Ludzie z mgły

Wydawnictwo: Czwarta Strona kryminał, sensacja, thriller
Czwarta Strona
2023-03-08
2023-03-01
literatura polska zbrodnia śledztwo tajemnica mgła zaginięcie
Inne

Gdy wszystkie budzące grozę puzzle zaczynają do siebie pasować

Z opisu bardziej spodziewałam się horroru niż kryminału.
Dobrze związana intryga, zaskakujący, przynajmniej dla mnie, morderca i zakończenie, które chyba było jedynym możliwym.
Byłam też bardzo ciekawa jakie miejsce w historii ma chorujący chłopiec.
Tytułowa mgła dodaje tajemniczości, myli tropy, związuje wydarzenia...
Miasteczko gdzie wszyscy wszystkich znają ale w sumie niewiele o sobie wiedzą. Nawet mieszkając w jednym domu.

Z opisu bardziej spodziewałam się horroru niż kryminału.
Byłam też bardzo ciekawa jakie miejsce w historii ma chorujący chłopiec.
Tytułowa mgła dodaje tajemniczości, myli tropy, związuje wydarzenia...
Miasteczko gdzie wszyscy wszystkich znają ale w sumie...

"Ludzie z mgły" Izabela Janiszewska

Książki Izabeli Janiszewskiej biorę w ciemno. Zawsze trzymają mnie w napięciu, opowiadają o trudnych ludzkich historiach i na pewno poruszają emocjonalną strunę.

Wyobraźcie sobie...

tajemnicze zakątki małego miasteczka, mroczne, zamglone tereny i zagadkowe zaginięcia. Jest malowniczo, a zarazem mrocznie. Znika młoda dziewczyna. Z mgły wyłania się tajemniczy mężczyzna. Nie wie kim jest i jak się tam znalazł. W dłoni trzyma naszyjnik zaginionej dziewczyny.
Brzmi ciekawie, prawda? A to dopiero początek.

Układanka, niezwykle skomplikowana, składała się z drobnych elementów, które po kolei przesuwały się w mojej głowie, aż w końcu wpadły na właściwe miejsce.

Historia była wielowątkowa. Postaci też było wiele. Śledziłam losy nie tylko zaginionej dziewczyny i jej rodziny, ale również mieszkańców Sinic, z ich własnymi problemami i tajemnicami. A to właśnie w małych społecznościach zawsze najwięcej się dzieje, a autorka potrafi perfekcyjnie oddać tę atmosferę wzajemnych relacji i ukrytych motywacji.

Jednym z atutów tej książki jest metaforyczne użycie mgły, która nie tylko fizycznie otacza miasteczko, ale także stanowi symboliczną barierę między światem rzeczywistym a ukrytymi prawdami i tajemnicami. To świetny zabieg literacki, który dodaje głębi fabule. Może nie było to nowatorskie, bo już wiele razy czytałam książki z taką symboliką, jednak autorka dzięki temu zbudowała niezwykłą atmosferę.

Polecam Wam tę pełną emocji opowieść o ludzkich słabościach, tajemnicach, z nieoczekiwanymi zwrotami akcji. Autorka potrafi mistrzowsko snuć intrygi, trzymając czytelnika w napięciu do samego końca.

Wciąga, zaskakuje i zostaje w pamięci.

"Ludzie z mgły" Izabela Janiszewska

Wyobraźcie sobie...

Ciekawa książka, jednak bardzo mi się dłużyła. Wielowątkowość nieco mnie gubiła, nie wiem czemu wszystko było opisane, jednak ten czas przed zaginięciem, dwa miesiące po zaginięciu cofnięcie się o wiele lat, dużo tego było, pomieszane.
Bardzo mnie irytowała postać dziennikarza Daniela, ciągle się we wszystko wtrącał, nie wiadomo po co.
Śledczy z małej miejscowości, ale doskonale przygotowani do rozwiązania zagadki tajemniczego zaginięcia. Każdy każdego zna, wszyscy wszystko wiedzą.
Dobra książka, fajne zakończenie.

Śledczy z małej miejscowości, ale...

Bardzo polecam, trzeba się skupić na wielu wątkach jednocześnie, przez co książka wciąga i czyta się ją przyjemnie 😇

Bardzo zaskakująca! Nie mogłam się oderwać od lektury

Bardzo zaskakująca! Nie mogłam się oderwać od lektury

Bardzo dobry, wciągający thriller, w którym autorka skorzystała z od dawna intrygujących czytelników motywów (jak amnezja) w bardzo przemyślany sposób. Klimat powieści trzyma za gardło i pewnie gdybym czytała tę książkę jesienią, nie pozbyłabym się dreszczy!

Naprawdę mocna pozycja!

Naprawdę mocna pozycja!

Pierwsze moje spotkanie z autorką. Zdecydowanie udane. Tajemnicza, zwroty akcji. Z chęcią sięgnę po inne książki Pani Janiszewskiej.

Co tu pisać.. ksiazka jest super 10 na 10

Co tu pisać.. ksiazka jest super 10 na 10

Bardzo dobra książka, pierwsza tej autorki w moim wykonaniu. Na pewno sięgnę po następne. Wspaniale wykreowane i przedstawione postaci. Całość bardzo realistyczna, przez co i ciarki po plecach człowiekowi realistycznie chodzą. Fantastycznie wpleciony wątek "człowieka z mgły" i jego historii. Myślę, że autorka poruszyła przy okazji i wyedukowała mnie nieco w temacie amnezji i paru innych - wspaniała wartość dodana. Niektóre kryminały są proste, pozbawione głębi i po przeczytaniu ma się wrażenie, że poza miło spędzonym czasem człowiek niczego się nie nauczył. Tutaj jest inaczej. Oby tak dalej.

Moja pierwsza książka Pani Janiszewskiej i od razu strzał w _10_
Nie sposób się od niej oderwać,kolejne kartki wciągają do rozwikłania zagadki i przyznam ,że byłam pozytywnie zaskoczona. Polecam

Moja pierwsza książka Pani Janiszewskiej i od razu strzał w _10_

• Audiobooki