Blef

2021-04-13
2021-04-13
Łukasz Praski
ekranizacja

Kto mówi prawdę, a kto kłamie?

Ciężko się oderwać. Początek trochę się powoli rozkręca, ale potem akcja przyspiesza. Atmosfera gęstnieje, dużo emocji i do końca w zasadzie nie wiadomo, jakie jest rozwiązanie zagadki. Naprawdę fajna :)

Powieść ciekawa, ale napisana chaotycznie. Myślałam, że to tylko moje odczucia, ale po przeczytaniu kilku opinii zauważyłam, że inni też mieli z tym problem. Cała historia szokująca, ale trochę naciągana.

Zaczęło się niepozornie. Trochę powoli. Ale to, co się działo potem - wow.
12 lat temu zaginęła 6-letnia dziewczynka i nagle tak po prostu wróciła. Tylko czy to ona?
Tajemniczy znajomy z FB ją ostrzega, więc w tym domu kłamie ktoś jeszcze. Młoda oszustka zostaje i próbuje dowiedzieć się co tak naprawdę wydarzyło się w tej rodzinie 12 lat temu. O mało nie przypłaciła tego życiem.
Jej los także nie oszczędzał w dzieciństwie, ale czy po tym wszystkim można sobie jeszcze ułożyć życie?

Zaczęło się niepozornie. Trochę powoli. Ale to, co się działo potem - wow.

Jak dla mnie książka, która nie wciąga czytelnika od razu. Główna bohaterka troszkę irytuje, troszkę nieciekawa.
ALE..
Później to już inna historia :) Z zapartym tchem czytasz i czytasz, też czujesz, że coś się nie zgadza. Chcesz rozwiązać tę zagadkę. I udaje Ci się, ale cóż to za rozwiązanie, cóż za zakończenie! Jednym słowem polecam.
Daję mocne 7/10.

ALE..
Daję mocne 7/10.

Opis zachęcił mnie do sięgnięcia po "Blef" ale totalnie nie oddaje tego, co się wyprawia w jej zawartości! Niespodziewane zwroty akcji, wypływające na powierzchnie sekrety z przeszłości, no, od pewnego momentu książka jest po prostu nieodkładalna, a zakończenie... szokuje.

Fabuła trzymająca w napięciu to słowo idealnie według moim zdaniem opisuje tą książkę. Pod koniec fabuła książki mocno mnie zaskoczyła tego się nie spodziewałem.
Po nie kąd uważam że książka może nie zachęcać opisem na okładce może też ktoś się wacha czy jest warta przeczytania, uwierzcie mi naprawdę jest tego warta tak jak pisałem wyżej fabuła jest świetna.
Bardzo serdecznie polecam!

Bardzo...

Wciągający, pełen zwrotów akcji thriller, który trudno odłożyć, zanim się nie dotrze do zakończenia. To, czego zabrakło mi w tej powieści, to klimat i nieco bardziej rozbudowane osobowości bohaterów.

Twoje dziecko znika. A teraz, gdy wraca po latach do domu, czujesz, że to chyba jakiś blef... - napis z okładki bardzo intryguje i zachęca do przeczytania. Sześcioletnia dziewczynka znika w drodze do sąsiadki. Poszukiwania nie przynoszą rezultatów. Kiedy po dwunastu latach staje w progu domu coś tu nie gra. Kto kłamie? Kto ukrywa sekrety? Warto to osobiście sprawdzić.

Blef to w mojej ocenie must have każdego czytelnika thrillerów. Dostajemy misterną intrygę, sekrety przeszłości i druzgoczącą prawdę. Książka trzyma w napięciu. Od samego początku wiemy, że coś jest nie tak, ale fakty pokazują, że nie mamy pojęcia o co tak naprawdę chodzi. Postacie są żywe, łatwo się z nimi utożsamić. Czuć bijące od nich uczucia, aczkolwiek nie zawsze znane są motywy nimi kierujące. Początkowe, irracjonalne decyzje zostają ostatecznie wyjaśnione. Zakończenie jest niespodziewane i brutalne. Pasuje do tej historii idealnie. Polecam.

Blef...

Sześcioletnia dziewczynka Jenny zniknęła. Idąc do mieszkającej po sąsiedzku koleżanki, nigdy tam nie dotarła. Dwanaście lat później dziewczyna nagle pojawia się w domu. Twierdzi, że została porwana i cudem udało jej się uciec od ludzi, którzy zgotowali jej prawdziwe piekło. Rodzice witają ją z otwartymi ramionami. Niestety wersja wydarzeń Jenny nie przekonuje agentów FBI oraz jej starszego brata Bena, który bacznie się jej przygląda. Co działo się z Jenny przez te wszystkie lata? Dlaczego wróciła dopiero teraz?
Początek książki był bardzo intrygujący i to powodowało, że trudno było mi się oderwać od czytania. Niestety im bliżej było końca, tym napięcie niestety spada i coś, co było na początku efektowne, okazało się nie do końca tym być. Dużo czytam i jeszcze więcej oglądam filmów i seriali, stąd ciężko mi się dogrzebać tytułu, ale mam wrażenie, że już spotkałam się z podobnym rozwiązaniem fabularnym, jakie miało miejsce w Blefie. Nie czuję się oszukana, bo akcja powieści do pewnego momentu była dobrze prowadzona. Po prostu liczyłam na inne zakończenie i czuję niedosyt. Ode mnie 7/10.

Nie mogłam się oderwać, książka niesamowicie wciąga. Historia jest świetna, do samego końca trzyma w napięciu i niepewności a samo zakończenie pozamiatało. Czyta się szybko, opowiesc jest fajnie przedstawiona, dobrze mi się to czytało. Polecam

• Przeczytane 2021
  • Ebooki