Until Death

Okładka książki Until Death K. M KaroBella
Okładka książki Until Death
K. M KaroBella Wydawnictwo: Black Rose Cykl: Your choice (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Your choice (tom 1)
Black Rose
2023-10-03
2023-10-03
18+ Romans Mafijny Trauma Age gap Touh her and Die He fell first Zemsta

To moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki, słyszałam o jej wcześniejszej powieściach jednak nie miałam przyjemności żadnej przeczytać. Do sięgnięcia po "Until death", pierwszy tom dylogii #yourchoice zachęcił mnie interesujący opis i piękna okładka, która bezapelacyjnie przyciągająca uwagę. Jest to romans mafijny, w którym znajdziemy motyw age gap, zemsty oraz on zakochuje się pierwszy. Stylistyka i język jakim posługuje się autorka jest bardzo lekki, prosty i przyjemny w odbiorze co sprawia, że książkę czyta się w zawrotnym tempie. Ja pochłonęłam ją w jedno popołudnie i nie mogłam się od niej oderwać. Z ogromnym zainteresowaniem oraz zaangażowaniem śledziłam to co działo się na kartach powieści! Fabuła została w Intrygujący sposób nakreślona, przemyślana i dobrze poprowadzona. Akcja powieści jest dynamiczna, nie zwalnia nawet na chwilę, dostarczając Czytelnikowi wielu emocji i wrażeń. Natomiast bohaterowie, zarówno pierwszo jak i drugoplanowi, zostali naprawdę świetnie wykreowani. To postaci, które mają swoje tajemnice, wady i zalety, borykają się z różnymi problemami, tak jak my popełniają błędy, dlatego tak łatwo się z nimi utożsamić w wielu kwestiach. Historia została przedstawiona z perspektywy obojga postaci, co pozwoliło mi lepiej zrozumieć ich myśli, odczucia, mogłam dowiedzieć się jakie wydarzenia odcisnęły piętno na ich obecnym życiu, a tym samym mogłam lepiej zrozumieć ich postępowanie oraz decyzję. Ellie od pierwszych chwil zaskarbiła sobie moją sympatię, poznając jej historię naprawdę mocno współczułam młodej kobiecie tego co ją spotkało i z całych sił jej kibicowałam. Natomiast Alessandro to dla mnie człowiek zagadka, trudno było odgadnąć jego intencje, chociaż nie powiem... Wiele momentów naprawdę mocno mnie rozczulało. Relacja bohaterów jest dość skomplikowana i została naprawdę świetnie poprowadzona, ciężko przewidzieć jak się zachowają, co wydarzy się na kolejnych stronach, co bardzo mi się podobało. Nie brakuje tutaj oczywiście manipulacji, intryg, kłamstw i tajemnic, które wywołują masę skrajnych odczuć oraz potęgują chęć dalszego czytania! Autorka w swojej powieści porusza wiele ważnych, życiowych i ponadczasowych kwestii, które moją spotkać każdego z nas czy naszych bliskich, co sprawia, że ta historia wydaje mi się jeszcze bardziej prawdziwa. Natomiast to co pisarka zrobiła na sam koniec tego tomu dosłownie zwaliło mnie z nóg! Takiego obrotu sprawy to ja się nie spodziewałam! Szok, niedowierzanie! Czym prędzej muszę się zabrać za kontynuację tej historii, bo coś czuję, że autorka jeszcze nieźle namiesza w życiu Ellie i Alessandro! Polecam!

„Until death" to książka, która niestety bardzo mnie rozczarowała, bo o ile pomysł na fabułę uważam za świetny to cała reszta mnie nie przekonała.

Powieść rozpoczyna się potężnym tąpnięciem, po którym idealne życie Ellie legnie w gruzach. Pewne dramatyczne wydarzenie sprawia, że dziewczyna przez długie miesiące walczy sama ze sobą, próbując wyleczyć rany, jakie ta jedna noc po sobie zostawiła. Kiedy jest już w końcu gotowa podnieść się z kolan i ruszyć dalej napotyka mur w postaci ojca. Ojca, któremu przez swoje decyzje mocno się naraziła. Z opresji wybawia ją Alessandro – nieznajomy Włoch, który zabiera ją do siebie, gdzie będzie zmuszona stoczyć kolejną walkę. Tym razem przeciwnikiem jest niezadowolona z całej sytuacji matka Alessandro oraz jego narzeczona…

Ellie to postać, która jak na swoje dwadzieścia jeden lat jest bardzo niedojrzała. Jej irracjonalne zachowanie i naiwność sprawiały, że miałam ochotę potrząsnąć nią by się w końcu ocknęła. Wiem, że przeszła koszmar i nie mam pojęcia jak sama poradziłabym sobie w takiej sytuacji, ale nie rozumiałam niektórych jej zachowań.
W Alessandro z kolei zabrakło mi stanowczości i tej aury niebezpieczeństwa, którą roztaczają wokół siebie książkowi gangsterzy.
Relacja między tą dwójką była niesamowicie dynamiczna, jak dla mnie za bardzo. Wydała mi się ona przez to mało autentyczna. Nie uwierzyłam w ich uczucia.

Końcówka książki wbiła mnie za to w fotel i powiem wam jedno, druga część serii to mistrzostwo świata, ale o tym w osobnym poście.

Nie polecam. Książka pełna chaotyzmu, dziecinnych zachować głównych bohaterów. Brak spójności w fabule, idiotyczne dialogi, a styl pisania autorki niczym wyjęty z wattpada. Zapowiadało się na naprawdę świetna książkę, a od pierwszych stron wielkie rozczarowanie.
Strata czasu, pieniędzy i przede wszystkim papieru.

Strata czasu, pieniędzy i przede wszystkim papieru.

⚫️ RECENZJA ⚫️

Until Death. Your choice #1

✒️ K. M. KaroBella
📚 Wydawnictwo Black Rose

[ Współpraca reklamowa ]

"(...) Chcę dbać tylko o ciebie."

Kochani ile tu się dzieje... wow ‼️

💋 Dramatyczne wydarzenie wywraca życie młodej kobiety. Ellie nie jest amerykańską, mafijną księżniczką mimo, że tak traktowana być powinna. Despotyczny ojciec ściśle ją kontroluje, a oparcie ma jedynie w bracie. Z opresji ratuje ją przystojny Włoch i to właśnie u niego na Sardyni budzi się po ostatnim buncie. Czy ma u jego boku szansę zapomnieć o koszmarze jaki przeżyła?
💋 Alessandro to jeden z capo półświatka. Bezwzględny dla wrogów, momentalnie zatraca się w oczach pięknej amerykanki. Jest jednak pewien problem... posiada narzeczoną.
◆ Czy szybko rodzące się uczucia wystarczą, by pokonać wszystkie przeciwności?
◆ Kto stoi za jej krzywdą?

💋 On nie kochał nigdy, ona kochała raz, ale srogo się na tym przyjechała. Mają przeciw sobie cały świat. Walczą dla siebie, lecz czy pewne fakty zmusą ich do walki przeciw sobie?

💋 Ta książka to konkretna kopalia emocji. Niczym pociąg przemierza przez różne ich stadia. Dwustronna narracja, świetnie obrazuje działanie, motywy i liczne uczucia przelewające się przez głównych bohaterów. Jest tajemniczo, mrocznie i wciągająco. Akcja nie zwalnia i pochłania.
Wątek mafijny stanowi tu raczej tło, ale świetnie buduje klimat.
💋 Jak może się czuć kobieta, po tym jak odebrano jej godność, jaką traumę przeżyła można sobie tylko wyobrazić. Siła i waleczność niknie w obliczu koszmaru jakim staje się jej życie. Gdy dostaje szansę na zmianę, podąża za nią. Niestety dobre serce i podatność na manipulacje powodują wiele problemów i niedogodności. I tu muszę dodać, że momentami nie rozumiałam bohaterów, dziwiąc się szybką zmianą stanowiska. Pałająca wielkimi uczuciami Ellie, wpadającej niejako w objęcia innego. Jakby nie szczerość jej uczuć, zbytnia gwałtowność. Niestabilność jest tu elementem kluczowym. Co niesamowicie potęguje też u mnie, chęć poznania kontynuacji dylogii, bo to zakończenie... wow wyrywa z butów.
💋 Liczne intrygi, lokowanie zaufania w osoby, które na to nie zasługują, manipulacje, obietnica zemsty - tego tu nie braknie. Rozkwit gorących uczuć i ostatecznie pasja, z jakimi są okazywane.
Delikatność i kruchość wobec szorstkości i zaborczości, połączenie wrecz idealne.
💋 Tak więc ogromnie polecam ❣️❣️❣️

⚫️ RECENZJA ⚫️

Until Death. Your choice #1

✒️ K. M. KaroBella
📚 Wydawnictwo Black Rose

[ Współpraca reklamowa ]

"(...) Chcę dbać tylko o ciebie."

Kochani ile tu się dzieje... wow ‼️

2000

Bardzo lubię takie powieści gdy nie wiadomo jak potoczą się losy bohaterów. I właśnie taka jest ta powieść....jedna wielka niewiadoma.
To niby romans mafijny, ale mafia jest tylko tłem do rozgrywającej się akcji.
Życie Ellie u boku toksycznego ojca nie było zbyt różowe, ale ona sama do tego się przyczyniła, negując jego rozkazy.
Spod jego "opieki" ratuje ją wspólnik ojca młody Włoch Alessandro, który widząc jak ojciec ją katuje, wywozi ją na Sardynię.
Zachowanie Elli jest spowodowane między innymi tym, że została brutalnie zgwałcona i wszyscy prócz brata się od niej odwrócili.
Alessandro nie tylko się nią zaopiekował, ale również obiecał znaleźć winnego. Wszystko się komplikuje, gdy oboje się w sobie zakochują , bo przecież Alessando ma narzeczoną z którą ma wziąć ślub w najbliższym czasie.
Bardzo ciekawa intryga, szybka akcja, zazdość, wielka miłość i smutek.
Mnie wciągnęła szybka akcja, bo naprawdę dużo się tu dzieje. Czasami denerwowało mnie postępowanie Ellie i słownictwo np. ryknęła zamiast krzyknęła itp i brak logiki ale ogólnie książka bardzo mi się podobała.

To niby romans mafijny, ale mafia jest tylko tłem do rozgrywającej się akcji.
Spod jego "opieki" ratuje ją wspólnik ojca...

"Until Death" pierwszy tom dylogii #Yourchoice autorstwa K. M KaroBella. Romans mafijny, skrzywdzona młoda kobieta i despotyczny ojciec... Czy można zażyczyć sobie lepszego połączenia?

Jedna noc, dramatyczne wydarzenie i życie Ellie zmienia się o 360°. Czy młoda dziewczyna poradzi sobie z krzywdą, która ją spotkała? I najważniejsze kto jest temu winny...

Książka, która pomimo kilku minusów kupiła mnie swoją fabułą. Autorka już od samego początku narzuca nam wysokie tempo. Mocny wstęp i jeszcze mocniejsze zakończenie... Nie spodziewałam się takiego obrotu spraw i szczerze nie wiem, czy chciałam, żeby to był ON. Po odłożeniu książki przez moment miałam ochotę rzucić nią o ścianę. 🫣
K. M KaroBella wyprowadziła mnie w pole i założę się, że wielu z was również! Jeśli chodzi o minusy #UntilDeath to w głównej mierze chodzi mi o zachowanie głównej bohaterki. Nie z każdą podjęta przez nią decyzją się zgadzałam. 🤷

Główne motywy to:
• Age gap
• he fell first
• wątek mafijny
• traumy z przeszłości
• touch her and die
Zabieram się za drugi tom, a wam życzę miłej niedzieli.

Książka, która...

🌼 RECENZJA 🌼

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA @wydawnictwo_blackrose @k.m_karobella_autorka

Uwielbiam takie książki, gdzie wszystkie chwyty są dozwolone. Kiedy nie wiadomo jak potoczy się los bohaterów. Ale najlepszy jest ten dreszczyk emocji, który towarzyszył przez cały czas czytania tej historii.

Jeden wieczór zmienił życie Ellie diametralnie. Z wesołej, pełnej życia dziewczyny nie zostało nic, a najgorsze, że koszmar miał dopiero ujrzeć światło dzienne.

Akcja, która nie zwalnia wręcz przeciwnie nabiera tempa z każdym rozdziałem. Fabuła, która zaskakuje, intrygi które są na początku dziennym, tajemnice, które zaatakują i pożądanie, które przyspieszy bicie serca. Czeka was prawdziwa jazda bez trzymanki, bo autorka zaserwowała potężny plow twist, który zatrzęsie życiem dziewczyny.

Napięcie, które trzymają nas w ryzach nadając książce niepowtarzalnego,trochę mrocznego klimatu. Oryginalna, nieprzewidywalna historia, która pokaże oblicza ludzi bezwzględnych, którzy uwielbiają zadawać ból słabszym.

Ellie tak bardzo było mi jej szkoda. Widać jej cierpienie, ból oraz walkę z każdym dniem. Walczyć z traumą przeszłości, która nawet na moment nie odpuszcza. Budzą ja koszmary, ale życie na kawie wcale nie wygląda lepiej. Wyśmiewana, poniżana myślała, że trafiła na mężczyznę, których pokaże jej prawdziwe uczucie. Cóż, przecież bajka nie trwa wiecznie, kiedyś trzeba się z niej obudzić.

Relacja Ellie i Alessandro była dość intensywna. Zaczęło się od hate – love, lecz z biegiem czasu mężczyzna szybko nawiązał nić porozumienia. Pokazał, jej swoją prawdziwą twarz i rozkochał w sobie do szaleństwa.Wszystko było, by prostsze, gdyby nie miał narzeczonej, która potrafiła uknuć idealną intrygę.

Zmysłowe sceny zbliżeń, ucznie się własnych ciał pokazie, że dotyk nie powinien boleć, a wręcz przeciwnie dawać ukojenie i namiętność. Autorka świetnie wykreowała ich relacje. Człowiek potrafi się zmienić dla tej drugiej osoby.

Zakończenie to jest bomba w najczystszej postaci dobrze, że jestem w połowie czytania drugiej częściej, bo szczerze nie wytrzymałabym z czekaniem 💙💙💙💙💙💙💙

🌼 RECENZJA 🌼

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA @wydawnictwo_blackrose @k.m_karobella_autorka

Po tę historię sięgnęłam skuszona bardzo ciekawym opisem. Miałam duże oczekiwania w stosunku do tej historii i po jej przeczytaniu nie wiem, czy nie były po prostu zbyt duże.

Historia opowiada o dziewczynie, która przez traumatyczne przeżycie i próbę poradzenia sobie z jego konsekwencjami przekracza granice, narażając się na gniew swojego ojca mafioza. Wówczas inny włoski mafiozo postanawia wyciągnąć do niej pomocną dłoń i zapewnić jej schronienie w swoim domu, pod okiem swojej siostry, matki i narzeczonej!

O ile sam pomysł na fabułę i dalsze jej rozwinięcie, jak i samo zakończenie miało dla mnie duży potencjał i wskazywało na dużą pomysłowość Autorki, tak niestety wykonanie nie trafiło w moje gusta.

Miałam duży problem z szybkością w tej historii. Akcja moim zdaniem szła za szybko, uczucia pojawiły się w trymiga, a same zachowania bohaterów potrafiły na kilku stronach zmienić się jak północ i południe. Przez to nie mogłam poczuć emocji, które Autorka chciała przelać w tej historii. W niektórych momentach nie odczuwałam tych emocji, które fabuła lektury sugerowała, że powinnam czuć.

Plusem tej historii jest natomiast postać głównej bohaterki. Od pierwszych stron wzbudziła ona we mnie pozytywne uczucia. Ot co, równa babka, która nie daje sobą pomiatać ojcu i twardo stawia na swoim. Nawet po traumatycznych przeżyciach zachowała swój pazur, który potrafiła pokazać.

To, co na pewno wyróżnia tę książkę to również sposób prowadzenia fabuły. Jest on dwuosobowy. Z punktu widzenia obu głównych postaci. Jednakże nie to jest wyróżniające, a to, że każde z przedstawionych wydarzeń jesteśmy w stanie poznać z obu perspektyw. W praktyce czytanie każdego kolejnego rozdziału wyglądało mniej więcej tak, że robiło się dwa kroki do przodu, a jeden do tyłu, co z początku było dla mnie bardzo uciążliwe, gdyż chciałam wiedzieć, co będzie dalej, a tymczasem wracałam się, aby poznać optykę tego wydarzenia oczami drugiego bohatera.

Tak jak wspomniałam mimo lekkich minusów, sama fabuła i zakończenie tego tomu pokazuje, że Autorka ma fajne pomysły na budowanie historii i właśnie ze względu na to powinniście dać tej lekturze szansę oraz wyrobić sobie własną opinię. Sama jestem ciekawa, jak będzie wyglądał 2 tom tej historii. Tym bardziej, ze zakończenie pierwszego tomu z pewnością wielu pozostawi w wielkim szoku i tak jak ja, będą musieli sprawdzić, co też czeka bohaterów w jej kontynuacji.

________________
Tytuł: UNTIL DEATH
Autor: @k.m_karobella_autorka
Wydawnictwo: @wydawnictwo_blackrose
Seria: YOURCHOICE#1

Nie myślałam, że ta książka aż tak mnie pochłonie.

Ellie Thomas_ : Miałam wszystko,o czym tylko
zamarzyłam , ale wolności niestety nie.

Ellie planowała wyjazd wraz ze swoim chłopakiem i przyjaciółka ze Stanów i zacząć nowe życie.
Odciąć się od despotycznego ojca.
Okazuje się ,że jeden felerny wieczór wywróci jej dotychczasowe życie do góry nogami.
Od czasu felernego dnia, stała się ,,niewygodna "dla ojca . Stracił on reputację wśród inwestorów i ludzi z jego branży, stracił swoją jedyną kartę przetargową..
Ojciec z pozoru wydawał się kochającym i opiekuńczym panem domu ,jednak szybko ściągnął ta maskę.

-Ta noc miała być moją ostatnią w tym domu,tego właśnie chciałam.
Jednak los znowu z nij zakpił.
Pomocna dłoń podaje jej Alessandro,Włoch.
Okazuje się że, nadstawił własną głowę za jej życie
Wywożąc ją do Sardyni.

Historia tej dwójki nie należy do najprostszych.
- Czy ich spotkanie było przypadkowe?
-Czy wszystkim należy wierzyć?
- Ja potacza się dalsze losy bohaterów ?

________________
Tytuł: UNTIL DEATH
Autor: @k.m_karobella_autorka
Wydawnictwo: @wydawnictwo_blackrose
Seria: YOURCHOICE#1

Nie myślałam, że ta książka aż tak mnie pochłonie.

Ellie Thomas_ : Miałam wszystko,o czym tylko
zamarzyłam , ale wolności niestety nie.

Odciąć się od...

Z braku laku……….