Suknia z wilgotnej mgły

Okładka książki Suknia z wilgotnej mgły Katarzyna Kuśmierczyk
Okładka książki Suknia z wilgotnej mgły
Katarzyna Kuśmierczyk Wydawnictwo: KDSystem kryminał, sensacja, thriller
KDSystem
2022-12-03
2022-12-03

Moje pierwsze spotkanie z tą autorka ale napewno nie ostatnie! Styl autorki dla mnie mega przyjemny, czytałam i czytałam i było mi naprawdę miło, mimo,że książka miała trochę straszna historie ale za to jaka! Jaka ona była dobra! Duchy, tajemnice, zagadki sprzed lat!!! Jednym słowem wszystko co uwielbiam do tego pięknie napisane!
Matylda po rozwodzie przenosi z Wrocławia na Suwalszczyzne,gdzie jakiś czas temu kupiła kawałek ziemi wraz z rozpadająca się chata. Teraz stoi tam na starych fundamentach nowy dom jednak pasujący do krajobrazu. Już pierwszego wieczoru schodząc do piwnicy po drewno dzieją się dziwne rzeczy. Matylda czuję mocny zapach lilii a po podłodze zaczyna pełzać w jej stronę mgła... od tamtej pory parę razy jeszcze doświadcza takich wydarzeń. Dodatkowo dowiaduje się,że przed wieloma laty zaginęło łącznie troje osób zamieszkałych w tym domu.
Historia wciąga okropnie! Nawet można poczuc przez chwilę lekki niepokój.

Matylda po rozwodzie przenosi z Wrocławia na...

Bardzo fajna, lekka książka. Ciężko się od niej oderwać ,a mimo to nie męczy nadmiarem bodźców. Magiczna historia siedliska zachęca żeby na nim zamieszkać 🙂

Kupiłam, to musiałam doczytać, bohaterka mocno denerwująca, język nastolatki. Takie wspaniałe oceny to od razu kupiłam dwie książki....

Tym razem mgła mnie wciągnęła, to piękna opowieść, chyba inspirowana trochę wierzeniami ludowymi. Nie nudziłam się ani przez chwilę, nie zastanawiałam się też dlaczego tę pozycję czytam. Warta polecenia mimo że to chyba mieszanka obyczajowo-ludowo-kryminalna.

Natknęłam się na tę książkę całkiem przypadkiem, przeglądając jeden z portali społecznościowych i szukając inspiracji czytelniczych. Po przeczytaniu opisu, wiedziałam, że jest to lektura dla mnie.

Świetny jest klimat tej książki: tajemnicza, mroczna Suwalszczyzna, pełna magii, starych wierzeń i demonów. Czytając ją o tej właśnie porze roku, odczuwałam skrzypnięcia drzwi, mgłę, skrzypienie śniegu pod butami, dwa razy mocniej.
Autorka posłużyła się modnym ostatnio motywem" rzuć wszystko i jedź w Bieszczady", tylko góry zostają zastąpione tą nieodkrytą krainą w północno- wschodniej części Polski.
Moim zdaniem bohaterowie są sympatyczni, ale dosyć "ubodzy" pod kątem psychologicznym: mało w nich wewnętrznych konfliktów, rozdarcia, wahań, wszystko jest w nich czarno- białe.
Język również jest prosty, aczkolwiek może miał sprzyjać lekkiej lekturze na zimowe dni. Tak się też stało.

Trudno w punktach ocenić tę historię. Oczywiście, moim zdaniem, nie jest to kryminał, thriller ani horror. Powiedziałabym, że raczej mieszanka powieści obyczajowej, historycznej, opowieści ludowych, walki dobra ze złem. Tu na pewno Autorka miała dużo do powiedzenia co też wykonała w bardzo dobrym stylu. Opowieść jest klimatyczna, momentami naiwna, postaci charakterystyczne, i dobre, i złe. Jak to w życiu bywa.

Książka tak wciągająca ,że skończyłam ją czytać w dwa wieczory. Przepiękna historia, tajemniczość zachowana w dobrych proporcjach, świetnie przedstawieni mężczyźni i ich role w książce. Coś wspaniałego.

Na miłość boską, czy ta kobieta nie może się porządnie ubrać? Nic mnie tak nie drażni jak tępy bohater. Cała akcja toczy się na Suwalszczyźnie w zimę, a ta bez czapki w beznadziejnej kurce i w lichych butach. Infantylna i głupia Matylda dokonała rzeczy niebywałej, zabiła wszystko, co jest w tej historii. Osobiście żadna mgła czy też zmora z tej książki nie przerażała mnie tak jak zachowanie głównej bohaterki. I do tego ta jej matka...brak mi słów na nie obie. Szkoda, że autorka tak z nimi popłynęła.
Ta historia mogła być top of the top. Na prawdę. Z zasady czytelnicy lubią takie klimaty. I ja też jestem ich wielką fanką. Niestety wyszło po gimnazjalnemu. Autorka na prawdę dobrze prowadzi całą akcję. Miejsca są klimatyczne, a postacie ciekawe. Dodatkowym smaczkiem jest to, że książki nie kupisz nigdzie poza stroną wydawnictwa. Nie ma jej na półkach w księgarniach. Ja takie podejście bardzo szanuję i za to dałam dodatkową gwiazdkę.

Ciężko opisać w kilku słowach to, jak klimatyczna i wciągająca jest ‚Suknia z wilgotnej mgły’. Przenosi w miejsce, gdzie odgrywają się wszystkie wydarzenia i sprawia, że uczestniczy się w życiu głównej bohaterki. To wyjątkowa książka, która przynosi nie tylko dreszcze, ale otula swoim klimatem. Dla tych, którzy jeszcze jej nie przeczytali, myślę, że aktualny okres w jakim się znajdujemy, w towarzystwie kubka ciepłej herbaty, koca i właśnie tej lektury, to najlepsze, co możemy sobie podarować!

Tajemnica goni tajemnicę .Zaginione osoby i nigdy nieodnalezione. Ciekawa pozycja ,trzymająca w napięciu ,chociaż zupełnie .Ale podobała mi się

• W planach ebook
  • KRYMINAŁ, SENSACJA, THRILLER