Facetom nic do tego

Okładka książki Facetom nic do tego Malwina Kozłowska, Sylwia Trojanowska
Okładka książki Facetom nic do tego
Malwina KozłowskaSylwia Trojanowska Wydawnictwo: Książnica Cykl: Facetom wstęp wzbroniony (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Facetom wstęp wzbroniony (tom 2)
Książnica
2023-09-27
2023-09-27

Okładka książki Facetom wstęp wzbroniony / Facetom nic do tego (pakiet) Malwina Kozłowska, Sylwia Trojanowska
Facetom wstęp ... Malwina Kozłowska,&...
Okładka książki Facetom wstęp wzbroniony Malwina Kozłowska, Sylwia Trojanowska
Facetom wstęp ... Malwina Kozłowska,&...
Okładka książki Kiedy budzą się motyle Agata Czykierda-Grabowska, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Natalia Nowak-Lewandowska, Jagna Rolska, Alicja Sinicka, Monika Skabara, Anna Szafrańska, Sylwia Trojanowska
Kiedy budzą si... Agata Czykierda-Gra...

Trzy przyjaciółki wyruszają na Martynikę, ale pierwsze przygody czekają na nie już na lotnisku. Nie dość, że na lotniskowym parkingu ktoś śmiał zrobić szersze miejsce parkingowe z oznaczeniem „dla kobiet” to jeszcze Baśce łamie się obcas w markowych szpilkach. Nieoczekiwanie z pomocą przychodzi mężczyzna, który zdecydowanie dobrze rokuje, tym bardziej, że wybiera się na ten sam lot.
W samolocie dziewczyny poznają pewnego wielebnego, który wydaje się, że za punkt honoru obrał sobie odblokowanie ich czakr, a na domiar złego ma ten sam cel podróży. W hotelu natomiast materializuje się przełożony Anki, który dosłownie chwilę wcześniej dzwonił zarzucając kobiecie zaniedbania w pracy i grożąc dyscyplinarką. A więc to tak wygląda pilne i tajne zebranie, a na dodatek u boku zdecydowanie egzotycznej Juanity, a nie żony…
Stary, choć przełożony Anki, ale jednak oszust, nie jest dziewczynom straszny i szybko krystalizuje się plan. W końcu ktoś taki nie może popsuć im wymarzonych i zasłużonych wakacji. Choć to nie koniec chmur na błękitnym niebie. Do Ingi i Baśki powraca przeszłość. Ani jedna, ani druga kobieta do tej pory nie odważyły podzielić się swoimi historiami. Czy będą potrafiły stawić czoła problemom?
Kolejne spotkanie z trzema serdecznymi przyjaciółkami było niezwykle udane. Kobieca, rozgrzewająca promieniami słońca znad Martyniki, momentami humorystyczna, by za chwilę zasnuć wszystko burzowymi chmurami historia wciąga od pierwszych stron i zniechęca do odkładania książki. To barwne trio w komplecie potrafi zdziałać cuda. I choć bohaterki wydają się momentami zagubione i przytłoczone problemami, w towarzystwie przyjaciółek wszystko wydaje się łatwiejsze i prostsze. Czy i tym razem poradzą sobie ze wszystkimi przeciwnościami i poukładają sprawy po powrocie do Polski?

Książka bardziej niż dobra. Idealna na każdą okazję - na złamane serce, na okres i PMS, na podtrzymanie radości i szczęścia, na zwykłą chandrę i na niezwykłą nudę. Faceci znowu nie rozczarowują, a duet Kozłowska-Trojanowska po raz drugi zachwyca. Strach się bać kolejnej części ;)

Polecam każdej kobiecie. Nie pożałujecie!

Polecam każdej kobiecie. Nie pożałujecie!

Święta na Karaibach? Dlaczego by nie? Tym bardziej, że siostra Anki, prowadzi tam hotel. Dziewczyny pakują się i wyruszają w podróż. Anka, Inga i Baśka, bo o nich mowa, to przyjaciółki, które poznałam w pierwszej części tego cyklu, a że było to bardzo udane spotkanie, to bez wahania sięgnęłam po kolejną część. Jeżeli poznaliście już dziewczyny, to wiecie, że z nimi nudzić się nie można, zawsze jest jakiś problem do rozwiązania i sytuacja do opanowania. Tym razem poczytacie o zgubionym bagażu, złamanym obcasie, czakrach i oczywiście… facetach.
Nie tak dawno pisałam Wam, że lubię sięgać po duety pisarskie, bo do tej pory trafiałam na same dobre. Historie tworzone przez Sylwię Trojanowską i Malwinę Kozłowską są tego najlepszym przykładem.
Stworzone przez nie bohaterki emanują ogromnym optymizmem. Swoją energią i radością potrafią zarazić innych. Także czytelnika, który z przyjemnością zagłębia się w lekturę, która odpręża i poprawia humor. Dziewczyny to taki symbol wsparcia oraz przyjaźni na dobre i na złe.
„Facetom nic do tego” to także książka, w której nie zabraknie momentów skłaniających do refleksji. Przypominająca o docenianiu i cieszeniu się z małych rzeczy.
A wszystko to napisane bardzo lekkim i przyjemnym językiem. Tę książkę po prostu chce się czytać, więc polecam Wam ją bardzo serdecznie, a ja czekam na kolejną część.

Są takie dni w tygodniu, gdy nic mi się nie układa… tak śpiewała kiedyś Urszula Sipińska, ale spokojnie, takie dni może uratować dobra książka i dobre towarzystwo, a to wszystko daje nam powieść Sylwii Trojanowskiej i Malwiny Kozłowskiej.
Ta lektura to nie tylko spora dawka dobrej zabawy, to również lektura fundująca nam czytelnikom odrobinę wzruszeń.
Myślę, że każda dobra książka to taka, która wzbudza w czytelnikach skrajne emocje, a tu mamy i mnóstwo dobrego humoru i odrobinę smutku.
Powieść ta jest kontynuacją Facetom wstęp wzbroniony, ale nie oznacza to, że nie można jej przeczytać bez zaglądania do wcześniejszej części, chociaż osobiście bardzo do tego namawiam, szczególnie dla komfortu psychicznego i odstresowania się.
Mamy tutaj trzy przyjaciółki, chociaż łączy je przyjaźń o jakiej marzy wiele kobiet, to są to trzy różne osobowości. Mimo tego co je łączy (tu mam na myśli właśnie przyjaźń) to każda z nich głęboko w sercu i pamięci chowa coś osobistego, bardzo prywatnego i często nawet bolesnego.
Ale to nie przeszkadza im w tym, aby się dobrze bawić, dlatego postanawiają spędzić czas na egzotycznej wyspie, w otoczeniu pięknych plaż, relaksujących masaży i dobrych drinków.
Kobiety wyznają zasadę Trzech Muszkieterów, jedna za wszystkie, wszystkie za jedną i kiedy którejś z nich może się stać krzywda, pozostałe zrobią wszystko aby pomóc, o czym przekonał się jeden z mężczyzn niefortunnie przebywający w tym samym miejscu i czasie, co jego podwładna, którą miał ochotę zwolnić z pracy za coś, czego ona nie zrobiła.
Biorąc do ręki tę powieść przygotujcie się na piękną wakacyjną przygodę w słonecznej krainie, wśród rajskich plaż, pod błękitnym niebem tropiku, do którego udały się bohaterki tej powieści. Czy może być coś piękniejszego od tego, gdy w tym samym czasie w Polsce króluje zimna, szaro-bura pogoda grudnia?
Taka powieść, napisana niebanalnym stylem, w którym króluje humor i lekkość przekazu treści poprawi najgorszy nastrój.
Być może ktoś uzna, że fabuła ocieka feminizmem, jest stronnicza, mało realna, ale ja się z takim stwierdzeniem nie zgodzę.
To opowieść o kobiecej sile i kobiecych słabościach, to obraz pięknej kobiecej przyjaźni i odpowiedzialności. To książka napisana przez kobiety, o kobietach, ale niekoniecznie tylko dla kobiet. Myślę, że niejeden mężczyzna będzie się przy niej dobrze bawił, a może i wyniesie z niej jakieś przemyślenia.
Autorki świetnie wykreowały osobowości bohaterów i nie mam tutaj na myśli tylko trzech głównych bohaterek, czyli Basi, Anki i Ingi, ale i pozostałych (chociażby występującego w książce wielebnego 😉)
Natura kobieca jest różna, a autorkom udało się ją pokazać bardzo wnikliwie, pięknie ją pokazały na przykładzie właśnie trzech młodych, doświadczonych zawodowo i życiowo kobiet.
Myślę, że wiele kobiet miewa chwile zwątpienia, każdą z nas mogą dopaść różnego rodzaju słabości, ale to co nas wyróżnia i co wyróżniało bohaterki tej książki od wielu mężczyzn, to to, że rzadko się poddajemy, częściej wstajemy wysoko podnosząc głowę i żyjąc dalej,
Jeżeli któryś z panów uważa, że kobiety to słaba płeć, to polecam przeczytać tę książkę 😉
Moim zdaniem nie ma nikogo tak zawziętego i stanowczego w działaniu jak kobieta. A wkurzona kobieta to już coś, czego nie da się jednym słowem opisać.
Bohaterki tej lektury wybrały się na urlop, który miał być czystym relaksem. Ale takie babskie wypady sprzyjają często zwierzeniom, otwarciu się przed drugą osobą i wyrzuceniu z siebie tego co boli i dręczy.
I jak już wspomniałam wcześniej, że książka ta jest potężną dawką dobrego humoru, to można w niej również znaleźć wątki mocno wzruszające.
Tak więc drogie Panie (i drodzy Panowie) może przygotujcie sobie kieliszek dobrego wina, albo ulubioną herbatę, kilka chusteczek i sporą dawkę wolnego czasu i zaczytajcie się w tej powieści. Myślę, że nikt nie będzie się nudził, a czas spędzony z tymi trzema ciekawymi kobietami uzna za miły i przyjemny. Ja z pewnością jeszcze do tej lektury wrócę.

Myślę, że każda dobra...

𝗡𝗼𝘄𝗲 ż𝘆𝗰𝗶𝗲, 𝗻𝗼𝘄𝗮 𝗷𝗮.

𝑁𝑎 ś𝑤𝑖𝑒𝑐𝑖𝑒 𝑖𝑠𝑡𝑛𝑖𝑒𝑗ą 𝑡𝑟𝑧𝑦 𝑟𝑧𝑒𝑐𝑧𝑦, 𝑘𝑡ó𝑟𝑦𝑐ℎ 𝑛𝑎𝑝𝑟𝑎𝑤𝑑ę 𝑚𝑜ż𝑒𝑚𝑦 𝑏𝑦ć 𝑝𝑒𝑤𝑛𝑒: ś𝑚𝑖𝑒𝑟ć, 𝑝𝑜𝑑𝑎𝑡𝑘𝑖 […] ż𝑒 𝑤𝑘𝑢𝑟𝑧𝑜𝑛𝑎 𝑘𝑜𝑏𝑖𝑒𝑡𝑎 𝑗𝑒𝑠𝑡 𝑤 𝑠𝑡𝑎𝑛𝑖𝑒 𝑗𝑒𝑑𝑛𝑦𝑚 𝑚𝑎𝑐ℎ𝑛𝑖ę𝑐𝑖𝑒𝑚 𝑟𝑧ę𝑠 𝑤𝑦𝑤𝑜ł𝑎ć 𝑡𝑠𝑢𝑛𝑎𝑚𝑖 𝑛𝑎 𝑑𝑟𝑢𝑔𝑖𝑚 𝑘𝑜ń𝑐𝑢 𝑔𝑙𝑜𝑏𝑢[…]

Miałybyście ochotę na babski wypad, na ciepłą rajską wyspę, pełnej luksusów? Jeśli tak, wystarczy sięgnąć po drugą część 𝐹𝑎𝑐𝑒𝑡𝑜𝑚 𝑤𝑠𝑡ę𝑝 𝑤𝑧𝑏𝑟𝑜𝑛𝑖𝑜𝑛𝑦 — 𝐹𝑎𝑐𝑒𝑡𝑜𝑚 𝑛𝑖𝑐 𝑑𝑜 𝑡𝑒𝑔𝑜. Autorki zafundowały swoim bohaterkom niezapomniany wypad na Martynikę, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by tam wybrać się wraz z nimi.

Jaka będzie ta podróż łatwo można sobie wyobrazić, skoro biorą w niej udział trzy zwariowane dziewczyny, które skoczyłyby za sobą w ogień. 𝐹𝑎𝑐𝑒𝑡𝑜𝑚 𝑤𝑠𝑡ę𝑝 𝑤𝑧𝑏𝑟𝑜𝑛𝑖𝑜𝑛𝑦 to była świetnie opowiedziana historia, napisana wspaniałym językiem, sarkastyczna i zabawna zarazem. Pokazująca, że w każdej sytuacji sobie poradzimy, a zwłaszcza wtedy gdy ma się przyjaciółki, które stoją za nami murem. Facetom nic do tego są kontynuacją perypetii trzech świetnych dziewczyn, które, mimo że są od siebie tak różne, to potrafią w lot odgadnąć, że jedną z przyjaciółek coś trapi. Wiadomo, że, co jedna nie wymyśli, druga dopowie, a trzecia zrealizuje. 𝐹𝑎𝑐𝑒𝑡𝑜𝑚 𝑛𝑖𝑐 𝑑𝑜 𝑡𝑒𝑔𝑜 to kolejna wspaniała opowieść, w której oprócz niecodziennych sytuacji i zabawnych dialogów autorki serwują swoim czytelniczkom przekaz, który skłania do refleksji. Nie da się borykać samemu ze swoimi problemami, trzeba pozwolić sobie pomóc, podzielić się bagażem swoich kłopotów z kimś innym. Najlepiej z życzliwymi przyjaciółkami, które bez oceniania wezmą sprawy w swoje ręce, dla których nie ma rzeczy niemożliwych. Nie ma znaczenia, że same nie są wolne od zmartwień, ale jak trzeba, to nie ma takiej siły, która by ten team powstrzymała. Facetom nic do tego to wspaniała, ciepła i inteligentna historia poprawiająca humor napisana przepięknym językiem przez kobiety dla kobiet.

Ania, Inga, Barbara dla relaksu wybierają się na święta na Karaiby, gdzie biznes hotelarski z mężem prowadzi siostra Anki, Marianka. 𝑂𝑏𝑦 𝑡𝑒𝑛 𝑤𝑦𝑗𝑎𝑧𝑑 𝑑𝑎ł 𝑛𝑎𝑚 𝑤𝑠𝑧𝑦𝑠𝑡𝑘𝑖𝑚 𝑚𝑛ó𝑠𝑡𝑤𝑜 𝑜𝑑𝑑𝑒𝑐ℎ𝑢 — 𝑚𝑦ś𝑙𝑖 𝐴𝑛𝑘𝑎 — 𝑠𝑝𝑜𝑘𝑜𝑗𝑛𝑒𝑔𝑜, 𝑤𝑦𝑙𝑢𝑧𝑜𝑤𝑎𝑛𝑒𝑔𝑜… Niestety ich podróż nie zaczyna się zbyt fortunnie, bo Basię od samego początku prześladuje pech. Najpierw parkuje na parkingu przy lotnisku na różowym miejscu, co dla niej jest nie do przyjęcia, bo stereotyp kobiety za kierownicą nie dotyczy przecież Baśki. Potem łamie sobie obcas w nowym bucie, natomiast facet, który wyciąga ją z opresji, w ogóle nie jest nią zainteresowany, a całości dopełnia zaginiony bagaż, co Basi nie mieści się w głowie, bo jak ma sobie poradzić bez odpowiednich kreacji zapakowanych na tę okazję.

Po przylocie na miejsce szybko okazuje się, że wyjazd na drugi koniec świata nie wystarczy, by mogły się odciąć od rzeczywistości, skoro zostawiły sobie kontakt internetowy, który jest jak przysłowiowa smycz. Inga z przerażeniem stwierdza, że ktoś z Nowego Jorku kupił jej akwarelę, szef Ani dzwoni do niej bez skrupułów, chociaż wie, że jest na urlopie i obciąża winą za coś, czemu ona nie może być winna i straszy dyscyplinarką. Barbara natomiast wciąż odświeża skrzynkę mailową w oczekiwaniu na nadejście odpowiedzi na wysłaną wiadomość, która wciąż nie nadchodzi.

W barze, gdzie Anka prędzej spodziewałaby się gromu z jasnego nieba, z przerażeniem dostrzega… swojego szefa, który miał być w Polsce na ważnym spotkaniu, a jakimś cudem zmaterializował się na Karaibach i bynajmniej nie jest sam. Dziewczynę na jego widok, sparaliżował strach, nie potrafi w tej sytuacji racjonalnie myśleć i cokolwiek zdziałać, ale od czego ma się przyjaciółki. Baśka w jednej chwili opracowuje plan, a gdy się on powiedzie, Anka może nie tylko ocalić swoją karierę, ale jeszcze awansować.

Brak walizki z ukochanymi ciuchami bardzo doskwiera Basi, ale nie byłaby sobą, gdyby z tej sytuacji nie znalazła wyjścia. Wymyśli sposób, by brylować i przyciągać męskie spojrzenia, a że faceci później otrzymują opieprz od swoich lasek, w ogóle jej to nie przeszkadza. Wszystko się zmienia, gdy dziewczyny poznają wielebnego Arystotelesa Apostolakalisa, który czyta w nich, jak w otwartych księgach. Początkowo jego komentarze traktują z przymrużeniem oka i nie dają im wiary, ale gdy okazują się celne i prawdziwe, zaczynają baczniej przyglądać się swojemu życiu. Nawet twardo stąpająca po ziemi Baśka. […] 𝑧 𝑛𝑖𝑐ℎ 𝑡𝑟𝑧𝑒𝑐ℎ 𝑏𝑦ł𝑎 𝑡ą, 𝑘𝑡ó𝑟𝑎 𝑧𝑎𝑤𝑠𝑧𝑒 𝑐𝑧𝑢ł𝑎 𝑔𝑟𝑢𝑛𝑡 𝑝𝑜𝑑 𝑛𝑜𝑔𝑎𝑚𝑖, 𝑛𝑎𝑤𝑒𝑡 𝑗𝑒ś𝑙𝑖 𝑤𝑜𝑑𝑎 𝑠𝑖ę𝑔𝑎ł𝑎 𝑗𝑒𝑗 𝑝𝑜 𝑠𝑧𝑦𝑗ę, 𝑛𝑖𝑒 𝑑𝑎𝑤𝑎ł𝑎 𝑠𝑖ę 𝑧𝑤𝑖𝑒ść 𝑔ł𝑎𝑑𝑘𝑖𝑚 𝑠łó𝑤𝑘𝑜𝑚 𝑎𝑛𝑖 𝑜𝑚𝑎𝑚𝑖ć ł𝑎𝑑𝑛𝑦𝑚 𝑜𝑏𝑟𝑎𝑧𝑘𝑜𝑚. Stwierdzają, że może nadszedł czas, by wsłuchać się w siebie i pozwolić sobie na zmiany. Dziewczynom czas przyjemnie płynie w luksusowym otoczeniu, ale jednak zaczynają tęsknić za tym, co zostawiły w kraju. Basia za świętami u Zosi i piernikiem z glajdą, Inga tęskni za Jakubem, a Ania czuje, że jest wreszcie gotowa, by w swoim życiu coś zmienić.

Wspaniała historia trzech zwariowanych dziewczyn, przyjaciółek na śmierć i życie na czele z nieodzowną Baśką. Przepiękna, kobieca historia, która tym razem toczy się nie tylko w rytmie przebojów Beaty Kozidrak i zespołu Bajm, ale także niezapomnianej Tiny Turner i kolęd. To historia przyjaźni tak wielkiej, że aż niemożliwej. Trzy bohaterki, trzy różne charaktery i trzy różne osobowości, co nie stanowi dla dziewczyn przeszkody w świetnym dogadywaniu się i wspieraniu w razie potrzeby. Ta historia potraktowana jest z wielkim poczuciem humoru, ale między wierszami autorki chciały pokazać, że życie to nie zawsze zabawa, bo czasem potrafi przybrać także mroczniejsze oblicze.

Przyjaciółki na zewnątrz udają wyluzowane, ale w środku gotują się od czarnych myśli. Czują jednak, że nadszedł już czas, by zrzucić z siebie skorupy i wypuścić na światło dzienne to, co na zawsze miało być ich tajemnicą. To tam daleko od ojczyzny wśród luksusów w pięknej scenerii Martyniki, dziewczyny postanawiają rozprawić się ze swoją przeszłością i wziąć byka za rogi. Podejmują ostateczną decyzję o tym, by zająć się pielęgnacją otworzonych na nowo dawnych ran i zająć się ich uzdrowieniem. Zrzucić ciężar tego, co było i otworzyć się na nowe.

𝐹𝑎𝑐𝑒𝑡𝑜𝑚 𝑛𝑖c 𝑑𝑜 𝑡𝑒𝑔𝑜 to powieść napisana z dużym wdziękiem dla kobiet i o kobietach. Każda z nas po przeczytaniu tej książki poczuje się zrelaksowana i dopieszczona. Każda bez wyjątku. Ta młodsza i ta starsza. Wivianne spotkana przez dziewczyny na Martinice jest najlepszym tego dowodem. To nie metryka i wygląd decydują o tym, jakie jesteśmy. Wewnętrzny blask ma każda z nas, tylko trzeba pozwolić mu rozbłysnąć. 𝐽𝑎 𝑢𝑤𝑎ż𝑎𝑚, ż𝑒 𝑛𝑖𝑒𝑧𝑎𝑙𝑒ż𝑛𝑖𝑒 𝑜𝑑 𝑙𝑖𝑐𝑧𝑏𝑦 𝑧𝑚𝑎𝑟𝑠𝑧𝑐𝑧𝑒𝑘 𝑤𝑜𝑘ół 𝑜𝑐𝑧𝑢 𝑖 𝑓𝑎ł𝑑𝑒𝑘 𝑛𝑎 𝑏𝑟𝑧𝑢𝑐ℎ𝑢 𝑚𝑜ż𝑒𝑚𝑦 𝑏𝑦ć 𝑧𝑎𝑗𝑒𝑏𝑖𝑠𝑡𝑒. […] 𝑑𝑧𝑖𝑒𝑤𝑐𝑧𝑦𝑛𝑦 𝑤𝑦𝑝𝑖𝑗𝑚𝑦 𝑧𝑎 𝑝𝑟𝑧𝑦𝑗𝑎źń. 𝑍𝑎 𝑘𝑜𝑏𝑖𝑒𝑡𝑦, 𝑘𝑡ó𝑟𝑒 𝑛𝑖𝑒 𝑢𝑓𝑎𝑗ą 𝑙𝑢𝑠𝑡𝑟𝑜𝑚, 𝑙𝑒𝑐𝑧 𝑠𝑜𝑏𝑖𝑒!

Świetna powieść iskrząca humorem, urzekająca wspaniałymi dowcipnymi dialogami i niesamowicie doskonale wykreowanymi postaciami kobiecymi. To powieść z pozoru lekka łatwa i przyjemna, ale pod tą warstwą lekkości i dobrego humoru nietrudno dostrzec rysy na życiu wszystkich bohaterek. Każda z nich bowiem, boryka się ze swoją niezbyt łaskawą przeszłością. Każda z nich ma swoją tajemnicę, z którą do tej pory nie podzieliła się nawet z przyjaciółkami. Robią to teraz na tej cudnej rajskiej wyspie i nie wiadomo, czy wpłynęła na to atmosfera tego miejsca, czy wielebny Arystoteles Apostolakalis, znawca ludzkich dusz.

Zatem dziewczyny cieszmy się życiem, czerpmy z niego garściami, wejdźmy na najwyższy szczyt i krzyknijmy, jak bohaterka powieści Vivianne z pełnym przekonaniem i świadomością: 𝐾𝑜𝑐ℎ𝑎𝑚 𝑐𝑖ę ż𝑦𝑐𝑖𝑒.

𝐾𝑎ż𝑑𝑎 𝑧 𝑛𝑎𝑠 𝑝𝑜𝑝𝑒ł𝑛𝑖𝑎 𝑏łę𝑑𝑦 – 𝑚𝑛𝑖𝑒𝑗𝑠𝑧𝑒 𝑙𝑢𝑏 𝑤𝑖ę𝑘𝑠𝑧𝑒. 𝐶𝑧𝑎𝑠𝑒𝑚 𝑤𝑐𝑖ą𝑔𝑎 𝑛𝑎 𝑛𝑎𝑠 𝑐𝑎ł𝑒 𝑏𝑎𝑔𝑛𝑜 𝑓𝑎𝑘𝑎𝑝ó𝑤, 𝑧 𝑘𝑡ó𝑟𝑒𝑔𝑜 𝑡𝑟𝑢𝑑𝑛𝑜 𝑠𝑖ę 𝑤𝑦𝑑𝑜𝑠𝑡𝑎ć, 𝑧𝑤ł𝑎𝑠𝑧𝑐𝑧𝑎 ż𝑒 ż𝑎𝑑𝑒𝑛 𝑖𝑛𝑛𝑦 𝑔𝑎𝑡𝑢𝑛𝑒𝑘 𝑛𝑖𝑒 𝑗𝑒𝑠𝑡 𝑡𝑎𝑘 𝑑𝑜𝑠𝑘𝑜𝑛𝑎ł𝑦 𝑤 𝑛𝑖𝑒𝑑𝑜𝑠𝑡𝑟𝑧𝑒𝑔𝑎𝑛𝑖𝑢 𝑠𝑤𝑜𝑖𝑐ℎ 𝑚𝑜𝑐𝑛𝑦𝑐ℎ 𝑠𝑡𝑟𝑜𝑛 𝑜𝑟𝑎𝑧 𝑝𝑢𝑛𝑘𝑡𝑜𝑤𝑎n𝑖𝑢 𝑤ł𝑎𝑠𝑛𝑦𝑐ℎ 𝑝𝑜𝑟𝑎ż𝑒𝑘 𝑗𝑎𝑘 𝑤ł𝑎ś𝑛𝑖𝑒 𝑘𝑜𝑏𝑖𝑒𝑡𝑦.

𝗡𝗼𝘄𝗲 ż𝘆𝗰𝗶𝗲, 𝗻𝗼𝘄𝗮 𝗷𝗮.

“Czasami powinnaś się odważyć. Włożyć sukienkę w kolorze intensywnej czerwieni…”

Anka, Inga i Baśka różnią się od siebie wszystkim, są niczym trzy żywioły. Są przyjaciółkami na dobre i złe. Spędzają ze sobą sporo czasu, uwielbiają Beatę Kozidrak, a facetom mówią wstęp wzbroniony. Czas nieubłaganie mknie do przodu, w życiu naszych przyjaciółek zachodzą nieuchronne zmiany, nie zawsze na lepsze. Podejmują decyzję o wyjeździe, mają zamiar spędzić Boże Narodzenia z daleka od swoich domów. Wybierają się na Karaiby, gdzie mieszka siostra Anki. Kobiety są bardzo podekscytowane, liczą na przygody…

Z prawdziwą przyjemnością przeniosłam się w intrygujący, barwny, babski świat. Prawdziwa przyjaźń i babska solidarność emanuje z każdej strony. Fabuła krąży wokół poplątanych losów naszych bohaterek i intryguje. Na duży plus zasługują lekkie z humorem i ciętym językiem dialogi, które często wywoływały mój uśmiech. Anka, Inga i Baśka bardzo je wszystkie polubiłam, z żyłam się z nimi, traktowałam je jak swoje dobre znajome.

Rewelacyjna opowieść przepełniona absurdalnymi sytuacjami, z drugim umiejętnie uchwyconym dnem. Serdeczna, pełna zaufania i wzajemnego wsparcia relacja. Marzenia, praca, dylematy, na które zawsze znajdzie się jakieś rozwiązanie. Przyjaźń szczera, oddana wyrozumiała, umiejącej powiedzieć prawdę prosto w oczy. Przeciwności losu, trudne decyzje, wytrwałe dążenie do przodu, walka z demonami z przeszłości, trudne wybaczanie zwłaszcza sobie. Subtelność, inteligencja, ostrość, siła i kobieca solidarność. Klimatyczna, ubarwiona piosenkami Beaty Kozidrak.

Mądra, wartościowa i wciągająca opowieść. Przepełniona niesamowitym humorem, ciepła, niosąca otuchę i chwilę wytchnienia. Idealna pozycja na odprężenie, uśmiałam się i wzruszyłam, kibicowałam naszym paniom z całego serca. Dla kobiet i o kobietach. Bardzo polecam całą serię.

Jeśli sięgniecie po drugi tom serii Facetom wstęp wzbroniony autorstwa Sylwii Trojanowskiej i Malwiny Kozłowskiej, otrzymacie zgrabne połączenie powieści świątecznej z zabawną obyczajówką. Kontynuacja przygód Ingi Winter, Anny Krauze i Barbary Kochańskiej zaprowadzi Was tym razem na egzotyczne Karaiby. Jak w tym klimacie obchodzić Święta Bożego Narodzenia? Ano właśnie, musicie się przekonać, sięgając po tę książkę.

Przyjaciółki decydują się na spędzenie świątecznych dni u starszej siostry Ani, Marianki. Czekają na nie wyjątkowo ekskluzywne wille w luksusowym kurorcie, którego właścicielami są Lutek i Marianka. Palmy, drinki z parasolką, słońce i gorący piasek to nie do końca klimat kojarzący się ze świętami, ale wszystkie trzy kobiety mają za sobą dość trudny rok, zatem odpoczynek w rajskim otoczeniu z pewnością im się należy. Poza tym Marianka jest w stanie nawet na rajskiej wyspie wytrzasnąć choinkę i pozostałe świąteczne rekwizyty, o kolacji wigilijnej nie wspominając, więc nic nie stoi na przeszkodzie...

Jednak czy nie jest tak, że nawet nad najlepiej zaplanowanymi wyjazdami często wisi jakieś fatum? Nie inaczej! Tak było i tym razem. Inga, Ania i Baśka znów muszą zmierzyć się z podstępnym pierwiastkiem męskim, który ewidentnie zamierza popsuć szyki Ance. Wredny szef, niejaki Bolesław Rybak, jednym telefonem prawie pogrzebał szanse prokuratorki na relaks i dobrą zabawę. Prawie robi jednak wielką różnicę, bo od czego ma się przyjaciółki na dobre i na złe? Kiedy wyjdzie szydło z worka i okaże się, że nie wszystko wygląda tak, jak to przedstawił Bolesław "Stary" Rybak w koszmarnej rozmowie telefonicznej, do akcji wkroczy Baśka i nic już nie będzie takie samo...

Wątek główny uzupełniają dodatkowe wydarzenia, tworzące świetne, momentami zabawne, momentami bardziej poważne tło fabularne. Zgubiony bagaż, złamany obcas czy papuzie guano na plecach mieszają się z rozmowami o życiu i śmierci, szkoleniem z otwierania czakr i wieloma innymi wątkami pobocznymi, dzięki którym nie raz się uśmiechniecie.

Poza tym musicie poznać wielebnego Arystotelesa Apostolakisa, który wprawdzie ślubów nie udziela, ale ma wiele innych interesujących zajęć. Nasze bohaterki, choć uparcie twierdzą, że faceci nie są kobietom do życia potrzebni, mają ich wokół siebie na pęczki. Tylko wybierać. Myślicie, że dziewczyny podejmą wyzwanie? I jakie będą efekty ich akcji wsparcia Anki w walce z wrednym typem? Te i wiele innych odpowiedzi uzyskacie, czytając powieść duetu Sylwia & Malwina :-)

Jeśli nie znacie pierwszego tomu, radzę zacząć od niego, ponieważ w drugim napotkacie trochę wycieczek do jego treści.

Wracamy do trzech przyjaciółek: Anka, Inga i Baśka. Mają za dobą trudny rok, potrzebują odpocząć i naładować baterie. Czy istnieje lepsze miejsce do tego, niż Karaiby? Luksusowy hotel, palmy, słońce, biały piasek i ciepła woda w morzu a to wszystko w grudniu. Idealnie. W planach. Jednak jak to w życiu bywa, nie wszystko się układa tak jak byśmy chcieli. Na drodze przebojowego trio staje… nie mogę wam zdradzić ale uwierzcie mi kiedy mówię, że układ planet okaże się wyjątkowo niekorzystny. Przebojowe trio czeka trudny czas, ale nie z takich opresji wychodziły. Bardzo lubię z nimi spędzać czas.

Cudowna opowieść dla kobiet, o kobietach i ich sile. O sile przyjaźni. Pełna zabawnych sytuacji i dialogów ale też i życiowej mądrości. Z niecierpliwością czekam na ich kolejne losy.
Bardzo polecam!

Anka, Inga i Baśka lecą na święta na Karaiby do hotelu, który prowadzi siostra Anki. Po ostatnich wydarzeniach chcą się nieco zrelaksować. Już na lotnisku dziewczyny poznają znawcę butów, który ratuję Baskę z opresji oraz w samolocie wielebnego Arystotelesa, który opowie im o ich aurach i układach planet. Zapowiada się ciekawie... a dołóżmy do tego słońce, palmy i biały piasek... I ten męski pierwiastek.

Autorki zabiorą nas w kobiecy świat. Już prolog zapowiada się na ciekawa lekturę. " Za każdym silnym i wielkim, odnoszącym sukces mężczyzna stoi kobieta..." zgadzacie się z tymi słowami?
To trio się idealnie uzupełnia, uwielbiam te dziewczyny. Będzie zabawnie, ale i poważnie. Będzie rajska wyspa, ale i wyjawienie swoich najtajniejszych tajemnic. Pojawią się mężczyźni, bo jakżeby było inaczej... Było by nudno.
"Facetom nic do tego" to książka o sile kobiecej przyjaźni, o bliskich nam osobach i demonach drzemiących w nas.
Książkę czyta się lekko i przyjemnie. Idealnie sprawdzi się na wieczorny relaks. I chciało by się więcej dziewczyn i Bajmu🤩

Świetna kontynuacja przygód trójki przyjaciółek. Tym razem w tle mamy rajską wyspę i Boże Narodzenie w tropikach. To rozrywka na najwyższym poziomie - nie dość, że bawi, to porusza też trudniejsze tematy.

• E-book Legimi
  • Od wydawnictw/autorów/wygrane w konkursie