Wings of the Heart

literatura młodzieżowa
Books4YA
2024-01-24
2024-01-24

„Wings of the heart” to kontynuacja książki „Angel Wings”, ale można ją czytać bez znajomości pierwszej części.
Główną bohaterką jest Zuza. Dziewczyna pracuje w kawiarni, a głównym celem jej życia jest zapewnienie sobie oraz siostrze (głównie siostrze) spokojnego życia. Dziewczyny straciły rodziców i mają tylko siebie.
Zbliża się okres walentynkowy, którego Zuzia zdecydowanie nie jest fanką. Zarzeka się, że nie chce w swoim życiu miłości, że dobrze jej samej. Oszukuje tak wszystkich, czasem nawet próbuje oszukać samą siebie, jednak w głębi duszy wie, że jest zakochana w przyjacielu. Do tego na horyzoncie pojawia się Artur, który jest nią zainteresowany i z dużą determinacją próbuję się z nią umówić na randkę. I tak towarzyszymy Zuzi w odkrywaniu jej uczuć.
To pierwsza z czytanych w ostatnim czasie młodzieżewk, która mnie rozczarowała. Jest tu słodko i cukierkowo aż do przesady. Wiem, że książki dla nastoletnich czytelników takie bywają, a niektórym będzie się to podobać. Bardziej ubolewam nad bohaterami… Są nudni, jednowymiarowi, podzieleni na dobrych i złych. Niby pojawiają się tutaj ważne tematy – podążanie za własnymi marzeniami, szukanie pomysłu na siebie, życie w rozbitej rodzinie, niestety kompletnie giną w fabule.
Po przeczytaniu mam wrażenie, że całość była nieco naiwna.
I pewnie jeszcze do niedawna nie zwróciłabym uwagi na takie aspekty w młodzieżówce, ale ponieważ czytam ich ostatnio więcej, wiem, że można od nich wymagać tyle, ile od książek dla „dorosłych” czytelników.
Jestem przekonana, że książka wielu osobom się spodoba, w końcu czasem każdy nas ma ochotę na opowieść miłą, lekką z nieco wyidealizowaną rzeczywistością 😉

Więcej recenzji na profilu https://www.instagram.com/sczytalim/

Zbliża się okres walentynkowy, którego Zuzia...

[współpraca reklamowa]
„Wings of the Heart” jest kontynuacją niesamowitej książki „Angel Wings” spod pióra Anny Purowskiej. W tej części obserwujemy wyjątkową historię siostry oraz przyjaciela Kai. Zuza i Nikodem, bo o nich mowa, zaczynają patrzeć na siebie inaczej niż dotychczas. Piękne chwile, które spędzają w swoim towarzystwie mijają, jednak żadne z nich nie potrafi o nich zapomnieć. Na drodze dziewczyny niespodziewanie pojawia się Artur, i od razu widać, że jest zainteresowany relacją z Zuzą. Jednak czy to jest to, czego dziewczyna pragnie?
Nie potrafię wyjść z podziwu, jak piękną i pełną emocji historię stworzyła Anna Purowska . Fabuła z pewnością zachwyci tych, którzy uwielbiają walentynkowy klimat oraz motyw friends to lovers. Motyw ten nie należy do moich ulubionych, lecz autorka niczym czarodziejka poprowadziła akcję w tak magiczny sposób, że nie potrafiłam się od niej oderwać. Cała paleta emocji towarzyszyła mi podczas lektury - niesamowicie przedstawione uczucia, relacje, ważne problemy i wartości - dzięki temu całokształt książki jest na naprawdę wysokim poziomie. Tutaj nie brakuje niczego! Bohaterowie są świetnie wykreowani oraz ponownie mamy przyjemność z pięknymi opisami Wrocławia. Czułe gesty w postaci codziennych karteczek z miłymi słowami oraz muzyka w tle historii sprawia, że całość jest idealnie wyważona, wzruszająca i po prostu doskonała. „Wings of the Heart” jest pozycją, która zauroczy nie tylko młodszą grupę odbiorców, ale także starszego czytelnika.
Z całego serca polecam i zachęcam do zapoznania się z „Angel Wings” oraz „Wings of the Heart” autorstwa Anny Purowskiej 🩷

Recenzja również na ig: @xmagic_of_books

[współpraca reklamowa]

Kolejna mega mądra, urocza i otulająca młodzieżówka.
Tym razem czytamy o Zuzie i jej złamanym serduszku. To historia o tym, że miłości nie da się oszukać.
Mamy tu do czynienia z wątkiem, który jest bardzo lubiany, czyli różnica wieku.
A co jeśli to kobieta jest starsza? Czy taki wątek też Wam się podoba? Mi bardzo.

Znów pada wiele pięknych i mądrych słów. Znów bohaterowie to osoby, które się po prostu kocha.

"Wings of the heart" to młodzieżówka idealna, a ja polecam Wam ją z całego serca.
Tłem są walentynki, ale ja polecam ją na każdą porę roku.
To książka idealna:
- na zastój czytelniczy
- na początek przygody z romansem YA
- dla miłośników książek "kocykowych"
- dla miłośników mądrych i wartościowych treści
- dla okładkowych sroczek 😉
- dla każdego

Kolejna mega mądra, urocza i otulająca młodzieżówka.
Mamy tu do czynienia z wątkiem, który jest bardzo lubiany, czyli różnica wieku.

Znów pada wiele pięknych i mądrych słów. Znów bohaterowie...

To było lepsze niż pierwsza część. Po przeczytaniu Angle Wings i Wings of the heart mogę stwierdzić że obie te historie są przeslodkie więc nadadzą się do każdego kto kocha słodkie slowburn romanse. Czytałam tę książkę odrazu po skończeniu angel wings więc byłam już zaznajomiona z samym stylem pisania autorki który miałam momentami wrażenie że był przyjemniejszy niż w pierwszym tomie. Historia też idealnie oddaje Vibe walentynek co jeszcze bardziej nadaje jej klimatu

Pierwszym problemem jest niejasny podział na bohaterów. Opis sugeruje, że historia koncentruje się głównie na Zuzy, ale równocześnie wspomina o Arturze, który nagle pojawia się w życiu dziewczyny. Ta niewyraźność i brak jasnego ukierunkowania fabuły sprawiają, że czytelnik traci zainteresowanie i trudno mu zanurzyć się w historii.

Kolejną kwestią jest słaba charakteryzacja postaci. Zuza wydaje się być jednowymiarową postacią, która skupia się tylko na potrzebach swojej siostry i zupełnie zapomina o sobie. Natomiast Artur pojawia się nagle, bez wyraźnego wprowadzenia, co sprawia, że jego postać wydaje się nierzeczywista i niezrozumiała.

Dodatkowo, narracja jest chaotyczna i nieprzejrzysta, co utrudnia czytelnikowi śledzenie wydarzeń i zrozumienie, co się właściwie dzieje. Brak płynności w opowiadaniu historii sprawia, że czytelnik ma trudności z utrzymaniem uwagi i zaangażowaniem się emocjonalnie w losy bohaterów.

Ostatecznie, mimo że opis obiecuje emocje i wzruszenia, to w rzeczywistości książka nie dostarcza tych doznań. Słabo zarysowane postacie i niejasna fabuła sprawiają, że czytelnik czuje się rozczarowany i niedosyty, po zakończeniu lektury.

Kolejną kwestią jest słaba charakteryzacja...

Autorka prowadzi czytelnika przez emocjonalną podróż, pełną niespodzianek i wzruszeń. Jej lekki styl pisania, sprawia że czytający w pełni może wczuć się w historię bohaterów. Jest to opowieść o poszukiwaniu siebie, miłości oraz odwadze w mierzeniu się z życiowymi zmianami.

'Wings of the heart' to książka, która porusza serce i umysł, dając chwilę do zastanowienia nad własnymi uczuciami i marzeniami. To historia dla wszystkich, którzy pragną zanurzyć się w emocjonalnej historii o odwadze i odkrywaniu prawdziwej miłości.

Podczas czytania pierwszego tomu
całkowicie przepadłam. Emocje, które
towarzyszyły mi podczas czytania
sa nie do opisania. Dawno podczas
czytania nie czułam dreszczy,
więc bez namysłu od razu sieglam
po drugi tom, Wings of the Heart".
Myśle, że dużo nastolatków utożsamia
się z Nikodemem oraz Zuzia, czyli
z głównymi bohaterami lektury. Głównym
wątkiem fabuły jest strach przed odrzuceniem.
przez drugą osobę, wyniku czego bohaterowi
sami siebie ranią i skazując
na życie w cierpieniu z miłości.

współpraca z wydawnictwem books4ya
Akcja dzieje się w okreście walentynek.
Wszyscy nimi życią, oprócz Zuzi.
Jako jedyna nie rozumie sensu przesadzonych
dekoracji, tonięciu w wystrojach koloru
czerwonego. Za wszelką cene próbuje zapomnieć o Nikodemie , który zakręcił jej w głowie oraz zamieszkał w jej dobrym sercu. Zaczyna się spotykać z Arturem starszym od siebie, bogatym mężczyną, jednak nie czuje tego samego. Podczas ich współnych spotkać w drogiej restaurcji czuję się bradzo niekomfortowo. Tak jak wspomniałam wcześ^niej dużo młodych osób może się utożsamiać z głównymi bohaterami, brać z nich przykład/wzorować się na nich.
Obie książki czytało się szybko oraz bardzo przyjemnie dlkatego trudno było kończyć obie lektury i żegnać się z bohaterami.
Głównym motywem jaki znajdziecie w tej książki jest "friends to lovers", podczas czytania będziecie przeżywać różne emocje. Będziecie narzekać wspierać bohaterów oraz pewnie krytykować icvh wybory. Jednak tak jak wszędzie znajdziecie tu takzwany happy end, co może dawać nadzieje na lepsze jutro.

Podczas czytania pierwszego tomu
całkowicie przepadłam. Emocje, które
towarzyszyły mi podczas czytania
sa nie do opisania. Dawno podczas
czytania nie czułam dreszczy,
więc bez namysłu od razu sieglam
po drugi tom, Wings of the Heart".
Myśle, że dużo nastolatków utożsamia
się z Nikodemem oraz Zuzia, czyli
z głównymi bohaterami lektury. Głównym
wątkiem fabuły jest strach...

"Wings of the Heart" to druga część powieści "Angel Wings", którą jakiś czas temu również miałam przyjemność recenzować. Tym razem historia skupia się na Zuzannie i Nikodemie (dobrze znanych nam właśnie z pierwszej części). Zuza jest starsza od Nikodema, jednak zaczyna żywić do niego coraz mocniejsze i głębsze uczucia. Próbuje je zagłuszyć spotykając się z Arturem, bogatym mężczyzną, który zabiera dziewczynę do drogich restauracji czy do innych miejsc, w których niestety ona czuje się źle i niekomfortowo. Nie zwracając na to uwagi, Zuza nadal się z nim spotyka, tłumacząc sobie, że coś z nią musi być nie tak skoro nie potrafi się przekonać i bardziej polubić Artura. I właśnie w tych momentach, Zuza bardzo mnie denerwowała! Miałam ochotę nią potrząsnąć, jednak na całe szczęście i w porę, podejmuje decyzję, która myślę, że zadowoliła wszystkich czytelników powieści.
Historia była w moim odczuciu bardzo ciepła, lekka i urocza. Żal było mi się rozstawać z bohaterami. Tak jak w przypadku pierwszej części, zachwyciła mnie swoją prostotą, a jednocześnie tym, że poruszyła ważne tematy. Myślę, że z czystym sumieniem mogę ją polecić młodym osobom. Jest duża szansa, że wyniosą z niej wartościowe wnioski. Nie była ona bowiem infantylna lecz właśnie wartościowa. A to bardzo cenię w literaturze młodzieżowej.
Jeśli szukacie takiej komfortowej książki z motywem "friends to lovers" i w której będziecie razem z bohaterami przeżywać ich rozterki oraz im kibicować to "Wings of the Heart" będzie idealnym wyborem. Otuli Was jak ciepły koc, rozgrzeje Wasze serca i da nadzieję na lepsze jutro. Bo zawsze, ale to zawsze po burzy wychodzi słońce. Nie zapominajcie o tym.
Współpraca @books4ya

Ta książka to bezpośrednia kontynuacja książki pt.: „Angel Wings”. Tym razem Autorka przedstawia nam historię starszej siostry Kai - Zuzy.
Zuza jest prawną opiekunką Kai, jest głową rodziny, która w głównej mierze dba o siostrę, o dom i wszystko wokół, z wyjątkiem siebie. Pewnego lutowego dnia w kawiarni w której pracuje pojawia się Artur, któremu Zuza od razu wpada w oko. I mimo że nasza główna bohaterka chce dać mu szansę to jej serce wyrywa się w zupełnie innym kierunku. Czy osoba do której tak ukradkiem wzdycha w końcu zwróci na nią uwagę?

Ta część skupia się na innych bohaterach co sprawia, że nie trzeba tych książek czytać chronologicznie. Niemniej bohaterowie z pierwszej części mają tu nie mały udział i pewne wydarzenia kontynuowane są w tym tomie, więc ja polecam jednak czytać je w kolejności wydania🙋🏻‍♀️

Co do mojej opinii to ta pozycja podobała mi się bardziej niż pierwsza. W głównej mierze za sprawą bohaterów, którzy są starsi i główna akcja toczy się poza liceum.
Nadal jest to literatura młodzieżowa, ale zdecydowanie wykraczająca poza utarty schemat tego gatunku. @anna_purowska_autorka nie boi sie poruszać trudnych tematów i opisywania życia, które nie zawsze jest usłane różami. Zaznacza w swoich tekstach jak ważny jest młody człowiek i warto się zatrzymać aby go wysłuchać.

Jeśli chodzi o fabułę to kręcimy sie wokół Walentynek, wszechobecnej miłości i budowania relacji. Jestem dużą fanką Zuzy, jej podejścia do życia, jej siły ale i tych momentów rozterek i próby poradzenia sobie z całym tym dorosłym życiem. Myślę, że niejedna osoba odnajdzie siebie w tej postaci. A w tle oczywiście Wrocław i muzyka🎶

Polecam i młodszym i starszym!
Przyjemna lektura, wciągająca i angażująca.

Większa część książki jest naprawdę spokojna, co mi osobiście się podobało. 🥰 Czytanie szło mi sprawienie i przyjemnie, przez wyjątkowy styl pisania autorki, która zawiera w swoich tekstach szczegółowe opisy i fragmenty piosenek, które nadają całości klimatu. ❤️ Pięknie przedstawione zostały losy głównych bohaterów i ich emocję, dzięki czemu mocno zżyłem się z każdym z nich. 🥺 Zakończenie książki przyniosło mi wiele emocji. Dawno nie ekscytowałem się do takiego stopnia. Cała historia ma miejsca w okolicy walentynek, dlatego czytając ją właśnie w tym okresie, czułem się jeszcze mocniej związany ze wszystkimi wydarzeniami. 😍 Niektóre sytuację są przewidywalne, jednak są też takie, które mnie osobiście zaskoczyły.

• Do kupienia
  • Samodzielne