Będę żyć

Maja Drożdż Wydawnictwo: Dlaczemu literatura obyczajowa, romans
Dlaczemu
2023-02-15
2023-02-15

"Będę żyć" to bardzo przeze mnie wyczekiwana kontynuacja "Będę milczeć". Kontynuacja, której też się okropnie obawiałam. "Będę milczeć" zakończyło się w taki sposób, że jeszcze długo po przeczytaniu tej historii nie mogłam się po niej otrząsnąć. To co się tam wydarzyło, jest po prostu niesprawiedliwe. Bałam się, że "Będę żyć" nie złagodzi bólu, jaki wywołała pierwsza część. Co nie znaczy, że nie miałam nadziei na happy end. Bardzo na niego liczyłam.

Oczywiście autorka miała inny pomysł na dalsze losy Emily niż ja, ale ostatecznie jestem jej to w stanie wybaczyć, bo naprawdę fajnie to rozegrała. Książkę czytało mi się z równie dużą przyjemnością co "Będę milczeć".

Tak jak w poprzedniej części autorka i w tej, łączy romans z wątkiem sensacyjnym, dzięki czemu ja jestem totalnie kupiona. Książka wywołuje dużo emocji, przez co naprawdę ciężko jest się od niej oderwać. I choć nadal jest mi trochę przykro, że życie Emily w pierwszej części potoczyło się w taki, a nie inny sposób, a kontynuacja trochę odbiega od moich wyobrażeń, to mimo wszystko cieszę się, że ją przeczytałam. A najbardziej jestem wdzięczna autorce, że zdecydowała się ją w ogóle napisać, bo początkowo podobno miała to być powieść jednotomowa.

Jeśli jeszcze jakimś cudem nie znacie pokręconej historii Emily, to gorąco polecam Wam nadrobić zaległości. ❤️

Zdecydowanie lepsza od pierwszej części, która była męcząca. Bardzo dobrze się czytało, główna bohaterka już nie jest tak irytująca. Dobra lektura na poprawę nastroju.

Po zakończeniu, jakie zaserwowała nam autorka w “Będę milczeć”, nie było innej opcji. Musiałam sięgnąć po kontynuację. Ta zaś, z początku, jest pełna bólu. Tęsknoty, która dopiero z czasem, powoli pozwala znowu żyć.

Emily straciła sens życia. Po namowach rodziców Nate’a, wraca do Houston. Musi zacząć żyć, zacząć cokolwiek czuć, wyjść z mroku. Gdy spotyka się z ekipą Nate’a, dowiaduje się że mają nowe zlecenie. Postanawia im pomóc.
Sprawy niestety szybko się komplikują i dziewczyna znów jest w niebezpieczeństwie. Przeszłości nie tak łatwo się pozbyć.

Marcus miał się nią opiekować i dbać o jej bezpieczeństwo, czego dziewczyna wcale nie ułatwia. Zwłaszcza, że po jego zakazie i tak pakuje się w to zlecenie. Facetowi ciężko jest być obok niej, w końcu była kobietą jego najlepszego przyjaciela. Stara się więc zdystansować i ukrywać to, co naprawdę czuje, a trzeba przyznać w tym też jest genialny.

Czy Emily zacznie żyć bez oglądania się za siebie?
Czy mężczyzna będzie w stanie ochronić Emily?
Czy miłość zdoła poskładać to co zostało roztrzaskane na kawałki?

Autorka podtrzymała poziom pierwszego tomu, choć tutaj już było spokojniej. Książkę naprawdę dobrze się czyta. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji sięgnąć po tę historię, to polecam z czystym sumieniem.

Po takim zakończeniu, jakie zaserwowala nam Maja Drożdż w "Będę milczeć" musiałam sięgnąć po kontynuację.

Emily nie może się podnieść po stracie ukochanego. Ból nie pozwala jej normalnie funkcjonować i odbiera chęci do życia. Za namową Mary dziewczyna wyjeżdża do Houston, aby nieco ogarnąć swoje mysli i nabrać nowego sensu życia. Na nowo kontaktuje się z przyjaciółmi Nate'a i zaczyna się z nimi trzymać.
Pewnego dnia dowiaduje się o sprawie, jaką prowadzą. Emily postanawia się również zaangażować, jednak nawet nie wie jakie niebezpieczeństwo znowu na nią czyha.
Marcus ma na celu troszczyć się kobietę i dbać o jej bezpieczeństwo. Ale ta mu wcale tego nie ułatwia. Czy z początku zdystansowany Marcus bedzie umiał zbudować na zgliszczach przyjaźni szczęśliwy związek? Czy Emily będzie w stanie przełamać swoje demony i będzie w stanie ruszyć na przód?

Ostatnio połączenie romansu i wątku kryminalnego to coś co uwielbiam. Maja Drożdż, również w tej części postawiła na ten mix, za co jestem jej bardzo wdzięczna. Początek książki jest odrobinę przytłaczający, ale to dlatego, że każdy jest pogrążony w żałobie po stracie przyjaciela. Kiedy jednak akcja przenosi się do Houston, akcja nabiera odpowiedniego tempa. To jak autorka przedstawiła historię pełną bólu, a zarazem wtrąca zabawne dialogi i pełno emocji jest rewelacyjne. Historia Emily jest naprawdę trudna, ale cieszę się, że autorka tak zakończyła jej historię, bo każdy zasługuje na szczęście.
Powieść jest owiana nutką tajemnicy, ale jednocześnie wyjątkowa i bardzo intrygująca, a wątek romantyczny dopełnia całość w idealnych proporcjach. Książkę, mimo objętości czyta się naprawdę bardzo szybko. Kto jeszcze nie miał okazji poznać pióra pani Mai, musi zdecydowanie nadrobić i sięgnąć po tę oraz inne jej dzieła.

Bardzo żałuję,że przygodę z Emily i jej przyjaciółmi zaczęłam od ostatniej części,ponieważ sporo mi umknęło a czuję,że pierwsza część była bardziej emocjonująca.
W "Będę żyć" poznajemy historię,którą mogłabym określić jest plasterkiem na rany.Emily musi poradzić sobie po stracie ukochanego a Marcus musi uwierzyć,że ma szanse na miłość.Muszę przyznać,że Maja Drożdż w doskonały sposób opisała emocje i uczucia,które towarzyszą tej historii,do tego stopnia,że sama czułam się częścią tej powieści.
Czytając książkę znajdziemy tu wątek obyczajowy,kryminalny i romantyczny ,wszystkie te elementy łączą się w doskonałą powieść, od której trudno się oderwać.Autorka stworzyła fabułę, która wciągnęła mnie bez końca. Nie odłożyłam książki, dopóki jej nie skończyłam. To był bardzo udany i przyjemny czas spędzony przy lekturze.

Słabsza od poprzedniczki. Intryga taka grubymi nićmi szyta. Przeczytałam ją parę dni temu, a już teraz średnio pamiętam jak się skończyła - to chyba nie za dobrze o książce świadczy (albo o mojej pamięci ;D ... )

Tytuł: "Będę żyć"
Autor: Maja Drożdż
Data premiery: 15.02.2023r.
Wydawnictwo: Dlaczemu

Każda książka Maji Drożdż ma w sobie pełno emocji! Powoduje, że człowiek nie chce jej odłożyć, aż nie pozna losów bohaterów do końca...
Tym razem było tak samo!
Tak bardzo byłam ciekawa jak potoczą się losy Emily... pierwszy tom spowodował, że emocje sięgły zenitu... dziewczyna przeszła piekło... strata ukochanego... Po której ciężko jest się jej pozbierać... 💔
Tym razem za namową rodziców Nate'a (u których Emily pomieszkiwała po jego stracie) dziewczyna chce wyjechać I spróbować żyć na nowo. Jest jej ciężko... W końcu jak się pozbierać po stracie, skoro wszystko wokół przypomina jej Nate'a?
Nie poddaje się.
Odnalazła paczkę przyjaciół swojego ukochanego i... postanawia im pomóc w pewnej ważnej i niebezpiecznej sprawie. To od razu nie spodobało się Marcusowi-najlepszemu przyjacielowi Nate'a. Chłopak od pierwszych chwil jest wycofany i jakby...zimny?
Emily nie wie co się z nim dzieje...
Kiedy odkrywa prawdę, sama zaczyna zastanawiać się nad tym, co wydarzyło się w przeszłości...
Kibicowałam Emily.
Tak bardzo chciałam, żeby w końcu się jej ułożyło. Za wiele w życiu przeszła. Za wiele musiała wycierpieć. Należało się jej szczęście...
Czy je odnalazła?
Jaką niespodziankę szykował dla niej los?
Odpowiedzi na te pytania otrzymacie, kiedy przeczytacie tę pozycję:)
Maja Drożdż napisała kolejną świetną dylogię. Czytałam jej wszystkie książki i napiszę Wam jedno: CZYTAJCIE! Nawet sobie nie wyobrażacie, ile jej książki skrywają emocji... czytelnik przeżywa wszystko razem z bohaterami, których się pokocha całym sercem💙

Tytuł: "Będę żyć"

RECENZJA

💙"BĘDĘ ŻYĆ"💙

AUTOR: Maja Drożdż - Autorka

WYDAWNICTWO: Dlaczemu

"Nieświadoma, wywołała we mnie dziwne wrażenie, którego jeszcze sama nie mogłam rozpoznać ani określić. Tliło się gdzieś z tyłu głowy, lecz nie potrafiłam go uchwycić, jakby dla mnie samej pozostawało tajemnicą."

BĘDĘ ŻYĆ to kontynuacja losów Emily i pozostałych bohaterów, a zarazem zakończenie tej historii.
To nie jest łatwa historia, jest pełna bólu, cierpienia, próbie poradzenia sobie po stracie, wychodzeniu z żałoby i emocji, których ciężko ujarzmić.
Dostaniemy historię naszpikowaną ogromnymi emocjami, uczniami, niebezpiecznymi sytuacjami, trudnymi wyborami, decyzjami i tajemnicami, które pozwoli, wyjdą na światło dzienne.
Bohaterowie będą zmagać się ze stratą i całą masą uczuć, które temu towarzyszą.
Historia od pierwszej strony wciąga i chwyta za serce.
Nie zabraknie pikantnych scen, które dodadzą pikanterii tej opowieści, poczujemy chemię i latające iskry.
Autorka stworzyła wciągającą fabułę, która doskonale została poprowadzona i trzyma nas cały czas w napięciu.

Maja Drożdż potrafi wciągnąć w świat, który wykreowała i poruszyć wiele emocji.
Całość dynamicznie poprowadzona przez autorkę i dopracowana w każdym detalu.

Bohaterowie świetnie wykreowani, realistycznie, barwni, tajemniczy, mają wiele twarzy, dostarczają wiele emocji.

Bardzo łatwo było mi się wcielić w główną bohaterkę i wskoczyć w jej skórę. Bardzo było mi jej żal, bo przez całe swoje życie, szukała swego miejsca i wiele przeszła.

Marcus to chodząca zagadka i twierdza trudna do zdobycia. Powściągliwy w okazywaniu uczuć, niedostępny, mroczny i intrygujący.
Pozostałe postacie również wiele wnosiły.
Bardzo polubiłam bohaterów.

"Powtarzałam to sobie w kółko, żeby sama siebie przekonać. Byłam przecież silną kobietą. Tak wiele przeszłam i wciąż oddycham, wciąż żyję. Potrafiłam żyć z roztrzaskanym sercem, więc tym razem też mi się uda przeżyć. Będę żyć!"

Minęło półtora roku od śmierci Nate’a, a Emily żyje wciąż w zawieszeniu i nie może pogodzić się ze stratą ukochanego. Nadal tkwi w miejscu i nie potrafi, ułoży sobie życia od nowa.Obserwowała życie dookoła, nie czując nic, a ból po stracie Nate’a spowodował ogromną dziurę w jej sercu.
Nie robiła dalekosiężnych planów, bo wiedziała, że rzeczywistość potrafi, zmasakrować marzenia. Emily wyjeżdża do Houston, aby odnaleźć nowy sens w życiu i ruszyć do przodu.
Tam spotyka się z przyjaciółmi Nate’a i postanawia zaangażować się w sprawę, którą aktualnie prowadzą. Wszystko się komplikuje, a jej przeszłość nie daje o sobie zapomnieć.

-Czy Emily odkryje całą prawdę?
-Czy Emily odnajdzie swoje miejsce na ziemi i znajdzie swoją przystań?
-Czy kobieta otworzy się na nowe?
-Czy dowie się, jak umarł Nate’a?
-Czy szczęście ma na wyciągnięcie ręki, tylko tego nie zauważa?
-Z czym przyjdzie jej się zmierzyć?
-Czy uśmiechnie się do niej szczęście?

POLECAM ❤️❤️❤️❤️🔥

Dziękuję bardzo wydawnictwu za egzemplarz do recenzji.

RECENZJA

💙"BĘDĘ ŻYĆ"💙

AUTOR: Maja Drożdż - Autorka

WYDAWNICTWO: Dlaczemu

„Byłam wykończona. Emocje mnie sponiewierały i jedyne, o czym teraz myślałam, to żeby położyć się do łóżka i zasnąć, ale wiedziałam, że po tym wszystkim, co dzisiaj usłyszałam, będę miała z tym problem”.

Emily po wielu namowach Mary postanawia wrócić do Houston, miejsca, w którym ma wiele wspaniałych wspomnień. Minął dłuższy okres, odkąd dziewczyna kontaktowała się z przyjaciółmi Nate'a. Wraz z dawnymi znajomymi powracają bolesne w tym momencie wspomnienia z ukochanym. Emily pod wpływem jakiegoś impulsu angażuje się w sprawę prowadzoną przez ekipę. Nieświadomie ściąga na siebie problemy.

Jakie kłopoty czekają na Emily? Z czym będzie musiała się zmierzyć?
Czy powrót okazał się dobrym pomysłem?

Po niespodziewanym i szokującym zakończeniu pierwszego tomu doczekaliśmy się kontynuacji przygód bohaterów. Po zobaczeniu zapowiedzi wiedziałam, że chcę poznać dalsze losy Emily. Ciekawa byłam, jak poradzi sobie w zaistniałej sytuacji, i czy spotka ją jeszcze coś dobrego.

Druga część jest w moim odczuciu o wiele bardziej emocjonalna niż pierwsza. Musimy bowiem poradzić sobie ze stratą i ze wszystkimi uczuciami towarzyszącymi w tej sytuacji. Niewyobrażalne cierpienie, ból i strach przed zaangażowaniem się w nowy związek. Obawa kolejnej straty i zranienia jest momentami silniejsza niż zdrowy rozsądek.

„Wydawało mi się, że się przesłyszałam. Nie, chciałam wierzyć, że się przesłyszałam, jednak te słowa już na dobre zaczęły siać we mnie spustoszenie”.

Bardzo zżyłam się z Emily, wszystkie jej myśli odbierałam jak swoje własne. Czułam się, jakbym dosłownie to ja była bohaterką całej tej historii. Autorka tak dobrze to wszystko opisała. Przeszłość, zamiast iść w zapomnienie, to ciągle dawała o sobie znać. I kobieta nie potrafiła iść naprzód, ciągle rozpamiętywała przeszłe wydarzenia, a ja razem z nią.

Pozostali bohaterowie również dostarczali wielu emocji i wrażeń. Za dużo Wam nie zdradzę, aby nie odebrać przyjemności z czytania. Powiem Wam tylko, że są godni uwagi. Moim ulubieńcem stał się Żniwiarz. A Twoim kto będzie?

Autorka stworzyła fabułę, która wciągnęła mnie bez końca. Nie odłożyłam książki, dopóki jej nie skończyłam. To był bardzo udany i przyjemny czas spędzony przy lekturze. Poproszę o więcej takich pozycji.

Gorąco polecam.

Rewelacyjna kontynuacja" Będę
milczeć " chociaż główna bohaterka trochę mnie irytowała swoimi pomysłami .Marcus ,niesamowita postać ,bardzo dobrze wykreowana.Polecam gorąco

Rewelacyjna kontynuacja" Będę

• Przeczytane 2024
  • 400-600

Dodaj cytat z książki Będę żyć