Klub miłośników kryminałów

Okładka książki Klub miłośników kryminałów Carlos Garcia Miranda
Okładka książki Klub miłośników kryminałów
Carlos Garcia Miranda Wydawnictwo: HARDE Wydawnictwo kryminał, sensacja, thriller
El club de los lectores criminales
HARDE Wydawnictwo
2024-03-26
2024-03-26
ekranizacja

Świetny kryminał

Świetny kryminał

Świetny kryminał, jak to maja w zwyczaju pisać Hiszpanie ;) Polecam wszystkim... miłośnikom :)... gatunku

Fajny thriller

Fajny thriller

Świetnie napisany kryminał, polecam

Świetnie napisany kryminał, polecam

Bardzo ciekawy koncept, niby już tak znany a jednak z nowym twistem. Polecam.

Bardzo ciekawy koncept, niby już tak znany a jednak z nowym twistem. Polecam.

"Nikt z nich nawet nie podej­rze­wał, że po tym, co za chwi­lę się zda­rzy, ich życie zmie­ni się na za­wsze."

Połączyła ich miłość do literatury, chęć zemsty i wielki sekret. Klub miłośników kryminałów, założony z myślą, zgłębienia twórczości Stephena Kinga, nie cieszy się oczekiwanym powodzeniem. Wśród przybyłych na dodatkowe zajęcia studentów Angela dostrzega znajome twarze, jednak z większością osób nie miała dotąd większego kontaktu. Zafascynowani grozą, wkrótce na własnej skórze odczują chłód prawdziwego koszmaru. Uwikłani w tragiczną śmierć bedą zmuszeni skonfrontować się ze swoimi lękami i bezwzględnym mordercą, który nie cofnie się przed niczym, nim zrealizuje swój plan.

Książka zdecydowanie jest ukłonem w stronę fanów slasherów. Jest mrocznie, zaskakująco i tajemniczo. Najbardziej podobało mi się nawiązanie do powieści Kinga, które bardzo sobie cenię i wplecenie wielu z nich w fabułę. Szczególnie "To" które najczęściej pojawia się w przebiegu wydarzeń i ma wpływ na losy bohaterów. Można wyczuć ogromną wiedzę i pasję Aurora z zakresu twórczości mistrza grozy. Nie brakuje również wielu zwrotów akcji i pytań domagających się odpowiedzi. Nawet lekka niewiarygodność wydarzeń nie przeszkadza, by wczuć się w klimat i w napięciu oczekiwać kolejnych wrażeń. Sam pomysł na fabułę świetny i dopracowany, chociaż odrobinę zabrakło mi większych emocji podczas dialogów. Mimo wąskiego grona podejrzanych, nie potrafiłam rozszyfrować zamysłu autora, a takie zaskoczenia zawsze uwielbiam.

Dawno nie czytałam tak "dzieciecej" ksiązki, bo od pierwszych stron miałam wrazenie, ze czytam historyjkę piątoklasisty, który nie czyta książek.
Styl, jezyk, fabuła ... no nie.
W sumie nie wiem czemu daję AŻ 2 gwiazdki

Styl, jezyk, fabuła ... no nie.
W sumie nie wiem czemu daję AŻ 2 gwiazdki

Angela, główna bohaterka, nie podejrzewała, że czekają ją tak przerażające wydarzenia, gdy zapisywała się do klubu miłośników kryminałów. To, co się wydarzyło, na zawsze zmieni życie nie tylko jej, ale i pozostałych bohaterów. Tragiczna śmierć sprawi, że będą musieli stawić czoła największym lękom. Czy uda im się wyjść z tego cało?

Autor mistrzowsko buduje napięcie, prowadząc nas przez kolejne zwroty akcji i nieoczekiwane zdarzenia, które trzymają w napięciu do ostatniej strony. I chociaż są fragmenty kiedy książka wydaje się dłużyć, to nie odbiera przyjemności z lektury, bo chcemy jak najszybciej poznać odpowiedzi na dręczące nas pytania.

Kreacja bohaterów bardzo mi się podobała, każdy mierzy się z własnymi demonami i można zauważyć, że przeszłość odciska na nich olbrzymie piętno.

Największym plusem książki jest dla mnie jednak motyw książki w książce, uwielbiam takie historie! Autor subtelnie wplata odniesienia do twórczości Stephena Kinga, dodając fabule dodatkowego wymiaru strachu i tajemnicy.

Jeśli miałabym opisać tę książkę jednym słowem to- tajemnicza. Powoli dążymy do zakończenia, które przynosi zaskakującą prawdę i to odkrywanie jej, daje czytelnikowi najwięcej przyjemności z lektury.
„Klub miłośników kryminałów” to lektura, która z pewnością nie zawiedzie fanów kryminałów i rozwiązywania zagadki wspólnie z bohaterami. Polecam! 🧡

Autor mistrzowsko buduje napięcie,...

Angela postanawia zapisać się do klubu miłośników kryminałów. Nawet nie przypuszcza, jak ta decyzja odmieni jej życie. Niemoralna propozycja, którą otrzymuje od jednego z profesorów jest początkiem koszmaru. Kiedy klubowicze postanawiają zemścić się na profesorze i śmiertelnie go wystraszyć, nie spodziewają się, że wszystko wymknie się spod kontroli.

Kiedy zasiadałam do tej książki, nawet w najśmielszych marzeniach, nie przypuszczałam, że nie oderwę się od niej aż do ostatniej strony. Aż głupio mi to pisać, ale jestem bardzo mile zaskoczona. Nie spodziewałam się czegoś tak dobrego. „Klub miłośników kryminałów” ma w sobie wszystko, czego pragnie każdy…miłośnik kryminałów. Jest morderstwo (albo kilka),jest podejrzany (albo kilku),są tajemnice, są sekrety, są mylne tropy, są zwroty akcji. Jest też motyw, który uwielbia większość z nas, czyli książka w książce. Przez prawie całą lekturę towarzyszyło mi uczucie niepokoju i napięcia i właśnie to uwielbiam w książkach tego gatunku. Smaczku dodają liczne nawiązania do twórczości Kinga i jak mam być szczera, to właśnie ta książka przekonała mnie do sięgnięcia po któreś z jego powieści. Carlos Garcia Miranda stworzył świetne profile psychologiczne swoich bohaterów- każdy z nich jest inny, każdy z sekretami, każdy podejrzany. Dla mnie „Klub miłośników kryminałów” okazał się lekturą na jeden wieczór i jestem przekonana, że u Was będzie podobnie. Dajcie się porwać mrocznym wydarzeniom.

Kiedy zasiadałam do...

ojojoj jakie to było kiepściutkie...
Pomysł niezły, choć nie nowatorski, ale wykonanie...
Strasznie to było infantylne..miałam wrażenie, że czytam/słucham wypracowania napisanego przez egzaltowaną gimnazjalistkę..I mam nieodparte wrażenie, że tym razem to nie tyle wina tłumaczenia co kiepskiego oryginału. Wydarzenia niewiarygodne, ich ciąg nielogiczny, dialogi drewniane., postacie płaskie i wkurzające.
Ta książka nie jest straszna - jest śmieszna.
Naciągane dwie ** - bo myślałam o jednej..

ojojoj jakie to było kiepściutkie...
Pomysł niezły, choć nie nowatorski, ale wykonanie...

• Kryminał
  • Audiobooki
  • JaChce
  • Do przeczytania
  • Samodzielne
  • Konkursy

Dodaj cytat z książki Klub miłośników kryminałów