Powrót wroga

Okładka książki Powrót wroga Weronika Tomala
Okładka książki Powrót wroga
Weronika Tomala Wydawnictwo: Pascal Cykl: Niebezpieczna miłość (tom 2) Seria: LoveBook literatura obyczajowa, romans
Niebezpieczna miłość (tom 2)
LoveBook
Pascal
2023-07-12
2023-07-12

"Kim ona w ogóle, do diabła, jest? Przed chwilą tak wiele przeszła, a jednak wciąż ma siłę, żeby się podnieść i na mnie zerknąć. Przeszywa mnie niespotykany dotąd dreszcz, kiedy nasze spojrzenia krzyżują się po raz kolejny."

Gdy w czasie zawieruchy Franco zatrzymuje się na przystanku, by udzielić pomocy znajdującej się tam ciężarnej nieznajomej, zupełnie nie domyśla się w jakim kierunku potoczą się dalsze wydarzenia. Kierowany odruchem serca nie zdaje sobie sprawy, że ten jeden dobry uczynek diametralnie zmieni jego życie. Bo kto mógłby się spodziewać, że kobieta właśnie rodzi i wiedziona obezwładniającym strachem już na drugi dzień zapuka do jego drzwi w poszukiwaniu pomocy, burząc tym samym osiągnięty przez niego spokój?

"Powrót wroga" Weroniki Tomali to drugi tom cyklu "Niebezpieczna miłość", w którym poznajemy losy nowych oraz znanych nam już z poprzedniej części bohaterów. Choć poszczególne tomy nie łączą się ściśle ze sobą i można je czytać samodzielnie, osobiście lubię orientować się w relacjach pomiędzy postaciami, dlatego wolę delektować się lekturą tych tytułów we właściwej kolejności. Nie bez powodu użyłam tu słowa "delektować", gdyż tym właśnie było dla mnie zapoznanie się z książką autorki: ucztą, pobudzającą różne zmysły i dostarczającą różnorodnych wrażeń.

Ogromnie podoba mi się świat przedstawiony w powieści, niby mafijny, obfitujący w niebezpieczne sytuacje, jednak brak w nim brutalności, za którą tak nie przepadam. Oczywiście, mamy tu sceny wywołujące grozę, ale autorka nie przywołuje w nich drastycznych obrazów, niepotrzebnie rażących oczy. Książki reprezentujące ten gatunek, a właściwie mam tu na myśli głównie tytuły tej autorki, określiłabym jak soft mafijne i jak dla mnie są to propozycje naprawdę godne polecenia. Na uwagę zasługują starania autorki, by dodać tej historii znamion realizmu. Co jakiś czas odnajdujemy w tekście rożne wtrącenia w języku włoskim. Dodatkowo czytamy tu też o różnych zwyczajach Włochów, o których, szczere przyznam, nie miałam wcześniej pojęcia. Dzięki tego typu zabiegom czujemy, że wydarzenia przedstawione w książce są mocno zakorzenione w przedstawionym miejscu wydarzeń.

Jestem oczarowana miłością przedstawioną na kartach tej powieści. To silne uczucie, które rodzi się z potrzeby serca, a nie ulotnych pragnień ciała. Choć między bohaterami da się wyczuć chemię, jest ona efektem wzajemnego zaangażowania i poczucia zrozumienia. Podobała mi się również relacja na linii matka-dziecko, przedstawiona jako czysta i bezwarunkowa, mimo powodów przez które mogłoby być zupełnie inaczej. Dla przykładu przypomnijmy chociażby zachowanie Anki, bohaterki dylogii Marty Maciejewskiej, która bardzo trudno znosiła niechcianą ciąże. Tu sytuacja jest podobna, ale już uczucia matki do jeszcze nienarodzonego dziecka są zupełnie inne. Miłość do niego staje się siłą bohaterki, która postanawia zawalczyć o siebie i mające przyjść na świat maleństwo.

Przyznam, że przeczytałam tę powieść z prawdziwą przyjemnością. Miło było ponownie sięgnąć po pióro autorki i przypomnieć sobie włoską historię przed premierą trzeciej części. "Powrót wroga" dostarczył mi wielu wrażeń, dlatego z niecierpliwością będę wyglądać kolejnego tomu cyklu.

Moja ocena 8/10.

Książka stanowi drugą cześć cyklu „Niebezpieczna miłość” Weroniki Tomali.
Wracając do domu, podczas śnieżycy Franco zauważa stojącą na przystanku kobietę. Na początku mija ją, później jednak zawraca. Okazuje się, że kobieta jest w ciąży i właśnie zaczęła się akcja porodowa. Franco dzwoni na pogotowie, jednak zanim ono dociera dziewczynka jest już na świecie. Franco zostawia kobiecie swoją wizytówkę lecz bynajmniej nie spodziewa się dalszego ciągu tej historii. Jest w błędzie. Gulia wypisuje się na własne żądanie i wraz z dzieckiem udaje się do mężczyzny, który jako jedyny udzielił jej pomocy w tym trudnym okresie. Zdaje sobie sprawę, że gdy odnajdzie ją ojciec dziecka, mężczyzna od którego uciekła tuż przed porodem to może czekać ich śmierć. Czy Franco pomoże nieznajomej?

Pierwsza część serii mnie nie zachwyciła, lecz ta część była już dobra. Opowieść o Gulii czytałam z zainteresowaniem. Dziewczyna wiele przeszła, lecz dla dobra dziecka gotowa jest walczyć jak lwica. Zarówno Franco jak też Gulia, są bohaterami, których można polubić. Franco z pozoru jest twardym, bezwzględnym mężczyzną, jednak nie jest w stanie przejść obok kobiety, która go potrzebuje mimo iż na początku nic o niej nie wie.
Książkę oceniam na pełne 7 pkt.

Książka stanowi drugą cześć cyklu „Niebezpieczna miłość” Weroniki Tomali.

Nie kupuję wątku romantycznego. Bohaterowie prawie ze sobą nie rozmawiają i nie spędzają czasu. Ale tak ogółem całkiem fajna książka. Gdyby Franco i Giulia więcej ze sobą rozmawiać, to dałabym 10 gwiazdek.

mojaopiniaoksiążce 🤗📖✍️

"Powrót Wroga" to druga część cyklu "Niebezpieczna Miłość" autorki Weroniki Tomala ❤️‍🔥
@Weronika Tomala - strona autorska ♥️
@kto_czyta_zyje_podwojnie 🌹
Pierwsza część to "Contadina. W sieci kłamstw ". Każdą z tych części można przeczytać osobno bo przedstawiają osobne historie bohaterów. Muszę przyznać, że już od pierwszej strony ta historia mnie porwała. Jest to według mnie powieść, którą nie można odłożyć. Czyta się ją jednym tchem. Przedstawiona przez autorkę fabuła porywa czytelnika do swojego świata.

Postawić można na początku pytanie: Czy jedno przypadkowe spotkanie może coś zmienić w życiu bohaterów? Franco Meli capo mafii jadąc samochodem podczas śnieżycy w południowych Włoszech zauważa młodą kobietę będąca w ciąży, samą na przystanku. Udziela jej pomocy w chwili gdy zaczyna rodzić. Franco jest pewien, że już nigdy nie spotka tej kobiety. Gulia ucieka od swojego oprawcy i za wszelką cenę chce chronić swoje dziecko. Po pewnym czasie staje na progu domu Franco z dzieckiem na ręku bo nie widzi innego ratunku. Kieruje się intuicją i ma nadzieję, że człowiek, który jej pomógł i zostawił swój adres zanim pojechała do szpitala, nie wyrządzi jej krzywdy. Jak potoczą się losy bohaterki? Czy zdoła uciec od swojego prześladowcy? Doświadczyła tak wiele zła w swoim życiu, przemocy psychicznej i fizycznej. Pragnie tylko jednego dla swojego dziecka lepszego życia niż ona sama miała. Czy Franco okaże się dobrym człowiekiem? Czy Gulia będzie potrafiła ożywić jego życie i serce? Jak zakończy się ta historia? Zło ciągle czai się za rogiem. Świat mafii jest trudny i brutalny. Czy mimo wszystko dobro zwycięży i Gulia wraz z dzieckiem odnajdzie swoją bezpieczną przystań? Tego musicie dowiedzieć się z lektury powieści.

Książka dostarczy Wam wszelkie wrażeń i odczuć. Tej powieści, głębokich przeżyć bohaterów nie da się zapomnieć. Autorka jest mistrzynią budowania napięcia i powoduje, że emocje bohaterów udzielają się czytelnikowi. Powieść, jej dramaturgia skłania do różnych przemyśleń, potęguje strach o życie bohaterów. To prawdziwy rollercoaster emocjonalny kryjący się na kartach tej książki.
Dziękuję autorce za tę historię, za niesamowite emocje, które doświadczyłam podczas czytania. To wyjątkowa książka, która z każdą stroną odkrywa coś nowego, intrygującego, emocjonalnego.
Polecam z całego serca. Czytajcie bo naprawdę warto poznać tę niewiarygodną historię.

@lovebook_stronymilosci ✍️

💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙

mojaopiniaoksiążce 🤗📖✍️

@Weronika Tomala - strona autorska ♥️
@kto_czyta_zyje_podwojnie 🌹

Jak wiele jest w stanie poświęcić człowiek, dla bezpieczeństwa i spokoju?

To jedna z książek, dla których potrzebowałam w sumie około 9 godzin na przeczytanie całości. Nawet nie zauważyłam, kiedy początek nagle zamienił się w koniec. Tak bardzo mnie wciągnęła ta historia.

Gulia musiała uciekać i chronić siebie i nienarodzone dziecko. Traf albo po prostu łut szczęścia, postawił na jej drodze Franco. Gdyby nie on, Gulia nie uratowałaby siebie ani dziecka. Co zrobi Franco, gdy dziewczyna z noworodkiem znów wkroczy do jego życia?

Ileż ta książka ma w sobie emocji, bólu i cierpienia. To co przeżyła Gulia… to było straszne i pewnie, gdyby nie pomoc Franco, dziewczyna mogłaby skończyć bardzo źle. Dał jej poczucie bezpieczeństwa w najgorszym dla niej czasie. Otoczył opieka zagubioną duszę i został w pełni nagrodzonym pięknem miłości. To, moi drodzy, jest właśnie piękno tej historii, bo miłość, której nikt się nie spodziewał, uratowała ich oboje. Tylko Franco musi zrozumieć, że miłości się nie odmawia, nie pozostawia się jej bez opieki. Jeżeli odejdzie, może zostawić za sobą mnóstwo nieszczęścia i złamanych serc.

Piękna. Cudowna. Niesamowita. Pewnie mogłabym tak dłużej, ażby mi się skończyły określenia, które mam w głowie po przeczytaniu tej historii. Nie chciałam jej kończyć. Nie chciałam opuszczać tego przecudownego miejsca. Nie chciałam rozstawać się z bohaterami. Autorka znów zabrała mnie do pięknych, aczkolwiek częściowo zimowych Włoch (a ja liczyłam na trochę ciepełka 🤭) i pokazała życie, które nie jest kolorowe i szczęśliwe. Bo takie życie, chyba nie występuje…

Jak rozpoznaje, że książka wciąga i nie chce puścić? To kiedy nie mogę się doczekać co się będzie działo dalej i staram się czytać szybko albo (o, zgrozo!) zaglądam na kolejne kartki! I tak, ta historia właśnie wciąga i cieszę się, że nie puszcza! CUDO! 🙈

Jak wiele jest w stanie poświęcić człowiek, dla bezpieczeństwa i spokoju?

Tytuł: "Powrót wroga"
Autor: Weronika Tomala
Data premiery: 12.07.2023r.
Wydawnictwo: Pascal

Wątek mafijny?
Jesteście na TAK czy NIE?
"Powrót wroga" to drugi tom serii "Niebezpiecznej miłości" Weroniki Tomali. Jest to seria mafijna. Przyznam szczerze, że zaczęło się bardzo intrygująco i...nietypowo🤭
A teraz opiszę Wam pokrótce o czym było...
Franco - mężczyzna, który ma mroczne tajemnice pewnego ulewnego wieczoru wraca do domu. Zauważa na przystanku kobietę, która potrzebuje pomocy - bo zaczyna rodzić. Wszystko byłoby ok, gdyby Franco odwiózł ją do pobliskiego szpitala, ale ona szepcze mu trzy słowa "on mnie zabije"... W tym momencie jego życie ulega zmianie.
Nie tylko dlatego, że usłyszał jej słowa, ale również przez to, że sam odebrał poród Giulii w samochodzie przed przyjazdem karetki.
Nie wiedzieć czemu Franco podchodzi w karetce do kobiety i wręcza jej karteczkę ze swoim imieniem i numerem telefonu...
To był impuls czy może chęć pomocy dziewczynie?
Może miał nadzieję, że ona się nie odezwie?
A tu sytuacja się skomplikowała... Giulia potrzebowała pomocy, bała się że zginie i... zadzwoniła.
Jeden telefon wystarczył, by zmienić ich życie całkowicie...
Było mrocznie.
Było niebezpiecznie.
Pojawiło się uczucie tam, gdzie nie powinno go być...
Jak potoczyły się losy tej dwójki?
Sprawdźcie!
Jeżeli tylko lubicie wątek mafijny to jest to książka dla Was :D

Tytuł: "Powrót wroga"
Autor: Weronika Tomala
Data premiery: 12.07.2023r.
Wydawnictwo: Pascal

Wątek mafijny?
Jesteście na TAK czy NIE?
A teraz opiszę Wam pokrótce o czym było...
Franco - mężczyzna,...

Druga część cyklu <Niebezpieczna miłość>, czyli "Powrót wroga", to niezwykle przejmująca, pełna bólu, strachu i wszelakich negatywnych emocji historia, która momentami przyprawia o gęsią skórkę.

Autorka stworzyła w niej różnorodne, wyraziste, świadome swoich słabości postaci, które wzajemnie się uzupełniają. Zahukana, przerażona i niesamowicie zakompleksiona Giulia i pewny siebie, władczy, nieznoszący sprzeciwu Franco. Z pozoru dwa przeciwieństwa, dwoje ludzi z różnych światów, których nic nie powinno łączyć..

A jednak ślepym trafem wpadli na siebie i prowadzeni jakimś dziwnym impulsem i niezrozumiałym uczuciem, nie potrafili się rozejść.

Każde z nich ma swoje tajemnice, mniej lub bardziej wstydliwe sekrety, których nie chce wyjawić drugiemu.

Czy w końcu zdobędą się na szczerość i odkryją wszystkie karty?

Niebezpieczny mafijny świat, dramatyczna przeszłość, przemoc i psychopatyczne skłonności. A do tego przywiązanie, szczere uczucie, fascynacja i.. noworodek.

Jeśli chcecie się przekonać co wyniknie z tej wybuchowej mieszanki, to koniecznie sięgnijcie po "Powrót wroga". Silne emocje gwarantowane.

🔥🔥🔥OPINIA BOOKTOUR 🔥🔥🔥

Franco po całym dniu załatwiania swoich interesów nie marzy o niczym innym jak o odpoczynku w zaciszu swojego domu. Podczas powrotu dopada go okropna śnieżyca. Mijając przystanek dostrzega osobę, która zdaje się czekać na autobus co w obecnej sytuacji graniczy z cudem. Mężczyzna przejeżdża obok nie zawracając sobie głowy jednak po pewnym czasie postanawia się wrócić i zaproponować swoją pomoc. Jakie jest jego zdziwienie gdy okazuje się że na przystanku w śnieżycy stoi kobieta w zaawansowanej ciąży, która właśnie zaczęła rodzić. Franco ma świadomość że nie zdąży odwieść kobiety do szpitala więc decyduje się odebrać poród w samochodzie. Gdy nadjeżdża wcześniej wezwana karetka Giulia trzyma już w swoich rękach ukochaną córeczkę. Kobieta jest przerażona wizją pobytu w szpitalu gdyż jeżeli ojciec dziecka ją odnajdzie jej i jej córce grozi niebezpieczeństwo. Prosi o pomoc Franco.

Kim jest tajemnicza kobieta? Jak znalazła się w środku nocy na przystanku podczas śnieżycy? Czy życie jej i jej córeczki faktycznie jest zagrożone? Jak zachowa się w obecnej sytuacji Franco?

Ta książka jak dla mnie to coś niesamowitego. Pierwszy raz mam przyjemność zapoznać się z twórczością autorki i właśnie zastanawiam się czemu do tej pory nie sięgnęłam po żadną wcześniejszą książkę. Historia Giulii i Franco tak mnie wciągnęła że dosłownie pochłonęłam książkę w kilka godzin. Niesamowita determinacja Giulii aby ratować swoje dziecko jest naprawdę godna podziwu. Była w stanie zaufać i poprosić o pomoc obcą osobę aby jej córeczka miała szansę przeżyć. No i Franco- facet, który jest bezwzględny i twardy ale nie jest w stanie odmówić kobiecie w potrzebie. Jak dla mnie cudowana książka.
@z_ksiazka_przez_zycie_ oraz @kto_czyta_zyje_podwojnie dziękuję bardzo za możliwość udziału w bt z tą książką 😊😘😘😘

🔥🔥🔥OPINIA BOOKTOUR 🔥🔥🔥

Giulia nie mogła sobie wyobrazić gorszego miejsca i czasu na przywitanie swojej córeczki na świecie. Przystanek autobusowy w śnieżną noc, na mało uczęszczanej ulicy nie jest dobrym miejscem na poród. Kiedy opuszczała ją nadzieja na ratunek, niespodziewanie pojawił się nieznajomy mężczyzna. Fabio pomaga jej i nie spodziewa się, że jeszcze kiedyś ją zobaczy. Do momentu kiedy Giulia staje przed jego drzwiami z noworodkiem w rękach.

Przeczytałam już kilka książek autorki i z każdą kolejną jestem coraz bardziej zachwycona. Od razu widać, że autorka idzie do przodu, jej wyobraźnia się rozwija, a to wszystko ma niesamowite rezultaty.

Giulia przeszła przez piekło. Samotna, zrozpaczona i pełna woli walki musi sobie jakoś poradzić. Kobieta jak dla mnie bardzo silna, nie jedna na jej miejscu albo by się poddała, albo tkwiłaby dalej w rękach swojego oprawcy. Franco z kolei mocno mnie zaskoczył znając inne mafijne męskie postacie. Mężczyzna tylko przez chwilę wahał się pomóc, jednak jego ogromne serce było silniejsze od rozumu.

Autorka już od samego początku szokuje. Sytuacja w jakieś poznali się główni bohaterowie do teraz siedzi mi w głowie. Akcja tak jak się zaczyna tak ciągnie się do samego końca. Nie ma miejsca na nudę. Tą historię pochłonęłam na raz i bardzo żałuję, że to już koniec.

Nie zabrakło tutaj mocnych emocji, ogromnych wrażeń, bólu fizycznego i psychicznego, zaskoczeń, tajemnic i nadziei na lepsze życie. Największy plus to ponowne spotka je bohaterów z poprzedniej części. Jestem zachwycona i czekam na kolejne książki autorki.

“Niektóre niespodzianki losu wymagają głębszego poznania. Wymagają czasu i umiejętnego spojrzenia na wartości, które często pomijamy”.

Dwoje ludzi i przypadkowe spotkanie, które całkowicie odmieni ich życie. W trakcie śnieżycy Franko udziela pomocy rodzącej kobiecie, zwyczajny ludzki odruch, po którym mieli się nigdy więcej nie spotkać. Ale los bywa przewrotny i kiedy widzi ją z noworodkiem na ręku u progu swojego domu, jest całkowicie zaskoczony. Giulia przeszła przez piekło na ziemi, uciekła od swego oprawcy, zrobi wszystko, by chronić córeczkę. I kiedy prosi Franko o pomoc, nie ma pojęcia, że mężczyzna ma swoje mroczne tajemnice.

Drugi tom cyklu “Niebezpieczna miłość” jest równie porywający jak pierwszy. Na duży plus zasługują nawiązania do dobrze nam znanych bohaterów z poprzedniego tomu, ale na plan pierwszy wysuwają się Giulia i Franko. Fabuła jest bardzo emocjonalna, ukazuje życiowe zawirowania naszych bohaterów, a w tle wątek mafijny. Styl autorki jest lekki, przyjemny, barwny, czytanie od początku do końca było ogromną przyjemnością. Pani Weronika umiejętnie gra na naszych emocjach. Rewelacyjnie wykreowała bohaterów, nieidealne, złożone, wielowymiarowe osobowości. Giulia i Franko tych dwoje pochodzi z tego samego świata, jednak dzieli ich całkiem sporo.

Kolejny raz Autorka pozytywnie mnie zaskoczyła, dała czytelnikom mafijny romans ze sporą dawką obyczajowości. Dobro i zło nieustannie się ścierają, prawdziwe bezlitosne ludzkie oblicza. Bolesna przeszłość, która kładzie się na teraźniejszości. Ból, strach, bezsilność i nowy początek. Trudność w okazaniu zaufania, stopniowo rodzące się uczucie, nadzieja. Tajemnice, przemoc fizyczna i psychiczna, determinacja.

Wciągająca od pierwszych stron, poruszająca, intrygująca opowieść. Ukazuje, ze los bywa bardzo przewrotny, a nadzieja jest zawsze. Serdecznie polecam.

• Przeczytane 2023
  • Literatura obyczajowa romans
  • Seria - czekam na koniec

Dodaj cytat z książki Powrót wroga