Układ

Okładka książki Układ Igor Brejdygant
Okładka książki Układ
Igor Brejdygant Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Monika Brzozowska (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Monika Brzozowska (tom 2)
W.A.B.
2021-09-29
2019-06-05
literatura polska manipulacja niebezpieczeństwo nienawiść policjantka psychopata psychoza śledztwo zemsta ekranizacja

Po raz pierwszy od dłuższego czasu wciągnęła mnie nie tylko akcja, ale miałem też przyjemność obcowania ze stylem, sposobem konstruowania zdań. Przy drugim tomie dostrzegalna już była powtarzalność struktur opisów, ale nie zdążyła jeszcze jeszcze zmęczyć. Bardzo dobra pozycja. Ciekawią mnie dalsze losy bohaterów;)

Jeżeli ktokolwiek szukał bohaterki na miarę Lisbeth Salander , to własnie ją znalazł .Jest to właśnie bohaterka Układu , czyli Monika Brzozowska .Gdy przełożeni , dają jej szansę i wysyłają na bezpłatny urlop , niestety życie nie pozwala na bezczynność .Monika , nagle znajduje się w centrum dość skomplikowanej historii z obcym wywiadem w tle .Na początek jednak , zaczynają ginąć świadkowie w pewnej sprawie o pedofilię .I to kilku od razu , jakby ktoś tym sterował .A dalej jest tylko gorzej .Monika Brzozowska , ma szansę się wykazać , ale ona wybiera nałóg .Chociaż w tym tunelu jest światełko i ono właśnie dla niej się zaświeciło .Bardzo , ale to bardzo mocny kryminał .Najlepszy jaki w tym roku czytałem .

Bardzo dobra książka - wartka i ciekawa akcja, chciało się czytać dalej. I o to chodzi w tego typu książkach.

To była naprawdę świetna książka, zarówno pierwsza jak i druga. Postać Moniki czasami mnie irytowała, ale czytałam jednym tchem.

Nie jest to lekka powieść. Brudne układy wśród wysoko postawionych osób, afera pedofilska, narkotykowe dno i szantaże, to tylko wierzchołek góry lodowej.
Czytając książkę nasuwa się myśl, czy to prawda, czy tylko fikcja literacka...

Czytając książkę nasuwa się myśl, czy to prawda, czy tylko fikcja literacka...

Druga część historii Moniki Brzozowskiej i jednocześnie zakończenie całej historii. Fajna pozycja, wciągająca. Trzymająca w napięciu. Polecam.

1931

Nie jestem pewna, dlaczego doczytałam do końca, skoro w pewnej chwili pojawiło się pytanie o to, co jeszcze można byłoby włączyć do akcji. Kosmitów?
Książka sprawia wrażenie jakby miała stać się zbiorem pomysłów na wieloodcinkowy serial - o ile scenarzyście chciałoby się logicznie rozwinąć i powiązać pojawiające się w powieści elementy.
Kiepska książka z zupełnie nieprawdopodobną bohaterką.

Kiepska książka z zupełnie...

Pierwszej części przygód pani komisarz nie czytałem, bo nie było w bibliotece. Zacząłem od drugiej, zachęcony poprzednią książką Autora "Szadź".
Przeczytałem, a częściowo kartkowałem. Miałem wrażenie, że książki pisały różne osoby. Styl "Układu" to jakby pisał gimnazjalista, moim zdaniem.
Co do pani komisarz, to jej problemy skutkujące, tu czytelnicy wiedzą co robiła, są wykluczające ze służb, ze skutkiem natychmiastowym.
Temat ciekawy, nawet więcej w kontekście tzw. afery podkarpackiej, ale Autor moim zdaniem nie udźwignął tematu. Sporo też nielogiczności. A szkoda...

Mocna książka trzymająca w napięciu o polskiej polityce i nie tylko.

Mocna książka trzymająca w napięciu o polskiej polityce i nie tylko.

Sięgnęłam po kontynuację ponieważ pierwsza część mnie zainteresowała. Jednakże juz po kilku rozdziałach stwierdziłam, że nie dam rady jej skonczyc sluchac...bohaterka w ciągu narkotycznym...ciagle tylko szuka towaru...I te przydługie opisy ćpania...nic ciekawego...przestałam lubic bohaterkę...wiec straciłam serce do tej historii...odkladam ja...bez poznania zakończenia...niestety...

• Audiobooki

Dodaj cytat z książki Układ