Czarodziejka z ulicy Reymonta

Okładka książki Czarodziejka z ulicy Reymonta Magdalena Kubasiewicz Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Czarodziejka z ulicy Reymonta
Magdalena Kubasiewicz Wydawnictwo: Sine Qua Non Cykl: Czarodziejka z ulicy... (tom 1) fantasy, science fiction
Czarodziejka z ulicy... (tom 1)
Sine Qua Non
2023-04-26
2023-04-26

Okładka książki Cztery pory magii Aneta Jadowska, Marta Kisiel, Magdalena Kubasiewicz, Milena Wójtowicz
Cztery pory magii Aneta Jadowska, Mar...
Okładka książki Czego dusza zapragnie Danuta Awolusi, Przemek Corso, Jakub Ćwiek, Grzegorz Gajek, Joanna W. Gajzler, Aneta Jadowska, Magdalena Kubasiewicz, Jacek Łukawski, Jakub Małecki, Marcin Mortka, Paweł Radziszewski, Magdalena Świerczek-Gryboś, Milena Wójtowicz, Tomasz Żak
Czego dusza za... Danuta Awolusi, Prz...

Wyróżniona opinia i

Czarodziejka z ulicy Reymonta

przeczytanych książek 642 napisanych opinii 374

"Czarodziejka z ulicy Reymonta" Magdaleny Kubasiewicz, to trzy opowieści o studentach magii na Uniwersytecie Jagiellońskim. ✨

Na pierwszy plan wysuwają się Natasza "Lady", Agniesia i Dobromir, których najczęściej spotykamy w opowieściach. Wydaje się, że życie studentów to sielanka, imprezki, ale nie w przypadku tej trójki! Niestety mają dużą zdolność do wpadania w tarapaty, na szczęście razem działając, można wiele zrobić. ✨

Książkę czytało mi się szybko, opowiadania się nie dłużyły. Chciałabym bardziej poznać bohaterów oraz historię ich rodzin. Jestem ciekawa co będzie w drugim tomie. ✨

Również i mi podobała się chyba najbardziej ostatnia z historii, moim zdaniem była najlepiej dopracowana.

Jeśli ktoś zaczyna swoją przygodę z fantasy, szczególnie takim soft, to będzie to dobra książka na początek. ✨

"Czarodziejka z ulicy Reymonta" to opowieść o studentach wydziału magicznego w Polanii: Lady, Agnieszce, Dobromirze i Grzesiu.
Książka składa się z 3 opowiadań - w mojej opinii dość nierównych.

Najmniej podobało mi się pierwsze opowiadanie, a najbardziej ostatnie, co - mam nadzieję - oznacza pewien progres. I po cichu liczę, że kolejny tom będzie lepszy.

Ogólnie można powiedzieć, że bohaterowie dają się lubić, świat, w którym żyją jest ciekawy, a same opowiadania są dość klimatyczne - tyle tylko, że zazwyczaj kończą się zbyt nagle.

Książka składa się z 3 opowiadań - w mojej opinii dość nierównych.

Ogólnie można...

Natasza Ladowska - główna bohaterka serii, napisanej przez Magdalenę Kubasiewicz, jest czarodziejką, która specjalizuje się w iluzjach. Pozornie niepotrzebna umiejętność, która została przez autorkę bardzo ciekawie wykorzystana w trakcie trwania fabuły książki.

Nigdy nie spodziewałam się, że polska fantastyka może mnie tak oczarować. Książka zawiera wspaniałe i wciągające wątki fabularne. Każdy z bohaterów ma niepowtarzalny charakter, który sprawia, że zakochujemy się w nich na zabój i pragniemy śledzić ich losy. Piękna opowieść o przyjaźni w niecodziennych dla nas warunkach, otoczonych światem magii. Świat Polani został stworzony w niezwykły niezbyt skomplikowany sposób, więc naprawdę idzie się dobrze bawić czytając tą historię. Zdecydowanie historia "Lady" stała się jedną z moich ulubionych jaką kiedykolwiek czytałam. Książka ma dość luźną, ale wciągającą fabułę, jest stosunkowo krótka i przyjemna w czytaniu.

Muszę też pochwalić to jak dobrą robotę zrobił lektor Filip Kosior, który manipulując swoim głosem sprawił, że totalnie przepadłam w miłości do jednego z bohaterów - Dobromira.

Na razie wyszły dwie książki z tej serii, ale z wielką chęcią, chciałabym sięgnąć po dalsze losy bohaterów uczęszczających na wydział magiczny Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Książka "Czarodziejka z ulicy Reymonta" to fascynujące wejście w świat magii, przedstawione w niezwykle przekonujący sposób przez utalentowaną pisarkę, Magdalenę Kubasiewicz. Już od pierwszych stron czytelnik zostaje wciągnięty w wir tajemnic, które ukazują się wraz z rozwojem fabuły.

Pierwsza opowieść w książce potrafi zaskoczyć czytelnika swoją oryginalnością i głębią przedstawionego świata. Autorka z powodzeniem wciąga nas w życie głównej bohaterki, sprawiając, że każda strona książki staje się nieodłącznym elementem tej mistycznej podróży.

W drugiej historii, choć nie brak tu skoków w czasie, autorka zdołała zgrabnie połączyć różne wątki, tworząc spójną i intrygującą całość. Zakończenie tej opowieści pozostawia czytelnika z mieszanką emocji, gotowego na kolejne przygody.

Trzecia historia, choć nieco różni się tonem od poprzednich, nadal trzyma wysoki poziom. Może nieco szybkie wyjawianie tajemnic przez główną bohaterkę może być punktem krytycznym, jednakże zaskakujące rozwiązania fabularne nadal stanowią mocne punkty tej opowieści.

Magdalena Kubasiewicz w "Czarodziejce z ulicy Reymonta" stworzyła fascynującą alternatywną Polskę, która stanowi niezwykłe tło dla wydarzeń opisanych w książce. Ta mistyczna wizja kraju, gdzie świat magii splata się z rzeczywistością, dodaje opowieści niepowtarzalnego smaku i sprawia, że czytelnicy mogą odkrywać znane miejsca i wydarzenia w zupełnie nowym kontekście. Ta intrygująca alternatywa zaskakuje i fascynuje, pozwalając czytelnikom przenieść się w świat, gdzie granica między tym, co możliwe a niemożliwe, jest wyraźnie rozmyta. To kolejny powód, dla którego "Czarodziejka z ulicy Reymonta" jest lekturą wartą uwagi dla fanów fantastyki osadzonej w realiach współczesnych.

Warto zauważyć, że "Czarodziejka z ulicy Reymonta" jest doskonałym przykładem fantastyki osadzonej w dzisiejszych realiach, co sprawia, że czytelnicy mogą łatwiej utożsamić się z przedstawionymi postaciami i sytuacjami. Magdalena Kubasiewicz świetnie operuje kontrastem między światem magicznym a codziennym życiem, co nadaje opowieści dodatkowego wymiaru. Ta mieszanka współczesności i magii przyciąga czytelników, oferując im zarówno wytchnienie od codzienności, jak i możliwość refleksji nad współczesnymi problemami poprzez pryzmat fantastyki. To z pewnością jedna z najmocniejszych cech tej książki, która sprawia, że staje się ona nie tylko przyjemną lekturą, ale także inspirującym doświadczeniem literackim.

Ogólnie rzecz biorąc, "Czarodziejka z ulicy Reymonta" to książka, która wyróżnia się na tle innych. Wyraziste postacie, złożone pobudki oraz nieoczywiste rozwiązania fabularne sprawiają, że lektura jest nie tylko przyjemna, ale i budząca głód kolejnych tomów. Gorąco polecam fanom literatury, którzy poszukują czegoś więcej niż tylko powierzchownej rozrywki.

Fajne. Pod pewnymi względami podobała mi się bardziej od Kołysanki, ale pod innymi mniej. Powiedziałabym, że poziom jest podobny i zaraz będę zabierać się za kolejny tom!

Magia, akademia, mroczne przygody. Warto sięgnąć. Chociaż nie zostaje w głowie na dłużej. Przyjemny średniaczek, o.

A ten czytałam we współpracy barterowej [reklama] z wydawcą.

A ten czytałam we współpracy barterowej [reklama] z wydawcą.

Wydział Magiczny UJ to Magia Praktyczna i Magia Teoretyczna. Collegium Magicae to najlepsza uczelnia magiczna w Polanii.

Wiejski obóz badawczy w Sławieńczy, pięcioosobowy. W tym czarodziejka Natasza Ladowska "Lady" i Agnieszka (nie cierpią się) a muszą razem mieszkać. Bo reszta to faceci (Grzegorz, Aleksander i Dobromir) oraz profesor Michalczyk.
Czy coś im tu grozi?
Lady ma dziwne sny, w których nie jest sobą.
A wydarzenia przyjmują zaskakujący przebieg.

Dobromir Czartoryski "Złomir" (czarownik) dostał w spadku Czartówkę, rezydencję i posiadłość. Najbardziej zainteresowała go biblioteka. Dużo odkrył i dowiedział się o swoim pradziadku. Akademik na Reymonta, Czarowir to nadal jego miejsce zamieszkania, bo wciąż studiuje. Lady i Agniesia przyjaźnią się (pokłosie obozu i tego, co tam przeżyły).
Studentki zauważyły dziwne zjawisko ... istniało dwóch Dobromirów. Dziewczyny postanowiły działać. Teoretyczka magii i praktyczka. Razem.
Jak będzie efekt tych działań?

Po zakończeniu studiów Lena otrzymała propozycję odbycia praktyk w Górach Świętokrzyskich, w okolicy Chęcin, w domu bardzo znanego Maga, mistrza artefaktów.
Czekając na przystanku poznała Sabinę, szefową tutejszego sabatu, czarownicę.
Jej pracodawca był antypatyczny a same praktyki trudne i nudne. Dobrze, że z sabatem miała dobre relacje, ale też wiedźmy zasiały niepokój w Lenie. A Mistrz zakazał jej kontaktu z nimi.
Czy dziewczyna ukończy praktyki?
Jakiego dokona wyboru?

Mnóstwo magii. Dynamika. Trochę horroru. Brak nudy. Fajny klimat. Oryginalni bohaterowie. Trzy opowiadania o przygodach studentów magicznej uczelni.

Czy coś im tu grozi?
Lady...

2,75/5⭐️ [Audiobook]

Bardzo mnie zawiodła ta książka.
Sięgnęłam po nią, bo w poprzedniej tej autorki się zakochałam, ale ta totalnie mi nie podpasowala.

Od paczatku Zostajemy dosłownie wrzuceni w te świat i sami musimy się połapać co i jak. Miałam wrażenie jakbym zaczęła 2 tom serii bez czytania 1. Byłam starsznie zdezorientowana.

No i główna bohaterka, z którą się nie polubiłam. Była taka jakaś nijaka i irytująca. Jedyna postać która mnie zaintrygowała to Dobromir. Tajemnicza postać, o której mało wiemy ale bardzo przyciąga.

Końcówka jako tako uratowała całość, bo w końcu coś się zaczekało dziać, ale reszta to niestety jak dla mnie niedopracowana historia niestety.

2,75/5⭐️ [Audiobook]

Bardzo mnie zawiodła ta książka.

No i główna bohaterka, z którą się nie...

Kolejna wciągająca książka p. Magdaleny. Zazdroszczę wyobraźni i kibicuję kolejnym nowym książkom spod jej pióra.

Książka ciekawa, przyjemnie napisana, a przede wszystkim odświeżająco oryginalna.

Po wspanialej serii o Wilczej Jagodzie sięgnęłam po kolejną pozycję Magdaleny Kubasiewicz - Czarodziejka z ulicy Reymonta. Jest to zbiór czterech opowiadań o nastoletnich uczniach magicznego uniwersytetu w Krakowie.
Niestety muszę przyznać, że zmęczyłam tą książkę. Nie porwała mnie tak, jak poprzednie książki Pani Magdaleny. Być może za szybko po nią sięgnęłam, mając w pamięci przygody Jagody. Wspomniana w opisie Lady, tak mnie denerwowała swoją nieroztrponością i naiwnością, że zaczęłam pod koniec kibicować pewnym "złym bohaterom", by w końcu się doigrała za swoje dziwne decyzje. Osoba obdarzona dużą mocą, jednak pokazana w bardzo skrajny sposób. Być może takie mam wrażenie, dlatego, że były to opowiadania, a nie jedna ciągła historia. Nie czułam więzi z bohaterami - jedynie Agniesia i Złomir mnie do siebie przekonali. Myślę, że jest to lekka lektura i na pewno wielu ludziom się spodoba, jednak ja wolałam styl pisania z serii o Wilczej Jagodzie.

• Przeczytane 2023