Słonecznikowa 5. Leśne skrzaty

Jeśli czujecie przesyt przedświątecznym rozgardiaszem i brak satysfakcji z tego, co za oknem oferuje późna jesień, to znak, że potrzeba Wam odrobiny wakacyjnego relaksu i powiewu letniego wiatru.

Zaprosiłabym Was na Słonecznikową 5, ale... tym razem zamieszkująca tam rodzinka postanowiła wybrać się na wczasy na Kaszuby. Domek oddalony od cywilizacji, przestrzeń, jezioro i ogród z tajemniczym domkiem na drzewie - brzmi jak wczasy idealne. I poniekąd właśnie takie są. Bo to niezwykła rodzinka, w której trójka dzieciaków żyje w symbiozie, a rodzice rozumieją się niemal bez słów, więc czas mija im miło i atrakcyjnie. Zdarzają im się drobne niesnaski, jednak z reguły wiodą życie niemal idealne.

Zwyczajne wydarzenia, ale opowiedziane jakby z perspektywy dziecka sprawiają, że spoglądamy na nie z zupełnie innej, ciekawszej strony. Tym razem będziemy świadkami planowania wakacji, pakowania się na nie, nocy pod namiotem, zabawy w domku na drzewie i wielkich plażowych poszukiwań pluszowego jeża. Całość otuli spokojem i bliskością. Idealnie sprawdzi się jako wyciszająca lektura wieczorna. Z dość sporą ilością tekstu, podzielonego na 4 rozdziały. Oprawionego sympatycznymi ilustracjami Marty Kuleszy.

"Słonecznikowa 5. Leśne skrzaty" Anieli Cholewińskiej-Szkolik to już piąty tom serii. Utrzymuje poziom i standardy poprzednich. Jeśli lubicie tę rodzinkę, to i ten tom przypadnie Wam do gustu.

Czy znacie uroczą rodzinkę spod Słonecznikowej 5? Z radością zawiadamiam, że ukazał się kolejny, już piąty tom serii.

"Słonecznikowa 5. Leśne skrzaty" to iście wakacyjny tom, pełen przygód bogatych w letnie klimaty, zabawę i różne perypetie.

Bliźniaki Lilka i Adaś, ich młodszy braciszek Adaś (z nieodłączną maskotką - ukochanym jeżem Tuptusiem) i pies Zadzior to bardzo żywiołowa banda, której wygłupów doglądają czuli rodzice, pani Natalia i pan Łukasz.

W tej części przygód spotykamy ulubioną rodzinkę kiedy snują wakacyjne plany. Dzieciaki gotowe są są zrobić wszystko, by zaplanować wymarzony wyjazd. Na szczęście pani Natalia zadbała o wszystko i zarezerwowała domek nad jeziorem. Podczas przygotowań do wyjazdu trwają długie rozważania czy warto zabrać namiot lub wybrać się na drugi, bardziej dziki wyjazd. Pan Łukasz postanawia spróbować przygody w namiocie z dzieciakami. Choć bardzo podeskcytowane, ostatecznie zdają sobie sprawę, że w namiocie jest inaczej niż sobie wyobrażali 😉 Kiedy wreszcie rodzinka dotarła na miejsce urlopu, dzieciaki znalazły wspaniałą bazę zabaw, domek na drzewie, który miał się stać ich wakacyjną fortecą. Także i na plaży czeka ich mnóstwo frajdy. Największą przygodą okazuje się akcja poszukiwawcza zaginionego pod ruinami zamku Tuptusia.

Kolejny tom rodzinki spod Słonecznikowej 5 dotrzymuje kroku poprzednim częściom. Opowieści w nim zawarte to przygody, które mógłby przeżyć każdy z nas, a harce dzieciaków wywołują uśmiech na twarzy niejednego rodzica wcielającego się w rolę lektora. Radosnym przygodom towarzyszą ciepłe ilustracje, które idealnie oddają sielankowy klimat książki.

Pamiętacie bohaterów ulicy Słonecznikowej od @wydawnictwo_wilga? Cykl książeczek o przygodach Lilki, Adasia, Krzysia oraz Zadziora powiększył się o kolejny tom!

,,Leśne skrzaty. Słonecznikowa 5"

Małymi krokami zbliżają się wakacje i nasi bohaterowie rozpoczynają snucie wakacyjnych planów tuż nad zieloną niczym zarośniety staw zupą. Zabawa z globusem pokazała dzieciom Tanzanię jako wakacyjny cel, co nie do końca spodobało się tacie. Może Brazylia byłaby lepszym pomysłem? Ostatecznie jednak planami wakacyjnymi zajęła się mama i wybrała domek na Kaszubach na dwa tygodnie. Dzieci będą mogły szaleć na parku linowym, pływać kajakiem i łódką..

Jeśli jesteście ciekawi przygotowań do tych wymarzonych wakacji oraz dwiedzieć się jak nasza wesoła ekipa bawiła się podczas wyjazdu to koniecznie sięgnijcie do najnowszej, gorącej jak dzisiejszy dzień książeczki!

Wydawnictwo: @wydawnictwo_wilga
Seria: Słonecznikowa 5
Data premiery: 17.05.2023
Wiek: 4-6

#wilga #wydawnictwowilga #słonecznikowa #słonecznikowa5 #leśneskrzaty #książkidladzieci #dladzieci #czytamdzieciom #wakacje #summertime #wakacjki #czytamy #lubieczytac

,,Leśne skrzaty. Słonecznikowa 5"

Tym razem wraz z bohaterami książki wejdziemy w wakacyjny klimat.
Dzieci wraz z tatą będą szukać miejsca na wakacje. Posłuży im do tego globus, ale w końcu zawężą poszukiwania do mapy Polski. Kaszuby okażą się idealnym kierunkiem na wakacyjną przygodę. Cała rodzina z chęcią ten czas spędziłaby pod namiotem, ale pomysł niekoniecznie podoba się mamie. Tata wraz z dziećmi rozbije, więc namiot pod domem.
Czy uda się wszystkim spędzić całą noc w namiocie ?

Dzieci na wakacjach odnajdą domek na drzewie, który posłuży im do niezłej zabawy, a na plaży zbudują zamek z piasku. Niestety podczas tej zabawy zniknie Tuptuś przyjaciel Adasia !
Czy rodzina odnajdzie wiernego towarzysza Adasia ?
Musicie sprawdzić koniecznie 😊

Rodzinka z ulicy Słonecznikowej na nudę nigdy nie może narzeka. Kiedy nie można zrealizować ich planów zawsze znajdą rozwiązanie by mimo wszystko miło spędzić czas razem 😊

To sympatyczna rodzinka, która pokazuje codzienne i normalne życie, a relacje dzieci z rodzicami są oparte na bliskości i zrozumieniu.
Polecam serdecznie 😊

Tym razem wraz z bohaterami książki wejdziemy w wakacyjny klimat.

Nadszedł czas, w którym większośc rodzin pakuje bagaże i rusza w drogę.

Wakacje!

Najnowsza część przygód sympatycznego rodzeństwa z ulicy Słonecznikowej, to lektura, która w ten wakacyjno-letni klimat wpisze się idealnie.

Aniela Cholewińska kolejny raz dostarcza nam fantastyczną porcję przygód. Tym razem wraz bohaterami ruszymy na wakacje. Ale zanim do tego dojdzie, będzie trzeba wybrać odpowiedni kierunek. Czy będzie to gorące Safari w Afryce? A może Brazylia nad Oceanem Atlantyckim? Nad wszystkimi decyzjami czuwa mama. Zanim któregoś z członków rodziny znów poniesie wyobraźnia, mama obwieszcza, że tegoroczne wakacje spędzą na Kaszubach.

Czas przygotowań będzie intensywny, zwłaszcza dla mamy. Dobrze, że tata w tym czasie znajdzie odpowiednie zajęcie dla dzieci. Wspólna noc w namiocie będzie świetną zabawą i dobrym sprawdzianem przed wyjazdem. Sam pobyt w domku nad kaszubskim jeziorem okaże się pełen przygód - będą kąpiele, będzie domek na drzewie, będzie nawet poszukiwanie króla!

"Słonecznikowa 5" to historie rodziny, która jest taka sama jak Twoja. Zobaczysz w niej codzienność i zwyczajność. Bohaterowie mają swoje słabości, lęki i natychmiast zjednują czytelnika.

Autentyczność, bliskość wypierają tu zwroty akcji i zabójcze tempo. Nudy jednak nie tu znajdziesz - bystre dzieci i ich rodzice fundują pełne przygód historie, w których każdy odnajdzie kawałek siebie.

Nadszedł czas, w którym większośc rodzin pakuje bagaże i rusza w drogę.

Wakacje!

W kolejnej części przygód bliźniaków i Adasia wybierzemy się na wspólne wakacje. Najpierw będziemy planować gdzie jechać. Może to będzie Afryka i Safari? A może jakieś miejsce gdzieś na oceanie lub Brazylia? Pomysłów było bardzo wiele. Zależy gdzie akurat zatrzymał się palec na globusie. Rodzina jednak wyjechała nad jezioro na Kaszuby.
Książeczka składa się z czterech krótkich opowieści. Najpierw rodzinka planuje wakacje, później spędza noc w namiocie, która jest pełna emocji. Od ekscytacji po strach związany z ciemnością. W końcu nadchodzi dzień wyjazdu i wymarzone wakacje pełne zabawy. Ostatnia opowieść to poszukiwanie króla zamku, czyli Tuptusia – ulubionej Przytulanki Adasia.
„Słonecznikowa 5. Leśne Skrzaty” to już piąta odsłona wspaniałej serii o rodzeństwie, które wraz z rodzicami mają świetne pomysły na wspólne spędzanie czasu. Książa jest bogato ilustrowana. Zawarte historyjki są nie tylko ciekawe, ale również zabawne. Opowiadania napisane są dużą czcionką dzięki czemu starsze dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę z czytaniem, nie będą mieli problemu z zrozumieniem tekstu.
W serii Słonecznikowa 5 do tej pory ukazały się:
1. Kość dinozaura
2. Przygoda piratów
3. Przyjaciele Tuptusia
4. Zimowa uczta
Każda z tych książeczek jest zbiorem ciekawych, codziennych przygód rodziny. Bardzo polecamy!

Książeczka składa się z czterech...

Mama Natalia, tata Łukasz i trójka rodzeństwa, to mieszkańcy ulicy Słonecznikowej 5. Bliźniaki Lilka i Krzyś oraz Adaś to bardzo pomysłowe i lubiące przygody dzieci. Towarzystwa dotrzymuje im pies Zadzior. Razem dobrze się bawią i zdecydowanie nie wiedzą, czym jest nuda.

Ta na pozór spokojna rodzina, od razu urzeka nas ciepłem i zwyczajną codziennością. Rodzice czuwają nad całą gromadką i otulają ich miłością, pokazując przy tym, jak wielkie są ich pokłady cierpliwości. A dzieci? Dzieci mają swoje zainteresowania i wyobraźnię, która podsuwa im nowe pomysły.

Rodzina z ulicy Słonecznikowej planuje swój wyjazd. Dzieci razem z tatą bardzo dokładnie obmyślają wakacyjne podróże. Nawet udaje im się zwiedzić wiele ciekawych miejsc nie wychodząc z domu. To dopiero przygoda. W tym samym czasie mama rezerwuje uroczy domek na całe dwa tygodnie.

Zanim jednak wybiorą się w podróż, trzeba przetestować spanie w namiocie. Na razie w przydomowym ogrodzie, ale atrakcji też nie zabraknie. Będzie także kąpiel w jeziorze, domek na drzewie oraz poszukiwania Tuptusia - ulubionej przytulanki Adasia.

Bardzo podoba mi się ta codzienność w życiu rodziny z ulicy Słonecznikowej. Ciekawe świata i pomysłowe dzieci, dom pełen ciepła, pies, który nie zawsze robi to, co akurat chcą członkowie rodziny i rodzice, którzy nad całą tą gromadką czuwają. Opowiadania razem z pięknymi ilustracjami tworzą piękną całość i wywołują uśmiech na twarzy.

• Dziecionkowe
  • Dzieci