Jesteś moją iskrą

Okładka książki Jesteś moją iskrą Anna Purowska
Okładka książki Jesteś moją iskrą
Anna Purowska Wydawnictwo: Zwierciadło Cykl: Śnieżysko (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Śnieżysko (tom 3)
Zwierciadło
2023-10-25
2023-10-25

“Jesteś moją iskrą” to trzecia część serii Śnieżysko, która opowiada o losach mieszkańców małej górskiej miejscowości. W tym tomie poznajemy Laurę i Marcina, którzy muszą zmierzyć się z niespodziewanym pojawieniem się w ich życiu małej dziewczynki, która potrzebuje ich pomocy i opieki. Poznajemy także Magdę, znaną wokalistkę, która szuka spokoju i inspiracji, oraz Julię, która pisze listy do ukochanego, wierząc w jego powrót. To wzruszająca i ciepła opowieść o miłości, nadziei, odwadze i przemianach, która porusza serce i skłania do refleksji.
Anna Purowska @anna_purowska_autorka ma niezwykły talent do tworzenia wiarygodnych i sympatycznych postaci, z którymi czytelnik może się utożsamić i kibicować im. Jej styl pisania jest lekki, płynny i pełen emocji. Autorka zręcznie łączy wątki obyczajowe, romansowe i tajemnicze, tworząc zaskakującą fabułę.
“Jesteś moją iskrą” to książka, która emanuje ciepłem, nadzieją i magią, szczególnie w okresie świątecznym. To idealna lektura dla wszystkich, którzy szukają chwili relaksu i ucieczki od codzienności. Polecam 😊.

Cudowna powieść, idealna do przeczytania w grudniu🤍

Cudowna powieść, idealna do przeczytania w grudniu🤍

Przenieśmy się do pięknego zaśnieżonego ale też przesiąkniętego magia Śnieżyska. Każdy z mieszkańców tego barwnego miasteczka jest wspaniały i ma serce na dłoni. Ja się zakochałam w tym miasteczku po samym jego opisie.
~
Laura i Magda dwie zupełnie obce sobie osoby, dwa różne światy, a jednak coś ich łączy. Laura-skrywa w sobie wiele historii, pomocna i otwarta na ludzi kobieta. Prowadzi księgarnie z duszą, w której się zatraciłam do granic możliwości. To tutaj trafia Ala, tajemnicza dziewczyna, która potrzebuje pomocy.Co wydarzyło się w życiu Alicji? Czy Laura z mężem jej pomogą?
~
Magda-młoda wokalistka, na scenie znana jako Madlenne. Swój urlop aby odciąć się od rzeczywistości spędza w tym malowniczym miasteczku. Sama ze swoimi myślami, lecz na jej drodze pojawia się Darek. Mężczyzna, z którym połączyła ja wspólna pasja do muzyki ale też to że oboje pochodzą z nad morza. Co wydarzyło się podczas pobytu w Śnieżycku? Czy Darka i Magdę coś łączy? Czy kobieta zmieni swoje życie?
~
Pochłonęłam ją w jeden dzień. Czy żałuję? Absolutnie nie! Czytając po prostu nie mogłam się od niej oderwać. Niby książka ma w sobie motyw świąteczny ale ja osobiście tego nie odczułam. Szybciej ta historia opowiada o codziennych rozterkach i problemach ludzi wokół nas.
~
Autorce świetnie udało się zabrać czytelnika w tak magiczna i pełna cudów podróż. Tak pięknie i lekko jest cała ta historia napisana że czytając to się po prostu płynie w tej atmosferze tych wszystkich wydarzeń. Podobało mi się wplatanie w fabułę wątków tajemnic bohaterów. Powiodło to jeszcze większą chęć zagłębienia się w tą lekturę.
~
Nadal jestem zafascynowana ta książką, polubiłam wszystkich bohaterów, no dobra prawie wszystkich bo Justyna mnie irytowała już od samego początku. Specyficzna kobieta, która widzi tylko czubek swojego nosa, a innych traktuje z pogardą. Wstyd się przyznać ale nie czytałam poprzednich tomów tej serii ale po tej na pewno to nadrobię bo jeśli one też są takie magiczne jak ta to już wiem że je pokocham.
~
Cóż ja mogę rzec... Po prostu musicie przeczytać tę książkę, aby chociaż na chwilę przestać myśleć o otaczającym nas świecie. Polecam z całego serduszka bo to naprawdę wzruszająca i ujmująca opowieść o nadziei, miłości i wierze. Wiata że ta iskra w końcu nadejdzie w tym zabieganym i komercyjnym świecie.

Dziękuję wydawnictwu Zwierciadło za egzemplarz ♥️

~

Ostatni tom trylogii Śnieżysko. Mimo że otrzymujemy historię całkiem nowej bohaterki Magdy to wracamy również do dobrze znanych nam bohaterów z poprzednich dwóch tomów. Magdalena jest znaną piosenkarką, która potrzebuje odpoczynku od całego tego szumu. Wyjazd do Śnieżyska ma oczyścić jej głowę i rozbudzić wenę do napisania kolejnych hitów. Jak wiadomo to cudowne, górskie miasteczko jest miejscem, które daje przestrzeń na przewartościowanie swoich decyzji i pozwala spojrzeć na wszystko z innej perspektywy. Oprócz tego na Laurę i Marcina spada niespodziewany obowiązek i czas do świąt będzie umilać im mały gość.

Ciężko jest czytać książkę wiedząc, że kończy ona pewien etap w naszym życiu. Pamiętam jak dwa lata temu sięgnęłam po „Kiedy spada gwiazda”, jak zostałam oczarowana jej klimatem. Pamietam rok temu oczekiwanie na drugi tom, który szczególnie jest mi bliski (i jest u mnie na 1. miejscu😍). I pamiętam początek tego roku jak dowiedziałam się, że powstaje trzeci tom. To wszystko tworzy całość, zbudowaną wokół Śnieżyska, a wszystkie emocje i historie bohaterów są we mnie ciągle żywe.

@anna_purowska_autorka stworzyła wspaniały świat, pełen ciepła, nadziei, wsparcia i oczekiwania na najpiękniejszy czas w roku. To niesamowite jak ta świąteczna magia została przelana na karty tych książek. Każda z tych cześci porusza trudne tematy, choć wydaje mi sie, że w tej części jest ich najwiecej: od problemów z zajściem w ciążę, przez porzucenie aż po samotność. Mimo nagromadzenia nieprzyjemnych sytuacji nie czujemy sie przytłoczeni. Autorka idealnie równoważy te emocje.

Cóż mogę napisać - czytajcie, nawet jeśli nie przepadacie za około świątecznymi książkami. Tutaj ta atmosfera nie jest nachalna, nie czuć przesłodzenia (o co łatwo w takich książkach),a bohaterowie są dobrze wykreowani.

Dodatkowo, nie trzeba tych książek czytać po kolei, natomiast ja rekomenduje aby zabierać się za nie tak jak były wydawane. Dzięki temu żadne ‚iskry’ Wam nie umkną i będziecie czerpać największą radość z poznawania tych historii.
Polecam, bo warto!

RECENZJA

„JESTEŚ MOJĄ ISKRĄ”

Seria: Śnieżysko (tom 3)

AUTOR: ANNA PUROWSKA

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA —
WYDAWNICTWO: ZWIERCIADŁO

Otwórz drzwi nadziei, za nimi zawsze wschodzi słońce.

Czy można być samotnym wśród innych ludzi!

„..., każdy człowiek jest zaopatrzony w jakieś pokłady sił, które w pewnym momencie mają prawo się wyczerpać. Jeśli torbę pełną drobiazgów niesie się zbyt długo, w końcu i tak przychodzi zmęczenie„.

Kolejna część przygód bohaterów, która wciąga, porywa i łapie za serca.

„Jesteś moją iskrą” to wzruszająca, piękna,  pełna nadziei, miłości i ciepła opowieść przepełniona iskrą magii. Niesamowicie naładowana emocjonalnie historia, która oplata niczym ciepły kocyk.  Wyjątkowo realna, mająca głębie,  pięknie i niezwykle obrazowo napisana historia, która ujęła mnie za serce. Ile w niej miłości, dobra, iskier nadziei, ta książka jest nim tak naładowana, że z każdej  ze stron dosłownie  się wylewa i to jest tu właśnie wspaniałe. Trafiłam do miejsca, w którym czułam się, jakbym razem z bohaterami tam była, przeżywałam, każdą emocję, uczucie, zwątpienie, radość, smutek rozdzierający serce.
Autorka w niezwykły sposób pokazuje magię niezwykłego miejsca, którym jest Śnieżysko i ludzi zmagającymi się rzeczywistymi problemami, pragnieniami, rozterkami i samotnością wśród ludzi.
To wszystko dodaje niezwykłego klimatu i uroku.
Pisarka dobrze przedstawiła problemy, z którymi zmagają się bohaterowie, które odkrywamy stopniowo, dzięki czemu możemy zrozumieć bardziej postacie, odkryć ich ból, obawy, emocje, które kłębią się w nich.
Książka dynamicznie poprowadzona, dopracowana i potrafi zaskoczyć czytelnika.
Pisarka ma bardzo lekki, przyjemny i wciągający styl co sprawia, że książka wciąga niesamowicie i przeczytałam ją z wielką przyjemnością.

Książka napisana jest z perspektywy Laury, Magdy a między nimi autorka wplata listy pisane przez Juliannę. Dzięki temu możemy poczuć wszystko, zrozumieć ich postępowanie, zobaczyć ich emocje, zajrzeć w głąb ich duszy i serca.

Bohaterzy bardzo dobrze nakreśleni, jednakowo pierszo planowi jak i drugoplanowi są niezwykle realni, bardzo ciepli, pomocni i różnorodni. Trafią się i takie postacie, które myślą wyłącznie o sobie.

Laura to postać niezwykle przyjazna, ciepła i bardzo przenikliwie i prawdziwie patrząca na innych.

„Czasem myślę, że choć los zabrał mi wszystko, co miałam, nie pozostawił mnie samej i w zamian dał najpiękniejszy, bezcenny prezent. Świat, który  zobaczyłam na nowo. Odkrycie, którego muszę strzec. Siłę, dzięki której wciąż trwam. Dar miłości”.

Magda, jest znaną wokalistką, która potrzebuje odetchnąć głębiej, pobyć sama ze sobą i oderwać się od wszystkiego, postanawia, wyjechać do urokliwego Śnieżyska. Tam spotyka mężczyznę, który patrzy na nią zupełnie inaczej, rozumie ją bez słów i tak wiele ich ze sobą łączy. Zdaje się, że znalazła skrawek idealne dopasowany do niej, bo on zobaczył ją prawdziwą, jednak tutaj okazuje się, że nie jest do zdobycia i zrealizowania.

W życiu Laury i Marcina pojawia się mała dziewczynka, która wedrze się do ich życia w przykrych okolicznościach. Ale ta mała istota zawładnie nimi i ich sercami, a oni staną przed wieloma dylematami, rozterkami i będą musieli podjąć trudne decyzje, które zmieniają ich życie.

Juliana pisze listy, które trzymają ją w nadziei, że kiedyś wszystko się odmieni i dwoje rozdzielonych ludzi, będzie miało szansę na szczęśliwe zakończenie.

–Czy Magda i Darek pozwolą sobie, aby ogień i ta iskra, która powoli się, rozświetla rozbłysła do końca?
–Czy Laura i Marcin podejmą najważniejszą decyzję w swoim życiu, która zmieni w ich życiu bardzo dużo?
–Co ukrywa przed wszystkimi Marcin?
–Czy Magda odnajdzie ukojenie i spokój?
-W którym kierunku pajdą bohaterowie?
-Jak potoczą się losy Laury, Ali i Marcina?
-Czy Wiktora odnajdzie spokój i dowie się, co się stało z Brunonem?

Polecam.

RECENZJA

„JESTEŚ MOJĄ ISKRĄ”

Seria: Śnieżysko (tom 3)

AUTOR: ANNA PUROWSKA

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA —
WYDAWNICTWO: ZWIERCIADŁO

Otwórz drzwi nadziei, za nimi zawsze wschodzi słońce.

Czy można być samotnym wśród innych ludzi!

Świąteczny czas powinien być tym momentem w naszym życiu gdzie bolą nas policzki od uśmiechu, w domu jest głośno ale przyjemnie. A do okola panuję cudowna magiczna atmosfera. Jednak nie zawsze tak jest. Bohaterowie tej cudownej powieści musieli zmierzyć się z bardzo trudnymi decyzjami nawet w tym dniu.

Magdalena to znakomita wokalistka, która nie ma sobie równych, fani ją kochają, w show biznesie odnosi ogromne sukcesy. Czegóż tu chcieć więcej? No cóż przychodzi taki czas że i to piękno sceniczne potrzebuje przerwy, resetu czy poprostu zmiany środowiska. Kobieta postanawia wyjechać do małej miejscowości górskiej, do Śnieżynka aby naładować baterie odpocząć i może stworzyć nowy materiał na kolejną płytę. Jednak pobyt w tym miejscu sprawia że kobieta zaczyna dostrzegać coś więcej, a nieznany zielonooki przystojniak nie zamierza nic jej ułatwić. Jakie tajemnice kryją Madzia, czy ktoś zdoła przbić się przez ten mur którym się otoczyła?

Młode małżeństwo Laury i Marcina mierzy się z szarą codziennością i wieloma związanym z nim problemami. I tym razem los ich nie oszczędza. Obojgu najbardziej do szczęścia brakuje dziecka. Iskara nadziei pojawia się wtedy gdy w ich życiu pojawia się mała dziewczynka Ala. Ta mała iswtota wnosi w ich życie swoj bagaż doświadczeń nie koniecznie tych pożądanych. Przed Laurą i Marcinem trudny czas, i trudne wybory. Czy małżeństwo dźwignie bagaż który niesie na barkach Ala? Jak potoczy się ich życie ?
Czy magia świat poukłada niepoukladane i rozwieje wszelkie wątpliwości i troski naszych bohaterów?
Ja wieże że tak będzie w końcu to właśnie w tym dniu dzieją się cuda 😉

Kochani ta książka to dynamit !! Przedstawiłam wam pokrótce tylko niektórych bochaterów jednak wierzcie mi że było to bardzo trudne. Powieść tą zawiera tak wiele emocji, przeżyć, trosk i miłości, że czytając ją człowiek zapomina oddychać. Cudowny czas przedstawiony w powiesci wzmaga tylko uczucia. Kochani mimo iż nie jest to pierwszy tom to mimo wszystko doskonale się bawiłam. Doskonała fabuła, jeszcze lepsza dynamika akcji!! Zakochałam się w tej powieści i na pewno sięgnę po poprzednie i następne części 🥰
Wydawnictwu dziekuje za egzemplarz do recenzji ❤️ najpiękniejsze prezent na świata ❤️
A Was kochani zapraszam do lektury 🎄☃️

Magdalena to znakomita wokalistka, która nie ma sobie równych, fani ją...

Bardzo mnie wzruszyła ta opowieść, bardzo dobrze się czyta mino,że nie przeczytałam jeszcze 2 pierwszych tomów

JESTEŚ MOJĄ ISKRĄ
@wydawnictwo_zwierciadlo
@anna_purowska_autorka

"Wśród ludzi też się jest samotnym" - Mały książę.

Czasami się zastanawiam czy faktycznie tylko ja tak mam. Zaczęłam czytać książkę i jak zwykle zaczęłam od trzeciego już tomu 🤦‍♀️Ale dzięki tej historii, już Wiem, że chcę przeczytać wcześniejsze części i poznać bliżej pozostałych bohaterów.
Jest to książka, która mnie urzekła, swoją dobrocią, miłością, nadzieją i oddaniem. W tej opowieści, w tych ludziach, w tej księgarni dzieje się magia.To tutaj malutka Ala odnajduje ciepło i dom o jakim marzyła, to tutaj Magda - słynna a jednocześnie zagubiona piosenkarka, odnajduje samą siebie i coś jeszcze...To tutaj po długiej rozłące z ukochanym powraca Julianna oraz Bruno. W te święta w Śnieżysku zadzieje się prawdziwa magia. Dajcie się porwać i zaczytać w historii, gdzie wiara, przyjaźń i nadzieja, sprawiają że marzenia się spełniają.To emocjonujaca powieść, w której poszukiwanie samego siebie i swojego miejsca na ziemi,staje się realne. To powieść która poruszyła moje serce i wierzę że Wasze również poruszy.

"Ludzie, na których zawsze możemy liczyć, stają się dla nas niczym anioły. Kiedy upadamy, tak po prostu nam pomagają, znajdują dla nas czas, niczego nie oczekując w zamiana kiedy nastanie dla nas lepszy moment, kiedy sami nauczymy się używać, własnych skrzydeł i latać, możemy odpowiedzieć im tym samym"

JESTEŚ MOJĄ ISKRĄ
@wydawnictwo_zwierciadlo
@anna_purowska_autorka

"Wśród ludzi też się jest samotnym" - Mały książę.

Jest to...

To moje pierwsze spotkanie z twórczością Ani jak i bohaterami jej serii o Śnieżysku. Już sama okładka wprowadza nas w wyjątkowy nastrój, zapowiada wzruszającą historię. I taka właśnie ona była, taka magiczna i ciepła.

Magda jest wokalistą, która odnosi ogromne sukcesy w show biznesie. Jest znana, jej piosenki są doceniane przez publiczność. Jednak mimo tej całej otoczki sukcesu, czegoś jej brakuje. Nie potrafi zdefiniować swoich uczuć, wie że musi gdzieś wyjechać i wsłuchać się w siebie. Zastanowić się co dalej z jej życiem i karierą.

Dziewczyna przyjeżdża do Śnieżyska, do małego, urokliwego miasteczka w górach. Ma nadzieję, że stworzy materiał na kolejną świetną płytę. Kameralność tej małej miejscowości, sprawia że w Magdę uderzają uczucia, których do tej pory nie znała. Dziewczyna musi uporać się sama ze sobą, a przypadkiem poznany zielonooki mężczyzna nie ułatwi jej tego zadania.

Laura i Marcin są młodym małżeństwem, które jak każde inne na ziemi zmaga się ze swoimi małymi i dużymi problemami. Nagle i zupełnie przez przypadek w ich życie wchodzi kilkuletnia Alicja, która już posiada spory bagaż doświadczeń. Od pierwszych chwil Ala zawładnie naszymi bohaterami, wszyscy będą chcieli jej pomóc. Jednak najtrudniejsze decyzję dotyczące dziewczynki muszą podjąć Laura i Marcin.

Losy bohaterów będą się przeplatać. Wszyscy będą mieli wiele spraw do przemyślenia i ważne decyzje do podjęcia. A to wszystko będzie się działo w okolicach świąt Bożego Narodzenia w pięknym i zaśnieżonym Śnieżysku.

Czy magia świąt pomoże im w podjęciu tak ważnych życiowych decyzji? Czy odnajdą miejsca do których dążą?

To była piękna podróż. Ta historia złamała mi serce, by za chwilę je na nowo skleić. Autorka skupia się na uczuciach bohaterów, przez to książka jest wzruszająca i potrafi wycisnąć kilka łez. Zakończenie jest piękne. I nie wiem czy Ania postanowi wrócić do Śnieżyska z nową historią, ale ta wg mnie jest zakończona.

Ania pisze lekko, dzięki temu przez książkę się płynie. Obrazowo opisuje wszystkie emocje jakie towarzyszą bohaterom. Robi to tak, że czytając byłam w stanie wyczuć się w ich role. Na wspomnienie zasługują także opisy przyrody, samego Śnieżyska i jarmarku. Czytając to mogłam dokładnie sobie to wyobrazić. Szczerze to sama chętnie pojechałabym do takiego zaśnieżonego Śnieżyska.

Bohaterowie książki zmagają się naprawdę z różnymi problemami. Magda jest samotna wśród ludzi, Ala jest małą dziewczynką, która w wyniku strasznych wydarzeń, nie wie co z nią będzie dalej. A Laura i Marcin to kochający się ludzie, którym do szczęścia brakuje tylko dziecka. Jest także Wiktoria, która zmaga się ze zniknięciem wnuka. Wszystkie te historie połączy magia świąt Bożego Narodzenia. Wtedy bowiem dzieją się cuda. W życiu naszych bohaterów też zadzieją się cudowne rzeczy, choć nie zawsze będą spełnieniem ich skrytych marzeń.

To była piękna historia, którą polecam Wam na te długie i zimowe wieczory. Ja muszę nadrobić wcześniejsze tomy, bo choć czytało mi się dobrze, czułam że wszystkiego nie wiem.

Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Zwierciadło, za możliwość poznania tej pięknej książki.

Polecam

Życie Laury i Marcina zmienia się wraz z pojawień się małej dziewczynki, którą będą musieli się zająć. Magda przyjeżdża do Śnieżyska, by przypomnieć sobie kim tak naprawdę jest. Nie spodziewa się, że magia tego miejsca odmieni jej życie już na zawsze.

Mówię o tym za każdym razem, ale ja po prostu uwielbiam tą serię. Piękna, prawdziwa, emocjonalna i wyjątkowa. Taka właśnie jest ta historia, która skradnie serca wielu czytelników. Moje już skradła.

Tym razem bliżej poznajemy historię Laury i Marcina, ich codzienne życie i problemy. W ich życiu pojawia się dziewczynka, która na nowo rozbudzi w nich szczęście. Autorka jednak nie pozostawiła czytelnika w niewiedzy po zakończeniu drugiego tomu, i właśnie teraz rozwija wątek Bruna i Julianny. Nie zabrakło również nowej postaci. Magda to młoda artystka, która próbuje odnaleźć siebie na nowo.

Nie jestem w stanie wyrazić tego, jak bardzo uwielbiam wracać do Śnieżyska. To miasteczko ma w sobie magię, a dzięki świetnym opisom autorki, jestem w stanie się tam przenieść bez żadnego problemu. Dodatkowo, bohaterowie tej książki są sympatyczni i bije od nich ciepło. Oczywiście są i tacy, których po prostu nie polubiłam.

Jest to idealna książka na zbliżający się czas. Świąteczny klimat, magia i nadzieja jest nieodłącznym elementem tej historii. Autorka pokazuje prawdziwe problemy i sytuacje, które mogłyby spotkać każdego z nas. Niestety jestem niepocieszona brakiem szczęśliwego zakończenia dwójki bohaterów, którym bardzo kibicowałam, jednak rozumiem, dlaczego właśnie tak to się zakończyło.

• Egzemplarz recenzencki
  • Przeczytane 2023