Paragraf na diabła

Okładka książki Paragraf na diabła Aldona Skrzypoń-Powroźnik
Okładka książki Paragraf na diabła
Aldona Skrzypoń-Powroźnik Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos Seria: Heartbeats literatura obyczajowa, romans
Heartbeats
Wydawnictwo WasPos
2023-05-25
2023-05-25

Współpraca reklamowa z @waspos

"Paragraf na diabła" to kontynuacja losów bohaterów poznanych w "Diabeł kontra paragraf" autorstwa @a.s.powroznik.

Marcel odsiaduje wyrok podczas gdy po drugiej stronie więziennych murów Dagmara, zraniona, zdradzona i porzucona przez mężczyznę walczy o zapewnienie bezpiecznej przyszłości sobie i owocowi ich namiętnego romansu.
Jednak każdy wyrok prędzej czy później dobiega końca i trzeba stawić czoła rzeczywistości. A nie zapowiada się ona wcale tak kolorowo jakby tego sobie życzyli Marcel i Dagmara.

Znacie to uczucie gdy nawet nie zauważacie kiedy czytana książka dobiega końca? To uczucie towarzyszyło mi właśnie przy "Paragrafie na diabła" Płynnie tocząca się fabuła od przyczyny do skutku, dodajmy do tego lekki i przystępny język użyty przez autorkę i rumieńce które paliły mi policzki podczas czytania "tych"scen Jezu co ten Marcel wyprawiał....☺️ Nie można nie wspomnieć o prawniczo kryminalnych kuluarach, które z przyjemnością poznawałam dzięki autorce.

Czy wreszcie sprawiedliwości stanie się zadość? Czy Marcel odpokutuje swoje błędy a Dagmara ponownie odda mu swoje już i tak pokiereszowane serce? Czy można odzyskać zaufanie które nie raz zostało nadszarpnięte? Tyle pytań a odpowiedzi tylko w "Paragrafie..."

Współpraca reklamowa z @waspos

Jednak każdy...

Powiem Wam, jestem mile zaskoczona, bo podoba mi się fabuła, bohaterowie i zresztą wszystko. Chociaż... dobra, o małych minusach za chwilę. Poznajemy Dagmarę Baranowską, młodą panią prawnik, która ma córeczkę z przestępcą. Ów przestępca, to Marcel Malinowski, który miał za zadanie rozkochać w sobie Dagmarę, córkę prokuratora, aby ta była na każde jego skinienie palcem, a jednocześnie dzięki niej, chciał sterować jej ojcem. I to wszystko dla innego przestępcy. Jednak serce nie sługa i zakochał się Marcel w swojej ofierze. On został złapany i odsiaduje dwuletni wyrok w więzieniu. Minęło już półtora roku, więc niedługo ma wyjść. Jego marzeniem jest poznać swoją córkę i pogodzić się z Dagmarą. Ona ciągle go kocha, ale boli ją serce, że tak podstępnie ją wykorzystał i zawiódł jej zaufanie. Jednak po jego wyjściu z więzienia, nie utrudnia mu widzeń z córką, a nawet jego relacje z Dagmarą są coraz lepsze. Tylko wlecze się za nim przeszłość, dodatkowo kręcą się ciągle przy nim piękne kobiety. Czy to nie będzie kłopotem dla tej dwójki? Jak potoczą się ich losy? Czy będą razem? A może Daga wybierze kogoś innego na swojego partnera, bo chętnych nie brakuje. Ile prawdziwa miłość jest w stanie znieść? Jakie tutaj jeszcze wyjdą tajemnice? I czym zaskoczy autorka?

Bez bicia napiszę, że fabuła mega mnie wciągnęła. Takie klimaty uwielbiam - ona dobra i prawa, a on zły i z przeszłością. Wiadomo, że przeciwności się przyciągają. Miłość Dagmary i Marcela zrodziła się niepostrzeżenie i dała obojgu poza tymi upojnymi chwilami, dużo bólu, cierpienia i łez. Ale łączy ich dalej miłość i córka. Dla której oboje są w stanie zrobić wszystko i to dosłownie wszystko! Jest tutaj kilka innych zranionych kobiet. I ciekawie się czytało o ich rozterkach sercowych, stratach i bólu. To takie życiowe problemy. I to mi się bardzo podobało. Jednak muszę wspomnieć, że jest kilka minusów, które popsuły mi trochę humor podczas czytania. Po pierwsze jest trochę literówek, które wręcz rażą po oczach. Nie wiem czy to niedopatrzenie korektorki, ale są błędy, a nie powinno ich być. Poza tym jest też pewna sytuacja, intymna, kiedy to Marcel zdejmuje sukienkę z Dagmary po czym sadza ją na blacie kuchennym i wkłada jej rękę pod sukienkę. No helołłłł!!! Przed chwilą zdjął jej tą sukienkę!!! Małe niedopatrzenie, ale ja je wychwyciłam. No i jeszcze jedno, bo razi mnie to w oczy, choć pewnie nie każdy na to zwrócił uwagę. Chodzi o scenę z urodzinami Zuzi i nieobecnością ojca chrzestnego. Zawodowy wojskowy pracuje od poniedziałku do piątku. Owszem, w weekendy może mieć służbę. Impreza urodzinowa była w sobotę. A jest napisane, że on nie mógł przyjechać bo nie dostał przepustki! Hm... Coś się nie do końca zgadza. Owszem, przepustkę by potrzebował gdyby był wyjechany na jakieś szkolenie, na poligonie by był, czy jak teraz żołnierze stacjonują na granicy. No chyba że jest marynarzem i wypłynął w morze. Ale tak, w sobotę żołnierz raczej ma wolne. Coś o tym wiem. Wiem, że niektórzy teraz napiszą lub pomyślą, że się czepiam. Owszem, czepiam, bo trochę się znam w temacie wojskowym. Jednak poza tymi minusami, przypomnę, że całościowo książka mnie wciągnęła. Bardzo jestem zadowolona, że ją mogłam przeczytać i powiem więcej, polecam i Wam ją przeczytać, bo historia jest świetna, a to co naszykowała autorka na koniec, to kompletna bomba emocjonalna. Ryczałam jak bóbr. I mam niedosyt, chciałabym więcej. Chciałabym poznać dalsze losy bohaterów.

Bardzo fajna książka

Bardzo fajna książka

Po ostatnich wydarzeniach Dagmara postanawia sama wychować dziecko. Wszystko, co zrobił Marcel bardzo skrzywdziło Dagę. Mijają dwa lata od tamtych wydarzeń i kobieta właśnie wychowuję samotnie córeczkę oraz spełnia się zawodowo. Lecz Marcel wciąż uparcie chce, aby kobieta spotkała się z nim w zakładzie karnym gdzie odbywa swoją karę. Zdaje sobie także sprawę z tego, że za pół roku puści więzienie i mężczyzna będzie chciał zobaczyć córeczkę.

Czy dawne uczucia wciąż są tak silne jak dwa lata temu?

Czy wciąż grozi niebezpieczeństwo Marcelowi i jego najbliższym?

Co wydarzy się w domu Baranowskich?

Czy przeszłość da o sobie znać w najmniej spodziewanym momencie?

Tajemnice, zagadki z przeszłości, niewyjaśnione sprawy a także duża dawka humoru i łez tak tylko wygląda powieść autorki. Ja książkę mam już za sobą i zdecydowanie mogę powiedzieć, że ta powieść jest fenomenalna i gwarantuje miło spędzony czas.

Autorka napisała powieść tak bardzo życiową, która chwyta za serce i nie puszcz do ostatniej strony. Każde zdanie, strona jest starannie przygotowany dla czytelnika, za co ogromnie dziękuje autorce. Książkę czyta się bardzo lekko i co najważniejsze bardzo szybko. Język i styl autorki jest przyjemny w odbiorze a postacie są ciekawie wykreowane, że nie sposób odłożyć książki na bok dopóki nie skończy się czytać. Najbardziej podobało mi się zakończenie, lecz nie ukrywam, że z miłą chęcią przeczytałabym dalsze losy głównych bohaterów.

„Paragraf na diabła” jest to historia, która bardzo mi się spodobała a do tego wszystkie dodatki, jakie możemy odnaleźć w książce powodują o szybsze bicie serca. Nie chciałabym tu za dużo zdradzać, ale mogę zagwarantować, iż przy tej publikacji nie będziecie się nudzić.

Serdecznie polecam!

Dagmara Baranowska vel Daga po burzliwym związku z Marcelem postanawia się od niego odciąć i rozwijać swoją karierę prawniczą wychowując córkę ze związku z Marcelem. Marcel za pół roku ma opuścić więzienie. Prosi Dagęo spotkanie, wyznając jej swoje uczucia i chęć bycia przy niej i Zuzi. Czy Dagmara zapomni o tym jak jak potraktował wcześniej? Czy da szansę im związkowi? Na te pytania znajdziemy odpowiedzi w drugim tomie od @piszaca_mama . Mimo iż że nie znałam pierwszego tomu potrafiłam się odnaleźć w tej części. Autorka wraca w nie których rozdziałach do tego co było wcześniej. Rodzice a zwłaszcza ojciec ceniony prokurator nie jest za tym aby Marcel kręcił się wokół jego córki. W książce występują dramatyczne momenty dla naszej pary, które aż wyciskają łzy. Lekkie pióro autorki pozwala nam czytać książkę szybko i zagłębiać się w życie naszych bohaterów. Zakończenie mnie mega zaskoczyło i w sumie liczę, że będzie dalszy ciąg tej historii. Jestem jak najbardziej na tak na polecenie tej historii. Dodam że momentami czułam jak bym czytała książkę napisaną w stylu @paulina_swist . Dobra lektura z połączeniem dwóch różnych światów bohaterów oraz walka o miłość, przetrwanie , akceptację i wolność.

Dagmara, jest młodą adwokatką, córką cenionego prokuratora. Sama wychowuje córeczkę, a pomagają jej w tym rodzice. Dziewczyna nie chce mieć nic wspólnego z ojcem Zuzi po tym jak ją okłamał, chociaż nadal bardzo go kocha...
Marcel odsiaduje wyrok, ale do końca kary zostało mu niewiele czasu, a Dagmara zdaje sobie sprawę, że będzie chciał poznać ich córeczkę...
Chłopak zdaje sobie sprawę, że jego najbliższym grozi niebezpieczeństwo po tym co zrobił, ale mimo wszystko będzie walczył o miłość Dagi i Zuzię...

Czy Dagmara wybaczy Marcelowi kłamstwo, które zniszczyło jej zaufanie ?
Jakie niebezpieczeństwo czeka na Dagę i Zuzię ?

Kontynuacja książki "Diabeł kontra paragraf" jest bardzo wciągająca. W tej części jak i w poprzedniej nie będzie grozić Wam nuda. Chociaż zdarzały się małe literówki to czytało się naprawdę przyjemnie.
Książka "Paragraf na Diabła" to historia, która dostarczy czytelnikowi wiele emocji. Pod koniec książki musiałam wrócić do poprzedniej strony żeby upewnić się czy dobrze przeczytałam tekst, ponieważ nie dowierzałam, to nie mogło się tak zakończyć ...! Na szczęście będzie kontynuacja i jestem ciekawa co autorka zaserwuje w kolejnej części.

Polecam 😉

Chłopak zdaje...

A ty jak bys się poczuła gdy facet cię oszuka ?

Tak było w przypadku Dagmary Baranowskiej. Marcel Malinowski oszukał ją i ponownie trafia za kraty .

Dziewczyna próbuje zapomnieć o nim chodź nie jest to proste , i stanąć na nogi.

Kontynuuje aplikacje prawnicza i z wielką pomocą rodziców wychowuje córkę.

Marcel po odsiedzeniu wyroku z pomocą przyjaciela chce na nowo nawiązać kontakt z Dagmara i ich corka .

Czy Daga dalej bedzie twarda i nie spotka się z Marcelem ?
Czy że względu na ich wspólną corke zmieni zdanie ?
Czy uczucie które kiedyś ich połączyło nadal tkwi w Dagmarze ?

@piszaca_mama @waspos #wydawnictwowaspos #aldonaskrzypońpowroźnik #paragrafnadiabła

A ty jak bys się poczuła gdy facet cię oszuka ?

Dziewczyna próbuje zapomnieć o nim chodź nie jest to proste , i stanąć na nogi.

Kontynuuje aplikacje prawnicza i z wielką pomocą rodziców wychowuje córkę.

Marcel po odsiedzeniu wyroku z pomocą przyjaciela chce na nowo...

„Jeśli kiedyś coś się wydarzy [...] coś, na co nie będziemy mieli wpływu, pamiętaj, że cię kocham. Ciebie i Zuzię. Najbardziej na świecie”.

Paragraf na diabła to kontynuacja losów Dagmary i Marcela, którzy rozpoczęli swoją drogę w Diabeł kontra paragraf. On trafia do więzienia na dobre półtora roku, a ona zraniona pogrąża się w swojej pracy oraz z pomocą rodziców wychowuję córeczkę, która przypomina tatę małej, przez co nie może o nim zapomnieć. Mijają dwa lata, w końcu jest wolny i zamierza zawalczyć jak lew o swoje dziewczyny, ale wcale nie będzie to takie łatwe.

Autorka w tej powieści pokazuje, nam, że prawdziwa miłość przetrwa wszystkie przeszkody, jakie życie rzuca na zakochanych. Jeden błąd popełniony przez człowieka potrafi dać mu do myślenia i docenić do co miał i za wszelką cenę będzie starał się już nie popełnić go panowanie. Raz utracone zaufanie jest ciężko odzyskać, bo zawsze gdzieś będzie ta niepewność, że to się może powtórzyć.

Historia pełna tajemnic, prawa, przyjaźni, miłości, pożądania, zazdrości, bolesnych wspomnień, straty, tęsknoty, rodzicielstwa, odzyskania zaufania, niebezpieczeństwa i strachu o najbliższych oraz zwrotów akcji.

Muszę przyznać, że zakończenie mnie zaskoczyło i nie spodziewałam się takiego obrotu sprawy. Kiedy myślałam, że wszystko już wyjaśnione i serce trochę ubolewało, nagle wydarzyło się coś, zaskakującego i zapowiadającego kolejny tom. No jestem ciekawa, co pisarka dalej zrobi i czy szykuję coś jeszcze dla bohaterów.

Polecam wam sięgnąć po tę powieść, która mówi, że o miłość i rodzinę zawsze trzeba walczyć do utraty sił, bo to najważniejsze, co możemy dostać od życia, nie ma nic cenniejszego niż RODZINA. Dla niej jesteśmy gotowi do wielu poświęceń.

Całość opinii znajdziecie na blogu Świat książkowy Mali 💙

Marcel Malinowski i Dagmara Baranowska przeżyli bardzo pięknie, aczkolwiek burzliwe chwile, które zakończyły się więzieniem dla mężczyzny. Teraz ona codziennie stara się jak może żyć dalej - w końcu ma dla kogo. Córka Zuzia jest jej szczęściem i ogromną motywacją do rozwoju kariery prawniczej.
Marcel blisko dwa lata nie widział ukochanej kobiety i nie wie nawet jak wygląda jego córka. Codziennie o nich myśli i żałuje, że w takim kierunku rozwinęła się ich sytuacja. Teraz za sprawą przyjaciela, Krzyśka, stara się wpłynąć na Dagmarę, by go odwiedziła w więzieniu - niestety ciągle bezskutecznie.
Czy Dagmara ulegnie? Czy wkrótce odzyskana wolność pomoże mężczyźnie odzyskać miłość swego życia? Czy będzie mu dane poznać córeczkę? Co przygotował dla nich los?

Pierwsza część historii Dagmary i Marcela ogromnie mi się podobała. Wciągnęła mnie od pierwszej strony serwując totalny rollercoaster. Byłam ogromnie ciekawa tego, jak będzie wyglądała przyszłość bohaterów. A ona okazała się być jeszcze bardziej zagmatwana o niepewna. A najlepsze jest to, że to jeszcze nie koniec. Druga część nie kończy historii i bardzo się z tego cieszę.
Autorka głównej bohaterki dość mocno zakręciła sytuację życiową. Nie miała łatwo a odczuwalny przez nią ciężar spływał także na mnie. Trzymałam za nią kciuki. Za to, by w końcu znalazła ukojenie i szczęście - także dla małej iskiereczki, której rola w tej powieści była ważna i przejmująca. Polubiłam obie kobietki i to ogromnie.
Marcel nie miał wcześniej i teraz także łatwej sytuacji. Doskonale autorka utrudniała mu sięgnięcie po skarby. To było śliczne i wzruszające ale i smutne.
Zresztą ich sytuacja taka była. Trudna. Dodatkowo został dołożony wątek sensacyjny, który trzymał w napięciu i dostarczył takiej nerwówki co do klarowności przyszłości. A zwroty wydarzeń i elementy zaskoczenia robiły swoje czyniąc lekturę nieodkładalną.
Cudownie było móc powrócić do tej historii. Jestem teraz tym bardziej ciekawa tego, co jeszcze autorka wymyśli dla bohaterów, którzy dostarczają mi co rusz wielu wrażeń i emocji. Z całego serca zachęcam do czytania - oczywiście z zachowaniem chronologii.

Polecam

Współpraca reklamowa: WasPos

#recenzja

Marcel blisko dwa lata nie widział ukochanej kobiety i nie wie nawet jak...

PARAGRAF NA DIABŁA
@piszaca_mama
@waspos

"Łysy mi nie odpuści. Wie o mnie i o niej. A teraz, kiedy ona jest w ciąży...
Powiem wszystko,bylebyście zapewnili jej ochronę. Nie chcę,żeby z mojej winy jej się coś stało. Jej albo naszemu dziecku."

Jest to kontynuacja książki "Diabeł kontra paragraf", w której to prawniczka Dagmara, spotyka mężczyznę, który namiesza jej w życiu. Niestety w pewnym momencie, ich drogi musiały sie rozejść. Spotykają się ponownie po dwóch latach. Marcel zmienia się całkowicie, zamierza walczyć o odzyskanie oraz miłość swoich kobiet.
Czy Dagmara da mu szanse?
Czy uwierzy w jego zmianę i będzie potrafiła mu zaufać?

#paragrafnadiabl ależ tą książką kipi od emocji. Autorka nas nie oszczędza a tym bardziej bohaterów i funduje nam mnóstwo różnych uczuć, ale również i przesyconych namiętnością scen. Ale najważniejszym uczuciem jest tu Miłość. Ta, która rozkwita powoli, po to aby wpełni ujrzeć światło dzienne i nabrać siły i mocy.
Ale uwierzcie mi, że nie jest tu tylko tak kolorowo, jakby się mogło wydawać.
Są wydarzenia, które przyprawiły mnie o szybkie bicie serca, ale również i niepewność oraz strach. A samo zakończenie. Cóż...Na początku nie mogłam uwierzyć, że to tak ma się zakończyć. I jak już się pogodziłam z wydarzeniami, to autorka kolejny raz pokazała mi,że nic tu nie jest oczywiste i jeszcze wiele może mnie zaskoczyć. I powiem Wam, że tak mi się to spodobało, że czuję niedosyt. Historia tak mnie wciąga, że mam nadzieję że będzie kontynuacja, bo nie ukrywam że jestem ogromnie ciekawa, jak dalej potoczą się losy naszych bohaterów.

Jeżeli chcecie spędzić świetnie czas, a przede wszystkim poczuć ogrom emocji to polecam Wam tą historię.

PARAGRAF NA DIABŁA
@piszaca_mama
@waspos

"Łysy mi nie odpuści. Wie o mnie i o niej. A teraz, kiedy ona jest w ciąży...

• Rok 2023
  • Brak
  • Samodzielne
  • Współpraca
  • Przeczytane#2

Dodaj cytat z książki Paragraf na diabła