Angel Wings

literatura młodzieżowa
Books4YA
2023-11-08
2023-11-08

Czasami fajnie jest zaszyć się gdzieś i spisać swoje słowa na papier. Wszystko to , o czym marzymy, o czym śnimy czy po prostu to, co przychodzi nam w danej chwili na myśl. Kaja to wszystko właśnie robi choć nie na papierze tylko na blogu, o którym wie tylko jej siostra i przyjaciel. Jednak gdy pewnego dnia dostaje wiadomość od tjesrajemniczego w jej sercu czuje ciepło, które zaczyna ją otulać. Bowiem wie,że ktoś czuje tak samo jak ona.

Eryk jest wolnym duchem. Uwielbia muzykę i ma swój szkolny zespół. Dyrektorka zaproponowała mu udział w konkursie ale musi wymyślić swoją piosenkę na to wydarzenie. Zgadza się choć nie ma weny do napisania dobrej piosenki. Gdy natrafia na tajemniczego bloga czuje się zafascynowany pisaniem jego twórczymi. Jej teksty opisują wszystko to, co czuje i bierze z niej inspiracje do piosenki. Chciałby ją poznać by móc o tym pogadać. W końcu do niej pisze choć jest bardzo zestresowany. Dziewczyna jednak nie chce od razu się ujawniać więc nie wiadomo czy kiedykolwiek ją spotka.
Jednak pewnego dnia wszystko się zmienia.Eryk przez przypadek ją poznaje choć ona o tym nie wie.
Nie wiedzieli jednak,że są ze sobą tak blisko choć się nie znają. Czy to wszystko ma sens? Jak ukrywanie pewnych spraw zaważy na ich znajomości oraz dalszych relacjach?

Angel Wings to urocza i pełna emocji książka, która trafi do serca. Historia o miłości do muzyki, pisania i życia, które potrafi dać w kość. Nie jest to wymagająca lektura ale takie lubię gdyż czyta się je z lekkością i uśmiechem na twarzy. Jeśli więc lubicie książki o miłości i jej spełnieniu , któe napisane są prostym językiem to śmiało zatraćcie się w tej lekturze a jestem pewna,że was nie zawiedzie.

Nie słyszałam dużo na temat „Angel Wings” więc myśle, że bym nigdy nie wpadła na zakup tej książki, ale nie żałuję przeczytania jej.

Fabuła była dość ciekawa, bo moim zdaniem poruszała bardzo ciekawe tematy i wątki. Nie często spotykam się z polskimi imionami i akcją dziejącą się w Polsce, tym bardziej w moim rodzinnym mieście, co mi na prawdę umilało czytanie. W “Angel Wings” o dziwo nie było przekleństw, co wychodzi na kolejny plus.

Styl pisania autorki w niektórych momentach był bardzo irytujący, ale myślę, że to jeden z nielicznych minusów. Największym plusem dla mnie był gust muzyczny Eryka. Po prostu byłam w stanie wczuć się w jego postać i go lepiej zrozumieć i to było cudowne.

Myślę, że była to na prawdę dobra książka i warto ją przeczytać. Jak będę mieć czas to na pewno sięgnę po kolejny tom :)

Autorka stworzyła mądrych i dojrzałych bohaterów, którzy walczą z własnymi demonami. Nastolatkowie mają problemy, które dla nas mogą wydawać się błahe, ale dla nich są nie do przeskoczenia. W historię o pięknym rodzącym się uczuciu autorka sprytnie wplotła mnóstwo trudnych tematów t.j. samotność, potrzeba bliskości czy potrzeba wsparcia, zrozumienia i akceptacji rodziców,ale to nie wszystko....
Czyta się to wyśmienicie 🥰
Kaja anonimowo prowadzi stronę internetową, gdzie zamieszcza swoje opowiadania i wiersze. To drzwi do jej duszy i serca...
Eryk to gwiazda szkolnego zespołu, w którym podkochuje się połowa szkoły w tym Kaja...

Ta dwójka jest sobie pisana, ale ich droga do bycia razem nie będzie łatwa...

Przecudowna, mądra, otulająca, prawdziwa, zaskakująca i szczera historia o rodzącej się miłości, o zaufaniu i przebaczaniu.

(Współpraca recenzencka)

Angle wings" było takim przysłowiowym "kocykiem na serce". Na początku nie mogłam wdrożyć się w styl pisania autorki zapewne było spowodowane to tym że czytam bardzo mało książek polskich autorek jednak później się wcaignelam. Wątek romantyczny jak i wątek świat był rozpisany cudownie. Podsumowując można powiedzieć, że historia jest przyjemna, lecz nie najwybitniejsza....

“Angel Wings” Anny Purowskiej to przyjemna młodzieżówka z zachwycającą okładką. Ogromnie się cieszę, że razem z drugą częścią, która opowiada losy drugiej z sióstr, trafiły w moje ręce.

Kaja to skromna i wrażliwa nastolatka, uwielbia spędzać czas w kawiarni, w której pracuje jej starsza siostra. Zazwyczaj słucha wtedy muzyki, czyta lub obserwuje ludzi, którzy inspirują ją do pisania wierszy i opowiadań, publikuje je potem na blogu.
Eryk jest wokalistą szkolnego rockowego zespołu. Kiedy dyrektorka proponuje mu wystartowanie w przeglądzie muzycznym, przerażony chłopak zaczyna szukać inspiracji w internecie i tak trafia na bloga dziewczyny, nie wiedząc, że ta uczęszcza do jego szkoły.

Autorka ukazała problemy, z jakimi boryka się ta dwójka bohaterów. Przeszłość Kai do łatwych nie należała, wychowała się bowiem w domu dziecka, jednak zawsze mogła liczyć na siostrę. Z kolei Eryk wywodzi się z bogatej rodziny, co nie znaczy, że jestem mu w życiu lżej. Podczas czytania obserwujemy przemianę chłopaka, która przepełniona jest rozterkami oraz bezsilnością przez sytuację, w której się znalazł. Zapałałam sympatią do tego chłopaka (głównie za podobny gust muzyczny, który przypomniał mi swoje młodzieńcze lata),choć mógł zdobyć się na szczerość względem Kai znacznie wcześniej.
W książce znajdziecie przedświąteczny klimaty, sporo muzycznego wątku, pasję i otulające ciepło. Żałuję, że czytałam tę pozycję sporo po świętach, bo cudownie nastraja na ten wyjątkowy czas.
“Angel Wings” to historia pierwszej miłości, która rozkwita powoli i sprawia, że dwójka młodych ludzi staje się dla siebie wszystkim. Jeżeli lubicie urocze powieści z gatunku Young Adult, to ta książka Wam się spodoba.

Historia opisana w tej książce jest idealna na obecny świąteczny okres. 🎄 Gdy zagłębiałem się w pierwsze strony, trudno było mi się oderwać od czytania. Choć rozdziały są długie, za czym nie przepadam, tutaj nie stanowiło to dla mnie żadnego problemu. Podział na dwie perspektywy, sprawia, że jesteśmy w stanie dokładnie poznać emocje odczuwane przez obu bohaterów, podczas tej samej sytuacji. 🥺 Książka zawiera bardzo szczegółowe opisy, dzięki czemu nawet chwilę z mniejszą akcją, są bardzo ciekawe. 🤩 Podczas czytania użyłem sporej ilości znaczników, gdyż wiele wypowiedzi niosła ze sobą pewną radę, mądrość życiową, do której na pewno będę chciał wrócić. Wiele z nich wzbudziło we mnie spore emocje. Cieszę się, że mogłem poznać historię Kai i Eryka, na pewno zostanie w moim sercu i pamięci przez długie lata i jeszcze nie raz do niej wrócę. 😊

Kaja, jest skrytą, wrażliwą dziewczyną, która uwielbia czytać i pisać słuchając przy tym muzyki w swoim ulubionym miejscu. Pomimo młodego wieku wiele przeszła ze swoją starszą siostrą, ale nie rezygnuje ze swoich pasji. Eryk to chłopak wywodzący się z bogatej rodziny, który woli grać ze swoim rockowym zespole, mimo że ma wszystko w porównaniu do innych. Czy te dwie muzyczne muzy mają szansę na miłość?
„Bliskość między mną a Kają jest piękna i bolesna jednocześnie”.
Naprawdę opis brzmi bardzo interesująco, tylko szkoda, że wykonanie nie za bardzo mnie usatysfakcjonowało. Jeśli chodzi o relację między Kają i Erykiem, miałam wrażenie, że jakby nie została szczególnie pogłębiona, w dużej mierze płytka. Myślałam, że pokocham głównych bohaterów, tymczasem stosunek do nich mam obojętny. Fabuła została dobrze poprowadzona, nie mniej nie zwróciła na mnie jakoś wielkiej uwagi.
Angel Wings. W twoich skrzydłach mam schronienie bardzo mnie zawiodło, czego żałuję. Myślałam, że będzie to świetna historia , lecz za bardzo się nastawiłam.

“Angel Wings” to książka, która zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Bohaterowie zostali świetnie wykreowani. Są wrażliwi, troskliwi, ale i pogubieni w swej codzienności, co nadaje im realności. Łącząca ich relacja jest świetnie poprowadzona i niesamowicie angażuje czytelnika. Autorka stworzyła powieść, w której zostały poruszone trudne tematy, takie jak na przykład traumatyczna przeszłość, brak akceptacji czy nastoletnie problemy, ale wszystko to jest wyważone i uchwycone w taki sposób, że czytając ją, czujemy się niesamowicie komfortowo. Książka otula nas swoją lekkością i naprawdę ciężko jest się od niej oderwać. Ma w sobie ogromne pokłady nastoletniej wrażliwości i rozwijającej się pasji, która potrafi napędzać młodzież do dążenia do celu i do walki o swoje marzenia, ale także ukazuje siłę przyjaźni i wzajemnie okazywane wsparcie.
Wspaniale spędziłam czas przy tym tytule. Jestem zauroczona delikatnym stylem autorki, która raczy nas pięknymi opisami i inspirującymi dialogami, bez zbędnych przekleństw czy toksycznych dram.
Z przyjemnością polecam!

[IG: @ksiazkowertyczna]

"Angel Wings" to moje pierwsze spotkanie z autorką. Jestem zachwycona. Pióro autorki jest bardzo barwne i lekkie, mocno działające na wyobraźnię i emocje czytelnika. Uczucie, że jest się obok bohaterów, nie znika przez całą powieść. Opisy miejsc, uczuć "robią dobrą robotę" 🥰 Prześliczne wydanie, okładka, tytuł idealnie komponuje się z fabuła. Spójność tych składników jest dosłownie wisienką na torcie.

Narracja prowadzona jest dwutorowo. Poznajemy historię z perspektywy Kai i Eryka. Dogłębnie poznajemy ich uczucia, rozterki i problemy , którymi borykają się każdego dnia. Przeszłość głównej bohaterki nie była usłana różami. Śmierć rodziców, pobyt w domu dziecka wpływają na jej charakter. Delikatność, otwartość, życzliwość i dobro bije od tej dziewczyny. Eryk, chłopak z bogatego domu, samotny, pozostawiony przez rodziców sam sobie, żyjący wspomnieniami dziecięcych lat. Ukazany jest bagaż doświadczeń tych młodych ludzi ale bez zbędnej dramaturgii. Autorka w przepiękny sposób pokazała pogon za marzeniami, miłością i walka o swoje własne szczęście. Znalezienie bratniej duszy, może dodać skrzydeł i motywować do działania. Historia, skupia uwagę czytelnika również na istotną rolę przyjaciół w życiu młodych ludzi. Prawdziwych przyjaciół, którzy skoczą za sobą w ogień. Wspierają, motywują, ostrzegają i wyciągają pomocną dłoń. Fabuła z motywem muzycznym i poetyckim idealnie komponuje się z bohaterami, dzięki czemu mamy spójność pod każdym względem.

Zakończenie, wzbudziło we mnie ciekawość i zaraz zabieram się za "Wings of the heart" 🥰

Książkę polecam i młodszym i starszym czytelnikom. Wspaniałe jest cofnąć się o 20lat i powspominać🥰

Dziękuję wydawnictwu Books4YA za egzemplarz do recenzji.

Zgadzacie się z twierdzeniem, że miłość uskrzydla ?

A może jest coś innego w Waszym życiu co dodaje Wam skrzydeł ?
Jakieś wyjątkowe osoby, rodzina albo…pasje ?

Książka Anny Purowskiej “Angel Wings” to historia dwóch młodych osób posiadających wyjątkowe pasje.

Kaja to niespełna 17 letnia dziewczyna, świetna uczennica. Wychowuje ją siostra, ich rodzice nie żyją. Jej jedynym ale tym prawdziwym przyjacielem jest Nikodem. A pasją? Pisanie. Prowadzi piękny, pełen cudownych opowiadań i wierszy blog Angel Wings.

“Moje życie przypomina detektywistyczną grę. Wciąż kombinuję, jak się komuś przyjrzeć, żeby się nie domyślił, jak rozpoznać, kim jest i czym się zajmuje. Jaką rolę przypisać mu w moim story i jakie zakończenie pasowałoby mu najlepiej.”

Eryk jest rok starszy. Jest wokalistą w początkującym zespole muzycznym o nazwie Wings. Kocha muzykę, a teraz nadarza się wyjątkowa szansa by ich talent został doceniony.

“Kiedyś granie było więzieniem, odcinało mnie od świata i ludzi, dziś jest moją wolnością. Kiedyś było jak kara, dziś karą jest, gdy nie gram choćby jeden dzień.”

Ale żeby się zaprezentować, muszą mieć własną piosenkę. Przypadkiem trafia na stronę pewnego bloga… Zachwycony treściami jakie tam znajduje, czuje, że jeden z nich jest wręcz idealny na konkurs talentów, na ich utwór. Lecz przecież nie są to ich słowa.

Jak odnaleźć autorkę treści z bloga ?

Okazuję się to zaskakująco łatwe. Jak mawiają - najciemniej pod latarnią, a szczęście tak często mamy tuż pod nosem tylko nie potrafimy go dostrzec. Tylko nawet gdy już je posiadamy, tak łatwo je utracić. Tak jak zaufanie, a gdy kłamstwo wchodzi w grę, można bardzo łatwo stracić…wszystko.

“Angel Wings” to urocza historia tej pierwszej, niewinnej miłości. Autorka pokazuje tu jak rozkwita powoli, nieśmiało, ale zarazem intensywnie. Nasi bohaterowie są sobą wyraźnie zauroczeni lecz nie mogą otwarcie okazywać sobie uczuć. Dlaczego ?

Autorka zwraca uwagę na bardzo istotne kwestie. Takie życiowe sprawy jak fakt, że można być szczęśliwym mając malutkie, ciasne mieszkanie, pełne ciepła i miłości. Duże i luksusowe apartamenty nie są synonimem szczęścia. Pełne rodziny, też nie gwarantują poczucia akceptacji, więzi rodzinnej. Anna Purowska pokazuje z jakimi problemami borykają się młodzi ludzie, co ich rani, czego im brakuje. W czasach gdy wciąż gonimy za pieniądzem, skupieni na własnych celach, pragnieniach, często zawodzimy jako rodzice, przekonani, że zaspokajamy potrzeby swojego potomstwa. A niekoniecznie są nimi kolejno przelewane kwoty na konto, drogie gadżety czy wyjazdy podczas, których nadal nie poświęcamy im uwagi.

“Nagle przy Kai nawiedza mnie myśl, że niełatwo jest spotkać kogoś, kto bez złośliwości czy ironii tak po prostu z tobą porozmawia. Kto zamknie komputer i schowa telefon, usiądzie z tobą przy stole. Kto nie oceni jednym spojrzeniem i nie ułoży w głowie historii, którą tak po prostu do ciebie przyklei, nie wiedząc z czym się mierzysz.”

Ta książka ma wiele atutów. Ma w sobie ogromną dawkę emocji i swoistą lekcję życia. Warto po nią sięgnąć i warto podsunąć ją młodym osobom. Może wskaże im właściwy kierunek, odpowiednie zachowania, piękno wartości takich jak uczciwość, szczerość, lojalność, wzajemny szacunek. Romans nie musi być pełen namiętności. W tym nie ma jej wcale i to jest też pewna zaleta. Idealny jest właśnie dla młodzieży. Choć z pewnością i starsi czytelnicy docenią jego atuty. Jestem na to dowodem.

Polecam i dziękuję za egzemplarz do recenzji.

Zgadzacie się z twierdzeniem, że miłość uskrzydla ?

A może jest coś innego w Waszym życiu co dodaje Wam skrzydeł ?
Jakieś wyjątkowe osoby, rodzina albo…pasje ?

• Romans
  • Do kupienia