oceniłam tę książkę na 9/10.
Podtrzymuję tą ocenę, bo wciąż mega szybko i przyjemnie się to czyta i ma to swój mroczny klimat, którego wcześniej nie dostrzegałam. Prawdopodobnie zaraz zapomnę o szczegółach z tej książki, ale pozytywne wrażenie pozostanie. Polecam.

3 reread.
02.08.2013r. oceniłam tę książkę na 9/10.

Ta książka sprawiła, że po kilku latach uśpienia, moja miłość do książek rozbuchała żywym ogniem na nowo i tli się on po dziś dzień.

Choć niebezpiecznie zbliżam się do trzydziestki, to czasem lubię przeczytać książkę tego typu. I kurczę,podobało mi się-chce wiedzieć co będzie dalej:)

Na półkach: , , , , , , ,

Czytając książkę ma się wrażenie, że akcja wcale nie rozgrywa się w czasach współczesnych. Autorka osiągnęła ten efekt, miejscem akcji czyniąc stary dziewiętnastowieczny budynek pełniący obecnie funkcję elitarnej szkoły, otoczony wrzosowiskami oraz wplatając w tok fabuły fragmenty pamiętnika lady Agnes, które przenoszą czytelnika do czasów jej młodości. Nastrój w powieści jest niezwykle romantyczny - Evie i Sebastian spotykają się nad jeziorem, niedaleko ruin kaplicy i rozmawiają w blasku księżyca. Ich miłość jest subtelna i bezgraniczna. Główna bohaterka odkrywa wraz z przyjaciółkami moc żywiołów, razem uczą się nią posługiwać. Poznaje siłę miłości i przyjaźni. Niestety, jej ukochany zawieszony między życiem a śmiercią z każdym dniem traci siły i tylko ona może mu pomóc dzięki magii zaklętej w talizmanie.

Tak ogólnie to podobała mi się ta książka, ale dałam ocenę pól na pół ponieważ nie bardzo przepadam za takim typem literatury a dokładniej za takimi "nadprzyrodzonymi mocami". A tak ogólniej to nie przepadam za mrocznością. której w tej książce jest dość dużo.

Normalnie okładki mnie nie obchodzą, ale ta jest taka okropna, że nic dziwnego, czemu tak mało gwiazdek dajecie. Treść też nie najlepsza, ale nie ma tragedii. To raczej dla ludzi, którzy chcą coś przeczytać, żeby czytać, tak bez ambicji.

Krótko mówiąc, cudowny wątek fantastyczny, postacie wręcz idealne - jak na typową książkę dla nastolatek, po za tym plan niespodziewanych wydarzeń również genialny. Niestety książkę czyta się fatalnie! Język, składnia zdania, a także sposób opisywania tła, postaci... Ah to jest na nie. Nie wiem czy to wina tłumacza, czy też samej autorki.. Przykro mi, bo pomysł na fabułę jest bardzo dobry.

Mnie osobiście książka bardzo wciągnęła i zainteresowała. Tajemnicza, pełna akcji, magii, miłości...nieśmiertelnej miłości.Właśnie ta niezwykła miłość mną zawładnęła i pochłonęła bez opamiętania...zakochałam się od pierwszego zdania.

Uwielbiam romantyczne, pełne tajemnicy i grozy, niekiedy odrobiny magii i niebezpieczeństwa klimaty...
Posępne miejsce, niesamowite wrzosowiska, chłopak na koniu, nieznana dziewczyna ze snów, a może ona istnieję naprawdę oraz przyjaźń. Sebastian...zagadkowy chłopak. Evie...myśląca racjonalnie, aż odkryła swą ogromna moc. I ukochane przyjaciółki...siostry.

Przeczytałam tą niezwykłą książkę wiele razy i zawszę moje serce szalało.Będę ją nosiła w sercu na zawsze.
Polecam tym, którzy choć na chwilę chcą się przenieść do innej rzeczywistości...na wrzosowiska. Ale muszę przyznać, że czegoś mi zabrakło, hmm może pasji i porywającego zakończenia.

Posępne miejsce, niesamowite...