Poker z rekinem

Okładka książki Poker z rekinem
Daria Doncowa Wydawnictwo: Videograf II Cykl: Eulampia Romanowa (tom 2) Seria: Seria z kobrą kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Eulampia Romanowa (tom 2)
Seria z kobrą
2014-08-06
Danuta Blank
Eulampia Romanowa kryminał

więcej Więcej

Czytając którąś już z kolei książkę pani Doncowej, można zauważyć pewien schemat. Niektórym to przeszkadza, mi wcale. Wystarczy, że wszystkie książki są lekkie i przyjemnie się je czyta.

Trochę mnie zmęczyła. Za dużo postaci, myliły mi się w trakcie czytania. Na plus oczywiście opisy szarej rosyjskiej rzeczywistości.

Jeśli ktoś ma ochotę czytać cykl o Eulampii, to szczerze radzę - niech poprzestanie na dwóch tomach. Obojętne zresztą których. Kolejne czyta się wprawdzie łatwo, szybko i przyjemnie, ale nie ma w nich żadnych nowych, ożywczych pomysłów i po przeczytaniu wszystkich części cyklu fabuły zlewają mi się w jedną całość.

Drugi tom serii o Eulampii Romanowej to kolejna świetna historia w stylu Joanny Chmielewskiej. Przezabawnie napisany kryminał wciąga od pierwszej do ostatniej strony.
Eulampia nadal mieszka z rodziną Katii, lekarki o miękkim sercu, która przygarnia różne zagubione istoty. Zajmuje się domem, opiekuje domownikami i trzyma pieczę nad sporym zwierzyńcem. Poza zwykłymi domowymi...

Humor - uwielbiam!

Ależ irytująca bywa ta Eulampia! Aż czasami mam ochotę pacnąć ją w ramię, bo oczywistych oczywistości nie dostrzega.

I znowu Eulampia (która aspiruje już do miana prywatnego detektywa) wpada we wszystkie mozliwe tarapaty, a sytuację ratuje wyrozumiały pan milicjant. Prawo Murphy'ego działa - jeśli coś może pójść źle, to na pewno pójdzie.

I tylko ta szara rosyjska...

Po przeczytaniu tej części serii stwierdziłam "dobrze, że to już koniec".

Ktoś, kto czytał moje pozostałe opinie na temat książek Doncowej zapyta - "Co się nagle stało? Przecież do tej pory byłaś zadowolona z autorki".

Szczerze? Właściwie to sama nie wiem: czy to wina tej konkretnej pozycji czy po prostu zaczęłam czuć przesyt. Może gdybym przeczytała je we właściwej...

Drugi tom cyklu z Eulampią Romanową, która zarabia (bo w tej części już zarabia!) prowadząc prywatne dochodzenia na zlecenie pewnych osób. Czyta się przyjemnie ale bez rewelacji.

Wyśmienita książka:)

• 2013
  • Kryminały
  • 2014
  • Thriller/sensacja/kryminał
  • Kryminał

Dodaj cytat z książki Poker z rekinem