Tam, gdzie mocniej bije serce

Okładka książki Tam, gdzie mocniej bije serce M.B. Morgan
Okładka książki Tam, gdzie mocniej bije serce
M.B. Morgan Wydawnictwo: Amare literatura obyczajowa, romans
Amare
2022-11-18
2022-11-18

"Złapiesz dystans, przemyślisz wszystko. Czasem tego właśnie nam trzeba najbardziej. Pobyć w pojedynkę, samemu ze sobą, i spojrzeć na nasze życie z oddali. Wtedy wszystkie problemy wydają się mniejsze, a rozwiązania same do nas przychodzą."

“Tam gdzie mocniej bije serce” autorstwa M.B. Morgan to książka, która jest tak romantyczna i realistyczna, że zdaje się jakby została napisana przez samo życie.

Główna bohaterka Magda, znajduje się w trudnym momencie swojego małżeństwa, jej mąż prosi ją o przerwę po trzech wspólnie spędzonych latach. Na tym życiowym zakręcie podejmuje decyzje o wyjeździe do Genui, miejsca pełnego pięknych wspomnień. To tam spotyka uroczą starszą parę, Elise i Giorgia, z pokaźnym stażem małżeńskim oraz ich przystojnego syna.

Czy czas spędzony w Genui pomoże Madzie naprawić jej małżeństwo? Co przyniesie ta nieplanowana podróż?

Książka M.B. Morgan jest pełna emocji, od radości po skrajne uczucia, co sprawia, że żywo angażujemy się w fabułę i śledzimy z zaciekawieniem losy bohaterów. Fabuła jest pełna niespodzianek i zwrotów akcji, które które skłaniają do refleksji na decyzjami Magdy. Niektóre z nich wydają się nielogiczne i niezrozumiałe, jednak przecież każdy popełnia błędy i szuka choćby chwilowego szczęścia.

„Tam gdzie mocniej bije serce” to historia o pogodni za szczęściem i wspomnieniami, o chęci zmiany oraz o szukaniu swojej drogi. Jest nie tylko romantyczna, ale zawiera również wiele mądrych przesłań, które można po lekturze zabrać ze sobą w życie. Jestem przekonana, że to książka, po którą warto sięgną, by dowiedzieć się jak potoczy się ta wspaniała historia.

Dziękuję za zaufanie i egzemplarz do recenzji od wydawnictwa @wydawnictwo_amare, a Autorce @m.b_morgan za wyśmienitą lekturę (współpraca reklamowa) 🩷.

Bardzo przyjemna, relaksująca lektura. Przez moment można poczuć prawdziwy włoski klimat.

2049

Książka „Tam, gdzie mocniej bije serce” M.B. Morgan zabiera nas do świata Magdy, która znajduje się na zakręcie swojego życia. Jej mąż prosi ją o chwilę przerwy. Kobieta tkwiła w małżeństwie, bo miała możliwość stabilności. Madi postanawia pod wpływem impulsu wyjechać do Genui, gdzie jako studentka była szczęśliwa. Tam właśnie zostawiła swoją młodzieńczą miłość, pewnego Włocha oraz koleżanki z Erasmusa, które żyją we Włoszech już od kilku lat. Magdalena trafia do pensjonatu starszej pary, Elisy i Gorgio. Tam dochodzi do nieprzewidzianych wydarzeń, które zmienią przeznaczenie dziewczyny. Na jej drodze staje dupkowaty syn właścicieli pensjonatu.
Książka niczym film, który wyobraźnia czytelnika może sobie ja zekranizować. Idealna na letni wieczór.
Od czasu do czasu uwielbiam zagłębić się w takie klimaty.
Wybory bohaterki, chociaż momentami przewidywalne, przynoszą lekkość i zadowolenie.
Jedna kobieta i trzech mężczyzn, kto zmieni przeznaczenie Madi?
Warto przeczytać.

Romansidło no, przewidywalne romansidło. W dodatku mam wątpliwość, czy końcówka była romantyczna czy jednak trochę wykalkulowana...?
Ale włoski klimat zarysowany cudownie. Zatęskniłam. Książka moim zdaniem idealna na wakacje, zwłaszcza te włoskie!

Nigdy nie byłam w Genui, ale dzięki tej książce spokojnie mogłam poznać to miasto. Autorka stworzyła cudowny włoski klimat. Opisy krajobrazów były bardzo plastyczne. Czułam, że tam jestem. Docierały do mnie zapachy włoskiej kuchni. Świetna historia Madi, która po wielu latach wraca do miejsca, w którym podczas studiowania czuła się najlepiej... a później okazało się, że jest jej miejscem na ziemi.

Książki @m.b_morgan są zawsze niezwykle romantyczne ,stawiając na pierwszym miejscu uczucie ,którego wszyscy pragniemy. Tak też było i z tą historią. Dodatkowo mamy tutaj do czynienia z konkretną fabuła, bez zbędnych opisów. Czytając ją bardzo w czułam się w historię głównej bohaterki, przeżywając z nią każdą emocje. Bowiem Magda udawadnia nam ,że każdy popełnia błędy, pragnąć być tylko albo aż szczęśliwym. Dodatkowo gorące Włochy ociepliły moje serce i dusze . Myślę, że z główna bohaterką mogłabym się zaprzyjaźnić w rzeczywistości bo tak samo jak ona pierwsze robię potem myślę 🤣
To kolejna pozycja tej autorki ,która bardzo mi się podobała i teraz już jestem pewna ,że jej książki mogę brać w ciemno. Pomimo ,że ma w sobie dużo humoru, to śmiem twierdzić, że bardzo spodoba się również typowym romantyczką. Lekki styl ,w jakim jest napisana sprawia ,że czytanie jej to czysta przyjemność.

Po tym jak mąż Magdy chce przerwy w ich małżeńskim życiu młoda kobieta postanawia wyjechać do Genui, gdzie już kiedyś mieszkała. W Genui trafia do pensjonatu Elisy i Georgia, cudownych, starszych, kochających się bezgranicznie ludzi.

Pewnego dnia niepodziewanie Giorgio i Elisa nie mogą zająć się pensjonatem i Magda oferuje swoją pomoc w zajmowaniu się interesem podczas ich nieobecności. Wtedy pojawia się przystojny syn gospodarzy i nieznośnie wszystko przewraca do góry nogami.

Ta książka jest świetna! Dużo humoru, szybka akcja bez zbędnych bezsensownych opisów i lania wody by stworzyć objętościowy tom. Główną bohaterkę pokochałam całym moim literackim sercem. Trochę ma pecha, podejmuje dużo decyzji, które mają różne konsekwencje w jej sercowym życiu, trochę żyje chwilą.

Bohaterowie książki mają zalety ale też wady. Są bardzo prawdziwi, pozwalają sobie na gorsze i lepsze dni. Mają swoje rozterki i troski.

Książka ma w sobie świetny wakacyjny klimat i luz. Gorące słońce, piękne malownicze krajobrazy i rozterki miłosne. Czy można chcieć więcej od romantycznej, letniej powieści? Myślę, że ta książka jest bliska ideału. Zdecydowanie zalecam czytanie tej powieści!

Od pierwszego spotkania bohaterów czuć, jakie będą ich późniejsze relacje. Lekka, przyjemna książka.

Wybierają się na urlop który region Włoch byście wybrali?
Ja dotej pory zawsze mówiłam że Toskania, ale po przeczytaniu tej książki mam ogromną ochotę pojechać do Genua i Portofino.

Magdalena ma dość swojego nudnego życia, więc gdy po początkowym szoku z powodu zachowania męża który prosi ja o przerwę w ich związku, pod wpływem impulsu wraca do miejsca w którym była 10 lat temu i do siebie tej szalonej Madii z przed lat.
Spotyka tam swoją pierwszą miłość oraz pewnego irytującego młodego Włocha któremu najchętniej podłożyła by nogę na schodach.
Trójkąt miłosny? To już pasę.
Magda wpada po uszy a wszystko przez 4 meższczyzn którzy nie dają jej spokoju.
Jeśli chcecie przekonać się jaka jest Genua jej oczami I jak wypląta się z tych wszystkich miłosnych problemów to sięgnijcie po nią jak najszybciej.
Może moja miłość do Włoch mnie zaślepia ale ta książka skradła moje serce, a zakończenie było tak nie oczywiste że cieszyłam się z niego jak dziecko. Pięknie porusza problemy współczesnego świata, konflikt pokoleń i problemy uczuciowe są tu na pierwszym planie

Wybierają się na urlop który region Włoch byście wybrali?

Na półkach: , , , , , , ,

Niby dorośli a nie wiedzą co chcą i dają się wodzić za nos. Davide to raczej porażka a nie mężczyzna. Emocji i uczuć żadnych plus prosty język. Raczej nie mój styl.

• Mama

Dodaj cytat z książki Tam, gdzie mocniej bije serce