Za wszelką cenę

Aneta Sołopa Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo WasPos
2023-05-23
2023-05-23

"Za wszelką cenę" było to moje pierwsze spotkanie z twórczością Anety Sołopy i jakże udane! Tę ksiażkę czyta się ekspresowo! Lekko i przyjemnie napisana, świetna fabuła!

Laura - główna bohaterka. Młoda, piękna, dbająca o dobro innych, pomagająca charytatwynie innym kobietom, inteligentna włascicielka firmy. Laura miała ułożone życie do czasu śmierci matki, która wyznała jej na łóżu śmierci tajemnicę skrywaną przez wiele lat - mężczyzna którego uważała za ojca nie jest jej biologicznym ojcem! Dodatkowo nakrywa swojego narzeczonego na zdradzie ze swoją sekretarką. Zwalnia z firmy sekretarkę i ex narzeczonego. Laura jest twardą babką i nie poddaje się pomimo tak wielu ciosów i zajmuje się prowadeniem firmy. Jednak musi znaleźć nową sekretarkę i osobę na miejsce ex.

Aleksander - od dłuższego czasu planował zemstę na Laurze, śledził ją, uczył się jej planu dnia a gdy nadeszła okazja złożył CV do firmy Laury.

Czytając tę historię zastanawiałam się jak to możliwe, że autorka tak wykreowała postać Laury, że mnie momentami już "głowa bolała" od ilości przeżyć i tak lawirowała, że wyszła na prostą pomimo tego, że co chwilę miała rzucane kłody pod nogi. Najpierw ex narzeczony okazuje się złodziejem i wyprowadził kilka milionów z jej firmy a ukochany... właśnie.. Kim okaże się być Aleksander? Czy Aleks wykaże się tak silną determinacją, że Laura mu wybaczy?

Recenzja:
Książka jest naprawdę szybka w czytaniu, ani się obejrzymy a już jest koniec. Czyta się szybko, gdyż autorka sama nadała tempo tej książce. Miłość od pierwszego wejrzenia, szybkie wyznanie miłości a w tle najpierw wychodzi sekret skrywany od lat- ojciec Laury nie jest jej ojcem, facet zdradził ją z jej sekretarka. Pojawia się nagle Aleks, ma ukryte zamiary, chce ja zniszczyć, czy mu się to uda? Czy rozkocha ja i zniszczy jak zamierzał od początku?

Lubię książki z narracja dwuosobowa, widzimy historię w szerszej perspektywie. Fajne jest też według mnie przesłanie drugoplanowe, o przemocy wobec kobiet. Laura prowadzi fundację i pomaga kobietom, po traumatycznych przeżyciach, przemocy. Autorka uświadamia poniekąd jaki to ważny problem, że nie można przejść obok przemocy obojętnie. Że wystarczy krok, aby zmienić swoje życie, zacząć od nowa.

Tajemnica, zemsta, cierpienie, ból i miłość. Wszystko w jednym, idealna książka na leżaczek w ten upalny dzień. 💋

Recenzja:

Laura nigdy nie zaznała matczynej miłości. Traktowała ją ona dość oziemble i krytycznie. Będąc na łożu śmierci zdradziła jej swoją tajemnicę, odtąd Laura już zrozumiała skąd brał się ten chłód.
Niemniej sekret ten na nią wpłynął. Nie było to jednak największym dramatem jaki ją spotkał. Ernest, jej narzeczony, który miał ją wspierać w prowadzeniu firmy okazał się zdradzać ją z sekretarką. Mimo, iż Laura tak naprawdę go nie kochała zabolało ją jego zakłamanie.
Jej silna osobowość nie pozwoliła jej jednak się załamać. Miała ojca, który potrzebował wsparcia w żałobie, rodzeństwo które kochała i firmę z oddanymi jej ludźmi, o których musiała i chciała dbać. Nie miała jednak miłości aż do dnia gdy na jej drodze stanął Aleksander...

Aleksander karmiony przez matkę nienawiścią ma plan. Zemsta. Cel jest jasny; zdobyć zaufanie i pogrążyć wroga.
Wszystkie założenia jednak tracą swoją moc, gdy na jego drodze staje Laura. Piękna, ponętna, inteligentna, a przede wszystkim dbająca o dobro innych, kobieta. Od razu skrada jego serce, ale co będzie jak pozna całą prawdę? Czy zrozumie? Wybaczy?

Ta przepełniona tajemnicami, namiętnością i głębią uczuć historia doprowadziła mnie do wzruszenia.
Bohaterowie, a najbardziej Aleks sprawili, że sama zapragnęłam przeżyć taką miłość. Nie zabrakło tu również wątku, który zmroził mi krew w żyłach. Nie mogłam się oderwać od tej historii, aż do ostatniej strony. Polecam.

„Jak dużo jesteś w stanie zapłacić za szczęście?”

„Za wszelką cenę” to książka Anety Sołopy, która zostanie ze mną na długo. Historia Laury nie jest jak tęcza, po której hasają jednorożce. O nie. To by było zbyt nudne. Autorka namieszała w życiu głównej bohaterki tak mocno, że w pewnym momencie zaczęłam się zastanawiać, jak Laura się z tego wszystkiego pozbiera.
Czy młoda kobieta jest w stanie udźwignąć tyle co nasza bohaterka?
Jak pokonać wszystkie przeszkody jakie stawia życie i wyjść z tego cało
?
Dawno nie zarwałam nocy dla książki. „Za wszelką cenę” od pierwszego rozdziału wywarła na mnie takie wrażenie, że ciężko mi było rozstać się z historią Laury i Aleksa choćby na moment.
Tajemnica, zdrada, chęć zemsty, a do tego miłość do rodziny i to, co daje każdemu siłę do walki - ukochana osoba, a to wszystko okraszone nutką pikanterii.
Autorka napisała historię, w której główna bohaterka mimo przeciwności losu udowadnia, że jest w stanie poradzić sobie ze wszystkim. Kobieta mając w swoim otoczeniu odpowiednich ludzi jest w stanie przenosić góry i taka jest Laura. Waleczna jak lwica broniąca młodych.
Mimo że to tylko książka czytelnik zdaje sobie sprawę, że może istnieć kobieta taka jak główna bohaterka
. Aneta Sołopa swoją książką daje nam kobietom siłę do walki o siebie i najbliższych.
A to, że historia ma w sobie tyle realizmu jest wielkim plusem. I jeżeli miałabym znowu zarwać noc, to zdecydowanie dla takiej książki jak „Za wszelką cenę”.
To było moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki, wiem jednak, że nie ostatnie.
Gwarantuję, że z tą książką spędzicie miło czas, a co za tym idzie polecam Wam „Za wszelką cenę”.

„Jak dużo jesteś w stanie zapłacić za szczęście?”

Czy młoda...

Laura myśląc że jej życie jest dobre i może nie świetne, ale dobre. Staje się coś okropnego, a najgorsze jest to, że złe rzeczy lubią chodzić parami. Śmierć matki, która na łożu śmierci oświadcza kobiecie, że jej ojcem jest zupełnie inny mężczyzna niż ten, co ja wychował to jeszcze nakrywa swojego narzeczonego ze swoją sekretarką. Laura postanawia się nie poddawać tylko wsiąść życie za rogi i zająć się codziennością.
Będąc prezesem firmy, z automatu zwolniła swojego ex narzeczonego i tę sekretarkę z piekła rodem bez mrugnięcia okiem, lecz musiała na ich miejsce, znaleźć zastępstwo co już nie było takie łatwe, a w szczególności, gdy na jaw wychodzą pewne niezgodności.

Aleksander, widząc kogoś w potrzebie, bez zawahania się pospieszył z pomocą. Przed rozmową kwalifikacyjną takie atrakcje jak uratowanie kobiety przed natarczywym mężczyzna było niecodziennym wyczynem, co w późniejszym czasie zapunktowało, gdy ta kobieta okazała się jego przyszłą szefową.

Zemsta jest niekiedy czymś pięknym, lecz gdy pozna się wroga i przestaje nim być, zaczyna się wszystko komplikować.

Książka od samego początku zarzuca nas ciekawymi,, smaczkami" postać Laury jest bardzo silna i nie poddaje się, choć doświadczyła wiele złego. Autorka napisała historie, która nie ciągnie się w nieskończoność, tylko jest bardzo treściwą i szybko się ją czyta. Ostatnio nie mam pojęcia, jak książka się skończy (widocznie dobrze wybieram tytuły) i właśnie tu było tak samo więc dla mnie wielki plus. Autorka której książki mogę sięgać w ciemno, bo wiem, że będzie to fajna książka i miło spędzę z nią czas.

Kim okaże się Aleksander?
Jak Laura poradzi sobie z rzuconymi przez życie przeciwnościami?
Jaką prawda wyjdzie jeszcze na jaw?
Czy Laura znajdzie kogoś, kto rozbudzi jej serce?

Tego dowiecie się, czytając książkę.

💖

„ZA WSZELKĄ CENĘ”

AUTOR: ANETA SOŁOPA

WYDAWNICTWO: WASPOS

"Myślę, że nie ma gorszego bólu niż świadomość, że zranił ktoś, kogo kochało się nad życie."

Na łożu śmierci matka wyjawia Laurze tajemnice, która wstrząsie jej poukładanym życiem. Narzeczony zadaje jej dodatkowy cios w postaci zdrady. Kobieta nie poddaje się, zbiera w sobie całą siłę i z podniesioną głową stawia czoła wszystkim. Dodatkowo musi zająć się prowadzeniem rodzinnej firmy.

Aleksander nowy pracownik firmy od razu wpadł w oko Laurze. Od pierwszego spotkania wyczuwają względem siebie pożądanie, coraz trudniej mi się powstrzymać przed tym uczuciem. Iskra się zapaliła, ale czy ogień zostanie ugaszony?

Laura już raz została skrzywdzona, czy może zaufać mężczyźnie?

Jak skończy się relacja między nimi? Jakie tajemnice jeszcze zostaną odkryte? Kim jest tak naprawdę Aleks?

#zawszelkącenę czyta się w ekspresowym tempie, naprawdę nawet nie wiem kiedy zleciało i już byłam na końcu książki. Pióro i styl pisania autorki jest lekki, prosty i bardzo przyjemny w odbiorze. Błyskawiczna relacja między bohaterami nie zaskoczyła mnie, w końcu tego oczekuję od romansu erotycznego. Zaskoczyło mnie bardziej wyznanie miłości po kilku dniach, ale niektórzy mówią, że istnieje miłość od pierwszego wejrzenia. Jednak nie przeszkadzało mi to dalej czytać książki, autorka na tyle mnie zainteresowała poprowadzoną fabuła, że czekałam na rozwój sytuacji między bohaterami, a dzieje się :) Kiedy tajemnice zostają odkryte nie jednokrotnie zadają ból, wywołując cierpienie, możemy przeżywać razem z bohaterami. Wiele emocji odczuwamy w trakcie czytania.

Napisana z perspektywy narracji dwuosobowej możemy poznać ich przemyślenia i postępowania. Bohaterów czekają trudne decyzje, a podjęte wybory doprowadzają, do sytuacji których się nie spodziewamy.

Przedstawiona relacja między rodzeństwem ich więź oraz pomoc w każdej chwili, bliskość: coś pięknego :)

Dodatkowym plusem co bardzo mi się spodobało, został wprowadzony przez autorkę dodatkowy wątek: Laura prowadzi fundację na rzecz pokrzywdzonych kobiet. Uświadamiamy sobie, jak ważna jest pomocy kobietom oraz dzieciom wyrwać się z przemocy domowej. Ile wymaga cierpliwości, determinacji, rozmów, a najbardziej odwagi, żeby przyjąć pomoc i zmienić swoje życie.

Lubicie szybką i dynamiczną akcję, która toczy się w zaskakującym tempie?

Dołączymy do tego miłość, tajemnice, zdradę, zemstę, cierpienie i ból.

Wszystko tutaj otrzymacie, a nawet więcej:) nie zapomnijmy oczywiście o pożądaniu między bohaterami, które poruszą w czytelniku nie jedne emocje, rozbudzą skrywane namiętności, fascynuj i pobudzają wyobraźnię. Rozpali was do czerwoności.

Zapraszam Was do zaczytania w namiętnej, tajemniczej, zaskakującej książce "Za wszelką cenę"

Polecam :) Do zaczytania …:)

@sylwiassssss

„ZA WSZELKĄ CENĘ”

AUTOR: ANETA SOŁOPA

WYDAWNICTWO: WASPOS

Laura Domańska prowadzi rodzinny biznes do niedawna była prawą ręką ojca jednak teraz po śmierci matki to ona przejęła ten obowiązek. Dziewczyna ma teraz trudny czas, śmierć matki, która na łożu śmierci powiedziała jej dawno skrywane tajemnice, chłopak, który Ją zdradził i to z jej sekretarką i mnóstwo nowych obowiązków m.in. rekrutacja nowych pracowników. Jednak Laura jest śilną, niezależną kobietą, która robi wiele dobrego dla innych, dba o rodzinę ale często zapominamy o sobie samej.
Jednak czas nie jest dla niej zbyt łaskawy najgorsze dopiero przed nią.

Aleksander Wierzbicki przystojny wkrztalcony idzie właśnie na rozmowę o pracę. Pod firmą ratuje damę z opresji. Nie spodziewa się tego iż to była jego nowa szefowa. Rozmowa kwalifikacyjna przebiega pomyślnie jednak przez własną głupotę i długi jęzor zostaje ukarany już pierwszego dnia. Wierzbicki jest zauroczony Laurą jej siłą harakteru i pewnością siebie. Jednak to nie wróży nic dobrego. Nie po to przyszedł do tej firmy nie taki miał plan.

Wzajemne przyciąganie, iskry i wspólna praca sprawiają, że chemia między Laurą a Aleksem jest bliska wybuchu. Czy będzie z tego coś więcej?
Ona musi poradzić sobie z tajemnica którą niedawno usłyszała.
On ma plan do wykonania ?
Czy bliższe poznanie zmieni priorytety tych dwojga ? A może ich drogi rozejdą się szybciej niż przypuszczali ?

Świetna historia, świetne emocje , świetna fabuła normalnie wszystko świetne!! Powieść, która chwyta za serce. Pokazuję jak śilna potrafi być miłość, ale także jak wiele potrafi przetrwać, wybaczyć i niestety sknocić.
Laura jest dla mnie bohaterką. Jej siła woli jej haryzma i odwaga a zarazem debre serduszko powalają na kolana. Mimo iż sama była w potrzebie i tak pomagała innym. A Aleks pokazał że determinacja, zawziętość i pokora potrafią zdziałać cuda. Książka świetnie napisana, lekko się czyta a z każdą stroną wciągała bardziej, świetne zwroty akcji, i zakończenie z heppy endem dla wszystkich bohaterów. Co znajdziecie w książce? Miłość, pożądanie, sceny erotyczne, walkę o lepsze jutro i o samych siebie no i przede wszystkim jak wołka moc ma rodzina.

Zachęcam was z całego serca do poznania zagmatwanej historii Laury i Aleksa.

☕Nie ma nudy! I to dosłownie! W tej książce akcja dzieje się tak szybko, że można się zdziwić. I nie chodzi wcalę o fabułę, co o relacje między Nią a Nim. Nie wiem czy to dla mnie nie za szybko. Ja rozumiem, że to tylko fikcja literacka ale kocham cię mówione po dwóch tygodniach znajomości to chyba lekka przesada.
📚 Pomysł na fabułę ciekawy. Mamy tutaj dwoje ludzi, każdy z bagażem doświadczeń i pretensjami do losu. I nagle okazuje się, że nie dość, że świat jest bardzo mały to potrafi sobie jeszcze z nas zadrwić.
☕ Poznajemy Laurę, kobietę silną i niezależną. Mocno stąpającą po ziemi, mimo tego, że życie jej nie oszczędzało. Oraz Aleksa, który kierowany zemstą orientuje się, że nie można winić kogoś za czyny ich bliskich. Te dwa światy się zderzają i łączą w emocjonujących sposób.
📚 Za wszelką cenę to książka, która uczy nas, że nic nie jest czarno białe, warto dać szansę człowiekowi i walczyć o miłość kiedy serce tak podpowiada. No i myślę, że Autorka trochę zastosowała tutaj syndrom "miłości od pierwszego wejrzenia".
☕ Tylko co zrobić gdy okazuje się, że kochasz swojego brata, o którym nie wiesz, że nim jest? A może nie jest? A może to on powinien być na twoim miejscu, żyć w pełnej rodzinie i sięgnąć po wszystko co dostaje się od rodziców? A może nie?
📚 Jeśli chcecie wiedzieć czy Laura zakochała się w swoim bracie i poszła z nim do łóżka to musicie przeczytać tę książkę! Ja polecam. Wciąga i czyta się bardzo przyjemnie.

📚 Pomysł na fabułę ciekawy. Mamy tutaj dwoje ludzi, każdy z...

W najnowszej powieści autorki pt: "Za wszelką cenę" poznajemy główną bohaterkę Laurę będącą na życiowym zakręcie. W dniu w którym umiera jej matka nakryła narzeczonego z sekretarką w swoim własnym łóżku. Przed swoją śmiercią Matka Laury wyjawia jej długo skrywaną tajemnicę. Okazuje się, że nie jest biologiczną córką mężczyzny którego całe życie uważała za Ojca.

Jej życie legło w gruzach lecz dziewczyna nie załamuje się ze względu na rodzinną firmę która zarządza.
Laura postanawia poszukać dyrektora finansowego, który miałby odciążyć ją z nadmiaru obowiązków. Poprzednią osobą zajmującą to stanowisko był Ernest, jej narzeczony. W dniu rozmów kwalifikacyjnych Laura spotka Ernesta i dochodzi między nimi do szarpaniny. W obronie kobiety staje obcy mężczyzna. Do kolejnego spotkania z nieznajomym dochodzi podczas rozmowy rekrutacyjnej. Aleksander okazuje się być najbardziej kompetentną osobą. Dwuznaczna sytuacja jaka zachodzi pchnie kobietę do zabawienia się kosztem Aleksandra i zawiera w jego umowie stanowisko sekretarki. Po ciężkim dniu Laura opuszcza firmę i dostrzega czekającego Aleksander z przeprosinami i propozycja drinka. Czuć między nimi iskry. Po balu charytatywnym na którym byli oboje zaczyna klarować sie związek, jednak oboje postanawiają utrzymać go w tajemnicy.

Mimo rozwijającego się romansu Laura podejrzewa iż Aleksander coś ukrywa. I nie myli się.

Jak wiele może unieść miłość i czy jest silniejsza niż nienawiść❓
Tego się dowiecie docierając do końca książki.

Książka pochłonęła mnie bezgranicznie. Nie byłam w stanie jej odłożyć zanim nie dotarłam do zakończenia. Dzięki lekkości pióra autorki czyta się ją w błyskawicznym tempie Akcja zaskakuje i porywa z każdą kolejną stroną. Bohaterowie świetnie wykreowani a przede wszystkim barwni. Przyciągają się niczym magnes. Lektura zawiera sporo scen gorących zbliżeń, które rozgrzewają do czerwoności. Nutka tajemnicy ubarwia całą historię. Po raz kolejny zostałam kupiona przez Anetę i z niecierpliwością czekam kontynuację losów bohaterów.

Jej życie...

"A zatem nareszcie ją poznałem. Od kilku miesięcy obserwowałem ją z daleka, uczyłem się tego, co robi, z kim i gdzie, aż wreszcie się udało. I nawet nadarzyła się okazja, aby zostać jej bohaterem."

"Za wszelką cenę" książka Anety Sołopa swoją premierę miała 23 maja. Czyli minął lekko ponad miesiąc. I powiem Wam że w złym momencie ją czytałam :) A dlatego w złym, że jest to gorący romans, który rozgrzewa do czerwoności, a ja nie miałam jak dać upustu buzującym we mnie emocjom, bo mąż był i zresztą jeszcze jest na 3 tygodniowym wyjeździe.

Ale wracając do samej książki. Jest tutaj sporo seksu, sporo erotyzmu, sporo żądzy i bohaterowie dosłownie lgną do siebie. Ale nim do tego dochodzi, to poznajemy Laurę w momencie, kiedy dosłownie świat zwalił się jej na głowę. Umarła jej matka, która nigdy jakoś miłością zbytnią jej nie darzyła, ale to w końcu matka. Do tego Laura nakryła narzeczonego z pracownicą z jej firmy. Jak myślicie? To jeszcze mało? W tym nie najlżejszym momencie do jej firmy przyjmuje się Aleks. Ten facet od samego początku interesuje się swoją szefową. Ale prawda jest taka, że i ona coraz częściej myśli o Aleksandrze. A kiedy od myśli przechodzą oboje do czynów, to łączyć zaczyna tę dwójkę naprawdę niezwykła więź i ta ciągła żądza dosłownie z nich kipi. Ale.... Jak to w bajkach bywa, nie zawsze kończy się happy endem. On ma pewne tajemnice przed Laurą i okłamuje ją. A ona nie znosi kłamstwa. Co będzie, kiedy wszystkie tajemnice ujrzą światło dzienne? Czy ta dwójka ma przed sobą przyszłość? A może każde z nich obierze inne drogi?

W tej z pozoru nie za grubej książce, autorka zawarła wiele różnych tematów. Jak choćby zdradę, malwersacje i oszustwa, stratę bliskiej osoby, tajemnice, zawiść, zemstę, problem z zajściem w ciąże, bezinteresowną pomoc kobietom bitym i poniżanym , ale też przyjaźń i zaufanie. W tej historii, poczytacie nie tylko o ogromnej chęci bohaterów na siebie oraz o ich licznych pikantnych wątkach, w których panuje żądza, ale jest tutaj też sporo pomocy innym, jest też ból różnego pochodzenia, jest żal, smutek, radość, miłość. No i wątek z porwaniem dodał całości takiego pazura! A końcówka była taka, jak chciałam żeby była. Za co dziękuję autorce. To była naprawdę przyjemność przeczytać tę jakże pikantną historię. I pomimo, że momentami zastanawiałam się, jak to jest w ogóle możliwe, że ta dwójka zna się tak krótko, a ciągnie ich do siebie tak mocno, ta ogromna ochota na sex zawsze i wszędzie była dosłownie aż nierealna! Jednak, to jest książka, fikcja literacka, która ma dać przyjemność czytelnikowi podczas czytania. I wiecie co? Ta historia Was zrelaksuje, a może niektórych pobudzi do igraszek miłosnych :)

• Zaczekamy-LEGIMI chcę przeczytać
  • 😭 🙏 Do poszukania ... lub poczekania :(
  • Chcę kupić
  • Ebo
  • Recenzja
  • Nie przebrnęłam

Dodaj cytat z książki Za wszelką cenę