Gdy mnie ukradniesz

Okładka książki Gdy mnie ukradniesz Katarzyna Salach
Okładka książki Gdy mnie ukradniesz
Katarzyna Salach Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Gdy (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Gdy (tom 1)
NieZwykłe
2023-01-25
2023-01-25
9788383203621
Mafia Romans mafijny

Przyjemna. Nawet fajnie sie słuchało mimo iż czesto główna bohaterka wybitnie mnie irytowała.

🖤 RECENZJA 🖤

Kochani dziś przychodzę do was z książką, która jest debiutem autorki „Gdy mnie ukradniesz”.
Jest to tom pierwszy i zarazem świetny romans mafijny z ciekawą fabułą.
Przyznaję, że lubię debiuty, a ten był bardzo ciekawy i udany. Oczywiście się nie zawiodłam. Już sama okładka przyciąga czytelnika, aby po nią sięgnąć. Od samego początku zostałam wciągnięta w kapitalną i zaskakującą historię Scarlett. Autorka zafundowała nam tutaj dużo zwrotów akcji, które cały czas trzymały w dużym napięciu, aż do samego końca.
W tej powieści nie zabraknie na pewno wielu emocji, pożądania, porachunków, intryg, porwania, tajemnic, niebezpieczeństwa oraz bólu i cierpienia.
Jeśli lubicie w książkach motyw różnicy wieku i zakazanej relacji, to ta powieść jest zdecydowanie dla Was.

Scarlett w wieku czterech lat zostaje porwana i zamknięta w złotej klatce przez niebezpiecznego człowieka Wiktora – bossa rosyjskiej mafii. Zadaniem Scarlett jest dbać o siebie i dobrze wyglądać, żeby w przyszłości spodobać się przyszłemu mężowi, któremu zostanie oddana, a zarazem połączy dwie potężne mafijne rodziny ze sobą.
Co się wydarzy, kiedy na horyzoncie pojawi się Michael – prawa ręka i najlepszy żołnierz Wiktora, a tym samym jedyny przyjaciel Scarlett?
Scarlett nie jest świadoma, że to on stoi za jej porwaniem. Czy prawda wyjdzie na jaw?
Jak się potoczy życie dziewczyny?
Czy Michael może okazać się kimś więcej niż tylko przyjacielem?
Czy Scarlett będzie w niebezpieczeństwie?
Czy Michael zdoła ją ochronić?

Scarlett młodziutka, piękna, skromna i trochę pogubiona, ale też momentami temperamentna. Zamknięcie, w złotej klatce nie daje jej dużego poznania świata zewnętrznego. Jedynie jej ostoją jest jej przyjaciel Michael, który zna ją, odkąd pojawiła się w domu Wiktora to on był, z nią w każdym momencie.
Michael Wayne mężczyzna bardzo przystojny, niebezpieczny dla swojego wroga jednak dla Scarlett był opiekuńczy i bardzo troskliwy.
Zaczyna tych oboje łączyć nie tylko przyjaźń, a coś więcej, choć długi czas skrywali do siebie uczucia.
Czy może się to udać?
Czy emocje wybuchną?
Muszę przyznać, że fajnie czytało się o ich relacji i bardzo im kibicowałam od pierwszej chwili.
Więcej wam nie zdradzę, sami się przekonajcie, tylko tyle powiem, że naprawdę warto poświęcić czas na tę książkę. 🥰

Gorąco wam polecam sięgnąć po tę emocjonalną powieść. Ja już nie mogę się doczekać drugiej części. ❤️
Autorce gratuluję udanego debiutu.
⭐ 9/10

🖤 RECENZJA 🖤

Jest to tom pierwszy i zarazem świetny romans mafijny z ciekawą fabułą.

Fabuła jest całkiem banalna, ale książka czyta się szybko i przyjemnie. Romans zakwalifikowałabym jako slow-burn, jeśli ktoś oczekuje dużo erotyki to się rozczaruje.

Początkowo jakoś ciężko mi było się wgryźć w tę pozycję, jednak dość szybko przebrnęłam przez początek i ze strony na stronę czytało mi się coraz lepiej. Bardzo spodobał mi się pomysł na tę historię. Czyta się szybko, pioro dość lekkie. Bohaterowie przypadli mnie do gustu, zabrakło mi jednak budowania relacji między bohaterami w początkowej fazie, kiedy spotykają się po dłuższej przerwie. Autorka bardzo fajnie rozwinęła fabułę i w świetny sposób przedstawia emocje. Autorce gratuluję udanego debiut, a, czytelnikom polecam przeczytać, i samemu wyrobić sobie własne zdanie😉

W porządku, ciekawa.

W porządku, ciekawa.

Hej, hej! Dzisiaj przychodze do Was z moim patronatem. „gdy mnie ukradniesz” to debiut autorki @e_v_enless. Z tego miejsca bardzo dziękuję za wybranie mnie i przepraszam za zbyt długie oczekiwanie na tą recenzje! Już wiem, że czekałam zbyt długo. Zabieram się do roboty!

Scarlett żyje w pięknej fortecy od lat. Piękne suknie, pyszne jedzenie i brak obowiązków. Jednak wolność to coś co spędza jej sen z powiek. Tutaj nie ma czegoś takiego jak swoboda i zwykle życie. Już niedługo jej ojczym - Wiktor Petrov, wyda ją za mąż, by umocnić pozycje. Swoją i jej narzeczonego - Alessandro Balducci. Jednak to nie te nazwiska są dla Scarlett ważne. Zapamiętajcie Imię i nazwisko Michael Wayne. To ob przyczyni się do ucieczki ukochanej Scarlett. Czy to wszystko wyjdzie, czy to tylko iluzja? Czy uda się wyrwać z rąk mafii?

Lektura zapowiadała się bardzo zwyczajnie, jednak autorka odkryła przed nami swoje wszystkie karty. Lektura została napisana bardzo ciekawie. Dostajemy dreszczyk nadziei, emocji i młodej miłości. Wszystko dzieje się bardzo powoli. Możemy rozkoszować się lekturą. Ogólnie postać Scarlett jest bardzo zagubiona i zbyt mało wie o świecie, by mogła tu normalnie funkcjonować. Bardzo skromna i zagubiona dziewczyna. Michael był jej jedyna nadzieją. Jej ostoją. Z każda strona myślałam, kiedy to się wsystsko rozwinie? Michael i Scarlett długo skrywali swoje emocje. Dopiero pod koniec lektury można było spodziewać się na wybuch akcji. Ogólnie nie oceniam tej lektury źle. Bardzo mi się podobała ogólnie. Dla osób młodych i lubiących takie romanse. Polecam. 😀 Dajcie znać czy czekacie na kolejne książki od autorki. #book #bookstagram #booktourpl #lover #wydawnictwoniezwykłe #debiut #polskidebiut #lektury #romans #love #recenzja

wartka akcja, wyraziste postacie bohaterów, członek mafii porywa małą dziewczynkę, która została wychowana na kobietę, która ma być oddana w ramach dobrych relacji..., ale los i miłośc jest przewrotna ....

2001

To jeden z lepszych debiutów o tematyce mafijnej, jak ostatnio przeczytałam.
Lekki i niewymuszony a zarazem bardzo dojrzały styl pisania powoduje, że powieść czyta się z przyjemnością. Znany i lubiany przeze mnie wątek różnicy wieku między bohaterami przedstawiony jest w inny, bardzo ciekawy sposób.
Scarlett gdy miała cztery lata za długi ojca, została przekazana bossowi rosyjskiej mafii Wiktorovi Petrov. Tu dorastała pod okiem Michaela Wayne, którego uważała za swojego jedynego przyjaciela w tej złotej klatce.
Gdy miała 14 lat Michael musiał ją opuścić i wyjechał do Włoch a
spotkali się ponownie po czterech latach gdy Scarlett miała zostać narzeczoną bardzo brutalnego bossa włoskiej mafii Alessandro.
I wtedy nagle mimo dużej różnicy wieku coś ich do siebie zaczyna ciągnąć. Michael jest jednak powściągliwy z obawy o jej bezpieczeństwo. Lecz gdy Alessandro używa wobec Scarlett siły decyduje się na wspólną ucieczkę do Polski, chociaz zdaje sobie sprawę, że naraża siebie i ją na zemstę Wiktora.
Czy ucieczka się uda i na jakie niebezpieczeństwa są narażeni bohaterowie dowiecie się czytając tę porywającą powieść pełną wzlotów i upadków, kłamstw i niebezpiecznych sytuacji a także gorących i namiętnych scen pożądania.
Mam nadzieję, że nazwisko autorki wkrótce zacznie się liczyć wśród autorek mafijnych powieści, bo naprawde na to zasługuje.

To jeden z lepszych debiutów o tematyce mafijnej, jak ostatnio przeczytałam.
Scarlett gdy miała cztery lata za długi ojca, została przekazana bossowi...

Zwlekałam z lekturą "Gdy mnie ukradniesz" i teraz wiem, jak wielki to był błąd! To jest tak dobre! 🥺

Scarlett i Michael. Dzieli ich kilkanaście lat. Łączy pielęgnowane od dawna uczucie. Ciepło, radość, dobre wspomnienia i przyjaźń, która dostanie szansę na przerodzenie się w coś innego...

Scarlett żyje w złotej klatce. Od czwartego roku życia przetrzymywana jest przez Wiktora Petrova, bossa rosyjskiej mafii. Ma wyglądać pieknie, oddać się wybranemu przez Petrova mężowi i stać się ogniwem łączącym dwie mafijne rodziny. I gdy wydaje się, że nic nie uratuje już dziewczyny, po latach nieobecności zjawia się on - Michael Wayne. Najlepszy żołnierz i prawa ręka Wiktora, ale także jedyny przyjaciel Scarlett. Ona nie wie, że to on ją porwał, gdy była dzieckiem. On chce, żeby ona miała lepsze życie.

GDY MNIE UKRADNIESZ ma w sobie coś takiego, że moje serducho od razu krzyczy: TAK 🥺
Bałam się, że ta historia nie zakończy się w tej książce. Gdy brnęłam przez ostatnie rozdziały w głowie miałam tylko: " obym nie musiała długo czekać na kolejną część". A tu niespodzianka. Wszystko zakończyło się w tym jednym tomie. Nawet nie wiecie jak mnie to ucieszyło 😍

Scarlett nie miała łatwego życia. W końcu nie codziennie od ponad 10 lat przetrzymuje cię rosyjski mafioso. Na szczęście miała Michaela. Kiedyś był jedynym dobrem w jej codzienności. Teraz ponownie powrócił, stęskniony, zrozpaczony i gotowy do walki. Starszy, dużo starszy. Gdy ona kończyła 18, on miał 32. Duża różnica. Ale jakże genialna!
Wiecie, że ja uwielbiam książki z motywem age gap. Mają one w sobie coś takiego, co przyciąga mnie jak magnes. W przypadku GDY MNIE UKRADNIESZ dzieje się tak samo. Katarzyna Salach rozwaliła system i jak dla mnie, nie ma nawet opcji, że ktoś tego nie przeczyta. GENIALNE!
Czekam na kolejne wydane dzieło jej autorstwa.

Scarlett, mają cztery lata została porwana i przetrzymywana w złotej klatce, jednego z najniebezpieczniejszych ludzi na świecie Wiktora, bossa rosyjskiej mafii. Rola Scarlett od zawsze była dla niej jasna. Miała dbać o wygląd, żeby w przyszłości spodobać się mężowi wybranemu przez mafię, a tym samym stać się ogniwem łączącym dwie najpotężniejsze rodziny mafijne na świecie. Mężczyzna, który poślubi dziewczynę już jest wybrany. Los Scarlett wydaje się przesądzony do dnia, kiedy po kilku latach do posiadłości przybywa Michael, prawa ręka Wiktora, jego najlepszy żołnierz oraz jedyny przyjaciel dziewczyny. Jednak Scarlett nie wie, że to właśnie on stoi za jej porwaniem. Czy dziewczyna wyjdzie za mężczyznę wybranego przez Wiktora? Czy dziewczyna dowie się kto ją porwał? Czy pozna swoich rodziców biologicznych, od których została zabrana? Co się wydarzy?

"Gdy mnie ukradniesz" jest to książka która bardzo mnie zachęciła swoim opisem jak i okładką. Jednak po przeczytaniu jej mam dość mieszane uczucia. Z jednej strony bardzo podobała mi się, a z drugiej niekoniecznie. W książce znajdziemy przede wszystkim tajemnice, sekrety, manipulacje, intrygi, kłamstwa, trudną przyszłość oraz zakazane uczucia. Historię Scarlett i Michaela czyta się naprawdę szybko, autorka posiada bardzo przyjemnie i lekkie pióro. Szczerze powiedziawszy książkę przeczytałam w jeden wieczór, od pierwszej strony zostałam porwana w świat Scarlett oraz Michaela. Mamy w tej książce motyw różnicy wieku oraz porwania, co jest dość powszechne jeżeli chodzi o książki mafijne, ale w niej zostało całkowicie inaczej przedstawione, co jest jak najbardziej na plus, bo jest zdecydowanie inne niż w tego typu książkach. Jednak nie do końca podobała mi się relacja pomiędzy bohaterami, bo od początku jest dla mnie trochę dziwna oraz momentami nie na miejscu. Michael porwał Scarlett jak była mała, później się z nią przyjaźnił mimo, ze ona nie wiedziała ze on stoi za jej porwaniem, aby na końcu zakochać się w niej, gdy jest już dorosłą kobietą. Cóż nie podobało mi się to. Będąc dzieckiem, nie zwracał na nią uwagi i nie interesowała go, dopiero później jak już stała się młodą kobietą zaczął się wokół niej kręcić. Jeżeli chodzi o ogólną kreację bohaterów to jest naprawdę dobra.

Jeżeli lubicie romanse mafijne z dużą różnicą wieku oraz skomplikowaną relacją, to jak najbardziej polecam!

• Różnica wieku
  • Romans