Trzy ślepe myszki

Agatha Christie Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Seria: Agatha Christie: Kolekcja Kryminałów kryminał, sensacja, thriller
Three blind mice
Adela Drakowska
Wydawnictwo Dolnośląskie
literatura angielska literatura brytyjska literatura XX wieku literatura kryminalna klasyka kryminału hotel Anglia Wielka Brytania
Three blind mice
kryminał, sensacja, thriller
Adela Drakowska
Agatha Christie: Kolekcja Kryminałów

Książka na początku wydawała mi się przewidywalna i nie czytałam jej bardzo chętnie, jednakże zakończenie miło mnie zaskoczyło i mogę ją spokojnie polecić :)

Krótka, ale treściwa! Bardzo dobrze mi się ją szukało.

No i teraz się zacznie - nie ukrywam, że przeczytałem wszystkie książki Agathy Christie za dzieciaka. Będę próbował sobie przypomnieć która była spoko, a która słaba.
I tą pamiętam, że była słaba :)

Dobry wybór na jesienno-zimowy wieczór. Typowe dla autorki zamknięcie zabójcy w okrojonym gronie, co powinno pomagać w wytypowaniu winnego- w przypadku tej historii do końca nie było to oczywiste

Bardzo krótka, ale niezwykle emocjonująca i trzymająca napięcie do ostatnich chwil opowieść Królowej kryminału. Ciekawa. Momentami zabawna. Czarny angielski humor. Pełno znaków zapytania. Szukanie odpowiedzi.
Pada śnieg. Coraz więcej śniegu. Pensjonat staje się odcięty od świata. W środku siedmioro ludzi i każdy twierdzi, że mówi prawdę. Czy tak jest rzeczywiście ? Nie....

Parę lat temu, w teatrze Słowackiego oglądałam sztukę na podstawie „Trzech ślepych myszek”, która bardzo mi się podobała, tak wiec milo było sobie ja przypomnieć jeszcze raz.

,,Trzy ślepe myszki” to ostatni kryminał Agathy Christie w serii ,,Królowa kryminału”(ale nie ostatnia książka). To opowiadanie, które później zostało zaadaptowane przez autorkę jako sztuka teatralne ,,Pułapka na myszy”. Sztuka jest swoistym fenomenem, najdłużej graną sztuką na świecie i wciąż nie schodzi z afisza. A jak z opowiadaniem?

Akcja dzieje się w pensjonacie...

Dyskusje

• Agatha Christie