Król Myśli tom III

Okładka książki Król Myśli tom III Marek Malman
Okładka książki Król Myśli tom III
Marek Malman Wydawnictwo: Marek Malman Cykl: Król Myśli (tom 3) fantasy, science fiction
Król Myśli (tom 3)
Marek Malman
2022-10-01
2022-10-01
MarekMalman KrólMyśli Trylogia Fantasy

Genialna historia w fenomenalnie wykreowanym świecie, trzyma poziom poprzednich części. Tom trzeci przypomniał mi rozmach twórczości pana Marka Malmana, Szczególnie czytając zakończenie zaparło mi dech w piersi. Czytając o przygodach tytułowego Króla Myśli, zanurzam się w wykreowany świat bez reszty, zapominam o wszystkich troskach. Ocena nie może być niższa jak 10. Lektura obowiązkowa dla wszystkich fanów Fantasy przez duże F.

Trzecia część wspaniałej przygody fantasy, nie mogę się doczekać kiedy kupię tą książkę. Książka zasługuje na najwyższą notę. Ryby, ryby, ryby

Napisanie trafnej opinii o przeczytanej książce jest dla zawsze dla czytelnika nie lada wyzwaniem. Przeczytałem wszystkie trzy tomy tej powieści fantasy i przede wszystkim chciałbym wyróżnić oraz docenić tytaniczną pracę Autora Pana Marka Malmana. Proszę sobie wyobrazić jaki trzeba mieć talent pisarski oraz codzienną samodyscyplinę, aby w zaledwie kilku lat napisać trzy opasłe tomiszcza liczące łącznie około 2000 stron ! Pragnę również wspomnieć, że Autor zakończył właśnie pisanie swej drugiej powieści. Śmiało mogę powiedzieć, iż niewielu współczesnych autorów mogłoby dorównać Panu Markowi. Jest to również koronny dowód na to, że warto spełniać swoje marzenia niezależnie od ewentualnych przeciwności losu, z którymi przyszło nam się zmierzyć.

W pierwszej części III tomu Autor dokonuje opisu stworzonego świata przez boga stwórcę, który zdaje się mieć moc oraz zdolności pozwalające mu przełamać ograniczenia narzucone przez prawa fizyki. Opis ten jest bardzo szczegółowy i dokładny, dzięki czemu wszystkie wydarzenia stają się niezwykle realistyczne, a to umożliwia czytelnikowi niemalże dosłowne przeniesienie się w ten niezwykły świat. W dalszej książki czytelnik może zapoznać się z niezwykle ciekawą personifikacją wielu nietuzinkowych bohaterów. Myślę, że w szczególności wielu czytelnikom przypadnie do gustu historia, a także sama postać królowej Bibiany 😊. Całość kończy się uporządkowaniem wiedzy na temat światów oraz wymiarów zawartych w uniwersum.

Powiada się, że książka to jedynie napisane słowa w odpowiedniej kolejności. Osobiście się z tym nie zgodzę. Książka ma również duszę, którą można zdefiniować jako to wszystko wykreowane przez autora, co może mieć wpływ na aparat poznawczy czytelnika, a w konsekwencji wywołać szereg reakcji (przemyśleń, emocji czy odczuć). Właśnie ta symboliczna ‘’dusza książki’’ jest wyznacznikiem mojej opinii, która jest jak najbardziej pozytywna.

Trzeci tom tej wyjątkowej powieści fantasy to prawdziwa uczta dla miłośników tego gatunku. Autor niezwykle odważnie rozpoczyna historię od opisu stworzenia świata przez wymyślonego przez siebie boga stwórcę, który działa pozornie niezależnie od praw fizyki kwantowej, jak i teorii wielkiego wybuchu, aby stworzyć fundament tego magicznego uniwersum. Autorowi trylogii zaskakująco udaje się połączyć te naukowe koncepcje z czynną mocą bożą, tworząc unikalne i niesamowite tło dla całej opowieści.
W miarę rozwoju fabuły czytelnicy odkrywają tajemnice królowej Bibiany, żony Kastela Jewaunta, której tożsamość dla wielu będzie sporym zaskoczeniem. Ta odkrywcza wątkowa linia narracji delikatnie wzbogacona o elementy mistycyzmu daje nam nowe spojrzenie na postać królowej, którą z pierwszych tomów znamy jako tajemniczą i nieprzewidywalną, ale też skromną kobietę.
Pod koniec trzeciego tomu autor umiejętnie uporządkowuje wszystkie wymiary i wszechświaty swojego uniwersum, wprowadzając harmonię do przestrzegania norm stwórców. Jest to niezwykle istotne dla czytelników, którzy od samego początku byli zafascynowani tym niesamowitym światem. Autor trylogii „Król Myśli” ukazuje w niej swoje mistrzostwo w tworzeniu fikcyjnych rzeczywistości, które w tej wielowątkowej obszernej powieści ostatecznie okazują się spójne, co powoduje miłe zaskoczenie, wciągając czytelników i ożywiając ich wyobraźnię.
Jeden z najważniejszych, a zarazem poruszających wątków to historia księżniczki Ildonki, która stała się przyjaciółką Mizeraka - absolutu, od którego wszystko się zaczęło. Jej walka o powstrzymanie go przed popełnieniem samobójstwa i zniszczeniem wszechrzeczy jest pełna napięcia i dramatu. Opowieść o Ildonce i Mizeraku porusza serce czytelnika, który identyfikując się z księżniczką i obserwując jej poświęcenie i determinację może potrzebować chusteczki do otarcia łez.
Podsumowując całą trylogię 'Król Myśli". powiem, że ten wykwit niczym nie skrępowanej wyobraźni, jaką ona jest, między wierszami skrywa kluczowe dla nas ludzkości tematy.
Autorowi udało się stworzyć taką atmosferę, że jako czytelniczka oczekuję kontynuacji, mimo iż sam autor zarzeka się, że tej kontynuacji nie będzie.

Przeczytałam wszystkie 3 tomy "Króla myśli" i muszę przyznać szczerze, że dotychczas ten rodzaj literatury był przeze mnie omijany szerokim łukiem, uważałam, że to nie dla mnie, ale autor Marek Malman ma taki fantastyczny dar do zachęcanie i skusiłam się nie żałuję. Czytając książki przenosiłam się w inny świat, świat bogów , boginek, smoków, czarodziejów świat nowych planet. Gorąco polecam przenieście się tak jak ja w świat fantasy warto.

"Przenieś się na planetę, stworzoną w świecie fantasy, którą z nieznanych powodów opuścił jej stwórca..."
Ostatnie spotkanie w ramach tej trylogii. Solidna pozycja fantasy, można było towarzyszyć autorowi w pracy i promocji książki na jego kanale YouTube. Mam nadzieję, że w przyszłości przeczytamy kolejne książki, a póki co zachęcam Was do zapoznania się z dotychczasowymi pozycjami! :)

Cały cykl "Króla Myśli" opiera się na trzech filarach naszego życia: WIARA, MIŁOŚĆ I NADZIEJA. W części pierwszej dzięki wierze w plan i mądrość Zaziantego, Kastel wyrusza w długą i pełną niebezpieczeństw drogę. W tomie drugim nadzieja i miłość dają siły bohaterom aby stawić czoła przeciwnościom losu i wygrać wojnę z bogami o planetę Zaziantego. Jednak aby plan Stwórcy mógł się w pełni zrealizować-ocalenie Wieloświata przed zniszczeniem- potrzebna była miłość. Miłość bezinteresowna i czysta, która uratowała wszystkich, przed nieuchronną śmiercią,

nie może być inaczej, daję 10

nie może być inaczej, daję 10