Promyk

BIS
2023-02-14
2023-02-14
#promyk #łukaszgryczanny #wyżeł #dladzieci #rozwódrodziców #książkaozwierzętach

zy człowiek potrafi zmienić psie życie? Oczywiście! Jeśli tylko postanowi np. przygarnąć psa ze schroniska! Czy pies może zmienić życie człowieka? Oczywiście! I to jak! Książka “Promyk” to krótka, ale jakże treściwa opowieść o tym, jak wiele możemy sobie dać. Człowiek i Pies.
Więcej na blogu:

Więcej na blogu:

O tym, że Wydawnictwo BIS wydaje jedne z najlepszych książek dla dzieci, wie każdy, kto skusił się choć na jedną z ich propozycji wydawniczych. A moje serce tym razem skradła książka pt. „Promyk”, która swoją premierę miała w lutym.

Książka poświęcona jest opowieści Agaty, małej dziewczynki, której rodzice się rozwiedli i cały czas nie mogą nawiązać nici porozumienia. Kiedy Agatka dowiaduje się, że tata chce adoptować psa ze schroniska, bardzo chce go poznać. Okazuje się, że wybrańcem jest Promyk, pies rasy wyżeł, który przeszedł wiele złego u swojego poprzedniego właściciela i z tego powodu został mu odebrany. Okazuje się, że decyzja o adopcji psa jest jedną z lepszych, jakie mógł podjąć tata Agatki, a Promyk okazał się promyczkiem nadziei w ich życiu.
Temat zwierząt i ich traktowania jest tematem istotnym i ważnym. Autor porusza w książce wiele kwestii, które są istotne przy podejmowaniu decyzji o posiadaniu zwierząt. W przypadku Agatki i jej rodziny mowa jest o psie, ale dotyczy to każdego zwierzątka. W „Promyku” przeczytacie kilka słów o odpowiedzialności, skutkach zaniedbań i niewłaściwego traktowania. Autor zwrócił również uwagę na postrzeganie tego tematu przez dzieci i zaprezentowane zostały w książce sposoby wyjaśnienia im tego trudnego do zrozumienia przez nich tematu.

Nie będę ukrywać, że książka mnie wzruszyła. Choć jest to opowieść o dwóch dniach z życia Agaty, to dzięki autorowi mogłam poznać, jak wyglądało życie dziewczynki przed pojawieniem się psa. Okazało się, że Promyk rozjaśnił jej życie, dał nadzieję na lepszą, spokojniejszą i pełną miłości przyszłość.

Książka została wydana w twardej oprawie, a całą historię dopełniają urocze i chwytające za serce ilustracje.

Reasumując: chciałabym napisać wiele, a napisze tylko jedno: tę książkę trzeba przeczytać. Jeżeli planujecie bądź chociaż chodzi Wam po głowie posiadanie własnego zwierzątka, to poświęćcie najpierw chwilę, przysiądźcie z dzieckiem i poznajcie historię Agaty i Promyka. Dajcie się porwać tej pięknej i wzruszającej zarazem historii.

Dodam jeszcze, że Wydawnictwo przekaże 1% wpływów ze sprzedaży książki na Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt OTOZ Animals. Tak więc nie pozostaje mi nic innego, jak polecić zakup książki, bo pomaganie jest fajne.

„Jak wiele w życiu rodziny może zmienić jeden niezwykły pies?” 🐕
Pewnego letniego dnia ośmioletnia Agatka i jej tata spędzają czas w ulubionej kawiarni. Dziewczynka zajada rurki z bitą śmietaną, a tata pije kawę. Na stoliku leży wybrana przez Agatkę książka z kawiarnianej biblioteczki, ale tata zamiast czytać córce nad czymś rozmyśla…
Tak zaczyna się książka Łukasza Gryczannego „Promyk”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa BIS. Tytułowy Promyk to wyżeł, pies myśliwski, obdarzony doskonałym węchem, o silnym popędzie łowieckim. Promyka, Agatkę oraz jej rodziców narysowała Ola Krzanowska. Zaprojektowała też piękną, przyciągającą wzrok okładkę.
Agatka z mamą mieszkają osobno i tata mieszka osobno. Tak jest, od czasu gdy
„… coś się zepsuło, coś się stłukło, coś się pokłóciło i… tata się wyprowadził”.
Dziewczynka bardzo tęskni za tatą i wyczekuje kolejnego spotkania. Chodzą razem do kina, na spacery lub do kawiarni na rurki i kawę. I to właśnie przy rurkach i kawie tata komunikuje córce, że chce adoptować psa ze schroniska. Agatka nie posiada się z radości. Jest też bardzo podekscytowana i gotowa pomagać w opiece nad psem.
W schronisku gdzie dotychczas przebywał Promyk tata wraz z panią Jolą tłumaczą dziewczynce, jakie psy trafiają do schroniska i że opieka nad psem to nie tylko przyjemności, ale przede wszystkim obowiązki.
„Psa trzeba codziennie wyprowadzać na spacer, nawet kiedy pada deszcz, wieje wiatr i jest bardzo zimno. Trzeba karmić , sprzątać po nim kupy, myć go, kiedy wytarza się w czymś brudnym i mocno śmierdzi. Trzeba dbać o niego i poświęcać mu swój czas nawet gdy nie ma się na to ochoty, a inne ważne sprawy czekają.”
Agatkę ani przestrogi dorosłych, ani ostre jak u wilka zęby wyżła nie są wstanie odwieść od zaprzyjaźnienia się z czworonogiem.
Czy Promyk zamieszka z tatą , czy w pokoju Agatki?
Jak na wyżła zareaguje mama?
Czy pies będzie wylegiwał się na kanapie, czy grzecznie spał na swoim nowym legowisku?
Na wszystkie pytania „wywęszycie” odpowiedzi czytając tę fantastyczną książkę pełną obszczekiwania, obwąchiwania, oblizywania oraz śmiechu Agatki i jej rodziców. Gorąco zachęcam do zakupu książki, gdyż 1% przychodu ze sprzedaży trafi do Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt – OTOZ Animals.
Wspaniała ❤️. Te łaty, te aksamitne uszy, ten merdający ogon, ten szorstki język … Hau! Hau! POLECAM! 👌

„Jak wiele w życiu rodziny może zmienić jeden niezwykły pies?” 🐕
Tak zaczyna się książka Łukasza...

Kolejna wspaniała i wzruszająca propozycja czytelnicza od Wydawnictwa Bis to „Promyk”. Autor Łukasz Grycanny przedstawił w niej losy pewnej rodziny i psa. To książka, która może zapaść na długo w pamięci młodych i starszych czytelników. 🐶 Bohaterką tej opowieści jest Agatka, która pewnego dnia dowiaduje się, że jej tata postanowił zaadoptować czworonoga. Dziewczynka nie może się doczekać i wspólnie z tatą jadą do schroniska odebrać Promyka, który będzie psem taty. Tak się jakoś złożyło, że Agatka mieszka z mamą, a tata sam. Dziewczynka spodziewa się słodkiego szczeniaczka, a na miejscu okazuje się, że pies jest dużym wyżłem, który wiele już w życiu przeszedł. Więcej na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2023/03/promyk.html

Promyk, mała iskierka, smuga, zwiastun czegoś lepszego. Czasem jeden promyk wystarczy, by odzyskać nadzieję na lepsze jutro.
Taka właśnie jest książka, którą napisał dla najmłodszych Łukasz Gryczanny.
To opowieść wypełniona ciepłem, optymizmem i dziecięcą nadzieją.
Agatka, podczas zajadania rurek z kremem, dowiaduje się od swojego taty, że postanowił on przygarnąć psa. Dziewczynka błyskawicznie wyobraża sobie małego, słodkiego szczeniaczka, jednak tata zaskakuje ją informacją, że to pies, który mieszka w schronisku. Ciekawość i chęć poznania przyszłego współlokatora taty sprawia, że Agata jedzie razem z tatą do schroniska, by odebrać Benka, a właściwie to Promyka, gdyż takie imię wybrał tata dla swojego nowego towarzysza. Na miejscu dziewczynka dowiaduje się sporo na temat opieki i odpowiedzialności za zwierzęta, które dzielą dom z człowiekiem. Tata podpisuje dokumenty i wreszcie Agata może poznać Promyka.
Złość na narzekania pracownicy schroniska ustępuje miejsca ekscytacji zmieszanej z niepewnością i radością. Promyk szybko skrada małe, dziecięce serce. Czy te uczucia towarzyszyć będą również mamie dziewczynki, gdy tata z nowym psem odprowadzą ją do domu? Czy Promyk zaakceptuje swój nowy azyl w mieszkaniu taty? Przed Agatą tyle niewiadomych. Dziewczynka bardzo chce częściej spotykać się z tatą i Promykiem w parku, lecz co to mama, która nie rozmawia już z tatą tak, jak kiedyś? Agata z duszą na ramieniu przedstawia mamie nowego pupila taty. Reakcja mamy dla wszystkich jest zaskoczeniem.
"Promyk" to wielowątkowa historia nie tylko o nierzadko trudnych losach psów mieszkających w schroniskach. To lekcja empatii i odpowiedzialności. To opowieść o drugiej szansie, na którą zasługują nie tylko zwierzęta, ale i ludzie. Wreszcie to książka o relacjach rodziny, którą podzielił rozwód.
Tyle ważnych spraw autor w niej zawarł. I tak pięknie je przedstawił. Delikatnie, acz prawdziwe, bo i ludzkie i psie życie bywa słodko-gorzkie.

Taka właśnie jest książka, którą napisał dla najmłodszych Łukasz Gryczanny.
To opowieść wypełniona ciepłem, optymizmem i dziecięcą nadzieją.

Gdy w życiu człowieka pojawia się pies przybiera ono czasem zupełnie nieoczekiwany obrót. ✨️

Z nieskrywaną radością przeczytalam kolejną przepięknie stworzoną publikację w ramach współpracy z @wydawnictwobis o wdzięcznym tytule "Promyk" i chciałabym pokazać ją również Wam!

Świat bohaterki książki, Agatki, nie jest taki przejrzysty jak do tej pory. Jej życie było podzielone między dwa domy- ten z mamą i ten w którym mieszkał tata.
Prowadząc oddzielne życia po rozwodzie ustabilizowali rytm tygodnia podziałem córki między sobą.

Agatka nie była tym zachwycona.
Tęskniła za wspólnym czasem, wyjściami do parku i domowymi zabawami.

Akcja książki rozpoczyna się w niezwykle przyjemnym momencie gdy Tata zabiera córkę do jej ulubionej kawiarni. I to tam dowiaduje się, że właśnie tego dnia ma szansę zyskać przyjaciela. I to nie byle jakiego, bo będzie nim wyżeł- i to taki odrobinę wiekszy od niej samej!

Towarzysząc tacie dociera do miejsca nazwanego "schroniskiem" I odkrywa rzeczywistość ukrytą za jego bramą. Promyk- pies, nie tylko imieniem odczarowuje ten smutny krajobraz. Wspólne popołudnie budzi w Agatce ogromną ciekawość rytmu dnia z psem.🐶

Fabuła jest zarysowana bardzo ciekawie. Opis obejmuje dwa dni, niezwykle bogate w dialogi i szczegóły.
Jestem oczarowana lekkością pióra autora, Łukasza Gryczannego i sposobu przedstawienia zawiłych relacji na kartach książki.
Ilustracje Oli Krzanowskiej otulają aby jednocześnie wzbudzać córa, większa ciekawość ciągu dalszego.

To historia tak ciepla jak rozgrzewajaca herbata.
Budzi nadzieję i otwiera oczy na to co wazne.❤️
Jest to opowieść nie tylko przybliżająca dzieciom powagę posiadania zwierzęcia, ale także wspiera wzrastanie w trosce o mniejszych od siebie.

Myślę, że to piękna lektura zarówno dla malucha, który z utęsknieniem prosi rodziców o wymarzonego czworonoga jak i dla dziecka, które doświadczyło potężnych zmian w swoim młodym życiu.

Poznajcie Promyka, którego tata Agatki bierze ze schroniska. Czy przestraszony piesek zaufa dziewczynce? To opowieść, która przybliży dzieciom nie tylko obowiązki spoczywające na opiekunach czworonogów, ale także powody, dla których zwierzęta trafiają do schroniska.
Niestety Agatka nie mieszka już z tatą i nie widują się codziennie. Dziś tatko opowiada jej o Promyku, psiaku, którego odbiera ze schroniska. Co to za miejsce i dlaczego psy tam trafiają?
Jadą razem do schroniska. tata opowiada jej o starych psach, które są uciążliwe dla właścicieli, albo o takich, które są źle traktowane. Gdy docierają na miejsce, wita ich miła pani. Dziewczynka jest podekscytowana, ale ta pani nie podziela jej entuzjazmu. Przecież tyle rodziców podarowuje dzieciom szczeniaki, bo te bardzo proszą, nie zdając sobie sprawy, że pies to nie zabawka i wymaga wielu obowiązków. Ostatecznie także lądują w schronisku. A tu nie wyglądają na szczęśliwe w bardzo ciasnych boksach, co smuci Agatkę.
Ciekawe jaka historia przytrafiła się Promykowi, skoro wydaje się przestraszony, gdy widzi małą dziewczynkę. Mała jest bardzo roztropna i podchodzi do psa z ostrożnością.
Zobaczcie czy Promyk zaufa Agatce i znajdzie szczęście w nowym domu.
Promyk to bardzo ciekawa i wartościowa książka dla dzieci, która sprawia przyjemność, ale i edukuje. Spotykamy tu dziewczynkę, która spędza czas z tatą, odwiedza schronisko, dowiaduje się ciekawych rzeczy na temat psów i zyskuje nowego czworonożnego przyjaciela. Ale historia ta przekazuje też dzieciom dużo informacji i uczy je empatii i odpowiedzialności. A nawet niesie nadzieję na poprawę stosunków pomiędzy rodzicami.
Jest to niedługa około 70 stronicowa opowieść, która została bardzo ładnie zilustrowana. Spodoba się nie tylko dziewczynkom. Będzie odpowiednia dla przedszkolaków i dzieci w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Litery są duże, ilustracje przykuwają uwagę, a całość została zamknięta w twardej oprawie.
Serdecznie polecam

Dalej w temacie piesków, ale w bardziej dziecięcym wydaniu, mam dla Waszych pociech świetna książkę
Promyk- Łukasza Gryczannego, wydawca wydawnictwobis

Na wstępie zaznaczę, że 1% że sprzedaży książki, wydawnictwo przeznacza na pomoc Ogólnopolskiemu Towarzystwu Ochrony Zwierząt- OTOZ Animals. Bardzo podobają mi się takie akcje, zwłaszcza, że książka niesie oprócz rozrywkowego aspektu, dość ważny przekaz.
Autor porusza tu przede wszystkim tematy związane ze zwierzętami, ich sytuacja w schroniskach, zaczynając od powodów z jakich trafiają tam zwierzęta, przez warunki w jakich muszą żyć do tego co daje adopcja psa, ale także jakie obowiązki nowy pupil będzie generował. To cudowne, że dzieci w taki sposób, w formie bajki, mogą odbierać te informacje. Może dzięki temu za te kilka naście lat, społeczeństwo będzie na tyle świadome i wrażliwe na los zwierząt, że takich miejsc dla niechcianych pupili będzie coraz mniej.
Ważną kwestią trochę poboczną, ale odpowiednio tu przedstawioną jest rodzina, która została podzielona, ze względu na rozwód rodziców. Na początku moim dzieciom było smutno, czytając o tym, ale myślę, że to dobry sposób na przedstawienie im możliwości, że rodziny mogą wyglądać w ten sposób i takie funkcjonowanie rodziny jest możliwe.
Książeczka oczywiście w twardej oprawie, co na pewno przedłuży jej dobry stan podczas wielu czytań i oglądania ilustracji.

Agatka to dziewczynka, której rodzice się rozwiedli. Mimo to kocha ich obje nadal bardzo i to samo czuję z ich strony. Kiedy pewnego dnia spotyka się z tatą, dowiaduje się, że tata będzie miał psa. Już oczyma wyobraźni widzi małego, słodkiego szczeniaczka. Jednak rzeczywistość okazuje się nieco inna. Oczywiście piesek- Promyk jest słodkim psiakiem jednak na pewno nie można powiedzieć, że jest małym pieskiem. Agata dowiaduje się jak wygląda schronisko i jak okrutny los spotyka niektóre zwierzęta. Mama jednak nie jest pewna czy Agatka poradzi sobie pomagając tacie przy tak dużym psie. czy rodzice znajdą nic porozumienia i czy wielkość psa stanie na drodze do opiekowania się nim dziewczynce?

Zapraszam do czytania 🥰

Promyk- Łukasza Gryczannego, wydawca wydawnictwobis

Nie wiem jak Wy, ale ja od dziecka marzyłam o tym, żeby mieć psa. Niestety, mój brat był alergikiem i psiak pozostawał tylko w sferze marzeń. Ale od zawsze byłam psiarą, kochałam psy; to ja znajdowałam zguby i porzucone szczeniaki i moje serce płakało, że nie mogę ich zatrzymać. Na szczęście znalazły dobre domy.

Dlatego tak ważna jest dla mnie książka Łukasza Gryczannego „Promyk” z ilustracjami Oli Krzanowskiej (bardzo lubię!) od @wydawnictwobis. Poznajemy tu Agatkę i jej tatę, który będzie miał psa. I nie od razu wiadomo, dlaczego on sam będzie się psem zajmował. To mi się niezwykle w tej książce podoba, że informacje podawane są nie wprost; choć domyślamy się, o co chodzi, one są subtelne, ukryte między wierszami. Z czasem okazuje się, że Promyk może stać się nicią porozumienia między rodzicami Agatki, nicią, która jakiś czas temu się zerwała.

Ta historia przesycona jest spokojem, troską, szacunkiem do psa, ale też niewypowiedzianymi emocjami i smutkiem, który jest gdzieś zawieszony między rodzicami Agatki. Rodzina nie jest już taka jak kiedyś, coś się nie udało, ale kiedy pojawia się pies, pojawia się też nadzieja. Na szczęście autor bardzo subtelnie tę nadzieję dawkuje, przez co opowieść nie traci na autentyczności.

Piękna książka, ucząca dzieci, że o relacje – zarówno te ludzkie, jak i ludzko-psie trzeba dbać i obchodzić się z nimi bardzo ostrożnie.

Ważne: 1% dochodu ze sprzedaży książki wydawca przekaże na OTOZ Animals.

Wiek dzieci: 6+
Liczba stron: 72

Dlatego tak ważna jest dla mnie książka Łukasza Gryczannego...

Książka, która przynosi tytułowy promyk w serduszku każdego kto ją przeczyta. Pełna nadziei i optymizmu, wiary w dobro, ludzi i ludzkie zachowania... Przepięknie nam się ją czytało - wręcz karmiąc się czułością płynącą z jej każdej strony...

,,Promyk" @amorpromyk od @wydawnictwobis to prawdziwy 'plasterek' na rany i lekarstwo dla wszystkich dzieci, których sytuacja w domu a zwłaszcza relacje między rodzicami nieco się skomplikowały...

Rodzice Agatki postanowili zamieszkać oddzielnie, nie potrafią ze sobą rozmawiać, co chwila się kłócą.... Dziewczynce ciężko jest się w tym wszystkim odnaleźć...
Pewnego dnia podczas popołudnia spędzanego z tatą dowiaduje się, że tata ma zamiar zaadoptować psiaka ze schroniska - Promyka. Po krótkiej rozmowie, podczas której dziewczynka dowiaduje się co to jest schronisko i jak psy tam trafiają postanawiają wspólnie udać się po czworonoga.

Agatka nie potrzebuje dużo czasu, by pokochać zwierzaka. Daje on jej wiele radości i uśmiechu... Lecz nie tylko jej !

Na widok ukochanego wyżła z czułością reaguje również mama dziewczynki, która na drugi dzień piecze truskawowe ciasto dla ojca Agatki i zaprasza go na herbatę....

Przepiękna książka, która pokazuje jak obecność zwierzęcia w domu może poprawić relacje między ludźmi i otworzyć ich serca. Książka, która uczy odpowiedzialności za drugą istotę, zwłaszcza taką jak piesek- bezbronną i uzależnioną od ludzi.

Wydawca: @wydawnictwobis
Data premiery: 14.02.2023
Wiek: 4+

#bis #wydawnictwobis #promyk #pies #wyzel #ksiazkiopsach #ksiazkidladzieci #dladzieci #kochampsy #psiarze #psiaki #relacje #odpowiedzialnosc

• Cztery 🐾 dla 👧👦
  • Przeczytane 2023