Nowy początek

Nie powiem
2024-02-07
2024-02-07
sensacja romans obyczaj mafia

"Nowy Początek" to nie tylko kontynuacja, ale także spektakularne zwieńczenie wciągającej opowieści, którą rozpoczęła Paulina Nowak w swoim debiutanckim dziele, "To nie koniec". Autorka ma lekkie i przyjemne pióro, więc z przyjemnością przeniosłam się do świata bohaterów.

Ponownie spotykamy się z Lailą, Jakubem i Brunem, którzy stają w obliczu kolejnych niebezpieczeństw i trudnych wyzwań. Laila, próbując ułożyć sobie życie na nowo, musi zmierzyć się z okrutną przeszłością, która nie daje jej spokoju. Walka o siebie i o miłość staje się jeszcze bardziej zacięta, gdy zostaje wciągnięta ponownie w mafijne porachunki. Autorka mistrzowsko buduje napięcie, ukazując nie tylko złożoność sytuacji, ale także wewnętrzne konflikty bohaterów, którzy muszą zmierzyć się z własnymi demonami.

Paulina Nowak w "Nowym Początku" serwuje prawdziwą dawkę emocji, intryg i niebezpieczeństwa. Poprzez narrację w pierwszej osobie udało mi się wczuć w uczucia głównych bohaterów, co sprawiło, że historia stała się jeszcze bardziej angażująca i emocjonująca. Autorka nie oszczędza swoich postaci, wystawiając je na próbę i pokazując, jak silna potrafi być więź między nimi w obliczu trudności.

Mimo że książka ma niewielką liczbę stron, to w pełni satysfakcjonuje , dostarczając zarówno wartkiej akcji, jak i głębszych refleksji na temat miłości, zaufania i walki ze swoimi demonami. "Nowy Początek" to doskonała lektura na wieczór, która szybko wciąga i trzyma w napięciu do samego końca. Dla fanów romansów z wątkiem kryminalnym ta powieść będzie prawdziwą gratką, zapewniającą niezapomniane chwile.

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Nie powiem miałam możliwość przeczytać i zrecenzować książkę Pauliny Nowak pod tytułem “Nowy początek”. Książka to romans z wątkiem kryminalnym. Powieść jest kontynuacją debiutu autorki, o tytule “To nie koniec”.
Kolejny raz spotykamy się z Lailą, Jakubem i Brunem.
Laila pragnie spokoju. Przeżycia, które wcześniej były jej udziałem niekorzystnie odbijają się na jej życiu. Kobieta nie może niestety liczyć na ciszę i spokój. Kiedy już wydaje się, że chociaż w jednym aspekcie jej życia wszystko pomału zaczyna się układać, nagle pojawiają się problemy. W uspokojeniu sytuacji nie pomaga fakt, że przestępcy wykorzystują ją do swoich rozgrywek.
Ciągły stres, niepewność jutra i sprzeczne informacje, jakie docierają do niej na temat ukochanego, powodują, że Laila czuje się skołowana. Nie wie, komu może zaufać. Kto jest jej przyjazny, a kto nie? Kiedy wreszcie udaje jej się zdecydować osoby godne zaufania, w życiu bohaterki wydarza się nieszczęście. Czy dalsze życie będzie dla niej nowym początkiem?
Równolegle obserwujemy życiowe rozterki Bruna. Najlepszy przyjaciel młodej kobiety stara się zrozumieć, czego tak naprawdę chce od życia. Wraca wspomnieniami do swoich młodzieńczych rozważań nad wyborem drogi życiowej. Waha się też czy warto jeszcze utrzymywać kontakt z Lailą.
Przyglądamy się również poczynaniom Jakuba, który robi wszystko, by wyplątać się z życia, jakie prowadził dotychczas. Niestety członkowie mafii nie odpuszczają tak łatwo, tym którzy chcą odejść.
Mężczyzna, który chwilę wcześniej poznał prawdę o wydarzeniach, które pchnęły go na drogę zła, stara się jeszcze raz zawalczyć o swoje szczęście u boku kobiety, którą pokochał. Jak się jednak okazuje, nie wszystko zostało jeszcze wyjaśnione, a wszelkie tajemnice mogą zostać wykorzystane w niecnych celach.
Powieść “Nowy początek” domyka rozpoczęte wątki, ujawniając też informacje, które dodały smaku zawartej na kartach historii. Przeszłe wydarzenia mają ogromny wpływ na teraźniejsze kroki bohaterów i rzutują na obraz całości. Kolejny raz połączone i zmieszane ze sobą motywy miłości, nienawiści, przyjaźni, nadziei, tajemnic oraz zemsty, tworzą przyjemną do czytania całość.
Dodatkowo zawarty motyw utraty pamięci zwiększa napięcie i niepokój o zakończenie historii. Czy losy Laili i Jakuba się połączą? Czy może nie jest im pisane bycie razem? Dopiero ostatnie rozdziały pozwalają nam poznać odpowiedź na pytanie, jaki jest nowy początek dla bohaterów.
Kolejny raz narracja pierwszoosobowa wybrana przez autorkę mnie urzekła. Umożliwiła poczuć się bardziej przywiązanym do postaci i łatwiej zrozumieć kolejne podejmowane przez nich decyzje.
Uważam, że to przyjemna lektura do przeczytania dla relaksu.

Kolejny raz spotykamy się z Lailą, Jakubem i Brunem.
Laila pragnie spokoju. Przeżycia, które wcześniej były jej udziałem...

RECENZJA

„NOWY POCZĄTEK”

AUTOR: PAULINA NOWAK
Współpraca Reklamowa —
WYDAWNICTWO: NIE POWIEM.

„Bo póki krew przepływała przez żyły, a powietrze wypełniało płuca, nie było za późno. Półki oczy dostrzegały blask wschodzącego słońca, a pod bosymi stopami kruszyła się ziemia, nowy początek czekał, by w odpowiednim momencie wyłonić się zza ciemnych burzowych chmur i wyciągnąć otwartą dłoń, na której spoczywała nadzieja”.

„Nowy Początek” to druga i finałowa część niesamowicie zaskakującego i wciągającego romansu z wątkiem kryminalnym, w którym znajdziemy skrywane tajemnice, intrygi, niebezpieczeństwo, duży wachlarz przeróżnych emocji, uczucie niepokoju, gniew, złość, niepewność, komu można tak naprawdę zaufać, dramaty i wiele przeszkód w życiu bohaterów i zwroty akcji. Autorka podda próbom uczucia głównych bohaterów, mieszając w ich życiu, burząc co chwilę wypracowane zaufanie, aby poddać je dużym wątpliwością i pokazując, jak wielka potrafi być siła miłości i jakie życie potrafi pisać scenariusze.
Książka wciąga już od pierwszych stron, do samego końca, a to wszystko za sprawą dynamicznie poprowadzonej i fantastycznie wykreowanej fabuły, która zawiera pełno nieoczekiwanych zwrotów akcji i emocji, które trzymają czytelnika w napięciu do samego końca.
Autorka bardzo realnie pokazuje emocje, co sprawia, że wszystko przeżywamy razem z bohaterami tej historii, a książka nabiera barw, staje się intensywna, emocjonująca i pasjonująca. Umiejętnie buduję atmosferę i namacalne napięcie w tej historii.
Autorka ma lekki, przyjemny styl  i coś takiego w sposobie pisanie, że wciąga, umie zainteresować czytelnika i z zapartym tchem czytasz tę historię.

Książka napisana jest z perspektywy głównych bohaterów Laili, Jakuba i Bruna, dzięki temu możemy razem z nimi przeżywać całą gamę emocji, zobaczyć, przez co przechodzą, co czują, co planują, jaki mają mętlik w głowie.

Bohaterzy świetnie wykreowani, barwni, różnorodni w dodatku bardzo plastyczni i realnie nakreśleni, widać ich emocje, zwątpienia, widoczne zmęczenie nieporozumieniami.

„Byłem pewien, że kiedy tylko przebrnę przez piekło, dotrę do mojego anioła”.

Przez ostatnie pół roku, życie Laily posypało się jak domek z kart, a teraz każdego dnia próbuje zacząć wszystko od nowa, spychając strach, smutek, jednak los napisał dla niej inny scenariusz. Zła przeszłość ciągle ją ściga, a każdy dzień przynosi, tylko same problemy. Niespodziewanie pojawia się Jakub, który błaga ją o chwilę cierpliwości i zaufanie.
Kobieta gubi się i nie wie, komu może zaufać i kto okaże się przyjacielem, a kto wrogiem.
Jakub będzie musiał powrócić do samego początku i wrócić w niechciane miejsca, by odszukać Wandę, a po drodze walczyć o miłość.
Odkryje skrywane przez nim tajemnicę, która zmieni jego życie, coś straci, coś zyska.
Borys wyprowadza się, chcąc zacząć nowy rozdział, odcinając się od Laily.

-Czy drogę do szczęścia Laili i Jakuba podzieli okrutny los?
-Czy Laila zaufa Jakubowi?
-Kim okaże się Marcel i co chce osiągnąć?
-Czy Laila podaży za głosem serca, czy jednak straci całkowite zaufanie do Jakuba?
-Komu może zaufać?
-Co przygotuje im przyszłość i czy są na to przygotowani?
-Czego dowie się Jakub i czy będzie do samego końca walczył o Lailę?
-Czy Jakub odnajdzie Wandę?
-Czy Laila będzie, potrafiła wrzucić z serca Jakuba?
-Jak wiele są w stanie znieść w imię miłości?
-Kto okaże się tym złym?
-Czy przyjaźń między Laila a Brunem przetrwa?

Polecam.
Przekonaj się, jak wielka potrafi być siła miłości i co przygotował dla bohaterów przewrotny los.

RECENZJA

„NOWY POCZĄTEK”

AUTOR: PAULINA NOWAK
Współpraca Reklamowa —
WYDAWNICTWO: NIE POWIEM.

Jest to drugi tom, w którym Laila po trudnych przejściach próbuje poukładać swoje życie i zapomnieć o przeszłości. Niestety ta wciąż nie chce dać o sobie zapomnieć, kobieta znów zostaje wciągnięta w mafijne porachunki i sama nie wie komu ufać. W jej życiu dzieje się tak wiele, w dodatku znika Kuba, a przyjaciel którego uczuć nie odwzajemnia też wyjeżdża.

Czy Laila uwolni się w końcu od przeszłości?Czy miłość i przyjaźń przetrwają próby na jakie wystawia je los?

Laila jest bardzo silna, po mimo wszystkiego co ją spotkało walczy o siebie i chodź czasem jest zagubiona, nie poddaje się. Jakub też nie ma lekko, próbując odciąć się od przeszłości odkrywa rodzinne tajemnice, które wywrócą jego świat do góry nogami.
Świetnie czytało mi się tę historię, mamy tu rollercoaster emocji, pełno zawirowań i miłość gotową na wiele poświęceń, uwielbiam takie emocjonujące lektury

Czy Laila uwolni...

Po każdej burzy w końcu wstanie słońce. Nadzieja jest największą motywacją choć częstokroć bardzo trudno zachować ją w sercu.

Ponownie wkraczamy w świat Laili - młodej, ambitnej kobiety o dobrym sercu, której życiowa droga jest pełna ostrych zakrętów.
Teraz sytuacja wcale nie rysuje się optymistycznie.
Pani Tomaszewska musi stanąć w obliczu rozłąki z najlepszym przyjacielem, który jak się okazało żywi wobec niej uczucia o wiele intensywniejsze niż przyjaźń.
Do tego prodba ukochanego Kuby na którego barkach nadal spoczywa ciężar decyzji podjętych w przeszłości, by ukochana na niego zaczekała.
Już samo to okazuje się niezwykle obciążające- a stanowi jedynie wierzchołek góry lodowej złożonej z niezliczonych komplikacji.
Czy dziewczyna podoła wyzwaniu i stanie w obronie uczucia? A może zwątpi w Jakuba?
Kto stanie na drodze kobiety? I czy wszystkie nowe osoby w jej życiu mają dobre intencje?
Nowy początek to trzecia powieść w dorobku autorki, której twórczość mam przyjemność znać od chwili debiutu i z każdą kolejną powieścią utwierdzam się w przekonaniu, że Paulina wkrótce zasili grono popularnych pisarek w naszym kraju.
Opowieść o Laili i jej bliskich jest pełna dynamiki, nieoczekiwanych zwrotów akcji i całej palety bardzo skrajnych emocji - i to właśnie jest najlepsze oraz sprawia, że lektury nie da się odłożyć nie poznawszy zakończenia ❤️
Nie zdradzę więcej szczegółów, by nie psuć nikomu uczty jaką jest czytanie tego cyklu, powiem tylko ,że jeśli lubicie książki o miłości zdolnej przenieść góry z wyrazistym wątkiem kryminalnym - ta pozycja jest wręcz obowiązkowa ❤️
Na koniec chcę serdecznie podziękować Paulinie za egzemplarz z piękną osobistą dedykacją oraz za zaufanie jakim mnie obdarzyła pozwalając recenzować swoje literackie dzieci.

Teraz sytuacja wcale nie rysuje się optymistycznie.
Pani Tomaszewska musi stanąć w obliczu rozłąki z najlepszym ...

Laila musi ułożyć sobie życie na nowo. Bruno - przyjaciel kobiety wyprowadza się od niej, gdyż jest w niej zakochany lecz bez wzajemności. Pojawienie się Jakuba jeszcze bardziej wszystko komplikuje.
~
Po przybyciu mężczyzny problemu zaczynaj się piętrzyć. Długi, likwidacja ukochanej księgarni oraz wypadek Kory. Mąż kobiety o wszystko obwinia właśnie Laile. Tajemniczości dodają materiały zgromadzone przez Marcela, które mają pogrążyć Jakuba.
~
Wróg oczywiście nigdy nie śpi i depcze po piętach naszych bohaterów. Czy wszystko dobrze się skończy? Kto jest wrogiem, a kto prawdziwym przyjacielem? Komu można w pełni zaufać?
~
Jest to kontynuacja książki pt. "To nie koniec". Przyznam się Wam, że ja jej nie czytałam, a wątek Wadny pozostaje dla mnie tajemnicą. Chociaż nie przeszkadzało mi to aż tak bardzo w czytaniu tej książki.
~
Autorka przedstawia losy bohaterów z ich perspektywy. Każdy z nich opowiada to w pierwszej osobie, co powoduje, że miło i przyjemnie się to czyta bo można poczuć ich emocje i strach, który temu wszystkiemu towarzyszy.
~
Autorka też fajnie połączyła romans z kryminałem. Czytelnik odkryje tu nie tylko zbrodnie, morderstwo czy porwania, ale również odczuje miłość wśród bohaterów i troszkę erotyzmu.
~
Przyznam się, że czasami miałam dość głównej bohaterki. Po prostu jej nie polubiłam, miałam wrażenie, że ona sama nie potrafi przeżyć swojego własnego życia i nie potrafi sama o sobie decydować. Pozwalała sobą manipulować co Marcel idealnie wykorzystywał.
~
Książka fajnie się sprawdzi na weekend. Szybko się ją czyta, dość krótka bo ma niespełna ponad 200 stron. Dodatkowym atutem jest duża czcionka, fajnie się to sprawdza dla osób z wada wzroku.🤭 Myślę, że każdy znajdzie w tej książce coś dla siebie, coś co mu się spodoba. Zatem Was zachęcam do poznania się z bohaterami, a ja muszę zakupić pierwszy tom ich przygód i nadrobić zaległości.

Dziękuję wydawnictwu Nie Powiem za egzemplarz do recenzji ♥️

~

Bruno wyprowadza się by zacząć nowy rozdział. Bez swojej przyjaciółki, którą kochał do szaleństwa. Dziewczyna z dnia na dzień zaczyna popadać w coraz większe tarapaty. A jej wróg nie śpi i chce zniszczyć to co najbardziej kocha. Tylko, że kto jest dobry, a kim tak naprawdę jest ten zły?
Jest to druga część historii, ale przyznam szczerze, że nie stoi to na przeszkodzie temu, by zatopić się w fabule. Owszem, niektóre kwestie przez ten stan rzeczy pozostaną dla nas tajemnicą, ale pozwala to na spojrzenie z dystansu na przeszłość bohaterów i zbudowanie sobie opinii od podstaw, bez jakichkolwiek dawnych przemyśleń. Jest to tak naprawdę połączenie romansu z kryminałem. Mamy tu zbrodnie, złoczyńców, morderstwa, stratę, śledztwo. I przede wszystkim nagły zwrot akcji. Analizując zachowanie śledczego możemy zobaczyć, że jest z nim coś nie tak. Od razu czuć, że jego działania są podyktowane innym celem, który nie jest dobry dla głównych bohaterów. Główna bohaterka nie wzbudziła mojej sympatii, ponieważ zachowywała się jakby była tylko pionkiem w grze innych. Nie potrafiła często spojrzeć trzeźwo na to co się działo i poddać głębszej refleksji następujące po sobie wydarzenia. Powieść wzbudza skrajne emocje. Z jednej strony współczujemy Jakubowi, z kolejnej jesteśmy zdenerwowani na Lailę, innym razem odczuwamy silny erotyzm płynący ze scen miłosnych. Później czujemy niebezpieczeństwo, które będzie skutkiem starcia między śledczym a Lailą. Miłość przedstawiono tu z całkiem innej strony, mianowicie to uczucie, które jest poddane próbom. Przetrwa najgroźniejszą burzę by pozostawić bo sobie siłę, determinację i radość z przetrwania, bycia z tą osobą która jest nam przeznaczona. Rozdziały zostały podzielone między: Jakuba, Bruna, Lailę. Pierwsza z postaci jest odpowiedzialna w większości za kwestie kryminalne, Bruno stanowi uzupełnienie. Laila jest odpowiedzialna z uczuciowość w powieści. Zakończenie to wyciągnięta scena rodem z najpopularniejszych komedii romantycznych. Wątek utraty pamięci jest bardzo ciekawy, szkoda, że nie został bardziej rozwinięty. Nie określono w dużej części powieści dokładnego czasu akcji co pozostawia czytelnikowi przestrzeń na zbudowanie w wyobraźni całości od podstaw. Powieść jest bardzo krótka. Czcionka sprzyja długiemu czytaniu. Co innego mogę powiedzieć? Zapraszam do świata Laili i Jakuba. Warto skosztować tego co daje nam ta historia.

Zaskakująca historia, która trzyma w napięciu.

Zaskakująca historia, która trzyma w napięciu.

Książka zawiera wątek mafijny, miłosny i kryminalny. Więc na sam początek już brzmi dobrze.
Czyta się ją bardzo szybko, ze względu chyba na to, że akcja rozgrywa się tutaj błyskawicznie. Niby są ramy czasowe jednak to z jaką prędkością dzieją się opisane wydarzenia sprawia wrażenie jakby się czytalo o jednym dniu.
Historia przedstawia nam dalsze losy Lailii i Jakuba oraz ich najbliższych.
Książka rozpoczyna się w momencie kiedy Laila musi pogodzić się z decyzją jej przyjaciela o wyjeździe, bo nie potrafii on dłużej przyjźnić się z kobietą, którą szczerze kocha. Kolejną stratą w życiu Laili jest zamknięcie jej ukochanego miejsca pracy. Dodatkowo niespodziewanie pojawia się Jakub, który prosi ją o cierpliwość i obiecuje, że niedługo wróci. Laila boi się o niego, bo rozumie, że przeszłość, a wraz z nią porachunki mafijne ponownie wraca. Jest jak boomerang, którego nie można zostawić za sobą. Powracają demony, fałszywi przyjaciele zaczynają ukazywać swoje prawdziwe twarze i knuć kolejne intrygi. Laila przeżywa kolejny koszmar, gdy jej przyjaciólka ulega wypadkowi. Dociera do momentu w życiu, w którym nie wie kto jest jej przyjacielem, komu może zaufać, a na kogo musi uważać. Zaczyna wątpić w niewinność Jakuba i traci w niego wiarę. Również w życiu Jakuba zachodzą bardzo ważne zmiany, które będą mieć wpływ na jego dalszą przyszłość. Próba definitywnego zamknięcia rozdziału w życiu pt „ Mafia”, kończy się rozlewem krwi i utratą kolejnych bliskich mu osób.
Gdy już wszystko wydaje się być na dobrej drodze do happy endu. Laila ulega wypadkowi w wyniku, którego nie jest w stanie przypomnieć sobie uczuć jakimi dażyła Jakuba. W jego obecności czuje strach i obrzydzenie. Mimo wielu prób przypomnienia Lailii co tak naprawdę ich łączyło i rozpalenia tego żaru miłości między nimi na nowo, Jakub w końcu się poddaje i postanawia wyjechać. Laila jest nieugięta i nie chce go znać. Jednak jak to bywa w prawdziwej miłości, jeśli jesteście sobie pisani to będziecie razem prędzej czy później  Tak i tutaj historia kończy się szczęśliwie, mimo dramaturgi na końcu.

Historia przedstawia nam dalsze losy Lailii i Jakuba oraz...

• Samodzielne

Dodaj cytat z książki Nowy początek