Kocham Cię, Danny

2010-03-26
2010-03-26
Karolina Sobiepanek
Hilary Freeman literatura młodzieżowa

Rewelacyjna młodzieżówka, która od lat zajmuje szczególne miejsce w moim sercu <3
Książkę czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Jest to historia o charyzmatycznym, przyciągającym muzyku- Dannym oraz Naomi, dziewczynie z dobrego domu, która postanowiła zrobić sobie rok przerwy od nauki i szuka samej siebie. Bohaterowie poznają się przez przypadek, a ich relacja bardzo szybko się rozwija- najwspanialsze, wymarzone randki, bohaterowie zawsze przy sobie są, a chłopak jest chodzącym ideałem. Autorka porusza takie problemy jak samookaleczanie, ale nie jest to zachowanie na pokaz- Danny robi to po cichu. Co mnie zniesmaczyło to zachowanie Naomi w momencie kiedy prawda wychodzi na jaw. Dziewczyna go zostawia, nawet nie próbując mu pomóc w jakikolwiek konkretny sposób, ale z drugiej strony trzeba pamiętać, że to nadal bardzo młodzi ludzie, którzy po prostu popełniają błędy jak każdy z nas.

Książka jest niesamowicie ciekawa. Pokazuje, że miłość nie zawsze jest prosta i banalna, a decyzje łatwe do podjęcia, a już szczególnie gdy tyczy się ona dwójki naprawdę młodych zagubionych osób.

Książka bardzo ciekawie napisana, posiadająca drugie dno. Wiele elementów ma podłoże filozoficzne ale sprawdza się również jako miłe "romansidło" :)

Książkę czyta się lekko i przyjemnie, mimo że autorka porusza w niej takie zagadnienia jak chociażby skłonności autodestrukcyjne. Zdecydowanie wyróżnia się na plus wśród pozycji o podobnej tematyce miłosnej dla nastolatek, młodych kobiet. Historia Naomi pozwala nam zanalizować i "rozłożyć" jej związek na części pierwsze, dzięki czemu widzimy, że drobne rzeczy, szczegóły (wydawałoby się nieistotne) wskazywały na możliwy finał. Do refleksji może też skłonić nas wybór Naomi - czy był słuszny, czy też nie, ale tego już się nie dowiemy...

Ciekawa lecz nie powala z nóg, ale i tak polecam czytać powieść o życiowych problemach.

WYZWANIE CZYTELNICZE 2015
#39 - Książka z dołu twojej listy książek do przeczytania.

Nie oczekiwałam od tej książki za wiele. Ot, taki zwyczajny romans. Nic nadzwyczajnego, jednak ciekawe zakończenie i barwne postacie urzekają. Doskonała na zimowy wieczór. :)

WYZWANIE CZYTELNICZE 2015
#39 - Książka z dołu twojej listy książek do przeczytania.

Moja ulubiona książka! :***
Piękna opowieść o dziewczynie z dobrego domu i bogatym członku zespołu "Wonderfulls".
Nie, nie i nie. To nie jest żadne cukierkowe romansidło! Myślałam, że kupię słodkie oraz relaksujące opowiadanie - bach! To przejmująca wspaniała historia, którą przeżywałam razem z Naomi. Czułam, że czytam właśnie MÓJ pamiętnik, to ja zakochałam się w Dannym razem z główną bohaterką.
Jednakże tej książki się po prostu nie opisze słowami... NAJWSPANIALSZA - to jednak za mało. Jeszcze nie wymyślono słów, które by to opisały.
Serdecznie polecam,
Ecklerckaaa :3

Moja ulubiona książka! :***

Bardzo podobna książka do przeznaczonych

Bardzo podobna książka do przeznaczonych

Bardzo fajna, wzruszająca młodzieżówka. Szybko się czyta. Historia trudna, wzbudzająca bardzo wiele emocji. Warto przeczytać.

Bardzo ładna książka .Ciekawa wzruszająca

Bardzo ładna książka .Ciekawa wzruszająca

Od tej książki rozpoczęłam przygodę z czytaniem . Jako młoda wkraczająca w świat nastoletni dziewczyna ,byłam zachwycona tą książką! Naprawdę bardzo ładnie opisana . Problem o którym opisuje nie jest lekkim tematem ,ale to w jaki sposób zostało wszystko przedstawione ,czyta się niesamowicie przyjemnie i na jednym tchu ! Minęło sporo lat od przeczytania jej ,a do dziś pamiętam całą fabułę !

• Młodzieżowe