Contadina. W sieci kłamstw

Okładka książki Contadina. W sieci kłamstw Weronika Tomala
Okładka książki Contadina. W sieci kłamstw
Weronika Tomala Wydawnictwo: Pascal Cykl: Niebezpieczna miłość (tom 1) Seria: LoveBook literatura obyczajowa, romans
Niebezpieczna miłość (tom 1)
LoveBook
Pascal
2023-01-11
2023-01-11
Mafia Tajemnica Uczucie Przyjaźń

Lubię książki autorki i chętnie po nie sięgam. Tą czytało mi się bardzo dobrze, była przyjemna w odbiorze, nie przesłodzona. Były tajemnice, żal, tęsknota i prawdziwe uczucia, Nie było bezsensownych dram o nic, ani zbędnego smęcenia. Długosc tez w sam raz na 2-3 wieczory ;)Czego chcieć więcej? Polecam

Spodziewałam się czegoś więcej po tak wysokich ocenach tej książki. Ogólnie pozycja nie jest zła, nawet wciągająca, jednak nie ma w tej historii nic szczególnego, za co dałabym więcej gwiazdek. Ja, za kolejną część podziękuję.

Jest to pierwsza część cyklu „Niebezpieczna miłość” Weroniki Tomali.
Po śmierci mamy Sofia wraz z ojcem przeprowadza się do malowniczego miasteczka Vieste. Ma problemy z zaklimatyzowaniem się w nowej szkole i staje się obiektem żartów ze strony rówieśników. Niespodziewanie w jej obronie staje Fabio. Niestety w pewnym Fabio wraz z rodzicami wyjeżdżają bez żadnych tłumaczeń. Sofia jest rozczarowana jednak układa swoje życie na nowo. Po latach ścieżki Sofii i Fabia ponownie się przecinają. Dlaczego mężczyzna powrócił w rodzinne strony i jak ułożą się po latach jego relacje z Sofią.

Bardzo lubię styl autorki, jednak mnie ta pozycja nie zachwyciła. Były fragmenty, które wciągały, lecz były też takie które mnie nudziły. Współczułam Sofii trudnego dzieciństwa. Starała się być twarda i nie martwić niepotrzebnie ojca swoimi niepowodzeniami w szkole. Fabio wykorzystał jej zagubienie dla swoich celów. Gdy ponownie spotykają się po latach każde z nich jest na innym etapie życia.
Autorka wprowadziła czytelnika w świat mafii, więc kto lubi tego typu literaturę może być zainteresowany tą pozycją. Ja książkę oceniam na 5 pkt.

Jest to pierwsza część cyklu „Niebezpieczna miłość” Weroniki Tomali.

Powieść wciąga od samego początku. Zaczyna się w dramatycznych okolicznościach i później przez cały czas się zastanawiamy jak doszło do tej sytuacji.

Sofia i Fabio poznają się w szkole. Czternastolatka właśnie sprowadziła się z ojcem do miasta, po śmierci matki. Od początku spotkała się z niechęcią, przez nowe koleżanki była przezywana wieśniaczką, bo nie było stać jej na markowe rzeczy. Fabio stanął w jej obronie. Dziewczyna jeszcze nie wiedziała kim on jest, ale zauważyła, jakim cieszy się szacunkiem. Nikt nie podważał jego zdania.

Z czasem dwójka nastolatków, pochodząca z odmiennych środowisk, znalazła nić porozumienia. Zaprzyjaźnili się a później pokochali. Aż przyszedł dzień, gdy rodzina Fabia musiała uciekać. Stracili kontakt na wiele lat.

Gdy familia Trovato wraca wreszcie do miasta Fabio jest już donem, szefem mafii. Przejął stanowisko po swoim ojcu, którego pokonała choroba.

Kiedy spotyka Sofię, ona ucieka. Przez cały ten czas nie udało jej się wyrzucić z serca swojej pierwszej miłości, ale teraz jest już w związku z innym. Fabio zresztą też ma narzeczoną, a połączenie ich rodów ma pomóc rozbudować biznes.

Co zrobią w tej sytuacji? Czy jest możliwe pozytywne rozwiązanie?

Przez książkę się płynie na fali emocji. Bohaterowie dają się lubić. Pierwszoosobowa naprzemienna narracja sprawia, że łatwo wczuć się w ich sytuację. Autorka ma niezwykle lekkie pióro. Ja jestem zachwycona tą książką.

Z dużą przyjemnością sięgnęłam po powieść autorki Weronika Tomala
pt. "Contadina W Sieci Kłamstw". Zagłębiłam się w mafijne porachunki oraz w miłość, która rodzi się pomału i w przekonaniu, że przetrwa wszystko.

Sofia bohaterka powieści zmienia swoje miejsce zamieszkania, dostaje się do nowej szkoły, w której niestety pada ofiarą agresji ze strony rówieśników. W jej obronie staje chłopak o imieniu Fabio. Nastolatkowie zaczynają spędzać ze sobą każdą wolną chwilę i z każdym dniem ich przyjaźń buduje się coraz bardziej. Dzięki wsparciu ze strony Fabia, Sofia zaczyna budować w sobie pewność siebie.
Czy wszystko co dzieje się w życiu Sofii jest prawdą? Jakie tajemnice skrywa rodzina Fabia? Jak ułoży się ta ich relacja? Czy ma w ogóle szansę przetrwać i dać obojgu szczęście? Warto zadać sobie te pytania. A może jest tam zawarta jakaś głębia, którą czytelnik powinien odkryć sam?
"Życie bywa absurdalne. Ale czasami warto zerknąć głębiej (...)".
Te słowa najbardziej ujęły mnie w powieści, pokazują jak ważne jest by nie patrzeć na drugiego człowieka przez pryzmat tego co dzieje się wokół niego i nie oceniać go po pozorach.

Dziękuję autorce, że zaczarowała mnie tą powieścią, od której ciężko mi było się oderwać. Mimo historii pełnej emocji na pograniczu życia i śmierci otuliła ją swoim ciepłem, głębią wyrazu.
Gorąco polecam ♥️📖♥️
Czytajcie 🌿📖🌿

Z dużą przyjemnością sięgnęłam po powieść autorki Weronika Tomala

🌺🌺🌺 RECENZJA 🌺🌺🌺

" Contadina . W sieci klamstw ".
Weronika Tomala.

Kochani czy zdażyła Wam się dziecięcą miłość i przetrwała do dzisiaj? Czy wierzycie w taką miłość?....

Sofia i Fabio w dzieciństwie byli dla siebie najlepszymi przyjaciółmi, powiernikami sekretów. Razem się wspierali i podnosili na duchu. Ta przyjaźń z czasem przerodziła się w miłość, taką szczerą i prawdziwą. Niestety któregoś dnia Fabio wyjeżdża bez słowa pomimo tego, że obiecał jej, że zawsze będzie przy niej. Dochodzą do niej różne słuchy, że to mafia, że jego rodzina do nich należy.... Ona jednak ślepo wierzy, że to kłamstwo. Co nie zmienia faktu, że wyjechał....

" Czas wyrzucić ze swojego życia Fabia Trovato. Tak samo jak on wyrzucił że swojego życia mnie.... "

Sofia układa sobie życie z kimś innym, przecież nie będzie wiecznie czekać. Tylko czy to życie jest szczęśliwe?....
I niespodziewanie pojawia się Fabio...

Autorka stworzyła bardzo ciepłą i bardzo cudowną historię dwojga ludzi, pomijając fakt, w jakich warunkach i kręgach się zrodziła. Pomimo tego, że to romans mafijny rozpływałam się nad uczuciem głównych bohaterów i jaki poczułam zawód, gdy książka się skończyła. Dla mnie tak piękna historia powinna mieć dwa razy więcej stron, abym mogła uciec od dnia codziennego i zagłębić się w lekturze. Lekturze, przy której towarzyszą nam różne uczucia i dreszczyk emocji...

Współpraca barterowa @kto_czyta_zyje_podwojnie @lovebook_stronymilosci .

🌺🌺🌺 RECENZJA 🌺🌺🌺

" Contadina . W sieci klamstw ".
Weronika Tomala.

Lekka i przyjemna lektura .
Historia przyjaźni,miłości z nutką niebezpieczeństwa jak to w mafijnym świecie.
Miłości,która przetrwać musi naprawdę wiele.
Jestem oczarowana lekkością pióra autorki ponieważ przez książkę się płynie.
Zaczynasz i już ostatnia strona.
Smaku dodaja wstawki w języku włoskim....I opis miasteczka...cudo...
To była naprawdę przyjemna podróż.

Lekka i przyjemna lektura .
Historia przyjaźni,miłości z nutką niebezpieczeństwa jak to w mafijnym świecie.
Miłości,która przetrwać musi naprawdę wiele.
Jestem oczarowana lekkością pióra autorki ponieważ przez książkę się płynie.
Zaczynasz i już ostatnia strona.
Smaku dodaja wstawki w języku włoskim....I opis miasteczka...cudo...
To była naprawdę przyjemna podróż.

Weronika Tomala w nowej sensacyjnej odsłonie!
Jakie to było dobre. Jestem na tak!! Dlaczego ? Powieść łącząća w sobie romans z sensacją. Tajemnice z przeszłości, sekrety i oni dwoje :Sofia i Fabio.
Różni ich wszystko ,pochodzenie ,rodziny łączy przyjaźń i ...
Nie zdradzę. Nie zawiedziecie się.
Uwaga ! Książka nieodkładalna !
Idealna na każdy czas! Czytajcie !

Weronika Tomala w nowej sensacyjnej odsłonie!
Różni ich wszystko ,pochodzenie ,rodziny łączy przyjaźń i ...
Nie zdradzę. Nie zawiedziecie się.
Uwaga ! Książka nieodkładalna !
Idealna na każdy czas! Czytajcie !

"Contadina. W sieci kłamstw", to książka autorstwa Weroniki Tomala, która zaczyna serię "Niebezpieczna miłość".
Czternastoletnia Sofia po śmierci matki, przeprowadza się wraz z ojcem do malowniczego miasteczka Vieste. Dziewczynka zostaje odrazu źle przyjęta przez rówieśników i na każdym kroku jest upokarzana. Do czasu, aż pewnego dnia w jej obronie staje Fabio. Wtedy Sofia prócz wybawcy otrzymuje prawdziwego przyjaciela.
Lata mijają, a ich przyjaźń przeradza się w miłość. Gdy już mogło by się wydawać nic ich nie może rozłączyć, Fabio nagle znika bez śladu.
Zraniona i porzucona Sofia z biegiem czasu postanawia sobie ułożyć życie na nowo.
Jako dorosła kobieta, żona i już niebawem matka, Sofia spotyka Fabio. Jego nagły powrót do Włoch na pogrzeb wuja, wywraca jej życie do góry nogami. Plotki które przez lata krążyły na temat jego rodziny, okazują się prawdą.
Czy dwie dorosłe już osoby może znowu połączyć młodzieńcza miłość? Jakie przeszkody będą musieli pokonać? Tego dowiecie się sięgając po tę historię.

Muszę szczerze przyznać, że książka miała swoją premierę już w styczniu i ja nie wiem dlaczego tyle zwlekałam z jej przeczytaniem.
Myślałam, że romans mafijny nie może mnie już niczym zaskoczyć. Często powtarzalne schematy, trochę mnie zniechęciły do czytania tego gatunku.
Cieszę się, że Weronice udało się skutecznie przywrócić nadzieję w mafijne historie.

Autorka pokazała, że mafia to nie tylko przemoc i seks, to również uczucia, a przynależenie do rodziny nie jest kwestią wyboru. Nie znaczy też, że jest kolorowo i cukierkowo, oj nie. Jest to mafia z wszystkimi swoimi prawami, jednak może styl autorki spowodował, że nie było to takie płytkie.
Dużym atutem, są też opisy miejscowości. Wiem, że autorka osobiście była we Włoszech i to nie raz, dlatego wydaje mi się, że skrupulatnie oddała ten klimat.
Bohaterów da się lubić, były momenty w których Sofia mnie zaczynała irytować, ale Fabio to szybko niwelował swoją charyzmą i postawą.
Interesująca, przepełniona emocjami i zarazem ciekawa historia przez którą się poprostu płynie. Nim się obejrzałam był już koniec.

Książkę polecam każdemu, a ja już wiem, że z drugą częścią, która miała premierę w tym tygodniu tyle nie będę zwlekać. Niebawem biorę się za czytanie "Powrót wroga".

Bardzo ciekawy romans. Napisany lekkim piórem, bez zbędnych wulgaryzmów. Autorka zaskoczyła mnie parę razy. Intrygujący bohaterowie to także duży plus "Contandiny".
Miła lektura.

Miła lektura.