Heretyk Mocy III: Spotkanie po latach

Okładka książki Heretyk Mocy III: Spotkanie po latach Shane Dix, Sean Williams
Okładka książki Heretyk Mocy III: Spotkanie po latach
Shane DixSean Williams Wydawnictwo: Amber Cykl: Nowa Era Jedi (tom 17) Seria: Star Wars: Gwiezdne wojny fantasy, science fiction
Nowa Era Jedi (tom 17)
2004-01-01
Andrzej Syrzycki
star wars

Okładka książki Let Sleeping Dragons Lie Garth Nix, Sean Williams
Let Sleeping D... Garth Nix, Sean Wil...
Okładka książki Have Sword, Will Travel Garth Nix, Sean Williams
Have Sword, Wi... Garth Nix, Sean Wil...
Okładka książki Więzy krwi Garth Nix, Sean Williams
Więzy krwi Garth Nix, Sean Wil...
Okładka książki Fairest, Vol. 3: The Return of the Maharaja Christian Alamy, Russ Braun, Andrew Dalhouse, Dan Green, Adam Hughes, Phil Jimenez, José Marzán Jr., Andrew Pepoy, Stephen Sadowski, Sean Williams, Bill Willingham
Fairest, Vol. ... Christian Alamy, Ru...

Książkę czyta się lekko, miło i przyjemnie. Bardzo podobał mi się wątek obrony Esfandii. Bitwa, która ciągnie się przez prawie całą książkę. Cieszy mnie także powrót Dromy i jego interakcje z Hanem.
Nudziły mnie jednak fragmenty związane z Nomem Anorem i szerzeniem herezji jeedai, ale rozumiem, że będzie to istotne dla dalszych losów.
8/10

8/10

Ostatnia ksiązka z trylogii Heretyka Mocy, wątek zonamy sekot bardzo mi sie podobał a sama bitwa o Esfandie no cóż, za długo i za nudno przez co ksiązka bardzo ucierpiała w moich oczach ale warto przeczytać wyłącznie ze względu na wątek Zonamy Sekot i wielu rzeczy które tam mają miejsce (pewna wizja) ;) 7/10

1953

Zakończenie trylogii o poszukiwaniach Zonamy Sekoty. Bohaterowie docierają na zaginioną planetę, gdzie spotykają się z chłodnym przyjęciem ze strony części mieszkańców. W tym czasie Han i Leia udają się na planetę Esfandia, by pomóc jej w walce z Yuuzhanami, a Nom Amor kontynuuje spiskowanie. Tym razem mało, który wątek jest specjalnie interesujący. Najbardziej obiecujący pomysł z żywą planetą jest mało wciągający i czytelnik nie dowiaduję się nic nowego. Nie wiem, może gdybym przeczytał powieść "Planeta życia" z której oryginalnie pochodzi ten pomysł, to cieszyłbym się z masy odniesień, a tak to miałem wrażenie, że ominęła mnie historia o wiele ciekawsza od tej zaprezentowanej. Na dodatek zwrot akcji jest strasznie na siłę. Z kolei historia Nom Amora w ogóle nie posuwa się naprzód i przez to był dla mnie nużący element fabuły. Za to wątek Hana i Lei jest nawet całkiem ciekawy ze względy na nieoczekiwane moralne konsekwencje ich działań. Także występ Dromy był jasnym punktem tego wątku. Należy też wspomnieć o Tahiri, która przechodzi tutaj bardzo istotną przemianę, która była jednakże do przewidzenia i autorzy niepotrzebnie próbowali oszukać czytelnika sugerując, że wydarzy się coś innego. Ogólnie niestety jest to najsłabsza część trylogii, widać, że autorom zabrakło pomysłów. Średniak.

Wątek z Zonamą Sekot trzyma w napięciu ;)

Wątek z Zonamą Sekot trzyma w napięciu ;)

Seria na dziewiętnaście tomów, z ogromnym rozmachem, a cała trylogia jest o niczym. Jedyne co z niej wynika to zmiana nazwy Nowej Republiki. Bardzo słabe.

• Star Wars
  • Gwiezdne Wojny