Serce za serce

Zdarza Wam się wybierać książki na podstawie okładki? I dostać coś innego, niż się spodziewaliście? To takie jest właśnie Serce za serce.

Spodziewamy się bajkowej historii, może romansu w stylu Kopciuszka. A dostajemy... No właśnie...

Dostajemy opowieść o straumatyzowanej bohaterce, która mimo upływu lat nadal boryka się z własną historią. O nadopiekuńczym wobec młodszej siostry facecie, który raz zraniony przez kobietę, nie potrafi zaufać i nie wierzy w miłość. O prężnie rozwijającej się agencji modelek. I jeszcze okazuje się, że to wszystko się ze sobą łączy i to wcześniej, niż ktokolwiek mógłby o tym pomyśleć.

Serce za serce chwyta za... serce. Ładunek emocjonalny, jaki towarzyszy retrospekcjom Bereniki wdziera się siłą w nasze myśli. Czujemy jej ból, smutek, strach. Rozumiemy chęć zachowania dystansu i odcięcia od przeszłości, a jednocześnie marzymy, by otworzyła się na coś nowego. Na Samuela. I tu ponownie - obserwujemy jego wewnętrzną walkę z budzącym się uczuciem i mamy nadzieję, że wyjdzie z niej zwycięsko. A do tego bohaterowie poboczni, którzy dodają kolorytu i napędzają dynamikę wydarzeń. Domyślający się, ale nie mający pewności. I przeszłość, która szturmem chce dojść do głosu i zepsuć, i tak już chybotliwe, ledwo ułożone życia bohaterów.

Ta historia ma w sobie potencjał, który nie do końca został wyczerpany. Momentami miałam wrażenie, że Autorka chce za dużo i za szybko nam powiedzieć. Akcja pędzi, a nam brakuje jakichś szczegółów, czasu na połączenie kropek. A gdzieniegdzie jakby zabrakło pomysłu na rozwój wydarzeń i dostajemy kilka miesięcy przerwy, gdzie w sumie nie wiemy, co w tym czasie miało miejsce, a intryga była już dość gęsto utkana. No i finał, który następuje tak szybko i gwałtownie, że zostajemy z masą watpliwości i pytań, z których najgłośniej przebija się Jak to, to już???

Niemniej cieszę się, że miałam okazję poznać bliżej bohaterów Serce za serce. To nie była różowa bajeczka skrząca się brokatem, a pełna bólu opowieść o ludziach, którzy walcząc o siebie, ulegają własnym słabościom. Smutna, ale prawdziwa. I to jest jej najważniejsza zaleta. Nie sztuką jest pisać o rzeczach ładnych. Sztuką jest pisać o rzeczach prawdziwych. A Autorka to właśnie zrobiła. I wierzę, że jej kolejne tytuły będą równie udane.

I kolejna propozycja z jaką do Was przychodzę to nietypowa historia której sie nie spodziewalam ze mnie sponiewiera i poleca łzy.. Ile może wytrzymać człowiek? A ile krucha istota jaką jest kobieta która w pewnym złośliwym zrządzeniem losu traci to co dla niej najcenniejsze?
Kobieta z bagażem doświadczeń która stoczyła się na samo dno swojego jestestwa odbija sie od odmętów i dzięki przyjaciółce wraca do normalności by pokonać swoje demony przeszłości.
Teraz jest kobietą bez skazy.. Czyżby? Prowadzi swoją firmę jest kobieta biznesu i ma wielkie plany na przyszłość ale niestety nic wiecznie nie może być takie piekne jak nam sie wydaje.. Przeszłość jak bumerang wraca do niej w najmniej oczekiwanym momencie, czy i tym razem postawi sie na nogi czy pójdzie jednak droga zapomnienia w otumanieniu umyslu..
Powiem Wam ze historia jest pelna wzlotów i upadków, jak już człowiek myśli że wszystko jest super okazuje się ze los bywa przewrotny i przygotuje dla Bereniki jeszcze więcej skrajnych emocji.
Czy kolejny raz pójdzie za głosem serca czy jednak ucieknie w zasadzkę czarnych myśli, końcówka mnie przytłoczyła 🥺
Ta książka wycisnie z was łzy i ściśnie za serce 🥺naprawdę piękna historia.
Wydawnictwu @niepowiem_wydawnictwo dziękuję za egzemplarz do recenzji 💖

Książka na jeden wieczór. 200 stron, które czyta się błyskawicznie. Główna bohaterka żyje w świecie mody, ma swoją agencję i spełnia marzenia pomimo nieciekawej przeszłości. Lecz jest zamknięta na uczucia, mężczyzn i związki. Ciągle powraca myślami do przeszłości, a osobą z niej wróci do jej życia. Również silna wież stworzy z młoda modelką, która ma przewrażliwionego brata, który będzie próbował zdobyć serce bohaterki. Ale również i młodziutka dziewczyna ma problemy zdrowotne.

Czytałam książkę z zaciekawieniem o co chodzi w tajemnicach i co dowiem się o przeszłości bohaterki. Świat mody nie jest czymś co mnie interesuje, więc cieszę się, że nie było go jakoś megadużo. Książka przedstawia nam jak bohaterka otwiera się na znajomość, której się bała. Jak przeszłość potrafi wrócić i namieszać nam w życiu, ale również o słabościach. Bohaterka poddała się w pełnym momencie. Serce za serce to historia z wieloma wartościami, na które nie liczyłam w tej historii. Po tak małej liczbie stron liczyłam na lekki szybki romans, a jednak autorka zagwarantowała mi coś więcej.

Książka jest napisana lekkim językiem, który nie sprawia problemów i czyta się szybciutko książkę bez żadnych trudności. Serce za serce to odpowiedni tytuł tej książki i dowiecie się o tym w trakcie czytania.

Na ciężki dzień to ta książka będzie idealnym odpoczynkiem na wieczór.

Berenika to kobieta sukcesu, właścicielka świetnie prosperującego domu mody i silna kobieta. Jednak nie zawsze taka była. Los okrutnie ją doświadczył. Straciła najcenniejszy skarb, jaki człowiek może utracić. Jednak dzięki przypadkowej kobiecie, która stała się jej udało jej się przegonić demony i wyjść na prostą. Kobieta ta została jej najlepsza przyjaciółka i zawsze jest dla niej wsparciem w trudnych chwilach. Niestety tak traumatyczne doświadczenia odciskaja piętno i już na zawsze zostawiają nie zagojone blizny w sercu. Berenika ze względu na przeszłość nie potrafi zbliżyć się do mężczyzny.

Samuel również nie miał prostego życia. Stracił ojca i stał stał się odpowiedzialny za swoją osiemnaście lat młodsza siostrę. Jednak jego przesadna troska o Stellę nie wynika jedynie z tego, że Samuel czuje, że musi zastąpić jej ojca. Powód jest zupełnie inny. To coś co na zawsze zmieniło życie Samuela i spowodowało, że już zawsze gdzie czuł się w obowiązku dbać o siostrę. Poczucie winy względem siostry nie pozwala mu zachowywać się inaczej.

Jak widzicie tych dwoje nie miało w życiu lekko. Jednak, gdy los stawia ich sobie na drodze zaczynają czuć do siebie coś, co na chwilę pozwala zapomnieć im o przeszłości.

Jednak skrywane tajemnice mogą zniszczyć rodzące się między nimi uczucie...

Autorko, gdy zaczęłam wiedziałam, że to jedna z tych książek, które gdy się zaczyna trzeba skończyć bez oderwania się od lektury. Tak właśnie było. Mam nadzieję, że to nie jest koniec historii! Zakończenie mnie totalnie rozwaliło. Mam nadzieje, że tworzy się kolejna część i poznam dalsze losy tej dwójki.

Nie miałam okazji poznać pióra autorki i wiem, że to był mój błąd. Tekst jest napisany tak prostym, ale interesującym i emocjonalnym językiem, że wręcz uzależnia nas od fabuły. Historia bohaterów nie jest zdradzana od razu co buduje napięcie i jeszcze bardziej wciąga. Nic tylko czytać!!!

Tytuł : Serce za Serce.
Echo Przeszłości. Tom I.
Autor : Paulina Nowak
Wydawnictwo NiePowiem
Data premiery : 05.12.2023r.
#współpracareklamowa

Opis książki :
Świat mody, błysków fleszy, pięknych ludzi, pożądania i ogromnych pieniędzy bywa niewystarczający, by zachować pozorne szczęście.
Berenika, właścicielka prestiżowej agencji modelek, podczas pobytu w Mediolanie nawiązuje nowe znajomości. Pewna siebie rozpoczyna obiecującą współpracę i kiedy myśli, że wszystko zmierza w wymarzonym kierunku, spotyka kogoś, kto przywołuje dramatyczne przeżycia sprzed lat…
Czy kobieta udźwignie ciężar prawdy, gdy przyjdzie jej się z nią zmierzyć?
„Serce za serce” to nie tylko powieść o rodzących się uczuciach, ale też tajemnicach i demonach przeszłości.

" [...] Leżała pod murem klubu w centrum miasta, a jej żyły wypełniała heroina. Odziana w skąpą sukienkę, pozbawiona bielizny, wychudzona, obdarta z ludzkiej godności. Nieświadoma swojego stanu, zobojętniała, jakby pragnęła końca. Jakby czekała na moment, kiedy jej bezsilne ciało opuści dusza. Dusza, która przeraźliwie nawoływała o pomoc, lecz jej krzyk był zbyt cichy, by przebić się przez gwar ludzkiej obojętności."

" Serce za serce " to porywająca historia kobiety, która po upadku, z pomocą jednej jedynej wśród przechodniów osoby, pomaga jej się podnieść i wnieść na wyżyny świata mody.
Droga wcale nie jest prosta, ma mnóstwo zakrętów a cienie przeszłości powracają w najmniej oczekiwanym momencie.
Berenika jest właścicielką agencji modelek.
Pod maską niezależnej kobiety, kryje się złamana kobieta, którą los nieoszczędzał.
Kobieta ma pod swoimi skrzydłami młodą modelkę z zadatkami na wspaniałą karierę.
Berenika od początku czuje wręcz matczyny instynkt względem Stelli.
Wraz ze Stellą do życia kobiety wkracza Samuel - nadopiekuńczy brat modelki.
Czy rodzące się między nimi uczucie przetrwa próbę, a niewypowiedziane sekrety i demony przeszłości pozwolą na zbudowanie związku?
Nagłe pojawienie się byłego męża Bereniki wywołuje u niej przykre wspomnienia i załamanie, czy kobieta poradzi sobie z nimi?
Książka wciągnęła mnie od początku, byłam bardzo ciekawa co się wydarzy dalej z każdym kolejnym rozdziałem.
Tajemnice, intrygi, emocje, to wszystko napędza fabułę, dzięki czemu książkę czyta się z zapartym tchem.
Dziękuję bardzo wydawnictwu i autorce za zaufanie i egzemplarz recenzencki.
Gorąco polecam. 💜
PS: Droga autorko, nie każ długo czekać na kontynuację historii. 😉🙈

Tytuł : Serce za Serce.
Echo Przeszłości. Tom I.
Autor : Paulina Nowak
Wydawnictwo NiePowiem
Data premiery : 05.12.2023r.
#współpracareklamowa

Opis książki :

"Nie warto odkładać niczego na później. Jeśli czegoś pragniesz, zrób wszystko, by to zdobyć. Jeśli kogoś kochasz, nie udawaj, że życie w samotności jest lepsze i łatwiejsze”

Berenika jest właścicielką agencji modelek. Wśród znajomych i współpracowników uchodzi za niezależną, twardo stąpającą po ziemi kobietę.
Jednak to tylko pozory, kobieta pod maską silnej, tak naprawdę skrywa swoje demony.
Świat mody pozwala choć na chwilę zapomnieć o wydarzeniach przeszłości.
Jedną z jej modelek jest Stella młoda i dobrze zapowiadającą się dziewczyna, przed którą Berenika chce otworzyć świat modelingu. Jednak wraz ze Stellą w życie dziewczyny wkracza również Samuell, nadopiekuńczy brat młodej modelki.
Chłopak jest przystojny, uparty i… budzi skrywane przez kobietę demony.

Czy rodzące się uczucie przetrwa, kiedy na światło dzienne wyjdą tajemnice skrywane przez kobietę?

“ Serce za serce” to historia po której spodziewałam się raczej cukierkowego romansu a tu okazało się że to książka pełna bolesnych wspomnień i tajemnic.
Historia nie jest lekkim romansem, jak myślałam z początku, jest to historia o traumach przeszłości, walce o siebie i miłości. Emocje jakie mi tu towarzyszyły są nie do opisania, od złości przez łzy do uśmiechu na twarzy.
Choć książka nie wciągnęła mnie od pierwszych stron to kierowana tym że zawsze kończę daną książkę, z każdą kolejną kartka przepadałam coraz bardziej. Autorka wciągnęła mnie w poplątany wir tajemnic jakie towarzyszą naszym bohaterom. Choć większość książki napisana jest z perspektywy Bereniki to są też takie chwile w których poznajemy myśli Samuela. Dzięki temu odczuwamy dużo więcej emocji jakie towarzyszą tej dwójce.
Na koniec dodam że chwilami miałam mieszane uczucia co do przeskoków czasowych, nie potrafiłam się w nich odnaleźć. Jednak książkę polecam całym ❤️ bo warta jest każdej minuty z nią spędzonej.

Jednak to tylko pozory, kobieta pod maską silnej, tak naprawdę...

RECENZJA

„SERCE ZA SERCE”

Cykl: Echa przeszłości (tom 1)

AUTOR: PAULINA NOWAK

WYDAWNICTWO: NIE POWIEM.

"Z chwili na chwilę donośny pogwar zamieniał się w stłumiony, pozostający z tyłu głowy szelest, a strach nie ściskał już udręczonego serca. Zanurzona w bezbrzeżnym śnie, dryfowałam na pograniczu cierpienia, które od tej chwili miało zawładnąć moim okrytym ranami ciałem"

"Serce za serce" to wciągająca i trzymająca
w napięciu historia nafaszerowana dużą dawką przeróżnych emocji, która została opleciona demonami przeszłości.
Powieść o rodzących się uczuciach i walką z przeszłością, swoimi słabościami, przeżytymi traumami, cierpieniem, uzależnieniem i skrywanymi tajemnicami. Niektóre momenty łapią za serce.
Fabuła książki wciągająca, dynamicznie poprowadzona i pełna nieoczekiwanych zwrotów. To nie jest lekki, ckliwy romans, a historia, w której autorka pokazuje strach przed zaufaniem i otworzeniem swojego serca na  uczucia.
Czytając, bardzo intrygowała mnie przeszłość głównej bohaterki, którą autorka dawkowała małymi dawkami, tylko podsycając moją ciekawość. Świat mody, tworzy jedynie tło, a główną rolę odgrywa pojawiająca się niechciana przeszłość i jej demony, które siedzą w zakamarkach duszy.
Jednak zabrakło mi rozwinięcia niektórych wątków, pociągnięcia ich dalej tu daję malutki minusik. Zakończenie pozostawiło mnie oszołomioną z mnóstwem pytań.
Autorka pokazuje, jak wyciągnięta dłoń w najgorszym momencie naszego życia, może zmienić jego bieg i a my powstajemy silniejsi.
Książka wciągnęła mnie już od pierwszych stron.
Autorka ma lekki, przyjemny styl.

Książka w większości napisana jest z perspektywy głównej bohaterki Bereniki, choć znajdziemy rozdziały z perspektywy Samuela. Dzięki czemu możemy poznać ich bliżej zobaczyć, z jakimi emocjami walczą, co w nich siedzi, z czym przyjdzie im się zmierzyć.
Dostajemy dwóch zamkniętych na miłość bohaterów, którzy pomalutku burzą swoje ochronne mury.

Bohaterzy ciekawie wykreowani, intrygujący mają tajemnice, są różnorodni.

Główną bohaterką jest Berenika,  Na pierwszy rzut oka wydaje się zdeterminowaną,  silnie stąpająca na ziemi kobietą, która pnie się po szczeblach kariery. Nic bardziej mylnego, kobieta skrywa za sobą ściskającą za serce przeszłość, która złamała ją i zniszczyła, ale dzięki pomocy pewnej kobiety staje na nogi i powstaje jak feniks z popisów.
Swoją przeszłość zamknęła w głębi serca na kłódkę i nie otwierała jej dla nikogo.

Ciekawą postacią również był Samuel, który zamknął swoje serce na miłość, ale gdy poznał, Berenikę zaryzykował, otwierając serce ponownie.

"Wystarczy chwila, by przekreślić sens swojego istnienia. I nic nie jest w stanie przywrócić spokoju roztrzaskanej duszy."

Berenikę poznajemy siedemnaście lat później, kiedy wyszła z burzliwego etapy swojego życia i wydarzeniach, które zmieniły ją całkowicie. Teraz jest inną osobą.  Berenika jest,
właścicielkę świetnie prosperującej agencji modelek. Projektowanie i szkolenie modelek wypełnia całą codzienność, pochłaniając, każde uderzenie serca. Tworzyła, bo pragnęła, trwać. Zamknęła się na bliższe relacje z mężczyznami, jednak pojawienie się pewnego mężczyzny, jej mur powolutku zaczyna się kruszyć.
Rozpoczyna obiecującą współpracę, wyjeżdża na kontrakt do Paryża.
Gdy myśli, że wszystko pozostawiła za sobą, na jej drodze ponownie pojawia się niechciana przeszłość, która zatrzęsie jej tak skrzętnie ukrywanymi emocjami.
W obliczu niesprawiedliwości zamyka się na to co podsuwa jej los.
Staje na rozdrożu, jednym światełkiem wydaje się być Samuel, ale czy na pewno.

‐Czy wyzna całą prawdę Samuelowi?
-Czy Berenika przegapi swoją szansę na szczęście?
-Czy niechciana przeszłość stanie na drodze ku szczęściu Bereniki i Samuela?
-Jaką skrywaną latami tajemnicę odkryje Berenika?
-Czy Berenika poradzi sobie z powracająca przeszłością?
-Czy przeszłość rzucić cień na życie Bereniki?

Polecam.

RECENZJA

„SERCE ZA SERCE”

Cykl: Echa przeszłości (tom 1)

AUTOR: PAULINA NOWAK

WYDAWNICTWO: NIE POWIEM.

Berenika prowadzi dobrze prosperujący dom mody. We Włoszech zawiera nowe znajomości oraz nowe kontrakty.
Szczególnie otacza opieką jedną ze swoich modelek. Widzi w niej samą siebie sprzed lat.
Nieoczekiwane do Bereniki powraca przeszłość, o której bardzo chce zapomnieć. Niestety z każdym dniem pogrąża się w niebycie coraz bardziej.
Czy będzie w stanie odciąć się od tego co było i zbudować życie na nowo?
Dlaczego Stella jest tak bliska jej sercu?

Kiedy brałam do ręki Serce za serce myślałam, że będzie to lekka historia o świecie mody, pieniądzach i sławie. To co dostałam zwaliło mnie z nóg i złamało serce. Motyw mody był tylko delikatnie napomnikety. Za to walkę z traumami przeszłości, uzależnieniem i próba odnalezienia szczęścia spotykana jest w każdym rozdziale.
Szczerze powiem, że początki nie porwały mnie, ale z każdym jednym rozdziałem przepadałam coraz bardziej, by ze łzami w oczach zakończyć tą świetnie napisaną książkę.
Mniej więcej od połowy książki targały mną sprzeczne emocje od szczęścia po złość. Serce za serce to jedna z bardziej emocjonujących opowiadań, które miałam okazję czytać.
Jedynym minusem to przeskoki w fabule, w których ciężko było mi się odnaleźć i musiałam czasem mocniej się skupić. To moim zdaniem aspekt, który Autorka powinna dopracować i niektóre wątki troszkę bardziej rozbudować.
Ale to tylko jedno małe "ale", które w znacząco szczególny sposób nie wplyneło na ogólny odbiór.
Książkę polecam z całego serca i czekam na kontynuację losów Bereniki i Samuela.

A na koniec pozostawiam cytat, który najbardziej wkradł się w moją czytelniczą duszę.

"Nie warto odkładać niczego na później. Jeśli czegoś pragniesz, zrób wszystko, by to zdobyć. Jeśli kogoś kochasz, nie udawaj, że życie w samotności jest lepsze i łatwiejsze"

Czy będzie w stanie odciąć się od tego...

Nasza główna bohaterka jest dojrzałą kobietą, właścicielką świetnie prosperującej agencji, jednak w głębi serca skrywa pewne problemy. Unika rozmów na ten temat i nie chce nigdy wracać do przeszłości i jej roztrząsać. Jest też zamknięta na jakiekolwiek bliższe relacje z mężczyznami. Jednak zmienia się to, gdy poznaje Samuela, starszego brata jednej z jej modelek. Jest nim zaciekawiona, a jednocześnie jest zdziwiona emocjami które się w niej pojawiają. Przypominała mi trochę takiego jelenia na drodze, który stoi jak kołek i patrzy w światła samochodu, jeden zły ruch i zniknie w ciemnościach lasu. Razem z mężczyzną powoli odkrywamy dlaczego Berenika zachowuje się właśnie w taki sposób.

Książka ukazuje wizje obu bohaterów, co bardzo lubię, bo dzięki temu można lepiej poznać odczucia obu stron. Mamy tutaj sporo zwrotów akcji, wielu z nich się domyśliłam, chociaż nie odjęło mi to przyjemności z czytania.

Z historii tej płynie piękne przesłanie, że zawsze z każdej tragedii można stanąć na nogi i osiągnąć wiele. Dobrze jest mieć wtedy kogoś przy sobie, kto wspomoże w tym procesie. Polubiłam przyjaciółkę Bereniki, która w dosyć dosadny sposób próbowała jej pomóc w najgorszych momentach i nie obchodziła się z nią jak z jajkiem.

Nie jest to cukierkowo słodki romans, gdzie wszystko jest kolorowe i piękne. Dostajemy tu solidną dawkę demonów przeszłości, uzależnień, wypadków, złamanych serc i upadków na samo dno. To spodobało mi się w tej historii najbardziej, nie jest ona taka jak wszystkie. Wyróżnia się w tłumie nowości, którymi jesteśmy zalewani. Wątek mody stanowił tutaj bardzo ciekawe tło wszystkich zdarzeń i mimo, że nie było go jakoś dużo, to czuć było ten klimat.

Szkoda mi tylko, że zakończenie nadciągnęło tak szybko, gdy zaczęłam się wkręcać to wszystko się skończyło. Mam nadzieję, że z racji tego że jest to zakończenie otwarte, to doczekamy się drugiego tomu. Czekam też na wyjaśnienie pewnych kwestii, bo przyznam szczerze, że niektórych spraw czy roli pewnych osób nie zrozumiałam.

SERCE ZA SERCE
Echa przeszłości tom 1
@paulinanowak
@niepowiem_wydawnictwo

"Otwórz nie tylko oczy, ale serce i umysł, a wtedy dostrzeżesz możliwość, które wydają się nieosiągalne dla złamanego człowieka. Twoje życie jest w twoich rękach. Czasem jednak dobrze jest przyjąć pomoc."

Berenika jest właścicielką świetnie prosperującej agencji modelek. Kiedy będąc w Mediolanie nawiązuje nowe znajomości i nowe współpracę nie spodziewa się że jedna z tych osób, będzie tą której już nigdy nie chciała spotkać w swoim życiu.
Kim jest ta osoba?
Co wydarzyło się w przeszłości?
I czy Berenika będzie w stanie poradzić sobie z demonami przeszłości?

Zaczynajac czytać tą historię nie spodziewałam się, że to co skrywaja kartki tej książki, to tak bardzo emocjonujaca podróż w przeszłość kobiety, która przeżyła prawdziwą tragedię, stoczyła się na same dno i dzięki jednej wyciągniętej w jej stronę życzliwej ręki stanęła na nogach i osiągnęła sukces. Tylko jak i w życiu, czasami przeszłość nie chce nam dać o sobie zapomnieć i ujawnia się wtedy kiedy się tego nie spodziewamy.

Berenika pomimo swojej przeszłości i problemów skradła moje serce i czekam z niecierpliwością na dalsze jej losy.

SERCE ZA SERCE

• Na półce
  • #Polski autor
  • Od wydawnictwa
  • Współpraca

Dodaj cytat z książki Serce za serce