Apartament

Izabela Janiszewska Wydawnictwo: Czwarta Strona kryminał, sensacja, thriller
Czwarta Strona
2022-06-15
2022-06-15
literatura polska kłamstwo manipulacja poszukiwanie prawdy rozpacz thriller zaginięcie Karkonosze małżeństwo
Inne

W pułapce własnych myśli

Dziś przychodzę do was z recenzją pierwszego kryminału, który jak dotąd sprawił, że nie potrafiłam się oderwać i przesłuchałam go praktycznie na raz...

"Apartament" Izabeli Janiszewskiej to książka, która opowiada o Ninie i Tomaszu, którzy przyjeżdżają do luksusowego hotelu w Karkonoszach na upragniony weekend. Kurort zdaje się wymarzonym miejscem na odpoczynek, do czasu gdy Nina znika bez śladu. Jakby rozpłynęła się w powietrzu...
Zrozpaczony Tomasz próbuje dotrzeć do prawdy, ale szybko przekonuje się, że ta ma wiele odcieni, a wersje wydarzeń poszczególnych świadków znacząco różnią się od tej pamiętanej przez mężczyznę.
Komu zaufa, nie będąc pewnym, czy może wierzyć samemu sobie?

Jest to świetnie napisana historia, która trzyma w niepewności od pierwszych stron i w którą bardzo łatwo się wkręcić i zaangażować. Mimo iż nie przepadam za thrillerami to ten jest jednym z moich ulubionych <3

4/5

Dobra, czyta się dobrze i trzyma w napięciu.

Dobra, czyta się dobrze i trzyma w napięciu.

Jest to druga książka tej autorki którą przeczytałam . Tak jak pierwsza bardzo mnie wciągnęła i przeczytałam w mig bo nie mogłam się oderwać - co niestety nie mogę powiedzieć o tej pozycji . Nie wciągnęła mnie ta pozycja niby interesująca ale nie miała już tej wciągającej fabuły . Wynudziła mnie trochę , ale byłam ciekawa zakończenia więc dobrnęłam do końca .

Śpiewać każdy może ,trochę lepiej lub trochę gorzej. Ale nie o to chodzi jak co komu wychodzi. Krotko mówiąc - kolejny błyskotliwy, tiktokowy namberłan bestseller na liściach (liściu? liście?)

Izabela Janiszewska jeszcze mnie nie zawiodła, jeśli chodzi o jej jej twórczość literacką.
Kolejny raz dostałam solidną porcję dobrej literatury, która wywołała u mnie szybsze bicie serca i dreszczyk emocji.
Ciekawa historia, wartka akcja...Chociaż koniec mnie nie zaskoczył, ponieważ zaczęłam się już go domyślać wcześniej...

1966

Sięgnę po inne tytuły - ten nie porwał.

Sięgnę po inne tytuły - ten nie porwał.

Po raz kolejny sięgnęłam po książkę Izabeli Janiszewskiej i znów się nie zawiodłam. Autorka potrafi stworzyć ciężki od podejrzeń, pełen napięcia klimat. Fabuła prowadzi czytelnika przez zmagania Tomasza, który szukając żony próbuje udowodnić wszystkim jej istnienie. Wydaje się, że tylko on ją widział. Nawet ja łapałam się momentami na przekonaniu, że jej tam w ogóle nie było, by zaraz dostać potwierdzenie czegoś zupełnie odwrotnego. Jak to możliwe, by kobieta niezauważalnie zniknęła z pokoju hotelowego? A z drugiej strony czy technika może kłamać? A co jeśli…? Wiele pytań oczekujących na wyjaśnienia. Autorka trzyma w napięciu do samego końca. A sama końcówka fenomenalna, napięcie sięga zenitu, naprawdę nie idzie się oderwać póki nie dowiemy się jak to wszystko się skończy.

'Apartament' to dobra pozycja, choć wypada dość blado na tle pozostałych powieści autorki. Mając za sobą wszystkie kolejne pozycje, mogę śmiało powiedzieć, że widać duży progres w twórczości.

Nina i Tomasz Engelowie przyjeżdżają do luksusowego hotelu w Karkonoszach na upragniony weekend w ciszy i pełen wypoczynku. Wszystko zmienia jedna koperta. Jeden drink. I jeden mężczyzna, który burzy spokój Tomasza.

Kiedy Tomasz budzi się pierwszego dnia pobytu w pokoju jest sam. Kiedy zgłasza zaginięcie żony w recepcji hotelu oznajmiają mu że nigdy jej nie było, przyjechał on sam.

Tomasz zaczyna poszukiwania na własną rękę, jednak przeszkody na jego drodze pojawiają się z zaskakująca prędkością. Wszyscy są przeciwko niemu oprócz jednego mężczyzny, od którego wszystko się zaczęło...
Komu zaufa, nie będąc pewnym, czy może uwierzyć własnym wspomnieniom?

Ta książka trochę czekała na swoją kolej, ale w związku z tym, że wszystko ją zachwalali a z autorką się już zapoznałam to stwierdziłam, że będzie to dobry pewniak na zagraniczne wakacje, no i cóż, nie zachwyciłam się.
Książka nie jest zła, ale fragmentami mi się dłużyła. W porównaniu z "Niewybaczalne" autorka moim zdaniem wypadła gorzej.
Zakończenie jest ciekawe, ale trochę trzeba przymrużyć oko, bo wyjaśnienie jest moim zdaniem niezbyt rzeczywiste, wydaje się ciężkie do zorganizowania.
Widziałam wiele zachwytów nad tą książką, ale autorka ma zdecydowanie lepsze książki.

Świetna opcja do pociągu! Podróż upłynie Wam szybko, pochłonie Was bez reszty. Zakończenie może i przewidywalne, choć krążyło mi po głowie jeszcze inne, bardziej wariackie. Ale nie powiem, jakie - nie chcę psuć zabawy Czytelnikom. :)
Sprawnie napisana, wartka akcja; zgrabna opowieść.

Sprawnie napisana, wartka akcja; zgrabna opowieść.

• Audiobooki
  • Przeczytane 2022