W szpilkach od Manolo

Agnieszka Lingas-Łoniewska Wydawnictwo: JakBook literatura obyczajowa, romans
JakBook
2023-06-23
2013-05-31
romans zagadka kryminał korporacja tajemnica

Okładka książki Siła Wybaczenia Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska
Siła Wybaczenia Agnieszka Lingas-Ło...
Okładka książki Siła zemsty Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska
Siła zemsty Agnieszka Lingas-Ło...
Okładka książki Syndykat. Siła życia Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska
Syndykat. Siła... Agnieszka Lingas-Ło...

Liliana ma idealne życie. Dobrą pracę, własne mieszkanie, wspaniałych przyjaciół, kochających rodziców, a nawet kilka kotów. Jednakże istnieje pewne "ale". Liliana nie ma męża. (O czym matka nieustannie jej przypomina).
Oczywiście sama również pragnie zamążpójścia, ale bez żadnej presji.

I oto pewnego dnia poznaje idealnego mężczyznę - Michała. (W bardzo ciekawych okolicznościach 😉)
Następnie okazuję się, że będą współpracownikami. Z czasem ich relacja rozwija się i oczywiście zostają parą.

W tym momencie chciałoby się rzec "I żyli długo i szczęśliwie", ale niestety.

Sprawy się komplikują. Michał staję się bardzo skryty i tajemniczy. Liliana otrzymuję niepokojące kartki. W mieście, w którym mieszka dochodzi do porwań młodych dziewczyn.
I ogólnie sytuacja, w której znajduje się główna bohaterka, jest nieciekawa.

Głównym wątkiem historii jest romans biurowy, w który wpleciono wątek kryminalny. Relacja między bohaterami rozwijała się stopniowo. Została ona opisana delikatnie, co bardzo mnie urzekło. Wątek kryminalny interesujący. I choć od początku miałam swojego podejrzanego, to wraz z rozwojem sytuacji pojawiły się już pewne wątpliwości.

To moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki, ale zdecydowanie nie ostatnie.

Książka jest przyjemna, zabawna i niezobowiązująca. Idealna na wieczór, poprawę humoru, i "coś lekkiego" do czytania.

Oczywiście sama również pragnie zamążpójścia, ale bez żadnej presji.

Świetna, lekka i przyjemna książka na jeden wieczór, na poprawę humoru, na oderwanie od rzeczywistości. Stylem troszkę przypominała mi książki Pauliny Świst. Mamy tu delikatny romans, przedrzeźniających się partnerów i nutkę kryminału. Poczucie humoru, zawziętość i cięty język głównej bohaterki sprawił, że od razu ją polubiłam. Sprawa kryminalna w tle zaciekawiła i spowodowała, że powieść nie jest zwykłym romansem. Czyta się szybko, więc czytelnik nie musi długo czekać na wyjaśnienia, choć rozwiązanie jest zaskoczeniem. To moje pierwsze spotkanie z autorką i zastanawiam się dlaczego wcześniej jej nie odkryłam. Na pewno sięgnę po inne jej książki.

Przyjemna komedia romantyczna z wątkiem kryminalnym w tle :) w sam raz na jeden wieczór z herbatką :)
Główna bohaterka Liliana pracuje w korpo, gdzie jest menadżerką zespołu analiz. Pewnego dnia ma na parkingu sprzeczkę z jakimś przystojniakiem, który jak się okazuje zaczyna pracę w ich firmie. Na nowego przystojniaka ostrzy sobie też zęby szefowa Liliany, więc już możemy się spodziewać ciekawych sytuacji. Dodatkowo w mieście panuje plaga zaginięć młodych kobiet, a Lilka i jej koleżanki momentami zachowują się mocno niefrasobliwie...
Fajna zabawna opowieść. Nie ma przesadnego demonizowania korporacji ;-) Dobrze napisane wątki obyczajowo-romantyczne. Po prostu lekka, łatwa i przyjemna, świetna jako przerywnik od cięższych klimatów lub na zastój czytelniczy.

Tutaj nudy nie lilka, jej koty, korporacja... a co dalej aż ciary idą.

Tutaj nudy nie lilka, jej koty, korporacja... a co dalej aż ciary idą.

Chociaż bardzo szybko się czyta książkę i przede wszystkim nie jest strasznie wymagająca, bo naprawdę na jeden wieczór, aby spędzić miło czas ta pozycja książkowa się nadaje to można świetnie się bawić czytając ją od deski do deski.

Od samego początku domyśliłam się kim jest Michał, ale nie przeszkadzało mi to w dalszym czytaniu i czekałam co jeszcze się wydarzy. Trochę gryzło mi się, że to szybko wszystko się działo, tak samo z uczuciami głównej pary, ale też aż tak to nie było złe, chociaż uważam, że i tak wszystko pędziło w zawrotnej szybkości.

Zagadka kryminalna tak naprawdę jeśli chodzi o zaginięcia kobiet też była ciekawa jak i osoba, która za tym stała mnie zaskoczyła, choć jakiś cichy głosik podpowiada, czy aby nie na pewno to ta osoba?

Jest to książka na przyjemne popołudnie z dobrą gorącą czekoladą, albo herbatą i zatracić się w zabawnej, poważnej, ale jak i seksownej historii.

Niestety książka mnie nie powaliła, zakończenie mnie strasznie rozczarowało i nie tego się spodziewała 😢😢😢 Lilianna po nie udanym związku rzuca się w wir pracy i zapomina o facetach. Niestety jej mama jej tego nie ułatwia dzwoniąc do niej z żalami, jak to jej koleżanki maja super zięciów i synowe. A jakie ukochane wnuki.
W korpo pojawia się tajemniczy Michał.
Czy zawróci w głowie Liliannie ? A może nie tylko jej ? W mieście giną młode dziewczyny. Seryjny morderca ? Przypadek ? Lilianna nie wie co się dzieje. Czy Michał ma coś z tym wspólnego ?
Czytaliście ?
Tak jak napisałam nie tego się spodziewałam 😢 a szkoda, bo zapowiadała się naprawdę bardzo fajnie

W korpo pojawia się tajemniczy Michał.
Czy zawróci w...

👍

👍

Autor: @lingasloniewska.pisarka
👠W SZPILKACH OD MANOLO

Lilka mieszka wraz ze swoimi 3 kotami we Wrocławiu. Pracuje w korporacji,chociaż ta praca jej nie satysfakcjonuje. Ma małe marzenie,by mieć swoją małą kafejkę ☕️📖
Pewnego dnia przed biurowcem poznaje faceta,który zajął "jej" miejsce parkingowe.Gdy zwracała mu uwagę -los lekko z niej zadrwił i teczka z dokumentami wylądowała na betonie,a papiery wylatują. 🌬🧾
Tego samego dnia na zebraniu kadry,poznaje nowego dyrektora. Okazuje się nim nie kto inny jak przystojny mężczyzna z parkingu- Michał Maliszewski. 👨‍💼

Tak oto zacznie się historia Liliany i Michała.Będzie wesoło,cukierkowo,zagadkowo,namiętnie,aż w pewnym momencie nastąpi zwrot akcji 💥

" - Tak jak mówisz,ludzie często w takich sytuacjach ściągają maski,które umiejętnie noszą w firmie. I okazuje się, że mają swoje wady-zalet może mniej-i że są po prostu...tyłki ludźmi.
-No oczywiście. Nawet prezes jest człowiekiem. - Maliszewski uśmiechnął się lekko. "

Jakie tajemnice skrywa facet "idealny"? I co ma wspólnego z tajemniczymy zniknięciami kobiet? 🤔

Miła odskocznia od "cięższych " książek. Ta pozycja idealna na luźne popołudnie, lekka w czytaniu 😊

Autor: @lingasloniewska.pisarka
👠W SZPILKACH OD MANOLO

Czasem lubię sobie zrobić taki przerywnik, odstawić ciężkie książki, wziąć coś całkowicie lekkiego, historię mało prawdopodobną ale zabawną i lekką. Co do takich książek też mam mniejsze oczekiwania, po prostu chce się dobrze bawić i nie oceniam bohaterów, że są naiwni, prości, po prostu czytam i uśmiecham się sama do siebie.

Lilianna ma dobrą pracę, dom pełen kotów i rodzinę, która na siłę chce znaleźć jej męża, a ten Lilce nie jest do niczego potrzebny, lubi swoje życie takim jakim jest. Kiedy spotyka Michała jeszcze nie wie, że zakocha się z nim bez pamięci, ale jak tu romansować w facetem, który niedawno został jej szefem. Tylko czy Michał jest tym za kogo się podaje? To skomplikowane, a wszystko utrudnia fakt,ż że w Liliannie grozi niebezpieczeństwo.

Dobra zabawa, idealna na takie pochmurne dni, książka którą warto zabrać na wakacje, nie oczekując od niej wiele, poddać się tej historii. Po książki autorki sięgam często i polecam jeśli nie oczekujecie wiele a chcecie się dobrze bawić, to historię właśnie w tym stylu, proste, dobre, bez bułki przez bibułkę.

Polecam.

Lilianna ma dobrą pracę, dom pełen kotów i...

książka jest lekka i oryginalna, pełna romantyzmu, ale bez przesady. Z lekkiej i humorystycznej komedii przechodzi w klimaty kryminalne z nieprzewidywalnych zwrotami akcji.