Zanim uratujesz niebo

Okładka książki Zanim uratujesz niebo P. A. Daniec
Okładka książki Zanim uratujesz niebo
P. A. Daniec Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: UCLA (tom 2) literatura obyczajowa, romans
UCLA (tom 2)
NieZwykłe
2023-06-21
2023-06-21
9788383207278
15+

Już od pierwszych stron byłam zachwycona tą pozycją, co było dla mnie sporym zaskoczeniem ponieważ pierwszy tom był moim DNF.

Sky Jeffrey jest postacią, która odrazu urzekła mnie swoim charakterem, zachowaniem i sposobem bycia. Podziwiałam ją za siłę jaką w sobie miała, mimo tego co przeżyła. Jeśli chodzi o Daniela to go zdecydowanie pokochałam. Był on takim bohaterem który nadawał całej tej pozycji poczucia humoru i wielu innych cudownych rzeczy. Swoją sympatią darzę również Marcusa i Will'a, dzięki którym czasami nie mogłam wytrzymać ze śmiechu czytając ich niektóre teksty.

Cała fabuła składa się głównie z "podboju" Daniela do Sky i z miłosnych perypetii Marcusa. Nie zmienia to faktu, że pojawiło się kilka ciekawych wątków takich jak np. opis dalszej relacji Tessy i Luke'a z ,,𝑹𝒛𝒖𝒕𝒖 𝒛𝒂 𝒕𝒓𝒛𝒚 𝒑𝒐𝒄𝒂𝒍𝒖𝒏𝒌𝒊", problemów Sky z jej toksycznym byłym. Przez co z ciekawością czytało się mi się tą pozycję.

(poniższy fragment może być dla niektórych spojlerem)

Nie zmienia to faktu, że pojawił się tutaj jeden irrealistyczny wątek. Była nim dokładniej przeprowadzka Sky. Dosłownie dziewczyna dopiero co przyjeżdża do nowego miasta i natrafia na chłopaka, który nie znając jej proponuję mieszkanie wraz z nim w apartamencie, oczywiście jako współlokatorzy. Nie zmienia to jednak faktu, że bardzo podobała mi się relacja Sky i Marcusa i polubiłam ich.

Tytuł: “Zanim uratujesz niebo 1”
Autor: P.A.Daniec
Wydawnictwo: Niezwykłe
Ocena: 9,5/10 ✨

Współpraca reklamowa: Niezwykłe

Opis: Drugi tom serii New Adult, którą zapoczątkował Rzut za trzy pocałunki!

Wraz z końcem wakacji Daniel Mitchell wraca do Los Angeles na swój ostatni rok w college’u. Podczas spotkania z przyjaciółmi w parku znajomi namawiają go, żeby w końcu znalazł sobie dziewczynę.

Mając nadzieję, że dadzą mu spokój, Daniel zagaduje przypadkowo spotkaną nieznajomą. Ta jednak nie zdradza swojego imienia, tylko szybko daje mu kosza, mówiąc, że przyszła do parku z chłopakiem.

Ostatecznie okazuje się, że tą dziewczyną jest Sky Jeffrey, a rzekomym chłopakiem – jej przyjaciel i zarazem współlokator – Marcus Dowell. Kiedy ona oraz Daniel spotykają się ponownie, chłopak nie daje się tak łatwo zbyć i prosi dziewczynę o przysługę.

Książka zawiera treści nieodpowiednie dla osób poniżej piętnastego roku życia

Na samym początku muszę powiedzieć, że autorka zrobiła kolejny progres pisarski. Co na prawdę było ciężkie, bo dla mnie “Rzut za trzy pocałunki” był idealnie napisany, to ta historia jest jeszcze lepsza.

Przyznam się, że na tę dwójkę czekałam z jeszcze większą niecierpliwością. Jakby kocham Daniela i na prawdę nie mogłam się go doczekać.

Uwielbiam sposób jak chłopak starał zdobyć się względy dziewczyny. Momentami były dla mnie na prawdę prze komiczne, ale w głebi duszy bardzo im kibicowałam.

Czytanie tej książki to była przyjemność. Po jej skończeniu, nie miałam wrażenia, że to był zmarnowany czas.
Mimo, że już znałam opowiadanie o tej dwójce, czytając je w papierze tak naprawdę czułam, jakby to było pierwszy raz.

Nie narzekałam, bo kto nie chciałby wrócić czasami do swoich ulubionych książek?

Przez książkę się płynie. Strony wręcz miałam wrażenie, jakby to same się przewracały, nieubłagalnie sprowadzając mnie do końca.

Jednak takiego końca to się nie spodziewałam i spowodował on, że z jeszcze większą niecierpliwością, zaczęłam wyczekiwać kolejnej części.

Tytuł: “Zanim uratujesz niebo 1”
Autor: P.A.Daniec
Wydawnictwo: Niezwykłe
Ocena: 9,5/10 ✨

Współpraca reklamowa: Niezwykłe

Opis: Drugi tom serii New Adult, którą zapoczątkował Rzut za trzy pocałunki!

R E C E N Z J A
„Zanim uratujesz niebo " @szopenik136_autorka

/współpraca barterowa z @wydawnictwoniezwykle/

★★★★★/★★★★★

Zastanawiacie się czy można zakochać się bardzo, ale to bardzo w książce? Jeśli tak, to powiem wam, że jest to możliwe, a ja jestem na to dowodem. Jestem totalnie świeżo po zakończeniu. Dopiero co odłożyłam książkę i przeżywam zakończenie, bo jeśli mam być szczera to nie takiego zakończenia oczekiwałam. Przez nie będę teraz z niecierpliwością czekać na kolejną część. Bo jak wiecie lub nie, na ZUN ta historia się nie kończy.
„Zanim uratujesz niebo " to kolejna część serii UNCLA. Co prawda tutaj mamy perspektywę innego bohatera. A tym bohaterem jest słynny i niezapomniany Daniel. Oczywiście autorka nie zapomniała o bohaterach z pierwszej części. Nadal dowiadujemy się co się u nich dzieje, ale nie są oni numerem jeden. I jeśli mój chłopak nie oświadczy mi się na plaży, jadąc do mnie na białym koniu to ja go nie chcę.
Mimo, że „Rzut za trzy pocałunki" skradł moje serce to historia Daniela i Sky wygrywa wszystko. Zapewne długo nie będę mogła o niej zapomnieć.
Świetnie bawiłam się podczas czytania. Czułam chyba wszystkie możliwe emocje. I może się powtarzam, ale to takie niesamowite, gdy jedna książka potrafi wzbudzić w tobie tyle emocji.
Jak wspomniałam wczoraj uwielbiam styl pisania autorki. To miód na moje oczy. Przez jej styl pisania książkę czyta się naprawdę szybko i przyjemnie. Zaczęłam jakoś o 12, a skończyłam o 14. I gdy już byłam blisko końca, było mi tak strasznie przykro. Nie chciałam jeszcze żegnać się z bohaterami. Bardzo się do nich przywiązałam. Historia Daniela i Sky to coś więcej niż tylko słowa napisane na papierze. To coś co powinien przeczytać każdy. Nie pożałujecie. Zamiast tego będziecie chcieli więcej i więcej. Ja z niecierpliwością czekam na następna część, a was zachęcam do przeczytania ❤️

R E C E N Z J A
„Zanim uratujesz niebo " @szopenik136_autorka

/współpraca barterowa z @wydawnictwoniezwykle/

★★★★★/★★★★★

Lubicie patrzeć nocą w gwiazdy ?

"Będąc w związku z Colinem, zaczęłam wątpić, że kiedyś jeszcze spotka mnie coś dobrego. A tu nagle najpierw zjawił się Marcus - wspaniały przyjaciel, na którego zawsze mogę liczyć - a teraz dołączył do niego Daniel i w ogóle nie wiem, dlaczego się mną zainteresował."

Sky przeszła piekło u boku swojego byłego i doszła do wniosku, że starczy, że więcej nie zniesie i uciekła. Tam gdzie uważa, że nie będzie jej szukał, gdzie będzie mogła zacząć wszystko od nowa i żyć spokojnie. Miała dużo szczęścia, że na samym starcie w Kalifornii trafiła na Marcusa - geja, który jak wiadomo jest idealnym materiałem na przyjaciela i zawsze takich zazdroszczę bohaterkom. Mało tego ! Dzięki niemu zyskała i dach nad głową i pracę. Czy to znaczy, że naprawdę może czuć się w końcu bezpiecznie ?

Daniela poznałam już w pierwszym tomie serii UCLA gdzie był bohaterem drugoplanowym jednak nie można go było ani przeoczyć ani nie polubić. Już wtedy zaintrygował swoją wybitną nienawiścią do byłej i niesamowicie ciekawił mnie powód tych negatywnych uczuć. Ale też pokazał się jako przezabawny, uroczy chłopak i lojalny przyjaciel. Mający opinie podrywacza, specjalisty od jednonocnych przygód, uparcie twierdzi, że związki nie są dla niego. Gdy poznaje ją - Sky, postanawia przekonać przyjaciół, że przyjaźń damsko - męska jest możliwa. Czy udowodni , że ma rację?

Pierwszy tom, a zarazem debiut P.A. Daniec bardzo mi się spodobał. Zarówno bardzo przystępny styl nowej autorki jak i stworzona przez nią historia, mają swój wyjątkowy urok. I w tym tomie jest podobnie. Może nawet zaryzykuję i stwierdzę, że lepiej. Historia Tess i Luca była urocza i choć zwykle nie przepadam za słodkimi romansami, ten wszedł mi bez problemu. Tu jest zabawnie i poruszająco. Daniel i Marcus dbają o to żeby regularnie wywoływać uśmiech na twarzy czytelnika. Ale też gdy poznajemy Daniela bliżej oraz zagłębiamy się w przeszłość Sky lub śledzimy losy jej brata - żołnierza, nie brakuje chwil pełnych emocji, gdzie istnieje możliwość, że zakręci się łezka w oku.

Przyłapałam się na tym, że ostatnie 50 stron wręcz połykałam. Świadoma, że będzie ciąg dalszy losów tych bohaterów, czułam, że wydarzy się w tu coś szokującego i ciekawiło mnie co to będzie, kiedy nastąpi. I choć bałam się, po prostu musiałam wiedzieć. Teraz boję się co czeka nas w kontynuacji. Czas ewidentnie zacząć odliczać dni do kolejnej premiery.
Kocham takie odkrycia, uwielbiam dawać szansę tym nowym na rynku książkowym o przekonywać się, że było warto.

Polecam serdecznie autorkę i jej wciągającą serię młodzieżową. Dziękuję za egzemplarz do recenzji ❤️

Lubicie patrzeć nocą w gwiazdy ?

Sky przeszła piekło u boku swojego byłego i doszła do wniosku, że...

🌌✨𝚁𝙴𝙲𝙴𝙽𝚉𝙹𝙰✨🌌
★★★★★★★★★☆

[recenzja]
Ahhh Daniel >>> nic dodać nic ująć. Chłopak marzenie. Pomocny, oddany przyjaciołom, mega zazdrosny o swój obiekt westchnień - swoją dziewczynę (której nie szukał),na maksa przystojny i do tego koszykarz. Czy może być bardziej idealny kandydat na męża? (to pytanie retoryczne, oczywiście, że nie może)

"-Jesteś dla mnie jak nocne niebo... Cholernie piękna, zarazem bardzo tajemnicza"

Skyky, to śliczna dziewczyna, która przeprowadza się do Kalifornii, aby odciąć się od ponurej przeszłości. Na swojej drodze spotyka niesamowitego Marcusa, z którym od początku łapie przyjacielską więź.

"Zanim uratujesz niebo" to kontynuacja trylogia UCLA. Tak jak pokochałam pierwszy tom, ten również podbił moje serce. Przez całą książkę płynęłam. Była tak przyjemna, że przeczytałam ją w kilka godzin. I nie wiem jak można skończyć książkę w takim momencie?! Nie mogę się doczekać kontynuacji (dobrze, że ona powstanie bo inaczej bym się pogniewała).

🌌✨𝚁𝙴𝙲𝙴𝙽𝚉𝙹𝙰✨🌌
★★★★★★★★★☆

[recenzja]
Ahhh Daniel nic dodać nic ująć. Chłopak marzenie. Pomocny, oddany przyjaciołom, mega zazdrosny o swój obiekt westchnień - swoją dziewczynę (której nie szukał),na maksa przystojny i do tego koszykarz. Czy może być bardziej idealny kandydat na męża? (to pytanie retoryczne, oczywiście, że nie może)

"-Jesteś dla mnie jak nocne niebo......

Historia Daniela i Sky jest niezwykle uroczą historią. Daniel to bohater, który stroni od związków, od jakichkolwiek relacji po tym co przeszedł w przeszłości. Sky ucieka od przeszłości na studia, w miejsce gdzie mogłoby się wydawać, że będzie bezpieczna.

Ich relacja nie jest łatwa, bo Sky ma dużo powodów, aby być nieufną wobec ludzi i podchodzić do nich z ostrożnością. Pomimo to wywiązuje się między nimi przyjaźń, mogą na sobie polegać i wspierają się w każdej sytuacji.

Opowiem wam najpierw o tym co mi się podobało, bo te rzeczy zdecydowanie przeważały i finalnie spędziłam dobry czas podczas tej lektury. Relacja głównych bohaterów była niezwykle urocza i podobało mi się z jaką delikatnością, ale też z czułością i szczerością, do siebie podchodzili. Uwielbiam urocze i słodkie romanse, a ten taki był, bo sposób w jaki główny bohater traktował naszą
Skyky, skradł moje serducho. Był dla niej wtedy, gdy sama nie wiedziała, że potrzebuje drugiej osoby i przede wszystkim: Daniel nie oczekiwał niczego wzamian. Liczył, że z czasem się na niego otworzy, ale przede wszystkim chciał być obecny w jej życiu; słuchać o tym jak spędzila dzień. Uważam to za niezwykle urocze i podobało mi się w jaki sposób ich relacja się rozwijała.

Styl pisania autorki jest w porządku. Momentami nie podpasowały mi teksty, które bohaterowie wypowiadali, ale nie przeszkadzało mi to jakoś mocno. Styl, jak i te rzeczy, ktore mi w nim nie pasowały, nie utrudniły mi czytania, co jest dla mnie najważniejsze!

Ogromnnie mi się podobało, że Tessa i Luke po raz kolejny zawitali i mogliśmy przeczytać o ich dalszych losach. Autorce udało się mnie wzruszyć, ale nic więcej nie zdradzam, abyście sami mogli odkryć i się przekonać!

Niestety momentami miałam wrażenie, że akcja trochę się ciągnęła, lub była za szybko. Często było to wyważone, ale muszę być z wami szczera. Delikatnie odjęło to mi przyjemność z czytania, choć i tak poszło mi z tą pozycją bardzo szybko i szczerze wyczekuję drugiej części losów Daniela i Sky. Autorka zostawiła nas z niezłym polsatem więc mam nadzieję, że prędzej niż później, będziemy mogli się z nimi spotkać.

Pomimo tych paru rzeczy, spędziłam dobry czas czytając "Zanim uratujesz niebo" i wam szczerze również to polecam. Jeśli szukacie czegoś lekkiego, z dobrym humorem to ta pozycja jest dla was. Ze mną osobiście ta historia raczej nie zostanie na długi czas, ale nie mogę doczekać się drugiego tomu.

Daniel, po tym, jak został zraniony, nie planuje wchodzić w związek, przynajmniej na razie. Sky również zostaje mocno zraniona psychicznie, jak i fizycznie, więc postanawia, że z Danielem nie może jej łączyć nic więcej poza przyjaźnią. Czy aby na pewno?

Sky postanowiła – "zero facetów”. Daniel postanowił – „zero dziewczyn”. We dwójkę stawiają na przyjacielski układ. Jak wiemy jednak, przyjaźń pomiędzy mężczyzną i kobietą, w większości przypadki, się nie sprawdza 🙉 Nieświadomi tego, brną dalej w takim układzie. Po kilku spotkaniach, granica pomiędzy przyjaźnią a miłością jest już mocno zatarta. Ale wie to tylko czytelnik. Daniel zrezygnował ze związków z powodu Jessiki, która coś mu zrobiła, ale nie wiemy, co (tajemniczy ten Daniel 🤭). Ale już o Sky wiemy więcej. Sky uciekła od mężczyzny, który nie do końca powinien mieć możliwość kontaktu z kobietami. W ogóle! Tak więc, ta dwójka jest po przejściach i stara sobie radzi, jak najlepiej.

Bardzo podobała mi się ta historia. Czytało mi się ją bardzo dobrze, nie była przeciągnięta, nie miała bardzo szybkiej fabuły. Charakter Daniela jest cudowny, mogłabym się z nim w pewnych sprawach utożsamić. Autorka bardzo fajnie przedstawiła różnorodność charakterów pomiędzy Danielem i Sky. Nie są to dorośli w ciele dzieciaków, mimo że mają po 21 lat. Idealne dopasowanie wieku do rozumu bohaterów. Jedna, jedyna rzecz, która była dla mnie niezrozumiała, to wciśnięcie Tess i Luke’a do historii. Myślę, że niepotrzebnie. Można było to zostawić, tak jak było 😉 w końcu przyjaźń to przyjaźń.

Książkę przeczytałam bardzo szybko, aż się zdziwiłam, że ledwo zaczęłam, a już musiałam kończy. Gdyby nie to, że wiem o kontynuacji tej części, byłabym bardzo zła za zakończenie. Nunu, tak nie robimy! 😂

„Gdy wychodzę na taras, zauważam, że są tu wszyscy moi przyjaciele, za którymi tęskniłem, jak cholera, ale oczywiście im się do tego nie przyznam. Ego wyleciałoby im w kosmos.”

„Przyglądam się uważniej dziewczynie. Niewysoki wzrost, czarne dopasowane spodnie, kremowa koszula. Ciemne falowane włosy upięte w luźny kok, prosta grzywka. Pełne, kształtne usta.
Szeroki uśmiech wkrada się na moją twarz, gdy dociera do mnie, kim ona jest.
– Witam naszą kłamczuszkę.”

„I niech mi, kurwa, ktoś powie, że to nie było pociągające. Ta dziewczyna jest świetna.”

"Zanim uratujesz niebo" jest to drugi tom serii UCLA. Historia jest o strefie przyjaźni, studiach, szybkich samochodach, koszykówce, a także o uczuciach. Historia Skyky oraz Daniela zawładnęła moim sercem już kilka lat temu, a także wzbudziła we mnie ogromne emocje. A teraz to tylko wzmocniła. Powrót do historii bohaterów był zdecydowanie cudowny.

Jest to druga książka autorstwa P.A. Daniec i uwielbiam obie historie całą sobą. Jestem ogromnie dumna z Patrycji bo odwaliła kawał genialnej roboty. Autorka zadbała o wszystko przez co książka jest dopracowana pod każdym względem. Czytałam już tę historię dobre dwa razy na wattpadzie oraz trzy razy wersji papierowej i z ręką na sercu mogę Wam powiedzieć, że na tych kilku razach się nie skończy. Uwielbiam tę historię całą sobą, dlatego będę do niej bardzo często wracać.

P.A. Daniec posiada bardzo przyjemne, lekkie oraz wyjątkowe pióro, przez co historię pochłaniałam za każdym razem w zawrotnym tempie. Akcja książki nie jest ani za szybka, ani za wolna, moim zdaniem była w sam raz. Emocje jakie towarzyszyły mi podczas czytania są nie do opisania, nie raz się cieszyłam, śmiałam, skakałam z radości, płakałam czy też czułam ból, rozczarowanie oraz przeżyłam mini zawały. Powiem Wam że będzie kilka cudownych scen, które zapamiętam na bardzo długo i jednocześnie zarazem są moimi ulubionymi. Przede wszystkim kocham momenty kiedy Daniel starał się o Sky, na wyścigach, w samochodzie i to właśnie są te chwile które na samo ich wspomnienie wywołują na mojej twarzy uśmiech.

Zdecydowanie przepadłam dla fabuły, która jest genialna oraz bardzo ciekawa i wyjątkowa, ale przepadłam również dla bohaterów, którzy zostali naprawdę dobrze wykreowani, wręcz genialnie. Sky oraz Daniel są postaciami, których zdecydowanie nie da się nie lubić, może się wydawać że są pogodnymi ludźmi, jednak jak większość skrywają w sobie tajemnice i ukrywają swój ból przed innymi. Daniela mieliśmy możliwość poznać już w książce "Rzut za trzy pocałunki" i już wtedy zrobił na mnie ogromne wrażenie. Od pierwszego tomu skrywa w sobie to jak został skrzywdzony przez dziewczynę i tylko wyczekiwałam momentu kiedy prawda wyjdzie i poznamy przyczyny ich zerwania. Sky, to młoda dziewczyna, która nie ma łatwego życia, została skrzywdzona i jej przeszłość nie daje o sobie zapomnieć, jednak stara się żyć pełnią życia. Ale czy uda się jej zapomnieć o przykrych sytuacjach? Ma wsparcie w starszym bracie, który jest dość daleko. Jednak wszystko się zmieni w jednym momencie. Daniel i Sky razem tworzą coś wyjątkowego, razem mogą stawić czoła wszystkim przeciwnością losu. Ale czy napewno?

Bardzo mi się podobało jak Daniel starał się o dziewczynę oboje zostali pokrzywdzeni przez życie, ale mimo to są świetni. Były oczywiście momenty w książce, kiedy miałam ochotę tą dwójką poprzednie potrząsnąć, kazać się ogarnąć oraz nakierować ich. Ale były też momenty kiedy skakałam z radości oraz płakałam ze szczęścia bohaterów, a także czułam ich ból oraz rozpacz.

Książkę pochłaniałam w zawrotnym tempie i za każdym razem jak widziałam napis koniec to czułam z jednej strony pustkę, a z drugiej strony radość. Pustkę, ponieważ chciałbym przeczytać dalsze losy Sky i Daniela oraz czuję mały niedosyt, a radość bo to nie koniec tej historii i będzie nam dane powrócić do losów bohaterów i delektować się ich historią na dłużej. Bardzo Wam zazdroszczę że będziecie mogli poznać historię Sky i Daniela oraz ich przyjaciół pierwszy raz. Ile ja bym dała aby móc przeczytać ich historię po raz pierwszy.

Kocham tę książkę pod każdym względem, uwielbiam P.A. Daniec przez to że stworzyła taką cudowną oraz wartościową historię i będę ją Wam polecać zdecydowanie przez bardzo długi czas! Dlatego jeżeli jeszcze się zastanawiacie czy przeczytać historię tej cudownej dwójki to bez zastanowienia to róbcie, bo uwierzcie nie zawiedziecie się! Mam nadzieję że wy równie mocno pokochacie tę historię!

Szeroki uśmiech...

"Zanim uratujesz niebo" to druga część serii UCLA. Pierwsza część bardzo mi się spodobała, dlatego też sięgnęłam po tą część.

Głównymi bohaterami są Sky Jeffrey oraz Daniel Mitchell. Chłopak po wakacjach wraca do LA na ostatni rok w college'u. Poznaje Sky w parku, gdy koledzy namawiają go by do niej zagadał. Dziewczyna jednak daje mu kosza. Kiedy spotykają się ponownie, chłopak nie daje się łatwo zbyć i prosi dziewczynę o przysługę.

Historia Sky i to co przeżyła, pokazuje jak silną jest osobą. Daniel natomiast jest bardzo pewny siebie i zabawny, ale też troskliwy i wspierający. Dodatkowo w międzyczasie mamy też wątki Tessy i Luke'a, czyli bohaterów pierwszej części.

Książka mi się na ogół podobała, ale bardzo długo się rozkręcała. Dopiero pod koniec zadziało się więcej. Skończyło się to tak, że musi być kolejna część i na pewno po nią sięgnę.

Ponowne spotkanie z bohaterami znanymi już z poprzedniej części. Pierwsze spotkanie z nowymi postaciami. W tej książce wszystko dzieje się szybko. Perypetie bohaterów są opisane w sposób realistyczny a za razem zabawny. To książka którą nie tylko warto kupić i przeczytać ale wręcz trzeba to zrobić. Nawet jeśli ktoś nie czytał poprzedniczki znajdzie tutaj zupełnie nową historię i zupełnie nowych, wspaniałych bohaterów

• Do kupienia
  • P. A. Daniec