Koniec świata

Prószyński i S-ka
2019-07-11
2014-03-25
literatura polska miłość szczęście

30 letnia bohaterka bystra atrakcyjna z widokiem na atrakcyjną karierę w agencji reklamowej ,porzucona przez narzeczonego wciąż pozostaje singielką. Wskutek intryg wpada w kłopoty. Jakie? reszta w książce.

Przyjemna, lekka powieść na ponury wieczór, na odstresowanie.

Przyjemna, lekka powieść na ponury wieczór, na odstresowanie.

Powieść o... księciu na białym koniu, który wyzwolił księżniczkę. A tak na poważnie książka lekka, łatwa i przyjemna. Jak ktoś potrzebuje się zrelaksować to jest w sam raz.
Ja zdecydowanie wolę literaturę obyczajową z bohaterami, z którymi można się identyfikować, którzy mają zwyczajne problemy, czasem przeżywają dramaty. Ot życie...

Da się przeczytać, choć miejscami trochę mnie zmęczyła. Takie trochę na siłę serialowe zwroty akcji, za którymi osobiście nie przepadam

Prawie trzydziestoletnia Marylka, atrakcyjna i bystra, porzucona przed kilku laty przez narzeczonego, wciąż pozostaje singielką z widokami na obiecującą karierę w agencji reklamowej.
Pewnego dnia wpada w oko firmowemu przystojniakowi Marcelowi. Wskutek intrygi kolegi z pracy para nieoczekiwanie spędza romantyczny weekend w Sopocie. Po powrocie Marcel bez słowa wyjeżdża na szkolenie do Madrytu, Maryla zaś z zaciśniętymi zębami stara się sprostać wyzwaniu, jakim jest współpraca z jednym z najbardziej wymagających, a zarazem najbardziej atrakcyjnych klientów - Krzysztofem Gawłowiczem. Właściciel międzynarodowej firmy okazuje się uroczym mężczyzną, któremu dziewczyna wyraźnie się podoba…
Tymczasem świat przygotowuje się na prorokowaną przez Majów zagładę. Czy jego koniec będzie pretekstem do nowego początku w życiu Marylki?no tak, dokładnie...Nieoczekiwana ciaza, szybkie zerwanie, nagła zmiana pracy...i tak Marylka zaczyna nowe życie, w innym kraju, w luksusie przyjazni i mi miłości.
Dobrze, ze ojciec dziecka był dupkiem i Marylka ułozyła sobie zycie u boku niezaleznego faceta, który ich oboje bardzo pokochał...
czyta sie szybko, lekko i przyjemnie

Lekka, zabawna, nie zawiodłam się czytając panią Frączyk. A to dopiero drugie podejście do tej autorki. Myślę, że nie ostatnie.

2091

Lekka i przyjemna opowieść o pewnej specjalistce od reklamy Marylce,zapowiadanym przez Majów końcu świata i szwajcarskim biznesmenie.
Dużo humoru a i poważne tematy autorka umie subtelnie przemycić nie zanudzając czytelnika.Polecam!!

Leka , łatwa i przyjemna :) z miłym, szczęśliwym zakończeniem.

Leka , łatwa i przyjemna :) z miłym, szczęśliwym zakończeniem.

Bardzo dobra.

Bardzo dobra.

Książki Izabelli Frączyk, które miałam okazję do tej pory przeczytać bardzo przypadły mi do gustu. Kiedy otrzymałam propozycję recenzji kolejnej książki tej autorki, zgodziłam się bez zastanowienia.
Jak myślicie, czy i tym razem książka przypadła mi do gustu?
Marylka –coywriterka, freelancerka, pracująca na zlecenie w agencji reklamy.
Marcel – kolega z pracy
Krzysztof – zleceniodawca
Laura – koleżanka Marylki
Zyta – zwariowana jedna z klientek
Patryk – kolega Marylki
Dwudziestokilkuletnia Marylka pracuje w agencji reklamy. Jest bardzo dobrą copiwriterką. Jej jedyną rodziną jest brat i bratanek, którym obecnie się zajmuje, jego ojciec uległ poważnemu wypadkowi. Na szczęście wszystko idzie ku dobremu i brat Marylki, szybko wraca do zdrowia.
Pewnego dnia kobieta zostaje wysłana w sprawach służbowych do Sopotu, tam też pojawia się jej kolega, znany lowelas.
Oczywiście podrywa koleżankę, kiedy okazuje się, że oboje zostali „uwiezieni” w starym, rozpadającym się hotelu, Marcel próbuje swoich sztuczek.
Strach, napięcie, potem alkohol, zimno, wszystko wskazuje na to, że będzie romansik w pracy.
Wydaje się, że to już słodki happy end i żyli długo i szczęśliwie, a tu nie, wszystko zaczyna iść nie po myśli Marylki. Zastanawiacie się zapewne, dlaczego książka nosi tytuł „Koniec świata”. Mogę wam tylko zdradzić, że początkowo chodzi oczywiście o taki klasyczny koniec świata zapowiadany już kilkakrotnie (ja przeżyłam już z 5 końców świat). Początkowo, jednak co będzie dalej…
Przeczytałam z wielką chęcią, nie nudziłam się podczas czytania. Książka napisana ciekawie z kilkoma zabawnymi momentami. Bardzo lekka i przyjemna lektura, może być spokojnie potraktowana jako odstresowywacz.
Bardzo ciekawa kreacja bohaterów, każdy jest na swój sposób inny i ciekawy. Chyba nie ma postaci, której bym nie polubiła.
Polecam serdecznie
Dla każdej z was, która ma ochotę na coś lekkiego z lekkim elementem humoru. Z końcem świata w tle, który potrafi namieszać w życiu wielu ludziom.

Jak myślicie, czy i tym razem książka przypadła mi do gustu?
Marylka –coywriterka, freelancerka, pracująca na zlecenie w agencji reklamy.
Marcel – kolega z pracy
Krzysztof –...