Zanim uratujesz niebo 2

Okładka książki Zanim uratujesz niebo 2 P. A. Daniec
Okładka książki Zanim uratujesz niebo 2
P. A. Daniec Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: UCLA (tom 3) literatura obyczajowa, romans
UCLA (tom 3)
NieZwykłe
2023-09-13
2023-09-13
9788383209005

Po dość burzliwej końcówce pierwszej części byłam szczerze zaintrygowana pewną postacią i tym jak bardzo namiesza w historii głównych bohaterów. I mimo, że ten wątek był w porządku i dość ciekawy, to nie wywołał on we mnie głębszych emocji. Główna scena z udziałem tej postaci była dla mnie dość na siłę? Ciężko mi dokładnie określić moje odczucia co do niej, ale odniosłam wrażenie, że jest nieco zbyt dramatyczna.

Sama relacja Daniela i Sky była niezwykle urocza i tak jak do niej nie mam żadnych zarzutów, tak już do ich rozmów już tak. Uważam, że były one sztuczne i oficjalne, a jednak mamy do czynienia ze studentami, i ta powaga odbierała mi przyjemność z czytania. Jednak pomimo wszystko doceniam wsparcie jakim dla siebie byli, troskę którą Daniel obdarzył Sky i prawdziwą, szczerą miłość, którą pokazywali wobec siebie w każdym najmniejszym geście.

Były momenty, które mnie żenowały i szczerze nie lubię tego stwierdzenia, tak w paru momentach ten humor, którym posługiwała się autorka nie trafiał w moje gusta. I tu zaznaczę i przypomnę, że to tylko i wyłącznie moje odczucia i jeśli wy odbieracie to inaczej to w porządku! Dla was nie musi być to żenujące, a śmieszne i nie ma w tym nic złego!

Co do samej fabuły mam mieszane uczucia bo tu największą rolę odgrywała przeszłość Sky i dość szybko się ona wyjaśniła, więc nie oczekujcie od tej historii czegoś więcej, bo mniej więcej od połowy książki gdy już wszystko jest jasne, autorka skupiła się na relacji głównych bohaterów i momentami już mi się to nużyło. Aczkolwiek jest to idealna pozycja na jeden wieczór, bo sama dość szybko ją przeczytałam.

Końcówka za to ogromnie mi się podobała i jest to moja ulubiona część całej historii. Dzięki niemu też finalna ocena książki podniosła się, bo uważam to za niezwykle urocze i idealne podsumowanie historii bohaterów z serii UCLA.

Jeśli szukacie czegoś lekkiego to ta historia będzie dla was. Nie jest to pozycja, która zostanie ze mną przez dłuższy czas, ale nie żałuję poznania jej bo pomimo paru wad, spędziłam naprawdę przyjemne chwile z bohaterami.

Bardzo fajna książka :)

Bardzo fajna książka :)

Znacie już serię UCLA ?
Zawsze zaznaczam, że nie jestem fanką słodkich historii ale już pierwszy tom mnie w pewien sposób ujął i z zaciekawieniem sięgałam po kolejne.
"Zanim uratujesz niebo" to dwa tomy tej serii, o Danielu - bohaterze, którego nie sposób nie polubić i Sky - która przeszła już piekło w swoim życiu. Finał drugiego tomu wskazywał na to, że najgorsze jeszcze przed nią 🥺
I tak oto otrzymujemy tu taką słodko - gorzką historię o miłości i bólu. O przyjaźni, marzeniach. O potworach jakie pojawiają się w naszym życiu i walce z nimi.

Takim potworem był Colin. Mężczyzna którego Sky poznała w Chicago, który znęcał się nad nią i mimo, że uciekła, odnalazł ją. Do czego jest zdolny ? Jakie blizny zostawi po sobie tym razem?
Początek książki jest uroczy, można odnieść wrażenie, że wszystko będzie pięknie, uczucia pomiędzy Sky i Danielem kwitną. Ich bliscy też powoli układają sobie życie, niektórzy zaskoczą czymś czego nikt się zupełnie nie spodziewał 😏
A później nagle czar pryska. ON ponownie pojawia się w jej życiu i odbiera wszystko co nadawało mu barw i przynosiło szczęście.
Jednocześnie tę radość z życia traci też Daniel, nie mający pojęcia czemu dziewczyna, która miała zostać w jego życiu już na zawsze, nagle nie chce mieć z nim nic wspólnego. Czy uda im się wygrać te walkę o miłość ?
Ten wątek był niezwykle przejmujący. Czuć było cierpienie obojga bohaterów na każdej stronie. Nie ma możliwości by czytając to, nie martwić się o nich, nie czuć przerażenia w tych najbardziej krytycznych momentach. Jednak ... Szkoda, że autorka nie rozbudowała tego wątku trochę mocniej.
Poza całym dramatem jaki się tu rozegrał, mamy też sporo zawirowań wokół naszej pary i ...kilku innych par jakie tu się połączyły. Autorka nie skupia się wyłącznie na dwójce głównych bohaterów.
Przyznam, że poprzednia część podobała mi się chyba bardziej. Tu te chwile trzymające w napięciu były świetne, reszta już taka dość przewidywalna. Są kwestie które na pewien czas rzucają cień na wspólną przyszłość Daniela i Sky ale...

Mimo wszystko poczułam, że ten próg słodkości w pewnej chwili został u mnie przekroczony.

Jednak oczywiście nie odradzam sięgnięcia po tę książkę czy tym bardziej całą serię. W większości przypadła mi do gustu, nie bez powodu sięgałam po kolejne części. I z pewnością sięgnę także po inne książki autorki.

Dziękuję za możliwość poznania tej serii ❤

Znacie już serię UCLA ?

꧁༺ 𝓡𝓮𝓬𝓮𝓷𝔃𝓳𝓪 ༻꧂
Tytuł: Zanim uratujesz niebo 2
Autor: P.A. Daniec
Wydawnictwo: Niezwykle
Ocena: 5/5⭐

𝖂𝖘𝖕𝖔́ł𝖕𝖗𝖆𝖈𝖆 𝖗𝖊𝖐𝖑𝖆𝖒𝖔𝖜𝖆

Kontynuacja historii Daniela i Sky. Po tym, jak Sky odkrywa, że jej były chłopak Colin ją odnalazł, dziewczyna jest załamana. Myślała, że zaczęła nowe życie, a jednak przeszłość ciągle ją prześladuje. Mimo wszystko z pomocą przyjaciół stara się nie myśleć o kłopotach. Tymczasem wkrótce Daniel i współlokator dziewczyny - Marcus - wyjeżdżają z miasta, zostawiając ją samą w mieszkaniu. Colin nie marnuje czasu i składa jej wizytę. Stawia Sky warunki, a ona nie może ich odrzucić. Niebawem będzie musiała zerwać kontakt ze wszystkimi, na których jej zależy, z Danielem także... Czy chłopak jej wybaczy, kiedy zobaczy ją z innym?

꧁༺ 𝓜𝓸𝓳𝓪 𝓸𝓹𝓲𝓷𝓲𝓪 ༻꧂
W tej historii i tych bohaterach odnalazłam definicje komfortu, a wracając do Daniela i Sky, czułam się jakbym wróciła do domu.

Fabuła to moja absolutna miłość. Byłam bardzo zaangażowana w historię i bardzo wciągnięta, muszę przyznać, że często myślę o tej pozycji i wspominam ją z ogromnym uśmiechem na twarzy. Kocham zarówno perspektywę Daniela jak i Sky. Książka pełna jest wspaniałych zwrotów akcji.

Styl pisania autorki jest świetny i muszę przyznać, że ja przeczytałam ZUN nie czytając rzutu za trzy pocałunki, ale tak bardzo kocham styl pisania autorki, że mimo iż wiem jak kończy się historia Tess i luka to i tak kupiłam rzut.

Bohaterów kocham i smutno mi jak myślę o tym że to już koniec. W tych bohaterach odnalazłam definicje komfortu i ciężko mi jest się z nimi rozstać.

***
Bardzo dziękuję wydawnictwu za egzemplarz do recenzji ❤️

Pozdrawiam i do zobaczenia 👋🫶🏻🥹

꧁༺ 𝓡𝓮𝓬𝓮𝓷𝔃𝓳𝓪 ༻꧂
Tytuł: Zanim uratujesz niebo 2
Autor: P.A. Daniec
Wydawnictwo: Niezwykle
Ocena: 5/5⭐

𝖂𝖘𝖕𝖔́ł𝖕𝖗𝖆𝖈𝖆 𝖗𝖊𝖐𝖑𝖆𝖒𝖔𝖜𝖆

{współpraca reklamowa z wydawnictwem niezwykłym - dziękuje za zaufanie🥹❤️

„𝐍𝐢𝐠𝐝𝐲 𝐧𝐢𝐞 𝐣𝐞ź𝐝𝐳𝐢𝐣 𝐬𝐳𝐲𝐛𝐜𝐢𝐞𝐣, 𝐧𝐢ż 𝐭𝐰𝐨́𝐣 𝐚𝐧𝐢𝐨ł 𝐬𝐭𝐫𝐨́ż 𝐩𝐨𝐭𝐫𝐚𝐟𝐢 𝐥𝐚𝐭𝐚ć.”

!!! Recenzja może zawierać spojlery do 1 tomu (𝐙𝐚𝐧𝐢𝐦 𝐔𝐫𝐚𝐭𝐮𝐣𝐞𝐬𝐳 𝐍𝐢𝐞𝐛𝐨) !!!

Po przeczytaniu 𝐙𝐚𝐧𝐢𝐦 𝐔𝐫𝐚𝐭𝐮𝐣𝐞𝐬𝐳 𝐍𝐢𝐞𝐛𝐨 z niecierpliwością wyczekiwałam kontynuacji losów Sky i Daniela. Na szczęście nie musiałam długo czekać i zanim zdążyłam się obejrzeć, to czytałam 2 tom tej historii. Czy spodobała mi się ona? Tego dowiecie się w tej recenzji, ale najpierw opowiem wam trochę o fabule książki.

Po tym, jak Sky odkrywa, że jej były chłopak Colin ją odnalazł, dziewczyna jest załamana. Myślała ona, że zaczęła nowe życie, a jednak przeszłość nadal się za nią ciągnie. Z pomocą przyjaciół stara się ona nie myśleć o kłopotach. W niedalekim czasie Daniel i współlokator dziewczyny - Marcus - wyjeżdżają z miasta, zostawiając ją samą w mieszkaniu. Colin nie marnując czasu, składa jej wizytę. Stawia Sky warunki, a ona nie może ich odrzucić. Niebawem będzie musiała zerwać kontakt z wszystkimi, na których jej zależy, z Danielem także... Czy chłopak jej wybaczy, gdy zobaczy ją z innym? Tego dowiecie się czytając ZUN 2!

O jacie! Ten tom zdecydowanie bardziej podobał mi się od pierwszej części ZUN! Miałam wrażenie, że tutaj dużo więcej się dzieje i fabuła jest po prostu ciekawsza! Z poprzednich tomów wiedziałam, że styl autorki znowu wciągnie mnie w swoje sidła i od razu pochłonie. Kocham komfort, jaki dają mi te książki - dosłownie mogłabym je czytać w kółko. Każdy wątek jest tutaj bardzo przyjemnie rozwinięty, co cudownie się czyta. Bohaterowie są niesamowicie wykreowani i po prostu koooocham ich całym sercem. Czytając, dawali mi one niesamowite światło i są po prostu moimi słoneczkami na niebie i comfort osobami. Wiadomo, są wyjątki jak Colin, który niesamowicie mnie wkurzał i doprowadzał do gorączki. Teraz jednak skupię się na moich największych słoneczkach - Sky i Danilu🥹❤️

Sky to dziewczyna, której nie da się nie kochać. Uwielbiam ją za ciepło jakie wokół siebie roztacza i za jej charakter, bo gdy już ją bardziej poznałam to okazała się ona przemiłą i przesłodką dziewczyną. Niestety zmierza się ona z dość dużym kłopotem - Colinem , który bardzo przeszkodzi Sky w jej historii miłosnej z Danielem. Współczuje jej, że musiała to wszystko przeżywać, bo Carter sprawił jej cholernie dużo nieprzyjemności, a ta bohaterka zasługuje na każdą gwiazdkę z nieba.

Daniela kocham za to bardzo wspierał Sky w trudnych chwilach i mimo wszystko był przy niej. Jest to totalny słodziak względem Sky i ja sama chciałabym mieć takiego chłopaka jak Daniel, bo jest on po prostu idealny. On i Sky są idealną parą. Kocham ich najmocniej na świecie i aż mi się łezka w oku kręci, jak myślę, że muszę się z nimi pożegnać.

Podsumowując kocham najbardziej na świecie ZUN 2 i ciężko mi jest pożegnać się z bohaterami, którzy dają mi ogromny komfort. Książkę oceniłam na 5/5✮. Niesamowicie wyczekuje kolejnych książek tej autorki, bo po prostu je kocham<33.

Stay safe, pumpkin♡

{współpraca reklamowa z wydawnictwem niezwykłym - dziękuje za zaufanie🥹❤️

„𝐍𝐢𝐠𝐝𝐲 𝐧𝐢𝐞 𝐣𝐞ź𝐝𝐳𝐢𝐣 𝐬𝐳𝐲𝐛𝐜𝐢𝐞𝐣, 𝐧𝐢ż 𝐭𝐰𝐨́𝐣 𝐚𝐧𝐢𝐨ł 𝐬𝐭𝐫𝐨́ż 𝐩𝐨𝐭𝐫𝐚𝐟𝐢 𝐥𝐚𝐭𝐚ć.”

!!! Recenzja może zawierać spojlery do 1 tomu (𝐙𝐚𝐧𝐢𝐦 𝐔𝐫𝐚𝐭𝐮𝐣𝐞𝐬𝐳 𝐍𝐢𝐞𝐛𝐨) !!!

🌌 𝚁𝙴𝙲𝙴𝙽𝚉𝙹𝙰 🌌
★★★★★★★★★☆

[recenzja]
Nie wiem czy pojawi się w tej recenzji coś nowego, bo tak jak pokochałam pierwszą część ZUN, tak druga też podbija moje serce.

Sky to dziewczyna na zabój zakochana w Danielu. Dziewczyna, która w życiu wiele się na cierpiała i teraz jej największy koszmar powraca, by ponownie ją usidlić. Dziewczyna, która nigdy się nie poddaje i woli poświęcić siebie, niż szczęście swoich przyjaciół.

Daniel chłopak, który zakochał się w swojej Skyky od pierwszego wejrzenia. Znany na kampusie koszykarz, który mógłby mieć każdą dziewczynę, oddał serce tej jedynej. Troskliwy, opiekuńczy i wspierający. Dla Sky zrobiłby wszystko.

"– Co ty chcesz robić tak wcze­śnie?
– Chcę pod­bić z tobą niebo, Sky."

"Zanim uratujesz niebo 2" to kontynuacja serii UCLA i dalsza część historii Daniela I Sky. Jestem zakochana w całej serii i w każdej części z osobna. Bardzo komfortowa i przyjemna lektura, która zostanie ze mną na dłużej.
Bohaterowie, fabuła i Daniel. Te trzy rzeczy sprawiły, że nie mogłam się oderwać i nie skończyć książki. Choć teraz żałuję, że nie spędziłam z nią więcej czasu; z wielką przyjemnością powrócę do niej w przyszłości.
Nie wiem kiedy to tak szybko minęło, że za nami są już trzy tomy. Czekam na więcej, bo czuje, że to co nadejdzie będzie równie dobre jak to co do tej pory przeczytałam.

"Ze­ga­rek sym­bo­li­zu­je upływ czasu. Czasu, który mu­sie­li­śmy prze­trwać, żeby po­now­nie się spo­tkać. A to pęk­nię­cie mówi o wszyst­kich prze­szko­dach, które wtedy na­po­ty­ka­li­śmy. Mie­li­śmy pod górkę, ale trzy­ma­my się, tak jak to szkieł­ko. "

Do następnego!

🌌 Wydawnictwo: NieZwykłe
🌌 Ocena: 5/5 ⭐
_______

[współpraca reklamowa z]

🌌 Sky po poznaniu Daniela w końcu poczuła się szczęśliwa. Czuje ona, że wszystko się układa, ale jednak przez jej byłego wszystko się sypie, a nad jej życiem zawisają czarne chmury.

🌌 Daniel czuje, że odnalazł w końcu tą jedyną. Sky dla niego jest tak ważna, że zrobiłby dla niej wszystko. Jednakże czuje się zdradzony, gdy zobaczył Sky z innym. Jednak postanawia o nią walczyć za wszelką cenę.

🌌 Zanim uratujesz niebo 2, to książka, na którą bardzo czekałam. Pierwszą część wspominam bardzo dobrze. Byłam bardzo ciekawa dalszej kontynuacji. I jak zaczęłam czytać, to poczułam, że się za nimi stęskniłam. Daniel jest po prostu stuprocentowym słodziakiem, gdybym miała wskazać idealnego kandydata na męża, to byłby właśnie on. To jak troszczył się o Sky, rozczulało moje serce. Nawet o przyjaciół starał się tak samo, jest w stanie dla nich zrobić wszystko. Chciałabym mieć takiego kogoś w swoim życiu. Natomiast, jeśli chodzi o Sky, to ona było mi jej strasznie szkoda. Tak bardzo przeżywałam to jak wtedy się czuła, gdy wrócił Colin. Do nikogo tak bardzo nie żywiłam złych uczuć tak jak do niego. To, co zrobił Sky i innym, zasługiwał na wszystko, co najgorsze. Jeśli chodzi o relacje Daniela i Sky, to nie dość, że była pełna emocji, ale też dała nam wiele do zrozumienia. Zaufanie to podstawa i cieszę się, że oni to przetrwali. Kocham ich wszystkie momenty, gdy starali się o siebie nawzajem. Jeszcze była jedna rzecz, która mnie zaskoczyła. S mianowicie przeszłość Daniela (ta dobra i zła). W końcu dowiadujemy się co, zrobiła Jennifer jemu i mogę szczerzę powiedzieć, że nie lubię jej jeszcze bardziej. Natomiast, jeśli chodzi o tę dobrą część, to gdy się  wyjaśniło, to poczułam jeszcze większe szczęście. Bratnie dusze zawsze się odnajdą. Zdecydowanie na plus książki jest to, że nie tylko fabuła kręciła się wokół głównych bohaterów, ale też i tych pobocznych, przez co miło było czytać o tym co u nich słychać.

🌌 Reasumując, cudownie było wrócić do tej historii, która przyprawiła mnie o wiele emocji💜

Do następnego 💜

R E C E N Z J A

🌌 Tytuł: Zanim uratujesz niebo 2
🌌 Autor: P.A. Daniec
🌌 Wydawnictwo: NieZwykłe
🌌 Ocena: 5/5 ⭐
_______

[współpraca reklamowa z]

🌌 Daniel czuje, że odnalazł w końcu tą jedyną....

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA @wydawnictwoniezwykle

Teskniliście za Danielem i Skyky? Bo ja bardzo , więc cieszę się, że na kontynuację ich historii nie musiałam długo czekać. Przepadłam, dla tej historii , Przepadłam dla bohaterów pierwszoplanowych jak i również drugoplanowych.
Kocham sposób w jaki Daniel troszczył się o Sky, jak starał się by dziewczyna w końcu czuła szczęście. I chociaż on sam nie zawsze był idealny, zdarzały mu się potkniecia, pokazał mi, że wystarczy grobny gest, słowo bądź sama obecność by ta druga strona czuła się szczęśliwa. I jeśli myślałam, że nie da się bardziej pokochać tego bohatera, byłam w wielkim błędzie. W tym tomie przebił skalę słodkości.
Nie może zabraknąć również paru słów o Sky, podziwiam ją za to, że pomimo wszystkiego co przeszła, jak była traktowana przez ex chlopaka, potrafiła zaufać, otworzyć sięz a przede wszystkim walczyć o siebie. Pewnie zabrzmi to dziwnke, ale podziwiam ją również za to, że postanowiła chronić Daniela i jego przyjaciół za wszelką cenę. Jaka? Tego wam nie zdradzę.
Kocham pióro autorki i z każdą jej następna książka zakochuje się w nim coraz bardziej. @adaniec ma niesamowity talent do tworzenia męskich bohaterów, którzy od razu skradają moje serce. Bardzo długo odkładałam przeczytanie ostatnich 3 rozdziałów, tak bardzo nie chciałam żegnać się z bohaterami. Mam nadzieję, że autorka nie powiedziała ostatniego słowa i będzie dane mi dowiedzieć się jak dalej potoczyły się losy szalonej paczki przyjaciół;) Polecam

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA @wydawnictwoniezwykle

Kontynuacja losów Sky i Daniela, którzy zostali wystawieni przez los na wielką próbę związaną z osobą o której dziewczyna wolałaby zapomnieć.

Jak jednak uciec od przeszłości jeśli nieustannie nas goni? Jak uciec od kogoś, kto zabrał nam poczucie bezpieczeństwa przy okazji stawiając warunki, które niweczą wszystko?

Jak żyć bez strachu?

„Zanim uratujesz niebo 2” to trzecia część z serii „UCLA” od Patrycji. Kojarzyłam wszystkie dodane części jeszcze z wattpada, kiedy zaczynałam z czytaniem książek i już wtedy zarówno Luke („Rzut za trzy pocałunki” - jego historia),jak i Daniel zdobyli moją przychylność w tamtym czasie i bardzo dobrze ich wspominałam.

Powrót do tej części nie był aż tak udany jak w przypadku drugiej części tej serii („Zanim uratujesz niebo”) ale mimo to będę miała już zawsze sentyment do tych bohaterów i historii. Odnoszę również wrażenie, że poprzednia część była lepiej napisana, miała bardziej rozbudowane dialogi i opisy, które w ZUN 2 momentami mnie zniechęcały. Mimo tego czytałam dalej i nie żałuję.

W tej części dostajemy o wiele więcej niż w poprzednich dwóch. Bez dwóch zdań występuje tutaj rollercoaster emocjonalny oraz dobrze rozegrana fabuła, która nie jest nudna. Zdecydowanie na plus wyszli bohaterowie, którzy pomimo przeszkód jakie napotkali starali się stawiać im czoła i nie poddawali się w ciągłej walce z powracającymi problemami w postaci byłego chłopaka Sky, Collina. Zostali wykreowani w autentyczny sposób, ukazując ich wady oraz zalety, które posiada każdy z nas, a to również uważam za dobry ruch, ponieważ cała historia jest można powiedzieć, że realistyczna, a nie idealna.

Czy polecam? Owszem, jeśli lubicie książki, które zostały napisane lekkim stylem. Moim zdaniem ta książka (jak i poprzednie części) jest dobra na początki z czytaniem.

Jak żyć bez strachu?

„Zanim uratujesz niebo 2” to trzecia...

jeśli, ktoś śledzi mnie tu dłużej na pewno wie, że już w kwietniu pokochałam serie UCLA od @ , a z każdą kolejną historią spod pióra Patrycji moja miłość do tych książek jest coraz większa i wydawać by się mogło, że większa być nie może, a jednak po przeczytaniu "Zanim uratujesz niebo 2" możliwe jest jej poszerzenie!

z niecierpliwością czekałam na kontynuację losów Daniela i Skay, ponieważ w ich dwójce i ich wspólnej historii zakochałam się od pierwszych stron pierwszego tomu. akcja w tym tomie jeszcze bardziej się rozkręca i nie zawsze jest niestety tak kolorowo jakbyśmy wszyscy chcieli i pojawiają się przeciwności losu, ale przez to podczas czytania nie ma mowy o nudzie. styl pisania autorki jest bardzo przyjemny, dodatkowo całość bardzo szybko się czyta bo historia jest mega wciągająca.

w bohaterach pisanych przez Patrycję zakochałam się już przy okazji Rzutu, i wtedy to Luke stał się moim ulubieńcem, lecz po przeczytaniu ZUN śmiało mogę stwierdzić, że Daniel jest jeszcze bardziej idealny niż Luke. nie moge tez nie wspomnieć o Sky, którą ogromnie podziwiałam przez całą ksiązkę, nie raz robiło mi się przykro gdy czytałam przez co musiała przechodzić i z czym się mierzyć:(( reszta bohaterów mimo, że odegrała mniejsza rolę, też było miło do nich wrócić!

zdecydowanie całą serię UCLA za jedną z moich ulubionych w tym roku, a wy jeśli jeszcze nie czytaliście koniecznie musicie to nadrobić!!

z niecierpliwością czekałam na kontynuację losów Daniela...

• P. A. Daniec
  • NIE CZYTAM