Kobra

Timothy Zahn Wydawnictwo: Amber Cykl: Kobra (tom 1) Seria: Wielkie Serie SF fantastyka, fantasy, science fiction
Cobra
fantastyka, fantasy, science fiction
Andrzej Sawicki
Wielkie Serie SF
Kobra

Książka jest przeciętna, nie porywa momentami wręcz nudnawa. Na drugi tom się raczej nie skuszę.

Rewelacyjna seria o kosmicznych komandosach - świetny rzut oka w daleką przyszłość, gdy sam żołnierz staje się uzbrojeniem - razem ze wszystkimi tego konsekwencjami. Do dziesiątki brakuje mi tylko i wyłącznie szerszego spojrzenia na międzygwiezdną wojnę - bo jednak w większości widzimy ją oczami młodego żołnierza.

Czytałem tą książkę i całą serię dobre 10 lat temu ale mam miłe wspomnienia. Książka ciekawa i trzyma w napięciu. Timothy Zahn w najlepszej formie.

Więcej spodziewałem się po tym autorze. Książka jest jakaś taka bez pazura i polotu. Pewnie to pierdoły ale też nie podoba mi się pomysł na uzbrojenie Kobr. Lasery w palach, butach, szkoda że jeszcze nie w dupie. Zalatuje jakimś J.B. z lat sześćdziesiątych. Lubię jak bohater tacha ze sobą konkretny karabin, działo, itp. Również starcia z wrogiem to jakaś pomyłka. Ogólnie...

Tak więc powrót do korzeni. Jest to pierwszy cykl SF, jaki przeczytałem w życiu. Całe wieki temu. Dzięki niemu pokochałem SF i gatunek Space Opera. W ciągu wielu lat przeczytałem ten cykl czterokrotnie, ostatnio na studiach tj. około 15 lat temu. Nadal mi się podoba. Prosty, nie nudzi, nie wymaga wiele od odbiorcy, idealny do "odmóżdżenia" i zrelaksowania. Czytam teraz go...

Czy ktoś wie gdzie mogę kupić tę książkę ?

Rewelacyjny cykl wojskowej sci-fi, chociaż brakuje mi trochę opisów wojen z Troftami - jeden tom to chyba jednak za mało :)

• E-book
  • Galan