Przenajświętsza Rzeczpospolita

Jacek Piekara Wydawnictwo: Red Horse fantastyka, fantasy, science fiction
Red Horse
fantastyka, fantasy, science fiction
2006-05-01

Niesłychanie zmęczyła mnie ta książka. Zestaw różnych historii nie mających ze sobą większego związku, a co gorsza nie mających większego sensu.
Jak dla mnie - szkoda czasu.

Na półkach: , , , ,

Mokry sen prawaków - kobiety są maksymalnie uprzedmiotowione, Rosjanie to półzwierzęta, Unia Europejska doi i wykorzystuje. Oczywiście wulgarne na maksa. W pewnym momencie nawet się wciągnęłam, ale generalnie stwierdzam, że koncept zmarnowany. Dla miłośników.

O ile próba napisania książki kontrowersyjnej i bardzo antyklerykalnej (katolickiej?) w serii "Ja, inkwizytor" jeszcze ma jakiś cel i uzasadnienie, tak w tej jest aż przesadzone. Ciągła wulgarność, fabuła nawiązująca do grzechów kościoła i w sumie nie opisująca nic poza tym. Wszystko kończące się nijak. Pomysł może ciekawy, wykonanie aż nurzące.

Pomysł może i niezły ale zakończenie rozczarowało. Wątki praktycznie się ze sobą nie spinają na koniec. Nie dostrzegłem sensu zakończenia.

Piekara jak zwykle w swoim stylu ale tym razem tematyka troszkę inna bo taka Nasza , taka Polska... Smutny obraz Państwa w którego kierunku idziemy i to nie ze względu na obecną władzę tylko tylko że względu na władzę którzy Nas reprezentują od blisko 30 lat. Pięknie pokazane jak się goni za władzą, jak się ją zdobywa i co dzieje się po....rowniez po gdy się ją traci by...

Gdybym zaczęła czytanie książki od zapoznania się z opiniami o niej poniżej - nie podjęłabym się i byłby to błąd. Być może przez aktualną władzę (ale ta zawsze kręci się wokół tego samego więc jaka to zmiana?) pozycja staje się bardziej przerażająca w swojej wizji.. Czytając Przenajświętszą czuję, że jest to straszna ale realna wizja, zaskoczyło mnie zakończenie...

Szowinistyczna, skrajnie prawicowa grafomania. Nic w tej powieści nie jest dobre ani choćby znośne.

Po wyborach prezydenckich i okraszonej covid-19 kampanii jakoś tak nabrałam ochoty na dystopię, political fiction albo coś w tym stylu. Padło na Piekarę i Przenajświętszą Rzeczpospolitą.

Pomimo rzeki wulgaryzmów i, co tu owijać w bawełnę, gównianego smrodku, ciągnącego się za każdym z bohaterów było to, moim zdaniem oczywiście, niezłe podsumowanie politycznej sytuacji w...

Zabawna, choć wulgarna.

Na półkach: , , , ,

Jacek Piekara - hmm, Fabryka w dziwny sposób zapisuje „Patryk Vega”.

Dyskusje

2 734