Kobieta w burzy

Okładka książki Kobieta w burzy Dorota Milli
Okładka książki Kobieta w burzy
Dorota Milli Wydawnictwo: Wydawnictwo Luna Cykl: Saga nadmorska [Dorota Milli] (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Saga nadmorska [Dorota Milli] (tom 2)
Wydawnictwo Luna
2023-07-26
2023-07-26

Kontynuacja historii trzech kobiet.
Jedna jest psychoterapeutką,
a pozostałe dwie, jej byłymi pacjentkami, które poradziły sobie ze swoimi problemami i zaczynają układać sobie życie na nowo.
Wspaniale rozwija się ich przyjaźń,
a każda z nich spotyka na swej drodze
interesującego ich partnera.
Ciekawa jestem, jak potoczą się ich dalsze losy.

Kontynuacja historii trzech kobiet.
Jedna jest psychoterapeutką,
Wspaniale rozwija się ich przyjaźń,
a każda z nich spotyka na swej drodze
interesującego ich partnera.
Ciekawa jestem, jak potoczą się ich dalsze losy.

Wspaniała kontynuacja Kobiety w deszczu, wciągnęłam się od pierwszych stron!

Wspaniała kontynuacja Kobiety w deszczu, wciągnęłam się od pierwszych stron!

Saga nadmorska opowiada historie trzech kobiet, które wiele różni, ale łączy silna nić przyjaźni i kobiecej solidarności dająca im nawzajem siłę w momencie, gdy tego najbardziej potrzebują. Dorota Milli wprowadza nas w świat toksycznych związków, trudnych relacji i zaburzeń niszczących stopniowo psychikę i dewastujących niepostrzeżenie poczucie własnej wartości. Na przykładzie doświadczeń przyjaciółek tłumaczy mechanizmy, jakie kierują osobami toksycznymi i ich ofiarami. Pokazuje też ścieżki, które mogą wyprowadzić nas z deszczu i burzy z powrotem w słońce pozwalając znów cieszyć się życiem.

Brzmi trochę jak z poradnika psychoterapeutki? Bo jedna z bohaterek właśnie nią jest. Nie obawiajcie się jednak, bo to pięknie napisana, życiowa, ale pełna optymizmu powieść, w której każda z nas odnajdzie jeśli nie cząstkę siebie, lub podobieństwo do własnych doświadczeń, to wzruszającą i wartościową rozrywkę. Może dzięki niej uda nam się rozpoznać narcyza jeśli stanie na naszej drodze? A może zastanowimy się nad tym czego my chcemy zamiast skupiać się jedynie na zaspokajaniu potrzeb i oczekiwań innych?

Każdy z nas potrzebuje czasem dystansu i spojrzenia z boku, bo w codziennej gonitwie i przyzwyczajeniu możemy stopniowo zatracać własne marzenia zakładając, że nic dobrego na nas już w życiu nie czeka. A czasem wystarczy otworzyć się na zmianę i przestać zadręczać przeszłością.

"Przeszłość już się wydarzyła, niczego w niej nie zmienisz."

Aletta, Julia i Eryka pokazują, że mimo trudnych doświadczeń z wzajemnym wsparciem potrafią odnaleźć siłę, by pójść naprzód. A w tej części wiele dzieje się w życiu osobistym i zawodowym kobiet. Przyjdzie im się zmierzyć z wieloma wyzwaniami, skonfrontować z własnymi lękami, ale i nieźle zaszaleć. Ciekawa jestem dalszych losów przyjaciółek i chętnie podążę za nimi na kołobrzeskie plaże wraz z trzecią częścią cyklu „Kobieta w słońcu”.

Jest to druga część Sagi nadmorskiej Doroty Milli opowiadającej o trzech kobietach mieszkających w Kołobrzegu, których losy na pewnym etapie życia splotły się.
Będąca psychoterapeutką Aletta Różańska coraz pewniej czuje się we własnym gabinecie, który otrzymała w spadku od swego mentora. Kobieta w pełni oddaje się swoim pacjentom. Przy okazji współpracuje też z detektywem Wysockim. Druga z kobiet - Julia próbuje odbudować swoje życie po rozstaniu z partnerem, który okazał się narcyzem. Nie jest jej łatwo bo od nowa musi uwierzyć w siebie. Ostatnia z bohaterek to przebojowa Eryka, która wyprowadziła się od rodziny i próbuje znaleźć swoją nową drogę.

Książkę czyta się bardzo dobrze. Niedawno byłam w Kołobrzegu, więc czytając mogłam ponownie przejść się nadmorską promenadą i poczuć klimat kurortu. Każda z tych kobiet jest inna, ma za sobą inne doświadczenia życiowe, jednak stają się dla siebie ważne i wiedzą, że mogą na siebie liczyć. Każda z nich jest w pewien sposób na życiowym zakręcie, jednak podejmują się wyzwań i walczą o lepsze jutro. Nie rozpaczają nad tym co było złe, co im nie wyszło, lecz wierzą że jutro będzie lepiej. Podobnie jak po burzy myślę, że i one kiedyś zobaczą na niebie tęczę a potem wyjdzie słońce.
Książkę oceniam na 7 pkt.

„Życie nie znosi pustki i zawsze na drodze pojawi się ktoś, kto ją wypełni"

Kilka tygodni temu, dzięki pierwszemu tomowi sagi nadmorskiej pt.: „Kobieta w deszczu” poznałam trzy wspaniałe kobiety, które są tak bardzo różne pod wieloma względami, ale mimo to los połączył ich drogi, by mogły odnaleźć swoją siłę. Ich dalsze losy możemy poznać w drugim tomie pt. „Kobieta w burzy”.

Aletta Różańska z powodzeniem prowadzi gabinet terapeutyczny odziedziczony po swoim mentorze doktorze Boguszu Zakrzewskim. Jej praca z klientem cieszy się popularnością i przynosi pozytywne efekty, czego przykładami są Julia Ochota i Eryka Raczyńska. O ile potrafi pomóc innym, to gorzej jej idzie z samą sobą.

Julia próbuje na nowo ułożyć sobie życie, także uczuciowe, ale cały czas wisi nad nią piętno toksycznej relacji z Damianem. Jej przypadek pokazuje, jak bardzo tego rodzaju związki sieją spustoszenie na poziomie mentalnym i samemu trudno sobie z tym poradzić. Na szczęście Julia ma obok siebie troskliwego Wojtka, który jest całkowitym przeciwieństwem Damiana, ale cały czas dziewczyna nie potrafi wyjść ze swojej strefy komfortu i zaufać uczuciu, które rozwija się w jej sercu.

W zupełnie innej sytuacji jest Eryka, którą polubiłam najbardziej z trzech bohaterek. Jej trafne i celne riposty, podejście do życia, realne spojrzenie na rzeczywistość oraz energia zaraża innych, także czytelnika. Wie, czego chce, realizuje swoje marzenia, angażując przy tym Julię, ale gdzieś tam budzi się smutek, gdyż problemem jest kontakt z ukochanymi synami, którzy na razie trzymają dystans. Ma wsparcie nie tylko w przyjaciółkach, ale też w osobie byłego już sąsiada, Jerzego i jego córki Jagody.

Niestety na okładce części pierwszej, jak i drugiej nie zostało zaznaczone, że obie książki należą do tej samej serii. Nie ma też żadnej adnotacji na nich o tym, że jest to saga nadmorska. Dopiero na skrzydełku okładki i w Internecie odnalazłam taką informację. Widząc na stronie Sztukatera tytuł „Kobieta w burzy” skojarzyłam go z tytułem „Kobieta w deszczu”, gdyż zarówno szata graficzna, jak i zdjęcie ładnej kobiety na froncie powieści nawiązuje do pierwszego tomu. Dobrze by było, żeby wydawnictwa zadbały zawsze o tę sferę wydania, gdyż książki są przeznaczone dla czytelników, którzy lubią mieć jasną sytuację. I o tym należy pamiętać.

To jedyne moje zastrzeżenie do tej serii, ponieważ napisana historia przez panią Dorotę Milli mnie zachwyciła. Nie jest to typowa lektura obyczajowa, gdyż nie ma w niej przeciągających się opisów analizujących przez bohaterki jakiejś sytuacji czy swoich odczuć. Śledzimy ich dalsze losy płynnie i bez znużenia, mimo że poza główną osią wydarzeń, mamy okazję zaglądać do ich umysłów, ale też do stanów psychicznych osób drugo- i trzecioplanowych. Jest to możliwe, gdyż Aletta, jako psychoterapeutka, przeprowadza sesje ze swoimi klientami, a my możemy poznawać różne problemy natury psychologicznej, z którymi borykają się nie tylko pojawiające się w gabinecie Aletty osoby, ale są to też życiowe dylematy wielu osób w realnym życiu. Z tego względu powieść przybiera bardzo autentyczny i życiowy charakter. Scenki z sesjami, ale też problemy bohaterek sprawiają wrażenie jakby wyjętych z codziennego życia społeczeństwa. W ten sposób autorka porusza wiele zagadnień, zwracając uwagę na to, że umiejętnie pokierowana osoba może sobie poradzić z każdym dylematem.

Druga odsłona sagi nadmorskiej pt.: „Kobieta w burzy” dorównuje pierwszemu tomowi tej serii zarówno stylem, formą, jak i fabułą, która toczy się w sposób przyciągający uwagę. „Kobieta w deszczu” pozostawiała nas w momencie podjęcia decyzji o życiowych zmianach przez trzy kobiety, chociaż najbardziej odporną na transformację swego zachowania była i jest Aletta. Ich życie zaczęło nabierać nowych barw i właściwie na tym mogłaby skończyć się ta historia. Na szczęście autorka pociągnęła tę opowieść dalej i nie napisała jeszcze ostatniego słowa, gdyż niektóre wątki pozostały jeszcze bez odpowiedzi. Pisząc tę historię pokazała w obu tomach, że czasami trzeba włożyć wiele własnej woli i chęci, by życie odmieniło się na lepsze.

Egzemplarz książki otrzymałam od portalu Sztukater

„Życie nie znosi pustki i zawsze na drodze pojawi się ktoś, kto ją wypełni"

„Kobieta w burzy” Doroty Milli to drugi tom Sagi nadmorskiej, o której rozmawiałam jakiś czas temu z autorką. Stanowi ona kontynuację „Kobiety w deszczu”, ale pisarka zadbała, aby czytelnicy nie mieli obowiązku zapoznać się z tą książką. Każdy więc bez problemu zrozumie fabułę.

Tym razem trzy bohaterki znajdujące się na zakręcie, czyli Aletta Różańska, Eryka oraz Julia kolejny raz zmierzą się z własnymi słabościami, ale każda z nich z zupełnie innymi.

Terapeutka będzie musiała zawalczyć o własną spuściznę po doktorze Bo, jak zwykła nazywać swojego mentora. Jego bliscy spróbują podważyć testament i odebrać jej ukochany gabinet. Na domiar złego, detektyw Wysocki poprosi ją o dość nietypowe wsparcie psychologiczne w pewnej bardzo delikatnej sprawie. Czy tym dwojgu uda się zachować zawodowe relacje i nie przekroczyć granic prywatności, o które tak bardzo dba Aletta?

Julia po raz kolejny postara się zmierzyć z przeszłością, nieudanym związkiem i zranioną miłością do toksycznego partnera Mateusza dotkniętego zaburzeniem osobowości narcystycznej. Czy znajdzie w sobie siłę, aby na zawsze pożegnać się z mężczyzną i odnaleźć swoją drogę życiową? Co zrobi, gdy na horyzoncie znów pojawi się Wojtek?

Co ze swoim małżeństwem zrobi Eryka, która postanowiła tym razem, zamiast o rodzinę, zatroszczyć się tylko o siebie? Czy będzie umiała na nowo poskładać relacje z dziećmi? Jakie miejsce w jej życiu zajmie wciąż obecny mąż?

Jedno jest pewne: wszystkie kobiety znów czeka ciężka, pełna wyzwań praca nad sobą, nad poczuciem własnej wartości oraz walką o szczęście, którego pragną. Najpierw jednak muszą poznać siebie od nowa, pokonać demony przeszłości, pogodzić się ze stratą i przeżyć w spokoju pewnego rodzaju żałobę. W życiu bowiem najpierw musi się coś rozsypać, aby potem było co zbierać.

Autorka znów w sposób przystępny serwuje czytelnikom kolejną dawkę wiedzy na temat osobowości narcystycznej. Wskazując najbardziej nieoczywiste i niewidoczne dla przeciętnego człowieka cechy, które zdradzają jego dysfunkcję. Daje tym samym przestrogę osobom, które spotkały, spotykają albo spotykać będą na swojej drodze taki typ osobowości. Tedy muszą wiedzieć, jak się uwolnić z toksycznej relacji albo poradzić sobie po traumie, gdy wyjdą już z takiego związku. Łatwo bowiem popaść w poczucie winy oraz zatracić swoje poczucie własnej wartości. Taki los niestety spotkał Julię, która – mimo poniesionych strat moralnych – próbuje odnaleźć się po stracie, jak jej się wydawało, miłości jej życia.

Erykę zaś dopadł kryzys wieku średniego i – jak się okazuje – nie jest to przypadłość jedynie mężczyzn. Charyzmatyczna i pełna wdzięku właścicielka kawiarni zmienia swoje życie na lepsze i – co najlepsze – wciąga w swój biznes Julię, a Aletta zdaje się nieustannie im kibicować jako ich terapeutka. Wielka szkoda, że w jej życiu pozostaje jeszcze kilka tajemnic do odkrycia. Jakich? Przekonacie się sami, gdy sięgniecie po „Kobietę w burzy”. Naprawdę warto, ponieważ książka nie tylko jest idealną historią dla spragnionych przygód kobiet, ale też skłania do refleksji nad własnymi priorytetami, życiem oraz pozwala zastanowić się na zmianą postrzegania siebie. Fajnie jest przecież spojrzeć na samą siebie oczami obcych i obiektywnych osób. Terapia to idealny sposób na dokonanie zmian w codzienności, jaka nas otacza. Nikt przecież za nas nie zmierzy się z własnymi bolączkami. Trzeba jednak znaleźć na to motywację, siłę oraz chęć.

Dlatego ta historia opowiada nie tylko o traumie przeszłości, skomplikowanej ludzkiej psychice, życiowych zakrętach, ale też o prawdziwej, kobiecej przyjaźni pozbawionej zazdrości i zawiści, lecz takiej wspierającej w każdej sytuacji, szczególnie gdy w życiu człowieka pojawia się burza z piorunami strzelającymi w nas bez ostrzeżenia. Daje nadzieję na istnienie bezinteresownej i lojalnej bliskości dusz rozumiejących się niemal bez słów.

Tutaj smutek miesza się z radością, a miłość z cierpieniem. Zupełnie jak u każdego z nas. Autorka zadbała o pełną paletę emocji. Gratuluję i już niecierpliwie oczekuję finału tej fascynującej historii.

Aletta Różańska wspaniała psychoterapeutka znajduje się na rozdrożu dróg. Miejsce w którym przyjmuje pacjentów i oddaje się im bezgranicznie może zostać jej zabrane. Rodzina mentora próbuje podważyć testament niosąc za sobą poważne komplikacje.
Julia próbuje uporać się i postawić do pionu i dalszego pozytywnego funkcjonowania  po związku który niedawno zakończyła. Toksyczna relacja bardzo wpłynęła na jej życie.

Eryka z kolei jak przystało na prawdziwą bizneswoman zamierza otworzyć własną kawiarnie a przy okazji uporządkować życie osobiste.
Każda z wyżej wymienionych kobiet nie ma lekko. Jednak chwytają los we własne ręce i starają się wycisnąć ż życia znacznie więcej niż do tej pory im się udawało. Każda ma własne rozterki i zmaga się z własnymi demonami jednak razem są w stanie osiągnąć znacznie więcej. Przyjaźń a zarazem wsparcie jakim darzą siebie wzajemnie są godne naśladowania.  Aletta w dalszym ciągu prowadzi terapię obu przyjaciółkom. Czy kobiety osiągnął zamierzone cele i odnajdą miłość?
Uwielbiam nadmorskie miejscowości, a akcja książki toczy się we wspaniałym Kołobrzegu. Wciąga czytelnika nieubłaganie opisując walkę kobiet o same siebie i własne dobro.  Trzymałam kciuki oraz kibicowałam całej trójce widząc ich starania i przemianę. Styl autorki jest fenomenalny. Dobór słownictwa, spora dawka humoru i delikatność jaką zawierała treść ujął moje serce.
Książka o kobietach i dla kobiet. Warta uwagi i polecenia.
Mimo iż nie znałam pierwszej części odnalazłam się czytając i jestem nią zachwycona. Z pewnością nadrobię pierwszy tom.

Atleta, Julia i Eryka to trzy przyjaciółki, które poznałam w poprzednim tomie. Arleta jest psychoterapeutką, która prowadziła terapię pozostałym dwóm kobietom. Chmury burzowe zbierają się nad jej głową, gdyż otrzymany spadek po swoim mentorze, chce podważyć jego rodzina. Julia próbuje pozbierać się po toksycznym związku co nie jest łatwe. Eryka otwiera kawiarnię a przy okazji usiłuje ogarnąć swoje życie osobiste. Czy znajdą spokój oraz szczęście?

Kobieca przyjaźń to coś niesamowitego. Potrafi połączyć pomimo wieku czy sytuacji życiowych. Sprawia, że każda otrzymuje wsparcie podczas zawirowań życiowych a kiedy jest szczęśliwa, pozostałe cieszą się razem z nią. Autorka porusza wątki relacji czy toksycznych związków i mając dużą wiedzę psychologiczną, pokazuje mechanizmy, których osoba wykorzystywana może w porę nie zauważyć, zanim zostanie omotana przez swojego oprawcę. Warto je znać aby móc wychwycić moment kiedy nasze granice zostaną przekroczone.

Pomimo, że jest to drugi tom serii, można ją czytać bez znajomości poprzedniego, gdyż istotne fakty z życia głównych bohaterek zostały nakreślone na początku powieści. Całość otula klimat Kołobrzegu, szum morskich fal oraz zapach pysznej kawy z kafeterii Eryki.

Z przyjemnością powróciłam do Kołobrzegu i trzech przyjaciółek- psychoterapeutki Aletty, bizneswoman Eryki oraz młodej Julii wyrwanej przez Alettę z toksycznego, narcystycznego związku. Losy tych trzech kobiet są powiązane ze sobą, powiedziałabym,że wzajemnie siebie potrzebują.
Drugi tom jest w więszości poświęcony Eryce i to ona jest tą kobietą w burzy. Dlaczego?- myślę,że dlatego,żde to co dzieje się w jej życiu przypomina burzę i to taka prawdziwą z piorunami. Ale też taką po której wyjdzie słóńce.
Aletta prowadzi w dalszym ciągu terapię obu przyjaciółek i im pomaga. Przez jej gabinet przewijają się też inni pacjenci,których poznajemy, tak jak ich problemy natury psychicznej.
Julia układa sobie życie na nowo, dzięki Eryce,która otwiera kafeterię ma pracę,którą lubi i zaczyna odnajdywać szczęście. W życiu trzech przyjaciółek pojawiają się ( a właściwie pojawili dużo wcześniej) mężczyzni,którzy odegrają bardzo ważne role.
Czy Aletta, Eryka i Julia odnajdą drogę do szczęścia i miłości? Co wydarzy się w ich życiu?
Ja już wim, teraz na Ciebie kolej Drogi Czytelniku.
Książkę czyta się bardzo przyjemnie, jest ona stworzona dla kobiet. W kobietach jest siła! I to w tej historii widać.
Można też oczami wyobrazni pospacerować brzegiem morza, po molo czy uliczkami Kołobrzegu i to jest to co uwielbiam.
Polecam.

"Kobieta w burzy" to drugi tom sagi nadmorskiej, w którym Autorka kontynuuje opowieść o losach trzech kobiet: oddanej swoim pacjentom psychoterapeutki Aletty, przedsiębiorczej bizneswoman Eryki i walczącej o równowagę w życiu, po zakończeniu toksyczego związku, Julii.
Kobiety, po trudnych doświadczeniach i bolesnej przeszłości, próbują poukładać swoje życie na nowo. Walczą z przeciwnościami losu, uczą się podążać za swoimi marzeniami, a przede wszystkim udowadniają, że każdy z nas może zawalczyć o swoje szczęście 🍀.
"Kobieta w burzy" to historia o kobietach i dla kobiet. Trzy różne kobiety i trzy odmienne historie. Co je łączy?
Autorka pięknie pokazuje przemianę wewnętrzną naszych bohaterek, ich proces uwalniania się z toksycznych relacji i walkę ze słabościami. Podkreśla jednocześnie, jak wielkie znaczenie w życiu ma przyjaźń, zaufanie, wzajemne wsparcie w trudnych chwilach i kobieca solidarność.
Powieść "Kobieta w burzy" to ciekawa, emocjonująca powieść obyczajowa, doprawiona dawką humoru i optymizmu, w której nie brakuje romantycznych scen i piękna nadmorskich krajobrazów 💙. Opowiada o wielkiej odwadze i sile do tego, by wbrew przeciwnościom losu zawalczyć o siebie. Przede wszystkim zaś daje wiarę w to, że nigdy nie jest za późno na to, by zrobić pierwszy krok na drodze zmian swojego życia na lepsze.
Polecam serdecznie! 🍂🍁🦔🧡.

• Egzemplarz recenzencki