Blood Vow

Okładka książki Blood Vow J.R. Ward
Okładka książki Blood Vow
J.R. Ward Wydawnictwo: Ballantine Books Cykl: Black Dagger Legacy (tom 2) fantasy, science fiction
Black Dagger Legacy (tom 2)
Blood Vow
Ballantine Books
2016-12-06
2016-12-06
9780698193284
bractwo czarnego sztyletu wampiry romans paranormalny

Na półkach: , , , , , ,

Nie wiem, dlaczego za każdym razem, kiedy wracam do świata wampirów z Caldwell, robię to z obawą, czy uda mi się wejść z powrotem bez problemów w ich świat. I za każdym razem się mylę – wchodzę jak w masełko, z radością i dużą dozą emocji odkrywam kolejne losy członków wampirzej społeczności. Od razu też zaznaczę, że podserii „Black Dagger Legacy” nie da się czytać w oderwaniu od głównego cyklu – w tym tomie rozwijany jest, dość dramatycznie i wielokierunkowo, główny wątek „The Beast”, więc bez znajomości fabuły tej książki czytelnik straci naprawdę wiele przyjemności z lektury. Poza tym autorka skupia się na kolejnej parze kochanków i romansie pomiędzy młodym, tajemniczym wojownikiem Axe oraz arystokratką z naukowymi ambicjami, Elise.

Co mi się w tym podcyklu najbardziej podoba, to fakt, że stali czytelnicy mogą spojrzeć na członków Bractwa Czarnego Sztyletu tak jakby z zewnątrz oczami młodych rekrutów, bez romantycznej otoczki i w sumie tak, jak postrzega ich społeczność wampirza – jako bezwzględnych i groźnych wojowników chroniących ich przed wynaturzonymi stworami Omegi. Dodatkowo wiek szkolonych przez Braci młodych wampirów kwalifikuje ich do traktowania ich mniej więcej w kategorii „młodych dorosłych”, więc i problemy są podobne – dojrzewanie emocjonalne, odkrywanie własnych możliwości i potrzeb, a także określanie własnej drogi życiowej. W „Blod Vow” mamy nie tylko dramaty, ale także niespotykaną chyba dotąd ilość zabawnych sytuacji i dialogów, ze szczególnym udziałem upadłego anioła Lassitera, który odgrywa w tej książce dość znaczącą rolę.

Polecam więc (jak zawsze :) tę książkę, cały cykl „Black Dagger Brotherhood” i wszystko, co w nimi związane, i (również jak zawsze :) zalecam czytanie całości w oryginale i tylko, ze względu na sporą dawkę erotycznych scen, osobom pełnoletnim.

2056

Wcześniej polecam przeczytać The Beast (BCzSZ) zanim zaczniesz czytać spin-off Blood Vow (DzCzSz),bo znajdziesz tu sporo wątków, które są bardzo mocno związane z Mary, Rankhorem i Bitty.
Książki DzCzSz skupiają się na grupie młodych wojowników, szkolonych przez chłopców BCzSz w ich kompleksie. Ta książka opowiada historię Axe, twardziela, który jest trochę dziki, ma mroczne upodobania i nie ma zbyt wiele miękkości. Jest samotnikiem, który stracił rodzinę i walczy o przetrwanie, ale jego świat zostaje wywrócony do góry nogami, gdy spotyka Elise.
Elise należy do glymerii. Jej ojciec trzyma się starej tradycji i jest niesamowicie surowy, ale ona ma silną wolę i jest zdeterminowana, aby zachować swoją niezależność, a ja jej w tym bardzo kibicowałam. Jej nadopiekuńczy ojciec zatrudnia dla niej ochroniarza, którym okazuje się Axe.
Rozwój relacji między Axem i Elise był fantastyczny. Oboje są uczciwi, rozsądni i intensywni, zdecydowanie mają bariery, ale są wobec siebie otwarci na to, co czują i na wszystko, co stoi im na drodze. Ich związek staje się intensywny i seksowny z pewnymi problemami do przezwyciężenia.
A potem jest druga część fabuły i byłam zachwycona, gdy okazało się, że dotyczy Rankhora i Mary. Ich fabuła jest kontynuowana z The Beast i aby uniknąć spoilerów, nie zamierzam wchodzić w szczegóły, ale moje uczucia są bardzo intensywne. Moje serce bolało z powodu tego wszystkiego, przez co oni przechodzą, ale ich związek jest tak samo silny jak zawsze i uwielbiam każdą minutę, którą z nimi spędziłam.
Jak zawsze, reszta Bractwa jest częścią tej historii i uwielbiam sposób, w jaki wszyscy bracia zebrali się wokół, aby być tam dla swojej rodziny. Zobaczenie ich wszystkich w trybie ochronnym było absolutnie rewelacyjne, a V po raz kolejny wstrząsnął moim światem swoją czystą wspaniałością. Podobnie jak Lassiter – do cholery, ten anioł mnie rozwala i jak można go nie kochać!

Sprawy w świecie BCzSz wciąż się rozwijają, a na horyzoncie pojawiają się wskazówki o nowym wrogu, a na naszej drodze pojawiają się nowe relacje. Muszę powiedzieć, że jestem tym wszystkim zachwycona. Następna książka w kolejności to The Chosen i już nie mogę się doczekać Layli i Xcora!

Nie wiem czy jestem bardziej zachwycona czy rozczarowana. Zachwycona chyba jestem z automatu, bo to Bractwo, więc łykam jak kaczuszka, ale jednak czuje się rozczarowana. Czegoś mi brakowało, a innego było za dużo. Brakowało mi jakiejś lekkości w tej książce , takie trochę na sile mi się to wydawało. Nie było również dobrego zakończenia, nie lubię książek z gatunku "kłócili się 300 stron, a pogodzili na dwóch". Może to nie był mój dzień na czytanie, ale jednak nie przekonała mnie ta książka. Wiem ja marudzę, a wy sprawdźcie sami.

Kocham Braci oraz adeptów, jednak ta część nie porwała mnie tak, jak poprzednie. Co prawda historia Hollywooda, Marry i Bitty nieraz wycisnęła mi łzy z oczu, natomiast wątek Axe'a i Elise trochę mnie zawiódł. Był ciekawy, gorący, zabawny, jednak chyba nie do końca dopracowany. Ale... to Bractwo, więc kocham bez zastrzeżeń każdą książkę.

Kolejny tom z cyklu Dziedzictwo Czarnego Sztyletu. Oprócz losów bohaterów BCS - Rankohra, Mary i Bitty - śledzimy losy młodych adeptów walki z reduktorami: Axe`a, Peytona i Novi oraz młodej arystokratki Elise. Gorąca miłość między młodymi, walka z demonami przeszłości oraz problemy z rodzicami przeplecione zostały wątkami o problemach rodzinnych Hollywooda i Mary. Bycie rodzicem jest wyzwaniem, ale Bracia wspomagają się w trudnych chwilach. Przeczytałam z ogromną przyjemnością.

• Audiobook - po angielsku
  • Przeczytane 2017
  • Paranolmal
  • Paranormal romance

Dodaj cytat z książki Blood Vow