Facetom wstęp wzbroniony

Okładka książki Facetom wstęp wzbroniony Malwina Kozłowska, Sylwia Trojanowska Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Facetom wstęp wzbroniony
Malwina KozłowskaSylwia Trojanowska Wydawnictwo: Książnica Cykl: Facetom wstęp wzbroniony (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Facetom wstęp wzbroniony (tom 1)
Książnica
2023-06-14
2023-06-14

Okładka książki Facetom wstęp wzbroniony / Facetom nic do tego (pakiet) Malwina Kozłowska, Sylwia Trojanowska
Facetom wstęp ... Malwina Kozłowska,&...
Okładka książki Facetom nic do tego Malwina Kozłowska, Sylwia Trojanowska
Facetom nic do... Malwina Kozłowska,&...
Okładka książki Kiedy budzą się motyle Agata Czykierda-Grabowska, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Natalia Nowak-Lewandowska, Jagna Rolska, Alicja Sinicka, Monika Skabara, Anna Szafrańska, Sylwia Trojanowska
Kiedy budzą si... Agata Czykierda-Gra...

Wyróżniona opinia i

Facetom wstęp wzbroniony

przeczytanych książek 503 napisanych opinii 252

Książka zyskała w moich oczach przede wszystkim humorem i głównymi bohaterkami. Liczyłam na to, że wciągnie mnie historia aczkolwiek wyczekiwałam końca. Jest to lektura o przyjaźni, kobiecej solidarności, zdradach i miłości. Przez całe czytanie towarzyszy nam motyw girl power, co idealnie pasuje do opowieści. Czegoś zabrało mi w dialogach były krótkie, za wiele nie wnosiły do historii.

Bohaterki są wyrazistymi postaciami i bardzo od siebie różnymi, razem tworzą idealną ekipę. Przyjaźń pomiędzy bohaterkami jest szczera, silna i nikt nie jest w stanie jej zniszczyć. Baśka zdecydowanie była moja faworytką. Irytowały mnie podkreślenia, że jedna z bohaterek jest fanką Beaty Kozidrak i zespołu Bajm. Słowa o zespole przewijały się nagminnie przez całą książkę :/

Czytałam dużo pozytywnych opinii na temat tej książki, ale mnie nie przekonała do siebie. Do przeczytania na luźny wieczór.

Książka o niczym dla ... młodych czytelniczek. Nudna, nic nie wnosząca, nawet nie śmieszna. Problemy (w tym fabuła) potraktowane powierzchownie, a dialogi na których skupione są autorki odrealnione. Na domiar złego nazywanie dorosłego faceta Damianek czy Karolek jest irytujące, nie mówiąc już infantylne. Bohaterki..jakby wzięte z polskiej komedii sprzed lat (myślę, że każdy wie której) przez co wydają się tak nierzeczywiste jak cała ta książka. Sam pomysł na książkę nie jest taki zły, szkoda że potencjał został zmarnowany.

przeciętna książka, czyta się dość ciężko. Sięgnęłam po nią była bardzo polecana jednak ja nie podzielam jej fenomenu..

Trzy zupełnie inne, obce sobie kobiety połączone nierozerwalnym węzłem przyjaźni. Anna zawzięta, nieustępliwa pani prokurator, Baśka pewna siebie, seksowna pani bizneswoman oraz szara, zalękniona myszka, pani redaktor Inga. Trzy kobiety, trzy żywioły, zdeterminowane,aby razem stawić czoła przeciwnościom losu. Połączyła je joga, miłość do piosenek Beaty Kozidrak , jeden niewykle klimatyczny lokal oraz wszechogarniający wkurw na płeć przeciwną.
Młode zdeterminowane kobiety chcąc naładować baterie, ochłonąć po ciężkim dniu bądź po prostu rozluźnić się szklaneczką dobrego trunku,spotykają się w klubie o bardzo wdzięcznej nazwie
,, Facetom wstęp wzbroniony ". Czyż nie brzmi rewelacyjnie? Taki klub to coś pięknego.

Wyobrażam sobie to miejsce ,pozbawione szowinistycznych zaczepek, obleśnych ,tandetnych tekstów naprutych w sztok mężczyzn. W takich warunkach można zjednoczyć siły, obmyślić genialne pomysły a także zbudować twardy grunt pod nierozerwalną kobiecą przyjaźń.
Moje drogie kobiety polecam Wam szczerze tą jakże zabawną, ciepłą, feministyczną , pełną siły i determinacji a także pouczającą historię, którą tworzą świetne, nietuzinkowe bohaterki, kobiety idealnie nieidealne , takie jak Ty czy Ja.
Pani @sylwiatrojanowska.pisarka oraz @malwina.kozlowska.autorka stworzyły genialną powieść na lato , która emanuje, wręcz ocieka kobiecością w pełnej krasie.
Prześmiewcza, lekko skonstruowana fabuła, pełna luźnych, codziennych dialogów oraz zachowań międzyludzkich, tworzy genialny kolaż kobiecego buntu przeciwko uleganiu narzuconym wymaganiom, popadaniu w skrajności oraz ślepemu wierzeniu w stereotypy.
Jeśli chcielibyście zanużyć się w świat trzech pozytywnych wariatek, to serdecznie zapraszam do sięgnięcia po tę książkę. Gwarantuję Wam ogrom pozytywnych wibracji, oryginalnych przemyśleń, całą gamę emocji i humoru.
Ja z niecierpliwością czekam na kolejne przygody Anki, Baśki i Ingi

Bardzo przeciętna jak dla mnie, chwilami wręcz denerwująca. Historia średnia, postacie fajnie rozbudowane natomiast nie zaprzyjaźniła bym się z żadną z nich...

#facetomwstępwzbroniony #recenzja @sylwiatrojanowska.pisarka @malwina.kozlowska.autorka #biblioteczkawłasna @wydawnictwo_ksiaznica
Książkę przeczytałam ekspresowo.Lekka,zabawna,pełna humoru,życiowych rozterek i sytuacji które pokazują jak ważna i potrzebna jest przyjaźń.Trzy zupełnie różne kobiety spotykają się na zajęciach jogi.Już od pierwszych chwil zaskakuje pomiędzy nimi "trybik"ktory jak się szybko okazuje,wprawia w ruch potężną machinę przyjaźnią zwaną.Baśka jest piękną,bogatą bizneswoman,zbzikowaną na punkcie Bajmu.Dla niej nie ma rzeczy niemożliwych.Anka poważna,stateczna pani prokurator,zdawałoby się szczęśliwa mężatka,którą w pewnej chwili mąż zaczyna jakoś tak dziwnie"uwierać".Iga,redaktorka,świeżo po rozwodzie,wraca do Polski i próbuje otrzepać się z kurzu minionego związku.Musi zapomnieć co do zapomnienia i skutecznie wypełnić samotność która przeszkadza jej coraz bardziej.Kobiety szybko nawiązują nić porozumienia,nie przeszkadzają im w tym różnice charakterów,temperamentów,grubość portfela ani specyfika wykonywanej pracy.Spotykają się często w knajpie pod wdzięczną nazwą "Facetom wstęp wzbroniony". Dzielą się problemami,wspierają,opiekują w chwilach życiowych"armagedonów"i rzucają wszystko gdy u którejś zawyje syrena alarmowa.W niezwykle zabawny,skuteczny i "idący w pięty" sposób mszczą się na pewnym niewiernym samcu.Ich wyobraźnia sięga zenitu....litość nie wchodzi w grę...nie ma mowy.Musicie koniecznie poznać te przebojowe babeczki.Rozbawią Was i wzruszą.Pokażą co potrafią robić z facetami którzy nadszarpną ich zaufania.Polecam baaaardzo.Autorki odwaliły kawał świetnej roboty.👍👍👍
#czytamzemocjami @anatomia_emocji 💔❤😃

Świetna rozrywka, charakterne postacie i styl, przez który wręcz się płynie. Nie miałam wielkich oczekiwań, a książka zaskoczyła mnie ogromnie pozytywnie.

🌺W tej książce głównymi bohaterkami są trzy przyjaciółki, które poznają się na zajęciach jogi i od tego momentu wspierają się w każdej sytuacji.

🌺Początkowo nie mogłam się wciągnąć w tą historię, ale jakoś w połowie powieści wreszcie zaskoczyło. Dziewczyny wymyśliły super plan, żeby pomóc swojej przyjaciółce i ten fragment bardzo mnie zaciekawił, co zaplusowało w mojej ocenie.
Książkę czyta się lekko i przyjemnie, a jednocześnie porusza trudniejsze tematy. Jednak myślałam, że będę się przy niej świetnie bawić, ale było bardzo mało zabawnych momentów.
Czytając dużo świetnych opinii o tej powieści spodziewałam się czegoś lepszego.

"Facetom wstęp wzbroniony" Malwiny Kozłowskiej i Sylwii Trojanowskiej jest opowieścią o kobietach, przyjaźni i życiowych rozterkach.To wciągająca historia trzech wyjątkowych kobiet, których życiowe ścieżki krzyżują się na zajęciach jogi. To nie tylko opowieść o przyjaźni, ale także o miłości, rozstaniach, rozczarowaniach i próbach odnalezienia się w nowych sytuacjach.
Anka, Inga i Baśka to trzy różne osobowości, które na pierwszy rzut oka nie miałyby ze sobą nic wspólnego. Anka, pani prokurator, zdaje się być w związku, który sama uważa za udany, ale czy na pewno wszystko jest tak idealne, jak się wydaje? Inga, redaktorka, która wróciła do Polski po rozwodzie, musi zmierzyć się z samotnością i próbuje odnaleźć swoje miejsce w nowym życiu. Natomiast Baśka, piękna i pewna siebie bizneswoman, wydaje się żyć życiem pełnym luksusu i przyjemności.
Los sprawia, że te trzy kobiety spotykają się na zajęciach jogi i to od tego momentu ich życie zaczyna nabierać nowego kształtu. Autorka wspaniale ukazuje proces, w którym te trzy różne światy łączą się w jeden silny przyjaźnią. To historia o wzajemnym wsparciu, zrozumieniu i akceptacji.
Jednym z głównych atutów tej książki jest sposób, w jaki autorka przedstawia główne bohaterki. Każda z nich jest nie tylko wyrazistą postacią, ale także posiada swoje wewnętrzne konflikty, marzenia i obawy. Czytelnik ma okazję poznać ich głębiej i zrozumieć, dlaczego podejmują konkretne decyzje w swoim życiu.
"Facetom wstęp wzbroniony" to również książka pełna humoru i zabawnych sytuacji. Przyjaciele bohaterek, ich rodzinne zmagania i codzienne perypetie sprawiają, że czytelnik niejednokrotnie się uśmiecha.
Jednak oprócz lekkich momentów, książka porusza także poważne tematy, takie jak trudności w związkach, próby odnalezienia się po rozstaniu, czy wyzwania zawodowe. Autorka wnikliwie analizuje psychologiczne aspekty życia bohaterek, co czyni tę książkę naprawdę interesującą.
"Facetom wstęp wzbroniony" to historia, która przypomina nam, że prawdziwa przyjaźń może pojawić się w najmniej oczekiwanych momentach i może być źródłem wsparcia i siły w trudnych chwilach. To także opowieść o tym, że każda kobieta, niezależnie od swojego życiowego doświadczenia, może odnaleźć swoją drogę do szczęścia i spełnienia.
Polecam tę książkę wszystkim, którzy szukają lekkiej i inspirującej lektury, pełnej ciepła i emocji, a także … fanom zespołu Bajm.
"Facetom wstęp wzbroniony" to powieść, która doskonale oddaje piękno kobiecej przyjaźni i siłę, jaką można czerpać z relacji z innymi ludźmi.

Książkę czytałam na przestrzeni ponad miesiąca. Najpierw nie za bardzo się wciągnęłam i myślałam już o odpuszczeniu jej sobie, natomiast chwilę później byłam już wciągnięta i musiałam poznać rozwój zdarzeń.

Bohaterki bardzo fajne, od razu je polubiłam. Mimo tego, że momentami są szalone to jednak mają w tym zdrowy rozsądek. Fabuła nie do końca była tym czego się spodziewałam, ale to wyszło chyba nawet lepiej dla książki. Kuły mnie w oczy ciągle podkreślenia, jak chociażby to, że jedna z bohaterek jest fanką Beaty Kozidrak i zespołu Bajm. Zrozumiałam to już za pierwszym razem i kolejnych dziesięciu po prostu nie potrzebowałam. Zakończenie fajne i muszę przyznać, że ciekawi mnie jak historia się rozwinie.

• Egzemplarz recenzencki
  • Przeczytane w 2023

Dodaj cytat z książki Facetom wstęp wzbroniony