Joga dna miednicy

Wydawnictwo Kobiece
2023-08-23
2023-08-23
Bartłomiej Kotarski

Dziś przychodzę do Was ze świetną propozycją. Uprawiacie jakiś sport? Ja z racji problemów zdrowotnych nie mam za dużego pola popisu ale niektóre części jogi jak najbardziej są wskazane i trochę innych ćwiczeń. Dodatkowo można to połączyć z medytacją co daje świetne wyciszenie.
Dzięki współpracy reklamowej z wydawnictwem @wydawnictwo.kobiece mogę Wam przybliżyć świetny zestaw ćwiczeń 🤩🙌

Joga dna miednicy

Zanim przejdziemy do sedna świetnych usprawnień naszego organizmu. Najpierw zapoznamy się bliżej z naszą wewnętrzna budowa i nad jakimi rejonami będziemy pracować.
Dlaczego mięśnie tej partii ulegają osłabieniu? Pewne wydarzenia i okoliczności jak np ciąża, poród, operacje, menopauza zmieniają nasze ciało czy nam się to podoba czy nie.
Jakie są oznaki osłabienia tych mięśni? Jest tego całkiem sporo - problemy z toaletą, problemy przy porodzie, nietrzymanie moczu, bóle podczas współżycia.
Znajdziecie tu wielkie wsparcie i zrozumienie jak się w tym ogarnąć, co przyszykować i przede wszystkim systematyka 👈
Poznacie tu techniki wzmacniania mięśni Kegla.
Pozycje na uzdrowienie miednicy, na harmonijność i przypływ energii oraz wzmacnianie.
Dla kobiet w ciąży też się znajdą ćwiczenia 🤩🙌 także niezależnie od wieku czy stanu fizycznego macie tutaj pełne zestawy wygodnych ćwiczeń i każda z Was znajdzie tu coś odpowiedniego dla siebie.
Dla tych co boli dolna partia pleców też znajdziecie wspomaganie i ukojenie 🙌
Jestem naprawdę zadowolona z ilości ćwiczeń i informacji ogólnie zawartych. Świetna i prosta grafika z opisami dokładnie jak krok po kroku poradzić sobie z danym ustawieniem ciała 🤩
To jak kto ćwiczy ze mną?

Pobieżnie informacje , znam dużo lepsze książki wprowadzające w świat dna miednicy.
Nie znajduje w książce zbyt wielu inspiracji i informacji.
Spis asan plus kilka sekwencji, jednak z punku bycia nauczycielka jogi, nie oddają one sensu ćwiczeń i praktyki. Nie prowadzą lekko i inspirujące przez ten temat.
Odsprzedam książkę 🙂

Nie znajduje w książce zbyt wielu inspiracji i informacji.
Odsprzedam książkę 🙂

Jest to idealny poradnik jak wzmocnić, uaktywnić i uzdrowić mięśnie dna miednicy. Jeżeli nigdy nie praktykowaliście jogi to się nie przejmujcie - autorka wyjaśnia wszystko co dotyczy jogi z każdego aspektu, łącznie z tym medycznym.
Christina D’Arrigo jest tancerką i certyfikowaną nauczycielką jogi.

Znajdziecie tu proste ćwiczenia, które można wykonać samodzielnie zaciszu swojego domu, z instrukcją poprawnego wykonania oraz opisem jak te pozycje działają. Każdy może wybrać najlepsze dla ciebie sekwencje, dostosowane do swoich indywidualnych potrzeb i własnego poczucia komfortu.

"Joga dna miednicy" pokazuje optymalną drogę do poprawy kondycji twoich mięśni dna miednicy.

Ostatnio dużo ćwiczę, albo jeżdżę na rowerze, a po staram się rozciągać, jednak ostatnio przypadła mi do gustu joga i właśnie ćwiczenia proponowane w tej książce. Po serii kilku pozycji tu pokazanych czuję ogólne rozluźnienie ciała -> te ćwiczenia działają nie tylko na miednicę, przynajmniej u mnie.

Christina D’Arrigo jest tancerką i certyfikowaną nauczycielką jogi.

Znajdziecie tu proste ćwiczenia, które można wykonać samodzielnie zaciszu...

Proste pozycję oraz ćwiczenia mięśni Kegla, które wzmocnią i uzdrowią twoje ciało

Jeśli jeszcze nie ćwiczycie jogi, to osobiście mogą ją wam polecić. Sama zaczynam dzień od jogi i widzę że ma to pozytywne efekty, wycisza, uspokoją, pomaga na różne bóle

Tutaj mamy typowo jogę dna miednicy. Dla nas kobiet to szczególnie ważne, choć często pomijane i zapominane. To książka idealna dla kobiet, dla tych w ciąży, dla tych po porodzie, dla tych które chcą poprawić swoje zdrowie. Osobiście zaczęłam ćwiczyć jogę dna miednicy na bolesne miesiączki i przyniosło mi to wielką ulgę.

Ta książka łączy w sobie tradycję jogi jak i wiedzę z zakresu medycyny. Z połączenia tego wychodzi wiele prostych ćwiczeń, a także wyjaśnienia dlaczego dana pozycja jest skuteczna. Więc nie tylko działamy, ale robimy też to świadomie.

Książka jest bardzo ciekawa, ładnie i przejrzyście przygotowana. Każda pozycja ma nazwę, akcesoria, korzyści, przeciwskazania, opisany sposób wykonania oraz ilustracje. To kompleksowa wiedza w bardzo krótki i przystępny sposób sposób pomagają zacząć swoją przygodę z joga.

Mi się bardzo podobała ta książka, wypróbowałam kilka pozycji i na pewno wprowadzę je do swojej codziennej praktyki jogi Polecam.

Przyjemna, niewielka książeczka.

Na początek dostajemy krótko i na temat jak zacząć i jak przygotować się do jogi. Dalej autorka przejrzyście pokazuje i opisuje pozycje i sekwencje, zaznaczając przeciwskazania dzieląc pozycje na uzdrawiające, energetyzujące, harmonizujące oraz wzmacniające. I wszystko to dodatkowo uzupełnia grafikami z postaciami w danej pozycji. Na koniec dostajemy jeszcze zestawy sekwencji tak byśmy nie musiały same łączyć ich w całość.

To bardzo przyjemny poradnik dla wszystkich, którzy chcą zacząć ćwiczyć jogę, nie tylko pod kątem miednicy, bo figury zawarte w treści są powszechnymi w jodze ogólnie. Dla tych, którzy już co nieco liznęli tematu, będzie to fajny zbiór dla przypomnienia lub na szybki pomysł na układy. Odradzam jedynie mocno zaawansowanym - nie znajdziecie tu nic nowego ;) no chyba, że szukacie prezentu dla kogoś kogo chcecie zachęcić do ćwiczeń :)

Przyjemna, niewielka książeczka.

• Medytacja | duchowość | ajurweda | joga | świadomość ciała | sport
  • Poradniki

Dodaj cytat z książki Joga dna miednicy