Zamknięte drzwi

Joanna Zalewska

Wyróżniona opinia i

Zamknięte drzwi

przeczytanych książek 996 napisanych opinii 582

Po książkę Freidy McFadden miałam pecha sięgnąć zaraz po przeczytaniu “Dwudziestu” Sam Holland. 😣 Dlaczego pecha? Bo tutaj również spotykamy się z rozważaniami na temat wychowania i genów. Niestety u Freidy są one o wiele płytsze, tak samo jak portrety psychologiczne postaci. To co jednak trzeba oddać autorce, to umiejętność wodzenia czytelnika za nos. 👃 Poprzez liczne niedopowiedzenia kilkakrotnie zmieniałam zdanie co do tożsamości seryjnego mordercy. Szkoda, że rozwiązanie całej zagadki okazało się tak mało satysfakcjonujące. Wszystko to sprawiło, że książkę tę postrzegam jak wnuczkę powieści Holland - ma ten sam rodowód, ale brakuje jej doświadczenia i mądrości starszyzny. 👵

Fajna, trzyma w napięciu.

Fajna, trzyma w napięciu.

8,5 ⭐

Bardzo wciągające i trzymające w napięciu. Podczas czytania dawno nie miałam takiego uczucia niepokoju i rozglądałam się wokół siebie.

Bardzo warto to przeczytać 🔥

8,5 ⭐

Bardzo warto to przeczytać 🔥

"Przez ostatnie dwadzieścia sześć lat uciekałam od bycia Norą Nierling. Nikt nie miał pojęcia, kim jestem, a ja chciałam utrzymać ten stan rzeczy. Co zrobię, jeśli świat odkryje, kim jest Nora Davis?"

Nora jest szanowaną panią chirurg, która ciężko pracowała na swoją reputację. Pracuje w prywatnej klinice. Nikt nie wie jednak, że kobieta skrywa tajemnicę. Pod zmienionym nazwiskiem ukrywa się córka seryjnego mordercy Handymana. Przez wiele lat udawało jej się żyć w ukryciu. Wszystko zmienia się w momencie, gdy jedna z pacjentek Nory zostaje znaleziona w rzece z odciętymi rękoma. Ten sam schemat morderstwa co u jej ojca. Przeszłość właśnie powróciła i dała o sobie znać.

Czyżby pojawił się naśladowca, skoro Handyman siedzi w więzieniu? Jaki interes będzie miał w ujawnieniu prawdziwej tożsamości Nory?

Naszą bohaterkę poznajemy w wieku jedenastu lat oraz dwadzieścia sześć lat później. Teraźniejszość miesza się z przeszłości, rozdziały się przeplatają. Historia Nory z dzieciństwa dostarczyła mi wiele emocji, wręcz z niecierpliwością czekam na rozdziały z przeszłości. Fascynowała mnie droga, jaką nasza bohaterka przebyła, aby odkryć zamiłowanie swojego ojca. A pewna zabawa w lesie przyprawiła mnie o dreszcze i gęsią skórkę.

Dorosła Nora również nie próżnowała i nie pozwalała nam się nudzić. Swoim zachowaniem sprawiała, że momentami podejrzewałam ją o najgorsze. Już sama zaczynałam się gubić. I nie wiedziałam, w co wierzyć.

Wciągająca, mroczna i trzymająca w napięciu do ostatniej chwili. W życiu nie zgadłabym osoby stojącej za tym wszystkim. Czeka Was nie lada zaskoczenie. Finał, jakiego nikt się nie spodziewa.

Książkę czyta się błyskawicznie. Przyjemny i lekki styl autorki tylko to ułatwia. Jestem bardzo zadowolona z lektury. Polecam serdecznie.

To moja trzecia przeczytana książka autorstwa Freidy McFadden i na pewno nie ostatnia. Autorka wspaniale potrafi wciągnąć czytelnika w świat swojej twórczości.

Nora jest chirurgiem, kocha swoją pracę. Jest odludkiem, nie ma zbyt wielu znajomych, mieszka sama. Ci, którzy ją znają nie wiedzą jednak o niej wszystkiego. Skrywa ona mroczną tajemnice swojej rodziny, ojca nie widziała od wielu lat. Wszystko dlatego że jest seryjnym mordercą...a swym ofiarom odcinał ręce...
Trudno było się oderwać, super jak pozostałe książki autorki. Polecam

Trudno było się oderwać, super jak pozostałe książki autorki....

Nie przypuszczałem że mnie tak zassie
Ojciec - seryjny morderca
Córka - chirurg
A w tle dwie okaleczone dziewczyny
Kto jet tzw copy cat (naśladowcą?)
Do ostatniej strony nie uwierzycie
Gorąco polecam

Nie przypuszczałem że mnie tak zassie
Ojciec - seryjny morderca
Córka - chirurg
A w tle dwie okaleczone dziewczyny
Kto jet tzw copy cat (naśladowcą?)
Do ostatniej strony nie uwierzycie
Gorąco polecam

Odkryłam dla siebie nowego ulubieńca i teraz wszystko co będzie wydane chcę widzieć u siebie na półce!

Nora już nie jest dzieckiem, jest dorosłą kobietą. Nie chce mieć nic wspólnego ze swoim rodzicem, nawet zmieniła nazwisko, ale ciągle się boi podobieństw, które sama w sobie dostrzega.

Freida McFadden chyba się urodziła z talentem tworzenia napięcia. Nie polecam czytać w nocy, ja tak zrobiłam, przez kilka dni czułam niepokój przy dziwnych dźwiękach. Ta historia jest prowadzona tak dobrze, że brakuje mi słów żeby wyrazić zachwyt. Najbardziej lubię taki zabieg, kiedy autorka “sprawdza” każdą wersję rozwiązania sytuacji, którą wymyślił czytelnik, każdą obala i podsuwa coś, na co nie da się wpaść tak po prostu. Raczej nie czytam thrillerów po kilka razy, ale ten bym chciała. Jestem ciekawa, czy tak samo będę się bała gdy już wiem o co w tym wszystkim chodzi.

Nora była zwyczajnym dzieckiem. Dom, szkoła, rodzice i zamknięta piwnica do której nigdy nie miała dostępu. Wszystko się zmieniło gdy w wieku 11 lat zobaczyła otwarte drzwi i się dowiedziała, że ojciec jest mordercą, a wszystko się działo za tymi zamkniętymi drzwiami....

To moja 1 styczność z piórem Pani Freidy. Na pewno nie ostatnie to jest spotkanie.
Mamy tutaj historię Nory, która mając 11 lat odkrywa ciemną stronę duszy swojego ojca, oraz jego drugie życie. Tata jej przez całe życie miał 1 pasję. Zamykał się w piwnicy i strugał w drewnie meble. Jednak to co dziewczyna odkrywa w dniu swoich 11 urodzin nie ma nic wspólnego z drewnem. Do dziś koszmarom sennym dziewczyny towarzyszy błękitne oko uwięzionej kobiety w klatce. Nota od tamtej pory straciła matkę oraz ojca, który dostał dożywocie. Nasza bohaterka jako ceniona chirurżka stara się pomagać ludziom i odciąć grubą kreską przeszłość. W tym celu zmienia nazwisko i robi wszystko by nikt jej nie rozpoznał. Ale przeszłość wraca jak bumerang. Kiedy tak bardzo od niej uciekasz ona powraca w najmniej spodziewanym momencie. Kiedy jej życie zaczyna się układać, ma wspaniałą pracę i współpracowników, dodatkowo przystojny barman zaczyna stawać jej się coraz bliższy, naszą bohaterką zaczyna interesować się policja. Porwane i zamordowane kobiety, które pozbawiono dłoni były pacjentkami naszej bohaterki. Tak więc Nora musi zrobić wszystko by udowodnić, że jest niewinna. Tylko kto stoi za brutalnymi morderstwami, które do złudzenia przypominają schemat "pracy" jej ojca?
Czytałam na pewno lepsze książki w tym gatunku, ale ta ma super zagadkę. Przez całą książkę miałam kilka typów, a ostatecznie i tak zostałam wyprowadzona w pole. Książka nie trzymała mnie w ogromnym napięciu przez cały czas. Jednak ogromnie ciekawiła mnie zagadka. Kto stoi za tymi morderstwami skoro owiany złą sławą ojciec Nory siedzi w więzieniu i systematycznie przysyła jej listy? Wciąż towarzyszyło mi pytanie "o co chodzi?".
Bawiłam się świetnie. Czeka teraz na mnie "Pomoc domowa" tom 1 i 2 tej autorki. Zacieram ręce i będę dawać znać.
Polecam "Zamknięte drzwi"
Moja ocena 8/10
Wiek: 18+
IG: dozaczytania

Zdecydowanie nie jest to ten sam poziom, co w serii o pomocy domowej, choć z początku wydawało mi się, że oceniana powieść ma szansę dostarczyć mi podobnych wrażeń. Niestety, historia jest bardzo rozwleczona przez usilne próby skłonienia czytelnika do zwątpienia w niewinność głównej bohaterki. Na początku było to intrygujące, ale im dalej w las, tym bardziej irytowałam się tym pompowaniem balonika, by w końcu z westchnieniem zawodu stwierdzić, że zakończenie mnie nie oszołomiło. Oczywiście nie jest to fatalna książka, bo jednak wciągnęłam się na tyle, że przeczytałam ją w dwa dni, ale z każdą kolejną stroną liczyłam na to, że może już, teraz, zaraz wydarzy się coś zaskakującego, do czego autorka przyzwyczaiła mnie w serii o Millie. Być może, najzwyczajniej w świecie, podeszłam do powieści z zawyżonymi oczekiwaniami.

• Przeczytane 2023