Hashimoto. Dieta. 100 przepisów

Okładka książki Hashimoto. Dieta. 100 przepisów Małgorzata Słoma-Krześlak
Okładka książki Hashimoto. Dieta. 100 przepisów
Małgorzata Słoma-Krześlak Wydawnictwo: Wydawnictwo SBM zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Wydawnictwo SBM
2023-11-15
2023-11-15
hashimoto dieta zdrowie

Okładka książki Żywienie, leczenie i suplementacja w insulinooporności Magdalena Obrzut, Małgorzata Słoma-Krześlak
Żywienie, lecz... Magdalena Obrzut, M...

„Hashimoto. Wzmocnij tarczycę” to książka, która przybliży nam czym jest Hashimoto. Jak się tę chorobę diagnozuje i jak wygląda leczenie. Dowiemy się również jaką przyjąć dietoterpię i jakie płyną korzyści z takiej terapii. Co warto suplementować.
Ale główną częścią tej publikacją są pyszne i zdrowe przepisy na nie skomplikowane dania.
Przepisy podzielone są na 4 rozdziały. Znajdziemy tutaj pyszne śniadania, obiady i kolacje. A na końcu coś dla łasuchów czyli desery.
Każdy przepis posiada jego ilustrację, składniki potrzebne do jego przyrządzenia oraz sam sposób wykonania. Oprócz tego podana jest liczba porcji i czas potrzebny na wykonanie danej potrawy.
Książka posiada aż 100 zróżnicowanych przepisów. Są proste w wykonaniu a większość składników znajdzie się w zwykłym sklepie z żywnością.
Znajdziemy tutaj przepisy na owsianki, omlety i kanapki. Na dania z kurczaka, wieprzowiny, wołowiny oraz ryb. Nie zabraknie również koktajli i serniczków. Każdy znajdzie na pewno coś dla siebie.
Bardzo polecam każdemu tę książkę. I tym którzy zmagają się z ta chorobą, jak również tym którzy chcą zdrowo odżywiać się.

Przepisy podzielone są na 4...

@mamcia_tomusio_lilusiowa
Książka w twardej oprawie w której znajdziecie 100 przepisów odpowiednich dla osób cierpiących na Hashimoto.
Na początku książki są informacje na temat tego czym jest Hashimoto, jak je diagnozować, jakimi środkami farmakologicznymi leczyć, a także jakie korzyści można osiągnąć wprowadzając odpowiednią dietę.

Przepisy, które tutaj znajdziemy podzielone są na takie kategorie jak:
*śniadania
*obiady
*kolacje
*desery
*zdrowe przekąski

Myślę, że te przepisy mogą zastosować nie tylko osoby cierpiące na Hashimoto, bardzo proste, ciekawie zaprezentowane i przede wszystkim zdrowe przepisy.

Polecam każdemu chociażby do urozmaicenia Waszego jadłospisu. Jeśli już wypróbujecie przepisy dajcie znać, który jest Waszym ulubionym. My powoli wprowadzamy poszczególne nowości

@mamcia_tomusio_lilusiowa

Przepisy, które tutaj znajdziemy...

Zapraszam na recenzje książki, która została wydana nakładem Wydawnictwa SBM, któremu serdecznie dziękuje za egzemplarz książki do recenzji w ramach współpracy barterowej.
Lubię kiedy książka obejmuje temat w całości i dostarcza mi kompendium wiedzy na dany temat bez konieczności szukania w innych źródłach. Taka właśnie jest książka Hashimoto dieta tysiąca przepisów wzmocnij tarczycę. Znajdziemy tutaj wyjaśnienie czym jest w ogóle choroba Hashimoto, jak przebiega, jakie są objawy nieprawidłowej pracy tarczycy, a następnie wpływ autoimmunologicznego zapalenia tarczycy na ryzyko wystąpienia innych chorób. Przeczytamy również o diagnostyce w leczeniu farmakologicznym i badaniach kontrolnych. Dowiemy się jak ważna jest suplementacja witaminy d, a następnie przejdziemy do dietoterapii czyli wyjaśnienia jak zbilansowana odpowiednia dieta może przynieść nam korzystne efekty dla zdrowia zwłaszcza jeżeli dopasujemy ją do naszych dolegliwości. Tak właśnie w książce znajdziemy krótkie wyjaśnienie na temat tego co i jak jeść, jaką rolę odgrywa pożywienie w naszym życiu, a następnie możemy wybierać w przepięknie prezentujących się przepisach na gotowe potrawy, których głównym celem jest dbanie o naszą tarczycę . Znajdziemy tutaj nawet hamburgery light lub tosty z jajkiem. Każdy przepis zawiera piękną ilustrację potrawy, wymienione składniki z dokładnym opisem ilości, wskazówki oraz sposób przygotowania. Ta książka to idealny sposób na poprawę naszego zdrowia i urozmaicenie diety gdyż przepisy w niej znajdujące się wyglądają naprawdę pysznie i nie są trudne w przygotowaniu dlatego z serca polecam zwłaszcza pełnoziarnistą faccacie lub kakaowe gofry.
Polecam

,,Twoje pożywienie powinno być lekarstwem, a twoje lekarstwo powinno być pożywieniem." Hipokrates

Na autoimmunologiczne zapalenie tarczycy choruje od małego. Idzie to wszystko ku Hashimoto, lecz na szczęście żadnych leków brać jeszcze nie muszę.
Ta książka to skarbnica wiedzy, jak pomóc naszej tarczycy lepiej funkcjonować i ją wzmocnić. Zawiera aż 100 przepisów na śniadania, obiady, kolację. Wyjaśnia, dlaczego dietoterapia ma sens i czy może być skuteczna.
Powiem Wam szczerze, że te przepisy są tak dobre, że nawet osoby nie chorujące mogą śmiało korzystać i jeść smacznie i zdrowo. Zdjęcia potraw oczywiście kuszą i pobudzają kubki smakowe. Na końcu znajduje się również planner tygodniowy.
Już kilka smacznych przepisów za mną. Dziś robię kolejny ❤️
Poza tym to też dobra książka dla osób, które już nie mają pomysłów na dania.
Życzę zdrowia.

Jakimi prezentami najczęściej obdarowujecie swoich najbliższych? 🎅

Ja, najczęściej wybieram książki i staram się trafić w zainteresowania oraz potrzeby, tego do kogo podarunek ma powędrować. Wszyscy już spodziewają się ode mnie ciekawych, książkowych prezentów i pewnie byliby bardzo zaskoczeni gdybym w tym roku zrobiła im psikusa i zapakowała co innego😅

„Hashimoto. Dieta. 100 przepisów” będzie podarunkiem dla jednej z najbliższych osób z mojej rodziny, która niestety boryka się z tą chorobą.

W tej książce znajdziecie, nie tylko przepisy na smakowite dania, ale również kompendium wiedzy na temat tej przypadłości.

Dowiecie się:
🌟Czy jest choroba Hashimoto
🌟Jak wygląda leczenie i kontrolowanie stanu zdrowia
🌟Co trzeba suplementować przy chorobach tarczycy
🌟Co to jest dietoterapia i czy warto ją stosować

Znajdziecie tutaj także listy zamienników produktów, które należy ograniczać lub całkowicie wyeliminować w przypadku osób cierpiących na Hashimoto. Sporo uwagi poświęcono produktom bezglutenowym.

Jeśli chodzi o same przepisy, to są bardzo proste, zdrowe i cudownie kolorowe! Znajdziecie tutaj kilka przepisów na słodkości bez cukru, co mnie bardzo ucieszyło, ponieważ mój mąż choruje na cukrzycę. Są tutaj przepisy na dania mięsne, ale także na potrawy wegetariańskie i wegańskie oraz bezglutenowe. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Jakimi prezentami najczęściej obdarowujecie swoich najbliższych? 🎅

„Hashimoto. Dieta....

• Popularnonaukowe
  • Samodzielne
  • Może kupić

Dodaj cytat z książki Hashimoto. Dieta. 100 przepisów