Poziom śmierci

Okładka książki Poziom śmierci Lee Child
Okładka książki Poziom śmierci
Lee Child Wydawnictwo: Albatros Cykl: Jack Reacher (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Jack Reacher (tom 1)
Killing Floor
Albatros
2022-01-26
2003-01-01
1997-03-01
Paulina Braiter-Ziemkiewicz
jack reacher lee child ekranizacja

Okładka książki Sekret Andrew Child, Lee Child
Sekret Andrew Child, Lee C...
Okładka książki Bez planu B Andrew Child, Lee Child
Bez planu B Andrew Child, Lee C...

Bardzo dobry początek serii. Zamówione już kolejne tomy.

Bardzo dobry początek serii. Zamówione już kolejne tomy.

Czy moje oczekiwania były duże? Niekoniecznie. Czy zostały zaspokojone? Niekoniecznie. Nie jest to jakaś bardzo zła powieść, ale jak dla mnie zbyt dużo zbiegów okoliczności (takich niemożliwych) i zbyt naciągana fabuła. Główny bohater niby jest jakiś, ale jest jednocześnie nijaki. Nie kupuję tego i kończę przygodę z Reacherem na pierwszym tomie. Jest tylu jeszcze autorów i książek do przeczytania. Po książce z oceną 7,2 spodziewałam się czegoś lepszego.

Dobra + ekranizacja

Dobra + ekranizacja

Po serialu, który zachęcił mnie do rozpoczęcia przygody z tą serią, niestety muszę powiedzieć że jestem zawiedziony. Spora część książki mi się dłużyła, a tym samy czytałem ją kilka miesięcy, żeby tylko dobrnąć do końca. Ostatnie 20% natomiast wynagrodziło oczekiwania także "Poziom śmierci" to bardzo nie równy poziom. Seria na pewno nie wskoczy na półkę do przeczytania w przyszłości, ale nie mówię "nie" dla pojednyczych dalszych tomów, jeśli będą one warte czasu.

Bardzo dobra książka nic dziwnego że zapoczątkowała cały cykl

Bardzo dobra książka nic dziwnego że zapoczątkowała cały cykl

Strasznie przeciętne. Nudne.

Strasznie przeciętne. Nudne.

Być może źle zrobiłem, że obejrzałem najpierw serial i książka stała się dla mnie nudna. Bywały męczące momenty, kiedy to odkładałem ją nawet na kilka dni. Chciałem jednak porównać ją z serialem i czytałem dalej, ale znalazło się mnóstwo różnic, które serial wygrał na swoją korzyść. Być może kiedyś jeszcze wrócę do serii o Reacherze, lecz na ten moment w kolejce czeka sporo ciekawszych autorów.

Pierwszy i najlepszy tom o Jacku Reacherze. Nie było chwili, która nie trzymała w ekstremalnym napięciu. Co najważniejsze, występuje pierwszoosobowa narracja, jakiej później mało. W tej książce nie brakuje niczego. Jedyna część, która zasługuje na opinię 10/10 w całej serii

Debiutancka powieść Lee Childa rozpoczynająca cykl z Jackiem Reacherem.
Książka jest napisana w sposób bardzo asertywny,czyta się łatwo i ze zrozumieniem treści,co nie oznacza,że jest prostacka.
Dobry kryminał z dużą dawką akcji i przemocy.
Bezwarunkowo skłania do sięgnięcia po następny tom.

Debiutancka powieść Lee Childa rozpoczynająca cykl z Jackiem Reacherem.
Dobry kryminał z dużą dawką akcji i przemocy.
Bezwarunkowo skłania do sięgnięcia po następny tom.

Moje rozczarowanie jest niezmierne, a mój dzień zrujnowany. Pierwsza godzina audiobooka zasiała ziarno ciekawości: małomówny, tajemniczy bohater, intrygująca sprawa morderstwa, coś się tu nie zgadza - wszyscy niby coś wiedzą, ale nie powiedzą. Postanowiłem kupić całość by mieć słuchania na dwa tygodnie. Dalej było już źle - bohater przestał być tajemniczy bo wszystko o sobie wypaplał poznanym parę dni wcześniej ludziom. Pokazał też swoją twarz "bohatera powieści sensacyjnej", który na zmianę umyka śmierci i kradnie cnotę niewiastom. Poziom brutalności był wręcz groteskowy i bezsensowny - nie służył zbudowaniu negatywnych emocji wobec antagonistów, ale sprawiał że wydawali się komiksowi i nierealistyczni. Plot twisty sypały się przez całą powieść z taką przewidywalnością, że to aż śmieszne. A rozwiązanie głównej zagadki mnie zniszczyło - było tak głupie, że aż nie mogłem w to uwierzyć. Poważna powieść, adaptacja w postaci serialu na prime video, a poziom naiwności w kwestiach zorganizowanej przestępczości jak w dobranocce (kiedyś też myślałem, że pranie pieniędzy polega na praniu ich w pralce). Nie polecam, są lepsze sensacyjne książki i serie.

• Lee Child