Kobra

Okładka książki Kobra Timothy Zahn
Okładka książki Kobra
Timothy Zahn Wydawnictwo: Amber Cykl: Kobra (tom 1) Seria: Wielkie Serie SF fantasy, science fiction
Kobra (tom 1)
Wielkie Serie SF
Cobra
Amber
1995-01-01
1995-01-01
Andrzej Sawicki
Kobra

Przyjemna lekka książka, ale szału nie ma. Do poczytania w pociągu czy nad jeziorem.

Książka jest przeciętna, nie porywa momentami wręcz nudnawa. Na drugi tom się raczej nie skuszę.

Rewelacyjna seria o kosmicznych komandosach - świetny rzut oka w daleką przyszłość, gdy sam żołnierz staje się uzbrojeniem - razem ze wszystkimi tego konsekwencjami. Do dziesiątki brakuje mi tylko i wyłącznie szerszego spojrzenia na międzygwiezdną wojnę - bo jednak w większości widzimy ją oczami młodego żołnierza.

Czytałem tą książkę i całą serię dobre 10 lat temu ale mam miłe wspomnienia. Książka ciekawa i trzyma w napięciu. Timothy Zahn w najlepszej formie.

Więcej spodziewałem się po tym autorze. Książka jest jakaś taka bez pazura i polotu. Pewnie to pierdoły ale też nie podoba mi się pomysł na uzbrojenie Kobr. Lasery w palach, butach, szkoda że jeszcze nie w dupie. Zalatuje jakimś J.B. z lat sześćdziesiątych. Lubię jak bohater tacha ze sobą konkretny karabin, działo, itp. Również starcia z wrogiem to jakaś pomyłka. Ogólnie książka mnie rozczarowała i nie wiem czy sięgnę po kolejne części cyklu. No kurde laser w palcu! Masakra.

Tak więc powrót do korzeni. Jest to pierwszy cykl SF, jaki przeczytałem w życiu. Całe wieki temu. Dzięki niemu pokochałem SF i gatunek Space Opera. W ciągu wielu lat przeczytałem ten cykl czterokrotnie, ostatnio na studiach tj. około 15 lat temu. Nadal mi się podoba. Prosty, nie nudzi, nie wymaga wiele od odbiorcy, idealny do "odmóżdżenia" i zrelaksowania. Czytam teraz go po raz piąty i na pewno nie po raz ostatni. Z pewnością jeszcze kiedyś do niego wrócę. A mało, naprawdę mało jest książek, do których wracam z równą chęcią, ekscytacją i przy których, mimo upływu lat, nadal czuję dziecięcą frajdę. Z tym cyklem związane są same wspaniałe wspomnienia.

Czy ktoś wie gdzie mogę kupić tę książkę ?

Czy ktoś wie gdzie mogę kupić tę książkę ?

Rewelacyjny cykl wojskowej sci-fi, chociaż brakuje mi trochę opisów wojen z Troftami - jeden tom to chyba jednak za mało :)

• Science Fiction
  • Do kupienia