Ania z Zielonego Wzgórza

Opinie [1 236]

‚Ania’ to klasyka sama w sobie wiec myśle, ze przedstawiać jej nie ma sensu. Natomiast - jeśli jeszcze nie macie tej ksiazki w domu i chcecie to zmienić, wydanie z ilustracjami Any Garcii to całkowicie słuszny wybor. Dopieszczone w każdym calu, a twarda okładka pięknie prezentuje się na półce. Polecam.

O rany... Czytanie tej książki to była męka! Jedynie chwilami było ciekawie. W zasadzie to ja nie wiem o czym jest ta książka poza opisem życia Ani. Kilka ostatnich rozdziałów było moim zdaniem najfajniejszych, a reszta... nijaka. Jak się komuś podoba to okej... Ale na pewno to nie jestem ja. Ale może powiem coś dokładniej. W książce znajduje się zbyt dużo opisów, przez co...

Książka zdecydowanie skradła moje serce 😍 Bohaterowie świetnie wykreowani i ten styl pisania autorki, taki lekki :) Czasem Ania papla jedną swoją wypowiedź przez dwie strony bez przerwy, a i tak chce się czytać dalej. Nie nudzi. Może i jest to lektura szkolna, ale i tak wszystkim polecam przeczytać to nie tylko z powodu szkoły :)

Ania z Zielonego Wzgórza, ach co to była za książka!
Jestem oczarowana postacią Ani, jest to cudowna istotka. Pełna pasji, z wielką wyobraźnia. Taka, która gdy wchodzi do pomieszczenia rozjaśnia je swoim wewnętrznym blaskiem. Ta rudowłosa dziewczynka skradła moje serce, a jej historia wciągnęła mnie od pierwszego wciśnięcia play, na odtwarzaczu.
Anię poznałam w formie...

Klasyk do którego warto wracać, czy to jako dziecko czy jako dorosły.

Czytam już Anię chyba trzeci raz i za każdym razem mam ten sam problem. Jak historia jest naprawdę wciągająca i intrygująca, a przygody Ani zabawne, to jednak jej paplanina tak mnie denerwuje... rozumiem, że jest to główna cecha rudzielca, ale jednak jej zdania w pewnych momentach tracą sens. Rozumiem, że ma to oddać jej charakter i gadatliwość, ale kiedy czytam opis...

Dostałam nauczkę, że nie należy do pewnych książek wracać po latach. W dzieciństwie była to dla mnie urocza lektura - teraz ta achująca co chwilę Ania jest irytująca, a opisy przyrody wleką się niemiłosiernie. W tym wypadku nie udał mi się literacki powrót do przeszłości.

Cudowna książka, bardzo polecam

Piękna opowieść o dziewczynce z ponadprzeciętną wyobraźnią. Piękne wydanie do którego mam ogromny sentyment. Polecam dla wszystkich od 11 roku życia

Nie ma w sobie nic zachwycającego, postać dziewczynki jest nierealistycznie wykreowana i irytująca. Bardzo nudna pozycja.

52 880
    11 327