Black Hollow: Echo

Okładka książki Black Hollow: Echo Silencio
Okładka książki Black Hollow: Echo
Silencio Wydawnictwo: Bucketbook.pl Cykl: Black Hollow (tom 4) Seria: Black Hollow fantasy, science fiction
Black Hollow (tom 4)
Black Hollow
Bucketbook.pl
2023-12-20
2023-12-20

Znakomita, pełna tajemnic i trzymająca w napięciu. Czekam a ciąg dalszy

Znakomita, pełna tajemnic i trzymająca w napięciu. Czekam a ciąg dalszy

To dokładnie to, czego chciałam, tylko może trochę za krótkie. Paradoksalnie mam też nadzieję, że kolejny (ostatni?) tom nie pojawi się jeszcze za szybko, tak żebym mogła najpierw jeszcze raz porządnie przeżyć dotychczasowe.

Will jest moim baby. Blake też jest moim baby. Abby to chyba moja reprezentacja, jak sądzę. Podoba mi się, (jak zawsze) bardzo lekki styl Silencio, ich książki bardzo szybko się czyta, prawie wszystko co znajduje się na stronie ma znaczenie i zostanie później przywołane, nie ma zbędnych szczegółów, zbędnych dialogów ani w ogóle przerostu formy nad treścią. Chociaż czasem trochę wolałabym żeby język był mniej potoczny, ale to drobiazg.
Podoba mi się, że bohaterowie mocno ewoluują, że ich wzajemne relacje to nie papierowe etykiety: "chłopak". "przyjaciółka". "starszy kolega który z początku ci imponuje, ale to Złe Towarzystwo". Jest miejsce na humor i prawdziwą przyjaźń opartą na wzajemnym wspieraniu się. Są nieoczywistości.

Właśnie. W książkach Silenio nie ma moralnego centrum wszechświata, ani nie ma postaci wszechwiedzących. Wszyscy podejmują decyzje bazując na ograniczonej wiedzy, i często bardzo się od siebie różnią.

i jeszcze jedno:
mam na google drive 'Every me', jeśli ktoś w wieku trzynastu lat potrafi zacząć pisać opowiadanie, w wieku około szesnastu powiedzmy je domknąć, w sumie 900 stron A4, ciągle zdolnych spowodować wybuchy śmiechu, niesamowicie łatwych w odbiorze bo autor/ka skupia się zawsze na najbardziej interesującym, to czy nie są oni... cóż, jakby geniuszem?
zawsze kiedy myślę o Silencio jest mi bardzo smutno, że ich twórczość przechodzi prawie w ogóle bez echa.

• Favorite bl
  • Posiadam ebooka