Klasa 1b. Nowy w klasie 1b

Helena Bross Wydawnictwo: Debit Seria: Klasa 1b opowiadania, powieści
Ny i klassen
Adriana Gruszczyńska
Debit
literatura szwedzka opowiadania opowiadania szwedzkie literatura dla dzieci literatura XXI wieku szkoła dziecko dzieci
Ny i klassen
opowiadania, powieści
Adriana Gruszczyńska
Klasa 1b

Franek właśnie zmienił wszystko. Przeprowadził się z rodzicami do nowego mieszkania, w innej dzielnicy, a teraz rozpoczyna naukę w nowej szkole, gdzie nikogo nie zna. Musiał pożegnać się ze swoimi nauczycielami, sąsiadami i z przyjaciółmi. Otrzymał na pożegnanie wyjątkową pamiątkę od jednej z koleżanek.
W poprzedniej klasie miał już swoich kolegów, koleżanki, a teraz nawet...

Książka jest o takim chłopcu, który szedł do szkoły i chciał mieć dobrych kolegów, a okazało się, że jego brat też będzie w tej szkole. Nie podobało mi się w niej, że było mało kolegów tego chłopca i że miał słabych kolegów i jak miał, to ze starego przedszkola.

• Czytam dzieciom
  • Dla dzieci i nie tylko
  • 2016
  • 2017