Okładka książki Liliana Katarzyna Kasmat-Łyskaniuk
Okładka książki Liliana
Katarzyna Kasmat-Łyskaniuk Wydawnictwo: Black Rose Cykl: Słabosilna (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Słabosilna (tom 1)
Black Rose
2023-08-17
2023-08-17
Trauma Przemoc Romans Slow burn

✧ 𝑅𝑒𝑐𝑒𝑛𝑧𝑗𝑎 ✧

''Liliana'' Katarzyna Kasmat

✧ Nie potrafię pozbierać emocji, które mną targają po przeczytaniu tej powieści. Zawsze wtedy, kiedy opowieść mocno igra z moją emocjonalną stroną, pozwałam sobie na dzień lub dwa oddechu, chociażby po to, aby ostudzić emocje. Dziś postanowiłam napisać Wam kilka słów od razu po przeczytaniu tej historii, ponieważ uważam, że tę książkę powinien przeczytać każdy, kto spotkał się z przemocą fizyczną, psychiczną, werbalną. To bardzo ważne, aby zagłębić się w ten temat, ponieważ pomoże nam lepiej zrozumieć działania psycholi, którzy żywią się naszymi słabościami.

✧ ''Liliana'' to historia młodej kobiety, która miała wszystko. Piękny dom, luksus, wpływowego męża, ale za to wszyatko płaciła bardzo wysoką cenę. Kiedy zamykały się drzwi domu naszej głównej bohaterki było to niemal, jak pocałunek z diabłem.

Powieścią zainteresowałam się już dawno i bardzo chciałam ją poznać, co w końcu mi się udało. Nie sądziłam tylko, że to, co znalazło się na stronach książki rozbije mnie emocjonalnie. Uważam, że jest to opowieść bardzo wartościowa, skłaniająca do refleksji. Powinno być więcej takich pozycji, które otworzą nam oczy na wiele spraw i pozwolą zauważyć niepokojące sygnały u naszych najbliższych, którzy mają skłonności do agresji bądź próbują manipulować dla własnych korzyści.

Ta pozycja opisuje kilka ważnych i trudnych tematów i mimo że było mi momentami naprawdę ciężko przebrnąć przez tę opowieść nie żałuję, że po nią sięgnęłam. Co więcej powiem Wam tak, chcę poznać każdą część serii Słabosilna, ponieważ jest to świetna propozycja dla czytelników, którzy nie boją się trudnych tematów.

Ostrzegam jeśli jesteście ofiarami przemocy domowej i jest to czas dla Was trudny, nie sięgajcie po tę pozycję, aby nie pogorszyć Waszego emocjonalnego stanu. Natomiat jeśli zdecydujecie się, aby przeczytać historię Liliany polecam ją całym sercem tylko pamiętajcie, że czytacie na własną odpowiedzialność.

✧ Fabuła: Od początku prawie do samego końca skupia się na Lilianie. To jej oczami widzimy całą historię dotyczącą jej życia. Obserwujemy, jak próbuje sobie radzić po tym co ją spodkało. Mimo, że powieść można przeczytać szybko uważam, że powinno się jej poświęcić większą uwagę. Emocji nie zabraknie nam już od pierwszych stron to mogę Wam zagwarantować. Wszystko, co zostało opisane w książce było konkretne bez lukrowego dodatku. Lubię konkrety i tu to było bardzo dobrze poprowadzone.

Moim zdaniem najmocniejszym punktem tej historii jest, rzetelne przedstawienie tematu manipulacji i przemocy.

✧ Bohaterowie: Całą swoją uwagę przynajmniej na początku poświęcełam Lilianie. Natomiast póżniej, kiedy pojawiły się postacie drugoplanowe wypełnili moje serducho ciepłem. Zarówno Lukas, jak i reszta gagatków, którzy rozbroją każdego czytelnika została fajnie wykreowana. Na takich mormalnych ludzi, empatycznych i niosąch pomoc, kiedy wymaga tego sytuacja. Polubiłam to ich podejście na luzie do pewnych rzeczy.

Niestety chytrymi lisami tej fajnej ekipy okazały się: Cora i Eddie. Nie będę zdradzać dlaczego. Sami do tego dojdziecie, w każdym razie ta dwójka jest siebie warta. Uwierzcie mi z nimi lepiej się nie przyjaźnić, bo wypiją krew bez zrobienia dziury.

✧ Korekta: bez zarzutu. Lubię, gdy autor, wydawca i wszystkie osoby zajmujące się obróbką tekstu, przykładają się do swojej pracy. Lepiej też jest nam czyteknikom czytać dokładnie obrobiony tekst.

✧ Narracja i okładka: od początku nie przywiązywałam uwagi do okładki bardziej interesowała mnie zawartość książki. I cieszę się, że została ona napisana w pierwszoosobowej narracji, która dostarcza wielu różnych emocji i skupia się przede wszystkim na Lilianie. Przy okazji opowieść pomaga nam dostrzec pewne oznaki zachowań u osób z toksycznym uosobieniem.

@kasia_kasmat pisząc recenzję twojej powieści nie sądziłam, że twój sposób pisania przypadnie mi do gustu... To świetne, że nie boisz się poruszać trudnych tematów. Powinno się o nich pisać, chociażby po to, aby uświadomić czytelnikom, że nie ma sytuacji bez wyjścia. Nie oszukujmy się każdy z nas nosi na barkach swoją historię, jedni mniej bolesną, drudzy bardziej. Takie jest życie, skopie nam tyłki niekiedy dość boleśnie.

Czekam na kolejną opowieść i ściskam Cię bardzo mocno miłego wieczoru.

✧ Egzemplarz nie pochodzi ze współpracy i nie jest moją własnością.

✧ Książka bierze udział w maratonie @relax_with_a_book
#czytamzrelaxwithabook

✧ Książka bierze udział w maratonie książkowym ze słowem zorganizowanym przez: @zagubiona_w_swiecie_marzen @zpasjadoksiazek @_create_my_dream_blog_
#maratonzeslowem

✧ Ilość stron: 360

✧ Ocena: 8/10

✧ Książka jest dostępna na Legimi:

✧ 𝑅𝑒𝑐𝑒𝑛𝑧𝑗𝑎 ✧

''Liliana'' Katarzyna Kasmat

Uważam, że ta książka jest genialna i powinna zostać przeczytana przez duże grono czytelników. Poruszona tematyka przemocy domowej, zarówno psychicznej jak i fizycznej jest w bardzo dobry i dosadny sposób przedstawiona przez autorkę. Książkę czyta się ekspresowo, jest bardzo wciągająca, poruszająca i bije z niej ogrom emocji. Okazane wsparcie, akceptacja i wyciągnięta pomocna dłoń są cennym drogowskazem dla głównej bohaterki. Rodzące się nowe uczucie, tak pożądane a zarazem odpychane dodaje nadziei na lepsze jutro. Brutalne sceny przemocy nakręcają fabułę oraz wywołują różne emocje w czytelniku. Jestem zachwycona pomysłem Autorki oraz przekazem tak trudnej historii. Polecam

Jakie to było GENIALNE! Nie mogę sie doczekać kolejnego tomu!!!

Jakie to było GENIALNE! Nie mogę sie doczekać kolejnego tomu!!!

Książka porusza ważny temat. Jest napisana naprawdę dobrze, bez poczucia żenady, a tę granicę można było łatwo przeskoczyć, biorąc pod uwagę, że to jednak też romans.
Myślę jedbak, że pewne kwestie można było przedstawić jeszcze bardziej dosadnie i dobitnie. Zabrakło mi takiego momentu kulminacyjnego i poczucia tej beznadziei, którą powinna odczuwać główna bohaterka.
Tak, czy inaczej, polecam.

Tak,...

SERIA SŁABOSILNA
Tom 1

Liliana jest żona Cameron. Ich małżeństwo było idealne tylko dla innych. Rzeczywistość była inna, za drzwiami ich co z tego, że pięknego domu jak tam nie było miłość, tylko koszmar. Kobieta miała już dość takiego życia, takiego traktowania. Co się działo za zamkniętymi drzwiami? 🤔
Pewnego wieczoru wszystko przerodziło się w piekło i kobieta miała szanse na ucieczkę przed mężem tyranem. Co takiego się wydarzyło? 🤔
Lili jechała przed siebie i tak właśnie trafiła do Miami. Była tak zmęczona, że usiadła na ławce i zasnęła. I właśnie wtedy pomogła jej grupka spotkanych osób, które pracują w nocnym klubie ze striptizem. Wśród tych osób była sama właścicielka.
To właśnie ona namawiała Lilianę, żeby zgodziła się podjąć u niej pracę i ona jej pomoże.
Kobieta z każdym dniem układała sobie życie na nowo, a to wcale nie należało do łatwych. Jej ciało zawsze jej przypominało o tym feralnym wieczorze. Nie da się ot, tak zapomnieć o doznanych krzywdach, które były przez lata.
Kobieta w pracy była lubiana, ale też nielubiana. Zaprzyjaźniła się z jednym z tancerzy i ta znajomość rozkwita aż tak, że przyniosła niechciane uczucia. Co zrobi kobieta? 🤔 Jak się zachowa? 🤔
Czy Liliana będzie się opierała? 🤔 Czy Lucas odpuści i się podda? 🤔
Czy przeszłość powróci? 🤔
Czy kobieta będzie na nowo szczęśliwa? 🤔

Na te wszystkie pytania znajdziecie odpowiedzi jak sięgnięcie po książkę 📖

Dla mnie ta książka to rewelacja. Porusza ona bardzo ważne tematy, które są smutne i przykre. Ale takie właśnie jest życie.
Ta historia poruszyła mnie bardzo, nie raz podczas czytania uroniłam łezkę, bo było mi tak żal Lili. Do końca książki trzymałam kciuki za nią, żeby była wreszcie szczęśliwa, bo zasługuje na to szczęście.
Mam nadzieję, że Cameron spotka wszystko, co złe za to jak się zachowywał.
Kochani ja już dawno nie pamiętam, żeby jakakolwiek książka tak poruszyła moje serce.
Z niecierpliwością czekam za kolejny tomem.
Polecam Wam przeogromnie 😍 😁
Gratuluję autorce i życzę dalszych sukcesów 📚
Bardzo dziękuję wydawnictwu za egzemplarz ❤️
Współpraca reklamowa, barterowa 🙂

SERIA SŁABOSILNA
Tom 1

Pewnego wieczoru wszystko przerodziło się w piekło i kobieta...

"Liliana" to książka, którą dostałam w prezencie od @ksiazkowa_nutka i właśnie ona oraz @nie.wiola wręcz wymusiły na mnie abym ją przeczytała 😉

Publicznie muszę więc im za to podziękować, bo mimo iż powieść porusza niełatwe tematy to oczarowała mnie przy tym i sprawiła, że mam ochotę na więcej.

"Liliana" opowiada przede wszystkim o walce o swoje ja. Fabuła została wrzucona do miejsca gdzie niekoniecznie człowiek widzi siebie kiedy chce stawać na nogi ale to właśnie ten paradoks oraz niezwykle ciepli bohaterowie jakich na swojej drodze spotkała Liliana sprawili, że nie chciałam się od ich historii oderwać. Podoba mi się bardzo styl Autorki, fakt że potrafi przeplatać rozdzierające serce sceny z tymi, które przynoszą nadzieję a nawet bawią.

Mogłabym się przyczepić, że była to historia dość przewidywalna ale tego nie zrobię. Akurat ten zabieg w ogóle mi nie przeszkadzał, ponieważ dostałam może znaną już opowieść ale zupełnie innych bohaterów, do których mogłam się zbliżyć, poznać ich lepiej i chcieć przeżywać z nimi ich smutki i radości.

Jedyne do czego chcę się przyczepić to w sumie z winy Danusi i Wioli, które mi tę książkę polecały. Po ich opiniach byłam pewna, że ta historia wyciśnie z mych oczu tonę łez a tak się niestety nie stało.

Powieść oceniam na mocne 8/10🌟 i już teraz wiem, że z wielką chęcią sięgnę po kolejne dzieła Pani Kasmat.

"Liliana" opowiada przede wszystkim o walce o swoje ja. Fabuła została...

Liliana i Cameron z pozoru tworzą parę idealną. Z pozoru, bo wewnątrz budynku Liliana przeżywa koszmar z mężem tyranem. Pewnego wieczoru wszystko się zmienia, Lila ucieka do Miami i trafia do klubu nocnego z męskim striptizem. Za namową właścicieli Liliana przyjmuje pracę kelnerki i zaczyna układać sobie życie na nowo. W międzyczasie rozkwita przyjaźń pomiędzy nią, a jednym z pracowników - Lucasem. Kiedy wszystko było już na dobrej drodze, przeszłość znowu zapukała do jej drzwi i wraca wtedy, kiedy Liliana najmniej się tego spodziewa..

Sięgając po tę książkę, nie spodziewałam się tak emocjonującej i wstrząsającej historii. Prawdę mówiąc, wątek przemocy wywarł na mnie dużo większe wrażenie, jak wpleciony w lekturę romans. Opisy scen były bardzo realistycznie i mogłam się tylko domyślić, przez jakiś piekło przechodzi nasza bohaterka. Dodatkowo historia ukazuje również drugą stronę tyrana, a mianowicie manipulatora i narcyza. Liliana za to kupiła mnie całą sobą. Nie sądziłam, że w osobie z tak zniszczoną psychiką, jest mimo wszystko tyle walki i determinacji. Powieść nakreślona jest wyjątkowo przyjemnym piórem, która mimo poruszanej tematyki nie przytłacza nas, ale daje do myślenia.
To jak ta książka została wydana zasługuje na dodatkową pochwałę. Czarne strony z grafikami rozpoczynające rozdziały nadają jej dodatkowo mocnego charakteru. Książka jest zdecydowanie dla czytelników od 16 roku życia. Jestem w jednej grupie dla kobiet i czytam nieraz posty, ile kobiet zmaga się z przemocą domową. Jest to bardzo ważny choć trudny temat, który musimy nagłaśniać i uważam, że takie książki jak "Liliana" są naprawdę potrzebne. Dlatego tak ważne jest aby reagować. Książkę zdecydowanie polecam, bo można z niej wyciągnąć wnioski i przemyślenia.

Przemoc w zaciszu czterech ścian to codzienność wielu kobiet i dzieci.W książce "Liliana" z serii Słabosilna którą otrzymałam od @wydawnictwo_blackrose w ramach współpracy reklamowej @kasia_kasmat poruszyła temat bardzo trudny i bolesny żeby nie powiedzieć traumatyczny.

Przemoc słowna, psychiczna i fizyczna doświadczana z ręki osób najbliższych wyrządza krzywdy i zadaje rany które czasem nigdy się nie goją. Jak to powiedziała Liliana z ofiarą przemocy jest jak z alkoholikiem. Nie przestaje się nią być z dniem wyrwania się z rąk oprawcy.

Pogruchotane kości, posiniaczone ciało, strach przed dotykiem, podniesionym głosem czy gwałtowniejszym ruchem ręki na której jeszcze niedawno lśniła ślubna obrączka. Znak dozgonnej miłości,szacunku,troski i bezpieczeństwa stał się z dnia na dzień znakiem zguby głównej bohaterki.Na zewnątrz obraz idealnego małżeństwa szybko przeistoczył się w największy koszmar z którego nie można się obudzić. Czara goryczy w końcu się przelała a skrzywdzona kobieta nareszcie znalazła schronienie i bezpieczeństwo i to wśród pracowników klubu nocnego ze striptizem. Ale czy na długo?

Długo się zabierałam za lekturę tej książki bo miałam wobec niej pewne obawy. W końcu temat przemocy do lekkich i przyjemnych nie należy. Teraz jednak gdy odważyłam się po nią sięgnąć śmiało mogę powiedzieć,że było warto. Jest to historia której nie da się łatwo zapomnieć, a lektura wywiera na czytelniku niesamowite wrażenie. Autorka skupia się na przeżyciach Liliany jako ofiary przemocy a niezaprzeczalna chemia między nią i Lucasem powoli rozkwita jak najpiękniejsza róża bez kolców. Prawdą jest że Demony nie znikają , tylko ucinają sobie drzemkę. Zadajmy więc sobie pytanie czy kiedy się zbudzą będziemy w stanie stawić im czoła? Będziemy Słabosilni?
Przecież moc w słabości się doskonali.

Mocna, wstrząsająca książka. Dla wielu kobiet niestety przedstawiane sytuacje będą dobrze znane... Autorce idealnie udało się uchwycić obraz psychopatycznego narcyza, który karmi się słabościami innych. Mam nadzieję, że książka ta pozwoli kobietom przestać się wstydzić i zrozumieć, że tacy ludzie niestety istnieją i to z nimi jest coś nie tak, a nie z ofiarami. Camerona może spotkać każda z nas - pod innym imieniem, nazwiskiem, wyglądem, może być bogaty, może być biedny, ale co najważniejsze będzie on groźny. Czasem nawet śmiertelnie groźny. Kobietki, najważniejsze to znaleźć w sobie odwagę do zrobienia tego jednego najważniejszego kroku, pamiętajcie ze nie jesteście same i wiele z nas przechodzi przez trudne chwili. To nie wy powinniście się wstydzić, a każdego z tych osobnikow (przepraszam, ale mężczyznami ich nazwać nie można) powinna spotkać zasłużona kara🫶

"Demony nie znikają, tylko ucinają sobie drzemkę"

Jak tam po weekendzie kochani? U mnie prawdziwa ponura i zimna jesień. Dziś zaczynam tygodniowy urlop, więc nam nadzieję nadgonic czytanie.

Książka, z recenzją której dziś do Was przychodzę na długo pozostanie w mojej głowie. Porusza bowiem ważny choć trudny dla mnie temat przemocy domowej. Bowiem za zamkniętymi drzwiami pięknego domu Liliany i Camerona rozgrywa się koszmar kobiety.
Pewnej nocy będąca u kresu sił Liliana ucieka przed mężem. Koleje losu sprawiają że zaczyna ona pracę w klubie nocnym. Powoli dzień po dniu stara się posklejać swoje życie. Jednak jak napisałam na początku demony nie znikają....
W sercu Liliany wciąż tłi się strach przed mężem. Co będzie gdy ją odnajdzie?
Czy otoczona grupą oddanych przyjaciół może czuć się bezpieczna?

Podsumowując

"Liliana" to książka od której ciężko się oderwać. Ona aż kipi od emocji, które zostaną ze mną jeszcze na długo. To opowieść o sile kobiet, o sile przyjaźni i nadziei na lepsze jutro.
Na uwagę zasługuje cudowny sposób w jaki jest wydana. Przepiękna okładka, cudowne grafiki rozpoczynające każdy rozdział.

Polecam Wam serdecznie.
Ja będę niecierpliwie wyczekiwać kolejnego tomu.

"Demony nie znikają, tylko ucinają sobie drzemkę"

• Współpraca
  • Serie