Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Dookoła świata. Londyn

Okładka książki Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Dookoła świata. Londyn Agnieszka Mielech
Okładka książki Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Dookoła świata. Londyn
Agnieszka Mielech Wydawnictwo: Wilga Cykl: Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Dookoła świata (tom 6) opowiadania, powieści dla dzieci
opowiadania, powieści dla dzieci
Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Dookoła świata (tom 6)
Wilga
2024-03-13
2024-03-13

Okładka książki Hania Baletnica Jolanta Symonowicz, Lila Symonowicz
Hania Baletnica Jolanta Symonowicz,...
Okładka książki HISTORIA KOSMOSU. Moja pierwsza książka o wszechświecie Catherine Barr, Steve Williams
HISTORIA KOSMO... Catherine Barr, Ste...
Okładka książki Wielki atlas małych przyjemności Anna Mazurkijević-Fila, Olga Ślepowrońska
Wielki atlas m... Anna Mazurkijević-F...

„Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Dookoła świata: Londyn z pinem” Agnieszka Mielech.

z cyklu: Laura czytała 😉😉
➡️ ONI znowu opanowują świat 🌍🌍🌎🌏

Zaproszenie na urodziny Inki okazuje się być extra niespodzianką dla dziewczyn z klubu. Razem ze swoim rodzynkiem muszą odkryć ukryte wskazówki i złożyć je w całości, tak aby ostatecznie poznać lokalizację imprezy.

Akcja nabiera dodatkowego tempa gdy na przyjęciu okazuje się, że cała paczka leci do… Londynu.

Ekscytacja nie ma końca a przewodniczka Lisa otwiera przed nimi nieznane miejsca stolicy Wielkiej Brytanii. Najważniejsze punkty zwiedzania zachwycają i dostarczają niesamowitych wrażeń.

💌 Jak na przebieg wycieczki wpłynie odkryty list ?
🗺️ Dokąd zaprowadzą ich kolejne wskazówki ?
🧐 Jakie tajemnice odkryją podczas tej wyprawy ?

Kolejna przygoda z Emi i kolejny raz piękne ilustracje wprowadzają nas w wspaniałą historię.

Ogrom ciekawostek i wiadomości naukowych niesamowicie rozwija horyzonty czytelnika jednocześnie zapewniając rozrywkę i bawiąc.

Tę grupę ciężko nie lubić, są oddani i zaangażowani. Otwarci i ciekawi otoczenia. Wspólnie kroczą zawiłymi ścieżkami ale zawsze mogą na siebie liczyć.

Czytanie dla młodych dziewczyn, wciągające i odkrywcze. Edukujące i wspierające w dzisiejszej szkolnej rzeczywistość.

z cyklu: Laura czytała 😉😉
➡️ ONI znowu opanowują świat 🌍🌍🌎🌏

Akcja...

Podróże, poznawanie nowych miejsc, zwiedzanie zabytków, obcowanie z inną kulturą - któż z nas nie chciałby tak spędzać czasu.

Z Emi i Tajnym Klubem Superdziewczyn mamy okazję podróżować do miejsc, w których jeszcze nie byliśmy. W poprzednich częściach Emi i pozostali członkowie klubu zabrali nas do Kalifornii, Nowego Jorku, Szwecji i Hiszpanii. Gdzie zawędrują tym razem?

Pakujcie walizki, zabierzcie dobry humor i ... parasole. Ruszamy do Londynu.

Kierunek podróży nie jest przypadkowy. Zanim jednak Tajny Klub wyruszy w podróż, czekają ich niezapomniane urodziny Inki Ciekaffskiej. Miejsce imprezy, temat przewodni i atrakcje, jakie czekają na przyjaciół są nawiązaniem do niespodzianki, jaką dziewczyna ma zamiar im przekazać.

To początek przygody, jaka czeka na wszystkich w Londynie. Jest tyle ciekawych miejsc do zobaczenia. Muzeum Historii Naturalnej, Twierdza Tower, Big Ben, China Town, Pałac Buckingham, szukanie figurek misia Paddingtona, to tylko część atrakcji, jakie w Anglii czekają na emi i jej przyjaciół. Okazuje się, że nawet deszcz nie będzie im straszny.

Dookoła świata to seria, którą możecie czyta niezależnie od siebie. Znajdziecie tutaj nie tylko ciekawą przygodę, tajne misje do rozwiązania, ale i wiele ciekawostek na temat miejsca, do którego wybiera się Tajny Klub.

Agnieszka Mielech pokazuje młodym czytelnikom nie tylko zabytki, ciekawe miejsca, ale i kulturę, rys historyczny. Robi to w sposób niezwykle ciekawy, łącząc wątki podróżnicze z przyjaźnią, wspieraniem się i niesieniem pomocy. Magdalena Babińska dopełnia całość uroczymi czarno-białymi ilustracjami.

Emi to zagadka do rozwiązania.
Emi to przygoda do przeżycia.
Emi to tajna misja śladami klejnotów koronnych.
Emi to popołudniowa angielska herbata.
Emi to mnóstwo dobrej zabawy.
Kto jest chętny na taką podróż?

Nudy nie będzie! Lista rzeczy do zwiedzania pęka w szfach🤭

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn wybierają się w nietuzinkową podróż do Londynu.
Wędrując śladami misia Paddingtona nartafiają na zagadkę, którą jako Tajny Klub postanawiają rozwiązać.
A wszystko zaczęło się od niebanalnalej imprezy urodzinowej... Ach, co to była za impreza🤭

Jest zadanie do wykonania? Jest Emi i jej przyjaciele! Nie straszne im niewidzialne zaproszenia i informacje podane szyfrem. Razem stanowią zespół, któremu pozazdrościłby sam Sherlock Holmes.

Jest Paddington - jest zagadka do rozwiązania 💪

Paszporty gotowe? Walizka spakowana? To w drogę! Ahoj przygodo!
Ps. Nie zapomnijcie parasola!

Ig: @anatomia_emocji

Emi to zagadka do rozwiązania.
Emi to przygoda do przeżycia.
Emi to tajna misja śladami klejnotów koronnych.
Emi to popołudniowa angielska herbata.
Emi to mnóstwo dobrej zabawy.
Kto jest chętny na taką podróż?

Nudy nie będzie! Lista rzeczy do zwiedzania pęka w szfach🤭

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn wybierają się w nietuzinkową podróż do Londynu.
Wędrując śladami misia...

Książki z serii „ Emi i Tajny Klub Superdziewczyn” moja córka ma już w swojej biblioteczce i bardzo lubi, dlatego bardzo chętnie zgodziła się sięgnąć po najnowszą z cyklu: Dookoła Świata, z którą wybraliśmy się w podróż do Londynu.

#czytamemi

Ja przyznam, że z perspektywy rodzica chętnie sięgam i daję dzieciom książki, gdzie poza częścią rozrywkową mamy wplecione dużo ciekawostek i informacji o świecie.

Taka nauka mimochodem, przez wzbudzanie w młodzieży ciekawości i zainteresowania otaczającą nas rzeczywistością to przeogromna wartość dodana, a właśnie w książkach z serii „Emi..” tych informacji jest ogrom.

„Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Londyn” Agnieszki Mielech to książka napisana prostym i przystępnym językiem w której nie brakuje interesujących, intrygujących historyjek jak na „Tajny klub” przystało.

Zawarte w niej opisy rozbudzają, nie tylko dziecięcą wyobraźnię, stanowią świetny fundament do dalszych pytań i rozwijania zainteresowań.

Grupa przyjaciół, każde inne a jednak potrafią się dogadać, za pośrednictwem swoich przygód pokazuje, że różnorodność jest fajna i nie stoi na przeszkodzie przyjaźni.

W tej części trafiamy do Londynu i w stolicy Wielkiej Brytanii, odkrywając tajniki zagadki detektywistycznej, razem poznamy wszystkie elementy, które nam się z tym miastem kojarzą: Big Bena, pałac Buckingham, London Eye, czy twierdzę Tower ale nie tylko zabytki przybliżają nam to piękne miasto, bo nie zabraknie słynnej angielskiej pogody, ale również przejażdżki londyńskim metrem czy piętrowym autobusem.

Niewątpliwym atutem książki jest również jej szata graficzna i cała oprawa, z czytaniem poradzą sobie zarówno młodsi jak i starsze dzieci a wszelkie trudniejsze i mniej zrozumiałe treści są wyjaśnione w przypisach.

Jeśli chcecie się przekonać jakie jeszcze niespodzianki czekają na: Emi, Florę, Franka, Aniele i Faustynę to zachęcam do sięgnięcia po książkę.

#czytamemi

"Emi tajny klub super dziewczyn" to książka skierowana głównie do młodej publiczności. Opowiada historię Emi i jej przyjaciółek oraz jednego kolegi, którzy tworzą tajny klub i przeżywają różnorodne przygody - tym razem w Londynie.

To książka, która nie tylko zapewnia świetną rozrywkę, ale także obfituje w wartościowe informacje. Jako mama, doceniam fakt, że ta książka nie tylko bawi, ale również edukuje, prezentując bogactwo wiedzy na temat Londynu i jego zabytków. Już na początku lektury czytelnik może zapoznać się z mapą Londynu oraz głównymi atrakcjami miasta, co dodaje autentyczności opowieści. Ta kombinacja zabawy i nauki sprawia, że seria "Emi tajny klub super dziewczyn" to doskonały wybór dla dzieci, które chcą jednocześnie bawić się i poszerzać swoją wiedzę o świecie.
Bardzo przyjemnie mi sie ją czytało 😊 to był taki powrót do czasów dzieciństwa 😀
A w najbliższym czasie będę ją czytać córci. Myślę również, że sięgniemy z chęcią po pozostałe części 😀

Uwielbiam książki przeznaczone dla dzieci, które nie tylko dostarczają im rozrywki, lecz również poszerzają ich horyzonty. Seria Dookoła świata nie tylko bawi, ale także zaszczepia w młodych czytelnikach ciekawość świata i chęć odkrywania różnorodnych miejsc na całym globie.

Najnowszy tom to już VI wycieczka Tajnego Klubu, tym razem młodzi bohaterowie polecą do Londynu. Co można tam odwiedzić? Oj dużo by opowiadać, na pewno London Eye, Big Ben, Pałac Buckingham, Hyde Park itd. Ja osobiście chciałabym zobaczyć Muzeum Harrego Pottera oraz peron numer 9¾ na Stacji King's Cross.

Jak w ogóle doszło do wyjazdu? Wszystko zaczęło się od zaproszenia na urodziny Inki Ciekaffskiej, na które od samego początku okryte były tajemnicą. Urodziny zorganizowano w angielskim stylu, a co było dalej nie napiszę.

Ta seria książek zachwyca nie tylko intrygującymi historiami, dynamiczną akcją i zagadkami, które Klub musi rozwiązać. Dla mnie, jako matki, najważniejsze jest to, że te książki są prawdziwą kopalnią wiedzy. Już na początku można zapoznać się z położeniem Londynu, wyglądem flagi Anglii, a nawet z mapą, na której zaznaczone są główne atrakcje. Dodatkowo, znajdziemy opis historii miasta oraz ciekawostki o takich miejscach jak Muzeum Brytyjskie czy Opactwo Westminster. To, co sprawia, że seria ta wyróżnia się spośród innych, to fakt, że każde dziecko, które sięgnie po którykolwiek z tomów, odnajdzie się w świecie bohaterów. Autorka rozpoczyna każdą książkę krótkim wprowadzeniem, co pozwala każdemu czytelnikowi łatwo wchłonąć się w historię Emi i jej przyjaciół.

Na samym końcu książki jest glossary, czyli słowniczek zwrotów i wyrażeń typowych dla Londynu. Sama z ciekawością się z nim zapoznałam i ku mojemu zdziwieniu, nie znałam wszystkich słówek. Więc nawet ja, dorosła osoba, miałam szansę czegoś się dowiedzieć z książki dla dzieci.

Moje pierwsze spotkanie z Emi i Tajnym Klubem uważam za udane. A nawet bardzo. Po pierwsze - duża dawka wiedzy. Niejeden dzieciaszek czy już młodzież będzie mądrzejszy o kilka nowych faktów. A w związki z tym, ze wybieramy się do Londynu i to już niedługo, dla nas książka bomba. 💣

Nie nadążałam zapisywać co można zwiedzić 💪

Emi z dziewczynami i jednym chłopakiem 🤣 jadą na wycieczkę do Londynu. Nie będę się rozpisywać jak do tego doszło, to już musicie przeczytać sami. Wycieczka udana, udało się zobaczyć Harrego Pottera- nasze marzenie. Oczywiście byli pod pałacem Buckingham, widzieli Big Ben czy London Eye. Najważniejsza była oczywiście zagadka kryminalna. Tajna misja prowadząca ulicami Londynu.

Świętnie się czytało. Duża czcionka dla okularników takich jak ja i dla dzieci jak moja Liwia, która dopiero jest w drugiej klasie.

Bardzo mi się podobało szukanie przez członków klubu misiów. Nawiązujących do sławnego misia Paddingtona.

Szokiem było nocne zwiedzanie British Museum- to był czad.

Całą książkę podsumowując na duży plus i z wielką przyjemnością sięgnę po całą serię.

Polecam 💪💪💪

Nie nadążałam zapisywać co można zwiedzić 💪

Emi z dziewczynami i jednym chłopakiem 🤣 jadą na...

Superdziewczyny! Pakujcie walizki, bo wraz z Tajnym Klubem lecimy do Londynu.

Inka Ciekaffska zaprasza Tajny Klub Superdziewczyn i Jednego Superchłopaka na urodziny , na które uczestnicy mają przyjść przebrani za znane angielskie osoby lub postacie. Paczka przyjaciół jest zachwycona. Dzięki ich zaangażowaniu w przygotowanie niebanalnych strojów i finansowej pomocy profesora oraz rodziców nastolatkowie wyruszają w podróż do stolicy Wielkiej Brytanii. Cudowne miejsca, które dotychczas znali tylko z książek lub telewizji są na wyciągnięcie ich rąk. Big Ben, twierdza Tower, opactwo Westminster, Miś Paddington czy peron 9 i ¾ z książki Harrego Pottera, to miejsca, które chcą zobaczyć. Czeka ich tam też nowa tajna misja. Gdzie doprowadzą ich tajemnicze wiadomości? Czy przyjaciołom uda się i tym razem rozwiązać zagadkę?

To książka dla osób marzących o dalekich podróżach i poznawaniu świata, bo autorka na wstępie przybliża miejsce, do którego zaprasza czytelnika. Opisuje w nim ciekawostki Londynu i tak dowie się on z nich m.in. ilu używa się tam języków, gdzie znajduje się najbardziej rozpoznawalny punkt widokowy na świecie oraz to, że w stolicy mieszka prawie tyle samo ludzi co drzew.

Historia przygodowo-edukacyjno-detektywistyczna, którą czyta się z ciekawością, i z której czytania czerpie się wiele przyjemności.
Bohaterowie są różni i opisani w sposób, który sprawia, że czytelnik nie może ich nie polubić. Autorka tą ich różnorodnością potwierdza, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby zostać dobrymi przyjaciółmi. I nie chodzi tu tylko o zainteresowania, ale o inne wartości tj. np. umiejętność planowania swojego czasu. Przestrzega ona przed odkładaniem „wszystkiego na jutro”, ponieważ możemy o czymś ważnym zapomnieć i później żałować. I w tym tomie również ukazuje ona ważność i wartość pracy zespołowej, wspierania się i pomocy drugiemu człowiekowi. Pokazuje, że nie warto się zrażać początkowymi niepowodzeniami. Należy próbować i szukać rozwiązań. Wielu czytelników może zazdrościć bohaterom ich rodziców, którzy znajdują niemałe fundusze i podczas trwania nauki szkolnej organizują dzieciom kilkudniową wycieczkę ich marzeń.
Ilustracje są czarno-białe, ale wydaje mi się, że flaga Wielkiej Brytanii powinna być kolorowa. W takiej formie jak jest w książce czytelnik poznaje tylko jej wzór, a uważam, że barwy są nie mniej istotne. Tym bardziej, że nie widnieje ona na okładce, która jest mega… Bardzo przyciąga wzrok i wystarczy na nią spojrzeć by wiedzieć, że z tą książką przeżyjemy niezłą przygodę zgodnie z hasłem Tajnego Klubu NIGDY WIĘCEJ NUDY!
Książka napisana jest przystępnym językiem, a każdy użyty w tekście trudny wyraz został wyjaśniony na dole strony. Mniejszy format książki, większa czcionka ułatwią czytanie początkującym czytelnikom. A wszystko spajają ze sobą cudowne ilustracje Pani @babinskamagdalena.
Dodatkowym plusem jest fakt, iż czytając tę serię nie trzeba trzymać się kolejności wydawanych tomów.

Ja wskoczyłam do samolotu wraz z Tajnym Klubem Superdziewczyn i Jednego Superchłopaka, i wyruszyłam wraz z nimi do Londynu. Was też do tego namawiam. Polecam.

[ współpraca @wydawnictwo_wilga ]

Superdziewczyny! Pakujcie walizki, bo wraz z Tajnym Klubem lecimy do Londynu.

W tym roku urodzinowym prezentem dla mojej dwunastoletniej córki będzie wyprawa do Londynu i spotkanie z korespondencyjną przyjaciółką, co było jej ogromnym marzeniem już od wielu lat. Jest ona totalnym samoukiem, kocha język angielski i czuje się w nim swobodniej, niż w naszym ojczystym języku.

Ujrzawszy więc to urocze wydanie serii "Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Dookoła świata. Londyn" od razu pomyślałam, że jest to coś dla nas. Nie ma bowiem większej frajdy niż nauka poprzez zabawę. I tak przeżywając niesamowite przygody z Emi i paczką jej przyjaciół możemy dowiedzieć się, co warto, a nawet trzeba zobaczyć w stolicy Wielkiej Brytanii. Big Ben, pałac Buckingham, London Eye, twierdza Tower i prowadzący do niej najsłynniejszy londyński most, czyli Tower Bridge czy Muzeum Historii Naturalnej, to tylko niektóre z atrakcji stolicy. Równie ważne będzie dla nas sprawdzenie na własnej skórze kaprysów słynnej angielskiej pogody, ujrzenie szarych wód Tamizy, przejażdżka londyńskim metrem i musowo piętrowym autobusem, bo na czarne taksówki raczej nie będzie nas stać, spacer po Hyde Parku, sprawdzenie, czy telefony w czerwonych budkach wciąż działają i co najważniejsze podążanie śladami Harry'ego Pottera, którego obie jesteśmy wielkimi fankami.

Wszystko to, a nawet więcej znajdziecie w książce Agnieszki Mielech, którą świetnie zilustrowała Magdalena Babińska. Jej wydanie z dbałością o każdy szczegół, zasługuje na kilka słów uznania. Poręczny format z twardą, przykuwającą wzrok oprawą; kolorowa wyściółka z miejscem na podpis właściciela i zachwycające wnętrze pełne ciekawostek i wspaniałych ilustracji. Myślę, że może być to cudowny podarunek nie tylko dla wielbicielek serii o Emi.

Ujrzawszy więc to urocze wydanie serii "Emi i Tajny Klub Superdziewczyn....

Dzisiejsza opinia poświęcona jest zupełnie innej tematyce książkowej. Obecnie żyjemy w czasach telefonów, komputerów i internetu. Książki zajmują niewielką część naszego czasu, dlatego tak ważne jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Osobiście nie mam nic przeciwko innowacji i nauki nowych rzeczy za pomocą technologi, jednakże uważam, iż czytanie książek wnosi bardzo wiele dobrego w życie naszych dzieci. Między innymi rozwija wyobraźnię, a także pomaga w zapamiętywaniu pisowni czy to ortograficznej, interpunkcyjnej czy stylistycznej.

Przechodząc do meritum poznajcie Emi i jej Tajny Klub Superdziewczyn i Jednego Superchłopaka, którzy zabierają czytelników w podróż dookoła świata, a pierwszym z miejsc jest Londyn. Czytając moim dzieciom i później pytając ich co im najbardziej się podobało odpowiadali, że miejsca które Emi odwiedzała. Dowiedzieli się mnóstwa ciekawostek o różnych miejscach, które warto odwiedzić w Londynie. Np najsłynniejsza wieża zegarowa, która została wybudowana w 1858r znana jako Big Ben, natomiast już w 2012r otrzymała nazwę Elizabeth Tower. Można również być świadkiem zmiany warty pod pałacem Buckingham, która jest fenomenalnym wydarzeniem. Warto również odwiedzić Muzeum Brytyjskie, gdzie na obejrzenie czeka mnóstwo ciekawych i cennych eksponatów. Członkowie klubu będą mieli również do rozwiązania tajemniczą zagadkę, która doprowadzi ich do.... Pssst! My już wiemy 😊.

Jeszcze tylko kilka słów o książce ode mnie jako rodzica 😊. Książka wydana jest w twardej oprawie, co już na początku wprawiło mnie w zdumienie i w zachwyt. Są również ilustracje, które dzieci z ochotą oglądają. Do tego są dość duże litery, które bardzo będą ułatwiać czytanie. I oczywiście fabuła. Wszystkie ciekawostki były opisane w sposób zachęcający, nawet starsza córka (13lat) się przysłuchiwała, pewnie dlatego, iż w jednym z londyńskich studiów filmowych, mieści się muzeum Harrego Pottera 😊. Na koniec zacytuję słowa mamy Inki Ciekaffskiej: "NAJLEPSZE PREZENTY TO PRZEŻYCIA, A NIE PRZEDMIOTY." Jako mama polecam ❤️

• Wydawnictwo Wilga
  • Książka recenzencka