Sabatia. Zemsta

Okładka książki Sabatia. Zemsta Justyna Wnuk
Okładka książki Sabatia. Zemsta
Justyna Wnuk Wydawnictwo: Amare Cykl: Sabatia (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Sabatia (tom 1)
Amare
2023-01-25
2023-01-25
9788383131900

Historia z potencjałem, dlatego sięgnęłam po druga część, jednak język, jakim jest pisana przyprawiał momentami o zażenowanie. Główna bohaterka, jak ktoś już napisał, na siłę wykreowana została na "badgirl". Zbyt przerysowane.

Świetna

Świetna

Justyna Wnuk popełniła świetną książkę. Naprawdę! Jeśli szukacie powieści z wątkiem mafijnym, a dodatkowo z elementami erotyki, Sabatia będzie strzałem w dziesiątkę. Jestem pełna podziwu dla autorki za świetne, szczegółowe przedstawienie mafijnej rzeczywistości. Wszystko w tej książce jest takie... prawdziwe. Autorka nie cacka się z czytelnikiem, dlatego właśnie mamy tutaj kawał porządnej mafijnej lektury. Nie brakuje w niej okrucieństwa, przekleństw i możemy zapomnieć o jakimkolwiek głaskaniu po głowie.

Zahara Pederaza jest córką mafijnego bossa, który stara się trzymać ją jak najdalej od niebezpiecznych spraw rodziny. Mamy tutaj zakazaną miłość Zahary do Tobiasa, który ma być jedynie jej ochroniarzem. Widzimy przemianę Zahary z nastolatki pełnej pasji, szaleńczo zakochanej w starszym mężczyźnie w pewną siebie kobietę, której udaje się podnieść z totalnego dna i pragnie zemsty za wszystko, co spotkało jej rodzinę. Jedna tragedia odmieniła bowiem jej życie i Zahara nigdy nie spocznie, dopóki nie zemści się na ludziach, którzy odebrali jej zupełnie wszystko.

Z pewnością nie odczułam, że to debiut literacki, a zakończenie pierwszego tomu sprawiło, że musiałam zbierać szczękę z podłogi (choć przyznam, że trochę się spodziewałam... i wyczekiwałam!). Książkę przesłuchałam w formie audiobooka i z wypiekami na twarzy czekam, aż pojawi się drugi tom do przesłuchania. Jeśli jednak szybko to nie nastąpi, z pewnością sięgnę po wersję papierową. Nie można tak urywać fabuły, ludzie mają słabe serca! ;) Jeśli mogę Wam coś doradzić, miejcie w pogotowiu drugi tom i nie popełniajcie mojego błędu :)

(recenzja nie jest współpracą reklamową)

O mafii było dużo, wydawać by się mogło że niemal wszystko a jednak autorka zaskakuje i tworzy historie w której głównym ogniwem i przywódcą jest kobieta. W tej części mamy dwie linie czasowe - współczesna gdzie znamy królową Sabatie i to przeplata się ze wspomnienia, z jej historią gdy byłam zupełnie inną osobą. Sama byłam mocno zaskoczona jak bardzo te dwie wersje Zahary się różnią, i ciekawa co dokładnie doprowadziła do tego. Koniec historii przynosi część odpowiedzi lecz jednocześnie stawia kolejne pytania.

Jest mocno, nieco brutalnie ale nie jest to jeszcze w mojej ocenie przynajmniej tak bardzo mroczne. Dzieje się dużo i przyznaje, że czasami trzeba mocno się wgryźć by nadążyć za akcją i bohaterami ale pomysłowość autorki mnie zaskoczyła i to na duży plus. Te książka to zupełnie inna odsłona mafii: mnóstwo planowania, analizowania, kontroli i wyprzedzania przeciwnika. Ja jestem na tak i polecam! Końcówka co prawda mnie nie zaskoczyła, bo spodziewałam się że tak potoczy się akcja jednak możliwość sięgnięcia od razu po drugim tom była koniecznością.

📚 OPINIA 📚

Tytuł: " Sabatia. Zemsta"
Autor: Justyna Wnuk

Książka przeczytana w ramach bt zorganizowanego przez @przeczytajzemna 😊

"Rozpraszasz mój mrok swoim światłem. Jesteś światłem. Moim światłem. Zawsze nim byłaś"

"Sabatia. Zemsta" to pierwszy tom romansu mafijnego. Ale jakiego!

17-letnia Zahara Pederaza jest córką bossa, który rządzi największym meksykańskim kartelem narkotykowym. Dziewczyna ma dosłownie wszystko, a każdy w domu otacza ją miłością i opieką. Uwielbia malować, a większość jej rysunków to portrety pewnego mężczyzny.
Kim on jest?
Gdy zaostrza się konflikt między jej ojcem, a kolumbijskim baronem, Zahara dostaje dodatkową ochronę, a jej prywatnym ochroniarzem zostaje Tobias Rejes.
Tobias, który po śmierci rodziców trafil pod opiekę rodziny Pederaza, jest prawą ręką ojca Zahary. Chłopak od dawna darzy dziewczynę uczuciami. Jest gotów oddać za nią własne życie.
Czy tych dwoje na szansę na miłość?
Wszystko się zmienia w dniu 18tych urodzin Zahary, gdy jej dom zostaje zaatakowany przez wrogów, a ona sama trafia wbich ręce.
Zahara umarła, narodziła się Sabatia!
I planuje krwawą zemstę, do której dąży małymi krokami przez lata.
Czy Sabatia zrealizuje swoj plan?

Woow, woow i jeszcze raz woow! Ta książka jest tak dobra, że aż nie potrafię nic konkretnego napisać. To jak autorka buduje napięcie, żeby zaraz wybuchło zz siłą jądrową, a za chwilę znowu jest spokój. Jest to brutalny świat, nie ma w nim litości dla nikogo.
Jest to debiut Justyny, ale jaki!
Sięgajcie, bo naprawdę warto. I bierzcie od razu drugi tom, bo za zakończenie będziecie mieli chęć autorkę udusić.

📚 OPINIA 📚

Tytuł: " Sabatia. Zemsta"
Autor: Justyna Wnuk

Książka przeczytana w ramach bt zorganizowanego przez @przeczytajzemna 😊

"Sabatia. Zemsta" to pierwszy tom romansu mafijnego. Ale jakiego!

ciekawa, warta polecenia

ciekawa, warta polecenia

Polecam, najlepsza książka z wątkiem mafijno-erotycznym, jaką czytałam.

Polecam, najlepsza książka z wątkiem mafijno-erotycznym, jaką czytałam.

"Strzeż się miłości. Miłość zabija, miłość oznacza bezbronność, rozpieprza cię kawałek po kawałku. To ekstremalny syf. Tylko raz skoczyłam na główkę z klifu i okazało się, że woda wsiąkła w ziemię, a mój umysł i serce rozsypały się w drobny mak. Nigdy już tego nie posklejałam..."

Potajemna miłość, zakazana namietnosc, wszechobecne intrygi i brudne interesy - to rzeczywistosc, z którą Zahara Pederaza musi się zmierzyć jako nastolatka. Poznaje mafijny półświatek od podszewki i tak właśnie rodzi się Sabatia - kobieta bezlitosna, pełna złości i gotowa do zemsty do której przygotowywała się 11lat. Czy wszystko pójdzie zgodnie z planem? 🤔

O tym przekonacie się sięgając po debiutancką dylogię Justyny.

Wszystkich miłośników romansów mafijnych, zachęcam do przeczytania tej książki. Jest ona pełna sprzecznych emocji i nieprzewidywalnych zwrotów wydarzeń. Sięgając po ta książkę, nie spodziewałam się, że będzie aż tak dobra. Od początku polubiłam się z bohaterami, którzy zostali świetnie wykreowani (Tobiasa wręcz ubóstwiam 😅). Z każdą kolejną przewróconą kartką, nie potrafiłam się od niej oderwać.

Cieszę się, że wydawnictwo zdecydowało się wydać dwa tomy jednocześnie, bo nie należę do osób cierpliwych i czekanie na kolejne tomy to dla mnie katorga.

Gratuluję autorce świetnego debiutu i z chęcią sięgnę po kolejne jej książki.

Najlepsza książka ! Czytając mialam ciary megaaa wciąga!:) polecam z całego serducha 💜

Siedemnastoletnia Zahara ma praktycznie wszystko cudowny talent plastyczny kochającą rodzinę i miłość, do której wzdycha od lat.
Niestety nie może wyjawić nikomu tego, co czuje do swojego ukochanego Tobiasa, bo wie, że ojciec i bracia nie zgodzą się na ten związek.

Pomimo to, co robi córkę trzyma od tego z daleka.

Tobias w młodym wieku z powodu śmierci swoich rodziców trafił pod skrzydła ojca Zahary i tym samym staje się jego zaufaną osobą i prawą ręką.
Chłopak na każdym kroku towarzyszy dziewczynie w wyjazdach.
Nie wytrzymuje i zdradza swoją tajemnicę, którą również skrywał.

Czy Ci dwoje mają szanse na miłość❓️

Czy chęć zemsty zaowocuje❓️

W tej świetnej mafijnej serii poznajemy dwie Zahary, która ze względu na tragiczne wydarzenia sprzed lat zmienia się w kobietę nie dopoznania.
Jak wydarzenia, które na nią spadły odbiły piętno na jej duszy i sercu.
Kim musiała się stać, aby przetrwać i stanąć przy władzy.
Przyznam szczerze, że ostatnio bardzo polubiłam książki mafijne, w który dzieje się tak wiele.
Na początku myślałam, że będzie to kolejny romans, jak każdy inny.
Miłe zaskoczenie jak się okazało sprawiło, że moment przeczytałam dwa tomy.
Zakończenie pierwszego sprawi, że niezależnie, która będzie godzina sięgnięcie od razu po drugą część‼️
Książkę czyta się bardzo lekko i przyjemnie, a fabuła serii jest po prostu genialna.
Mogę tylko obiecać trudno będzie Wam odłożyć książkę na bok.

Z czystym sumieniem polecam.

Od wielu lat wychowuje się w rodzinie mafijnej, a jej tata jest jednym z największych bossów w okolicy....

• Mafia
  • Proza