Skazani na siebie

Okładka książki Skazani na siebie Ali Hazelwood
Okładka książki Skazani na siebie
Ali Hazelwood Wydawnictwo: You & YA Cykl: The STEMinist Novellas Series (tom 2) literatura obyczajowa, romans
The STEMinist Novellas Series (tom 2)
Stuck with you
You & YA
2023-03-01
2023-03-01
2020-03-08
Filip Sporczyk

Nie wiedziałam czego się spodziewać, bo opinie były raczej słabe. Osobiście historia mi się podobała i podejrzewam, ze problem polega na tym, ze jest to chyba najkrótsza ze wszystkich tworów Ali, wiec ciężko było się w niej zagłębić czy szczerze polubić bohaterów. Szybciutko się czyta, ale przyjemnie ;)

Ali Hazelwood swego czasu wydała trzy nowelki, w których opisała historię trzech przyjaciółek, każde opowiadanie dotyczy innej dziewczyny. Mara, Hannah i Saidie to nie tylko najlepsze przyjaciółki, ale i naukowczynie, prowadzące badania w różnych dziedzinach, a życie rzuca je w różne części kraju.

🩷 "Pod jednym dachem" to opowieść o Marze, inzynierce środowiska, która przeprowadza się do odziedziczonego w spadku domu. Przeżywa szok, gdy okazuje się, że druga połowa jej nowego lokum należy do wrednego i gburowatego prawnika Liama.

💚 "Skazani na siebie" dotyczy Saidie, pracującej jako inżynier budownictwa. Dziewczyna wdała się w romans z kolegą po fachu - Erykiem, który niestety zakończył się źle, a jej złamane serce uparcie nie chce się odbudować. Pewnego wieczoru, wracając do domu wsiada do windy, która się zatrzymuje. Nie byłby w tym nic strasznego, gdyby nie fakt, że Saidie utknęła w niej z Erykiem. A mężczyzna uparcie dąży do rozmowy...

💙 "Poniżej zera" to z kolei historia Hannah. Kobieta pracuje dla NASA, a praca nad jej najnowszym projektem powoduje, że wyjeżdża, by prowadzić swoje badania na Antarktydzie. Niestety w trakcie badań ulega wypadkowi i czeka na ratunek że skręconą kostką w lodowej szczelinie. Misję ratunkowa przeprowadza Ian - czarny charakter, który zawetował jej projekt i uparcie odmawiał przekazania nań grantu...

Wszystkie opowiadania były świetne. Bardzo dobrze mi się je czytało, historie kobiet były wciągające, zabawne, pozytywne. Styl Ali Hazelwood jest lekki, pełen humoru, a czytając jej książki ma się wrażenie, że otulają czytelnika niczym ciepły kocyk. Opowiadania są świetne, ale jedno z nich muszę wyróżnić ciut bardziej. Moje serce skradło "Skazani na siebie". Chemia między bohaterami, emocje i Eryk tworzą mieszankę wybuchową.

Po przeczytaniu The STEMinist Novellas utwierdziłam się w przekonaniu, że wszystko co napisze Ali Hazelwood mogę czytać w ciemno. ❤️

🩷 "Pod jednym dachem" to opowieść o Marze, inzynierce środowiska, która...

Musicie wiedzieć że ja od kilku miesięcy rzadko sięgam po książki w formie ebooka , mam tyle książek papierowych na stosie wstydu że ta forma zupełnie odeszła na drugi plan, a w zasadzie w ogóle tego nie robię z jednym wyjątkiem: nowelkami od @alihazellwood ❤️ "skazani na siebie" to już druga historia wydana w tej formie przez You&YA i mam nadzieję że wydawca skusi się na wydanie wszystkich 3 opowieść w formie papieru 😍

Jednak od początku. Sadie , Mara i Hannah to najlepsze przyjaciółki. W "pod jednym dachem" poznaliśmy historię Mary teraz przyszła pora na Sadie. Wiecie co jest najlepsze w piórze autorki ? To że myślicie że nie to jej się nie uda po raz kolejny, nie da rady kolejny raz stworzyć uroczej historii z nerdami i błyskotliwymi facetami, że w tak krótkiej formie nie da opowiedzieć historii która będzie stworzona od a do z , która wywoła na tych kilkudziesięciu stronach wszystkie emocje które wywołałby powieść pełnowymiarowa. I niestety ale gdybym się z kimś założyła to bym przegrała. Ja wiem że piszę to za każdym razem ale to była chyba najlepsza książka spod pióra autorki 😍 to co wbiło mnie w fotel w trakcie lektury to chemia między bohaterami jejku jak tutaj było seksownie, ah ten Eryk ❤️. Znajdziemy tu namiętność , nienawiść, pretensje, wyrzuty sumienia, żal te wszystkie emocje które tkwiły w bohaterach i buzowały w nich i w tej małej przestrzeni jaka była winda w której utknęli❤️

Czekam na tom trzeci czyli "poniżej zera" i oczywiście na wszystkie książki autorki które zostaną u nas wydane. A na razie mogę jedynie powiedzieć że Ali Hazelwood powoli staje się jedną autorek które biorę w ciemno i która będzie miała specjalne miejsce nie tylko na moim regale ale i w moim sercu.

Bardzo lubię takie krótkie historie, bez wielkich dramatów, nieskończonej ilości bohaterów i zdarzeń. O takiej właśnie historii opowiada nowela "Skazani na siebie" autorstwa Ali Hazelwood od @youandyabooks

Dwoje głównych bohaterów Sadie i Eryk, niespodziewanie zostają uwięzieni w zaciętej windzie. Sytuacja, w jakiej się znaleźli jest dla nich okazją, aby wyjaśnić sobie niedomówienia powstałe między nimi kilka tygodni wcześniej.
Wydarzenia sprzed miesiąca są zgrabnie wplecione między rozdziały dotyczące ich aktualnego spotkania w windzie.

Czy spotkanie to okaże się oczyszczające? Czy zakończy się happy endem?
To bardzo przyjemna lektura, warto więc po nią sięgnąć, aby się dowiedzieć :)

Niewiem jak wy ale ja jak widzę Ali Hazelwood to już jestem kupiona.

Ja wiem ze wiele osób zarzuca jej schematyczności, że zmienia się tylko sceneria a charakter osób pozostaje ten sam.
Ale wiecie co?

Mnie to absolutnie nie przeszkadza, jej Novele są zabawne, pikantne i lekko się czyta.
Skazani na siebie to historia Saide przyjaciółki Mary z poprzedniej książki, która jako inżynier pracyje w firmie zajmującej się holistycznym budownictwem ekologicznym. W swoim budynku poznaje Eryka którego wygląd Thora zwraca jej uwagę. Mamy perspektywę wydarzeń obecnych i retrospekcje z przed kilku tygodni.
Saide jest wściekła na Eryka i unika jakiego kolwiek kontaktu , wszystko jednak krzyżuje jej fakt że tym razem nie jest wstanie uciec gdyż oboje utykaja w jednej windzie. Co z tego wyjdzie przekonajcie się sami.

Ja czekam już na kolejną novelke i mam nadzieję że doczekamy się też ich papierowego wydania. Obecnie jest dostępna na @czytamzlegimi poza abonamentem

Niewiem jak wy ale ja jak widzę Ali Hazelwood to już jestem kupiona.

Ale wiecie co?

"Skazani na siebie" to druga z trzech nowelek autorstwa Ali Hazelwood, która wchodzi w skład cyklu The STEMinist Novellas Series.

Tym razem zagłębiamy się w historię miłosną drugiej z trzech przyjaciółek czyli Sadie.

Kobieta jest jednym z inżynierów budownictwa, którzy w swoich projektach stawiają na ekologię. Sadie pracuje w małej firmie, która mieści się na osiemnastym piętrze nowojorskiego wieżowca. Gdy pewnego dnia wsiada do winy, a ta zatrzymuje się na trzynastym piętrze, Sadie ma nadzieję, że nie wsiądzie do niej Eryk Nowak.

Niestety, ku jej niezadowoleniu, do windy wsiada właśnie on — mężczyzna, który w zawrotnym tempie złamał jej serce. I pewnie Sadie jakoś przeżyłaby tę krótką jazdę u jego boku w tej metalowej skrzynce, gdyby w budynku nagle nie wysiadło zasilanie. Czy parze uda się wyjaśnić wszystkie niesnaski, które pojawiły się w ich relacji? Tego dowiecie się sięgając po "Skazanych na siebie".

Historia Sadie i Eryka podobała mi się o wiele bardziej niż ta, która została opisana w pierwszej części. Akcja dziejąca się w windzie została sprytnie wpleciona pomiędzy retrospekcje wydarzeń, które miały miejsce w dniu, gdy Sadie i Eryk się poznali. Pozwala to czytelnikowi dogłębnie zapoznać się z ich relacją i lepiej zrozumieć, dlaczego kobieta nie chce mieć z Erykiem nic wspólnego (oczywiście do czasu, aż pozna całą prawdę).

Muszę przyznać, że jestem totalnie zauroczona tą częścią, która była naprawdę słodka i przeurocza. Chociaż wydawałoby się, że drogi Sadie i Eryka powinny były spleść się na stopie zawodowej, ponieważ oboje pracują w firmach o tożsamym profilu działalności i w dodatku mieszczących się w jednym budynku, oni poznają się na zupełnie naturalnym gruncie. W pobliskiej kafeterii, w której sprzedają niezbyt dobre croissanty. Ta część zdecydowanie mnie urzekła i sprawiła, że zapomniałam o wszystkim, co nie przypadło mi do gustu w pierwszej odsłonie tej serii. Dlatego mam nadzieję, że trzecia część, które zostanie niebawem przetłumaczona na język polski, również nie zawiedzie moich oczekiwań.

„- Jesteś cała?
- Tak. Znaczy, staczam się w otchłań wstydu i zażenowania, ale poza tym…
Nie uśmiecha się, choć w źrenicach widzę ulotne wesołe iskierki i przez ułamek sekundy coś przechodzi mi przez myśl.
Rozbawiłam człowieka lodu. Udało mi się go rozśmieszyć”.

TO BYŁO TAKIE CUTE! ♥

Jestem totalnie i obłędnie zakochana w twórczości Ali Hazelwood. A te dodatki to jak czysta rozkosz dla mojej duszy. „Skazani na siebie” to druga z trzech nowelek.

Tym razem główna bohaterka jest nieźle roztrzepana i lekko uparta. Gdy schowa się za swoim obronnym murem ciężko do niej dotrzeć. Sadie ma też wspaniałe poczucie humoru. To dobry kontrast patrząc na skrytego człowieka lodu, którym jest Eryk.

Ogień. Spodobała mi się fabuła tej nowelki. Każdy humorystyczny akcent był tu na wagę złota. Doceniam momenty, w których Eryk pokazywał swoją emocjonalną stronę!

Chcę więcej! Serce ponownie zabiło mi mocnej! Czułam się pochłonięta każdym jednym zdaniem. Czysta poezja czytelnicza! ♥

(ZAKUP PRYWATNY)

„- Jesteś cała?
- Tak. Znaczy, staczam się w otchłań wstydu i zażenowania, ale poza tym…
Rozbawiłam człowieka lodu. Udało mi się go rozśmieszyć”.

TO BYŁO TAKIE CUTE! ♥

O wiele sympatyczniejsza część niż pierwsza. Ciekawa konstrukcja przeplatania czasu obecnego z przeszłością.

Jak do tej pory to była według mnie najsłabsza historia od Ali. I bardzo mi przykro z tego powodu. Nie polubiłam Sadie. Relacja z Erikiem była słaba. Ciężko napisać więcej nie spojlerując, ale to opowiadanie było dla mnie po prostu rozczarowujące.

Najlepsza z 3 nowelek, ale strasznie bolało mnie tłumaczenie - Eryk Nowak 😅 zdecydowanie wolałabym Erica 😂

• Po angielsku
  • Romans

Dodaj cytat z książki Skazani na siebie